kategoria: A600
[#91] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@charliefrown, post #88

Ja gram czasem bez problemu na c64 z kaset nagranych w 1989 :)
[#92] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@vojo, post #90

Cieszyn za 5 op zapłacone czekam na wplate od selur-a i wysylam kase kolesiowi troszke sie przeciagneło wiec do piatku powienienem miec dyskietki juz u siebie wiec moze jeszcze w tym tygodniu bede je do was wysyłał
[#93] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #92

Ja już się doczekać nie mogę :)
[#94] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@Tom3k, post #93

kasa od wszystkich zebrana dziisaj wyslana do kolesia czekam za towarem jak tylko dostane rozsylam do was moze uda sie jeszcze cos zamowic :) znalazlem jedna fabryke ktora produkuje male partie dyskietek 2DD tylko klopot bo minimalne zamowienie to 100.000szt :( czekam jednak za cennikiem
[#95] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #94

Fajnie, że niedługo już bedzie wysyłka. :) Jakby się udało dyskietki 5,25" DD to też jestem chętny.

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 20:14:03 przez Tom3k
[#96] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@Tom3k, post #95

szukam szukam dyskietek 5,25 DD ale drozyzna jakich mało jak juz cos sie znajdzie to potrafia kosztowac po 50zł za paczke :(
[#97] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #94

Ja za 5 pudełek kasę właśnie puściłem, mas zpotwierdzenie, też czekam na wysyłkę ;)
[#98] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #94

100.000 szt. to pokrylo by zapotrzebowanie na dyskietki wszystkich amigowcow na swiecie ;)
[#99] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #96

Ja właśnie też nie mogę nic sensownego trafić, chyba że jakieś używane trupy pt. "nie wiem czy sprawne" ;) Może uda się w przyszłości.
[#100] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@Tom3k, post #99

Wały Piastowskie Gdańsk kasa wplyneła :) teraz tylko pozostaje czekac na dyskietki kiedy beda u mnie i rozesłac je do was mam nadzieje ze wszystko ogarne w next tygodniu jak to piatku beda dyskietki juz u mnie :) jesli nie to troszke sie pewnie przesunie choc spakowanie i wyslanie wszystkiego na raz to jeden dzionek :) co do dyskietek to ja caly czas szukam czekam na info z tej fabryki podobno robili jakies zamowienie do USA czekam na cennik ile by to wyszlo na gotowo z wszystkimi oplatami do nas do POLSKI i zobacze czy dam rade to kupic :) obecnie czekam za zdjeciami z fabryki oraz cennikiem co do dyskietek 5,25 to chyba juz ich nie ma "NOWYCH" i nikt tego juz nie produkuje nawet malych serii a szkoda :)
[#101] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #100

dyskietki dzisiaj tj 09.09.2013 wlasnie dotarły do mnie juz dzisiaj bede je rozsylał do was nie mam tylko wplaty od GeekBoy68k z miasta Mojecice za 15op czyli 127,50 jesli nie bedzie wplaty a ktos chcialby maksymalnie 15 op prosze o kontakt reszta na dniach powinna dostac paczki z dyskietkami dyskietki NOWE orginalnie zapakowane widac ze z niuemieckiego magazynu mam nadzieje ze bedziecie zadowoleni
[#102] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #101

Super :) Dla mnie najważniejsze, że są fabrycznie nowe. Jeżeli zostaną wolne, kilka pudełek możesz wziąć pod uwagę dla mnie (powiedzmy 5 sztuk), ale myślę, że lepiej jeszcze poczekać na wpłatę. Niech kolega nie przegapi okazji :)

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 17:27:01 przez Tom3k
[#103] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@Tom3k, post #102

wolnych jest jeszcze 15 op czekam do jutra na wplate jesli jej nie bedzie to 15op jest na sprzedaż
[#104] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #103

Ok to jak nie będzie wpłaty daj znać i podziałamy.

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 17:30:46 przez Tom3k
[#105] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@Tom3k, post #104

zostało jeszcze 10 opkawań dyskietek 90zł z kosztami wysyłki kto pierwszy ten lepszy reszta juz dzisiaj została spakowana i wyslana
[#106] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #105

Na Allegro ostatnio wysypalo dyskietkami - wiekszosc nawet w niezlym stanie (keyword: dyskietki DD):
http://allegro.pl/amiga-osprzet-77934?string=dyskietki+2dd
[#107] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@F7sus4, post #106

Używane to można bez problemu kupić, a my mówimy o nówkach nie śmiganych :D
[#108] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@Tom3k, post #107

dyskietki sa nieużywane mam nadzieje zę osoby ktore kupily odemnie dyskietki bedą zadowolone ja sam jeszcze ich nie sprawdziłem ja sobie zostawiłem 8 opakowan z czego 5 opakowan schowane na ciezkie chwile reszta 1 opakowanie bylo otwarte do zdjec chyba i dwa lekko naruszone wiec je sobie zostawilem reszta poszła dla uzytkowników ppa czyli łacznie 120opakowań = 1200 dyskietek 2DD :) z tego samego źródła moge miec dyskietki 2HD ale w cenie 10zł za opakowanie ale ze zdjec wynika że dyskietki sa ze stanów magazynowych firmy SEAGATE i jest na nich cos do win 3.1 DISKWIZARD koloru czarnego i białego cena wg mnie jest za wysoka chyba ze ktoś bedzie chcial to moge zamowic ale całość to ok 600szt za 600zł nadal szukam dyskietek 2DD 3,5 oraz 2DD 5,25 jak cos w normalnej cenie znajde dam znać
[#109] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #108

Do mnie wszystko doszło. Dyskietki świetne - kilku już użyłem, ładnie się formatują, zapisują itd. na A1200 i A500. Dzięki Franc za ogarnięcie tematu OK Do zobaczenia w Gdańsku :)
[#110] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #108

Do Gdańska moje 5 paczek własnie dotarło, sprawdze wieczorem, dzięki!
[#111] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@Raybeez, post #110

Prosze również innych a odpowiedz czy wszystko OK ja byłem tylko posrednikiem ale żal było tego nie kupić ja sobie zostawiłem tylko 8 op wczoraj rowniez sprawdzilem 1 szt wszystko było OK wiec reszta rowniez powinna byc OK jak bede miał coś jeszcze dam znać narazie sie rozglądam
[#112] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@mccnex, post #109

Do mnie też dotarło i potwierdzam, wszystko ładnie i cichutko się nagrywa OK
[#113] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #111

Do mnie też dotarły, wszystko pięknie działa. Dziękuję
[#114] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #111

Również dostałem, dziękuję.
[#115] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #111

Odebrane, przetestowane - wszystko ok!
Dzieki @Francdt, szkoda ze nie ma systemu reputacji na forum, za ta akcje zarobiłbys kupe punktow!

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 19:30:00 przez vojo
[#116] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@vojo, post #115

warto to było kupić taka była moja opinia na ten temat ale dla siebie nie potrzebowałem 1200 dyskietek wiec własnie taka akcja dzisiaj wysłałem jeszcze 10op tych ostatnich do Poznania cały czas drąże temat i szukam dyskietek "NOWYCH" nie uzywanych 3,5 DD i 5,25 DD ale coraz cieżej je dostać wiec chyba trzeba sie zaopatrzyć na ciezkie dni o postawic na emulator stacji niestety tak to wyglada coraz ciezej bedzie ze stacjami o dyskach nie wspomne
[#117] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@vojo, post #115

Nie martw się, to nie będzie koledze zapomniane :)
[#118] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@mccnex, post #117

Witam wszystkich. Jeśli chodzi o dyskietki 5,25" to muszę powiedzieć z własnego doświadczenia, że zarówno DD jak i HD są w przeciwieństwie do dyskietek 3,5" bardzo dobre. Sam mam sporą ilość dyskietek 5,25" DD i HD (kupione jeszcze za dobrych czasów) i używam ich do tej pory regularnie na Amidze, C128 i Amstardzie. Nie sprawiają kłopotów i nadal w pełni sprawne więc jeśli ktoś chce kupić dyskietki 5,25" to polecam i te HD. ( Oczywiście jak uda się upolować). Z dyskietkami 3,5" sprawa wygląda nieco gorzej, te starsze działają u mnie do tej pory DD i HD. Ostatnio wygrzebałem z jakiejś serwerowni dyskietki HD wyprodukowane w 1999 roku i wszystkie działają bez zastrzeżeń. Te nowsze a szczególnie ostatnie produkcje to prawdziwa porażka. Z ostatnio kupionych kilka tygodni temu dyskietek HD około 20% to szmelc - przy drugiej próbie nagrania już pojawiały się błędy. Podsumowując jeśli ktoś chce jeszcze długo posługiwać się dyskietkami to polecam zrobić zapasy tych 5,25" - można jeszcze kupić za rozsądne pieniądze. Dyskietki 5,25" będą działały jeszcze długo po tym jak ostatnie 3,5" odejdą w zapomnienie.
[#119] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@Marcin74, post #118

Dyskietki HD padaja jak muchy, i nie wiem skad rzekoma opinia, ze to przez amigowe stacje, bo na stacjach PC'towych tez ponad polowa nie daje sie juz odczytac.
Najbardziej trwale jakie posiadam to 3,5" dyskietki "MF2DD" a najbardziej zawodne, to chyba Verbatimy chociaz wtedy byly jednymi z najdrozszych.
[#120] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@selur, post #119

Nie tak bardzo jak muchy, a na pewno nie przez pół roku. Pierwsza lepsza często używana z moich zbiorów - Golden Axe z 7.04.2013 - zero błędów, marka Verbatim Datalife MF2HD. Właściwie od marca jadę tylko na dyskietkach HD, nic mi jeszcze nie padło.

Zdefiniujmy może, jakiej żywotności można się spodziewać po dyskach HD w nieco bardziej obiektywnej jednostce czasu. :)

Stacja z grzyba, oczywiście.

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 13:15:24 przez teh_KaiN
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem