kategoria: A600
[#1] dyskietki 2dd gdzie kupic?
Jakis czas temu sprzedałem swoja ami ze sporym zbiorem fabrycznie nowych dyskietek.
trudno w to uwierzyć, ale w zeszłym roku można je było nabyc w tesco czy kaufflandzie.
czy można gdzies kupic je dzisiaj (poza allegro, gdzie ceny sa z księżyca)?...
potrzebuje rzetelnych informacji.
[#2] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@wilkwcieniu, post #1

Dyskietki 2DD można było kupić w Tesco i Kauflandzie? Raczej 2HD.
Kupno nowych dyskietek 2DD jest dziś praktycznie niemożliwe, prędzej kupisz "nowe" czyli wyprodukowane wiele lat temu i nieużywane.
Poza Allegro zostaje chyba tylko to:
efunzine
[#3] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@PopoCop, post #2

ok, racja... to były 2hd... bez roznicy. w 2hd zaopatrzę się rownie chętnie.
[#4] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@wilkwcieniu, post #3

Zapytaj na www.efunzine.com pomysł
Sprowadzali z www.amigakit.com pomysł
[#5] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@wilkwcieniu, post #3

Przeważnie dyskietki DD wytrzymują jednak dłużej niż dyskietki HD, pewnie jest to spowodowane gęstością ścieżek i ilością materiału magnetycznego.
Mi zdarzyło się, że z nowych zafoliowanych połowa nie działała :-/ A ze starych jakie posiadam, często najlepsze okazują się 'noname' które kiedyś uznawane były za najgorszy chłam... Za to Basf, Verbatim, Sony zazwyczaj nie działają szeroki uśmiech
Jak chcesz to mam chyba ze trzy nowe kartony (kartoniki 10szt.) Verbatima 2HD, zafoliowane, nie ruszane.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 11:22:35 przez flops

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 11:33:44 przez flops
[#6] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@wilkwcieniu, post #1

Jakiś czas temu kupiłem 2 paczki tych dyskietek w Intermarche.



Po 3zł za paczkę. Po zaklejeniu dziurek (mam napęd przerobiony z PC, który głupieje, gdy nie zakleję mu dziur HD) i pojechaniu po nich Erase w XCopy wszystkie się sformatowały i działają do teraz.

A operacja Erase przed formatowaniem wygląda tak:





[#7] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@flops, post #5

A ze starych jakie posiadam, często najlepsze okazują się 'noname' które kiedyś uznawane były za najgorszy chłam... Za to Basf, Verbatim, Sony zazwyczaj nie działają

Mam tak samo - ze starych dyskietek ostały mi się już tylko "nonejmy". Firmówki już dawno wylądowały na śmietniku.
[#8] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@APC74, post #6

3 zl za paczke :). kosmos.
az się rozejrze jeszcze.
[#9] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@wilkwcieniu, post #8

No przecena była:



Pod spodem (na tej żółtej metce) jest 6zł.
[#10] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@APC74, post #6

Po zaklejeniu dziurek


Nie trzeba zaklejać dziurek, wystarczy w środku w stacji zlutować dwa piny i po sprawie.
Znajdują się one koło przycisku wyciągania dyskietki
[#11] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@wilkwcieniu, post #8

3PLN za paczkę to kosmos? Ja kupuję czasami w hurtowni, która się ostała w Łodzi i sprzedaje jeszcze nośniki magnetyczne (w tym kasety VHS/magnetofonowe) i jak płace 8.90PLN to jestem szczęśliwy
[#12] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@Dorian3d, post #10

wystarczy w środku w stacji zlutować dwa piny i po sprawie.

Wiem. Zgadnij, czy mi się chce rozbierać stację... ;)
[#13] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@_arti, post #11

[#14] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@Dorian3d, post #13

Ja już nie pamiętam dokładnie, ale dałem koło 20pln za pakę :-/
Tutaj gość sprzedaje jedną za 2.2 co daje 22pln za pakę, raczej się nie opłaca.
Jak ktoś ma dyskietki po 6pln za pakę, to biorę kilka paczek. A nóż widelec, przyda się do jakichś gier.
[#15] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@flops, post #5

Przeważnie dyskietki DD wytrzymują jednak dłużej niż dyskietki HD, pewnie jest to spowodowane gęstością ścieżek i ilością materiału magnetycznego.

Z zalem nie moge sie z tym zgodzic. Amigowskie dyskietki padaly jak muchy w porownaniu z PC-towymi. Przypadek chcial, ze przelezalo u mnie po ok. 500 nosnikow DD dla Amigi i HD dla PC w zamknietym, ciemnym pomieszczeniu. Z dyskietek DD probe czasu przetrwalo niecale 100 (bady w koncowych sektorach - ok. 75-79, zapewne utlenianie brzeznej), podczas gdy dyskow HD na PC ponad 350. Proba jest na tyle duza, ze pozwala tworzyc pewne szacunki. W finalnym rozliczeniu, wiecej sprawnych zachowywalo sie tzw. "firmowych" (w stosunku ok. 60/40 do 70/30), bez wzgledu na gestosc DD/HD.
[#16] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@flops, post #14

No tak nie zauważyłem
tu za 5

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 13:03:17 przez Dorian3d
[#17] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@_arti, post #11

kosmos - znaczy tanie jak barszcz z baru mlecznego w jakims brudnym przemyslowym miesice. az musze się rozejrzeć po slasku czy takich rzeczy nie znajde. efunzine paczka 35 pln, allegro 20-40pln... wariactwo.
[#18] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@F7sus4, post #15

Co ciekawe, moim zdaniem 3.5" były znacznie bardziej awaryjne od 5,25", pomimo lepszej obudowy. O ile 3.5 padały jak muchy, to 5.25" mogę odczytać do dzisiaj (mowa o PC, bo do Amigi nie mam takiej stacji) - pewnie ze względu na mniejszą gęstość nośnika magnetycznego.
[#19] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@Dorian3d, post #16

paczka za 4,99, za to przesyłka za 30 - niezłe cwaniactwo - normalnie możliwe tylko w Polsce... szkoda gadać.
[#20] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@posylus, post #18

Jak muchy to przesada pomysł Mam full dyskietek DD 3.5" i niewiele HD 3.5", które mają po prawie 20 lat a część może mieć ponad 20 lat i prawie wszystkie działają OK Zależy gdzie i jak się dyskietki przetrzymuje OK

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 13:10:36 przez parallax
[#21] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@posylus, post #19

tam jest list ekonomiczny w przypadku zakupu jednej paczki. zakładam, ze można to wyslac taniej i przy zakupie kilku paczek cena znacznie spadnie. co nie zmienia faktu, ze koles niezle kombinuje ;)...
[#22] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@wilkwcieniu, post #21

Jak chcesz, to ci kupię i wyśle, tylko muszę się zorientować, po ile teraz są. Może staniały. Byłem ostatni raz na zakupach 4 miesiące temu i były chyba jakoś po 7-8 PLN za paczkę. Jutro mogę pojechać.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2013 13:31:20 przez _arti
[#23] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@_arti, post #22

Ja swego czasu kupiłem sporo dyskietek po 7.99zł za opakowanie w Carrefurze :)
[#24] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@Sir_Lucas, post #23

arti daj znac jak rekonesans. może zaopatrzymy się u Ciebie wszyscy :).
[#25] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@posylus, post #18

Mowa byla wylacznie o dyskietkach DD/HD 3,5". Te 5,25" trzymaja sie dobre 20 lat i wypadaja naprawde pojedyncze sztuki, o 8" nie wspominajac - najstarsze rocznikiem przetrwaly z 1979, sa w 100% sprawne. Niewatpliwie sprawa gestosci zapisu - per analogiam: patrz problem wrazliwosci na zarysowania plyt CD/DVD/BD.
[#26] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@_arti, post #11

Arti, sugerujesz ze masz zrodlo paczek 10xDD za marne 8,90zl? Cos czuje, ze idzie do Ciebie private message. :)
[#27] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@F7sus4, post #26

Ja swego czasu zaopatrzylem sie w dyskietki HD po cenie 5pln za pudelko, mam tego ze 20 paczek. Nie moge powiedziec, zeby byly z nimi jakies problemy. Ale tradycyjne DD tez bym przytulil. Jak bys Arti mial zrodelko, to tyle ile bedzie mozna tez chetnie dokupie (tak zeby kazdy mogl sie pocieszyc).
[#28] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@F7sus4, post #15

A to dziwne. Mam zupełnie odwrotne doświadczenia. Amigowe dyskietki po 8 latach nieużywania wystarczyło przeczytać w stacji dyskietek jeszcze raz aby się przemagnesowały i było OK.

Dyskietki PC (1,44MB) padały za to jak muchy, nieraz padały zaraz po nagraniu danych drugi PC ich nie odczytywał. Przecież padanie dyskietek na PC było tak częste, ze dane nagrywało się na 2 dyskietkach dla pewności.
[#29] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@tom256, post #28

Dyskietki PC (1,44MB) padały za to jak muchy

To potwierdza o czym pisaliśmy - duża gęstość = wiele padów. Dlatego 5.25 trzymają się tak mocno jak Chińczycy. Co do niezniszczalności 880kB Amigowych dyskietek to różne są opinie, ale sam fakt mniejszej gęstości zapisu daje im fory - zupełnie inaczej pewnie jest z amigowymi 1,76 - ciekawe, czy ktoś z forumowiczów ma takie dyskietki z lat 90 i może się wypowiedzieć na temat ich trwałości (swoją drogą na PC miałem program który pozwalał z dyskietki 3.5" wycisnąć coś ponad 2MB, ale trwałość zapisu była lekko mówiąc do 4liter).
[#30] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@posylus, post #29

Dyskietki 5,25 są nie do zabicia. Niedawno odzyskiwałem kopię zapasową zrobioną Diavolo Backup jakieś 15 lat temu. Dyskietki 5,25 DD nagrane przy użyciu diskspare.device (na flopa wchodziło coś koło 1MB) - wszystkie odczytały się bez najmniejszego problemu. Z dyskietkami 3,5 cala, zarówno HD jak i DD mam problemy - wiele się nie chcę czytać. Podobnie z napędami - stacje do dużych dysków są trwalsze. Tak więc jak ktoś chce koniecznie bawić się we floppy, to polecam zewnętrzną stację 5,25 i do tego sprzętowy boot selector...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem