kategoria: A600
[#31] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@F7sus4, post #26

Ja niedawno kupiłem 4 opakowania dyskietek po 5 zł + przesyłka za 4 sztuki 9.5zł (jeszcze nie doszły, więc nie wiem czy to nie lipa, ale chyba nie) na aukcji świstaka. Co ciekawe, sprzedający poinformował mnie, że jak potrzebowałbym więcej to ma kilka pudełek. Proponuję się z nim skontaktować. Cena ok 8 zł za opakowanie wydaje się bardzo uczciwa, nie to co nasi środowiskowi biznesmeni.

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 11:24:00 przez posylus
[#32] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@posylus, post #31

To trzeba polować. Pamiętam że kiedyś kupiłem i ani jedna z zafoliowanych dyskietek nie była wolna od bad block, ludzie też tak pisali.
Ale, otworzyłem dzisiaj jedno ze swoich pudełek i... wszystkie są OK!!!
Takie same Verbatimy jak z tej aukcji
[#33] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@flops, post #32

Kiedyś w carefourze sprzedawali po 1,5 zł za paczkę;)

Co do przycisku detekcji dyskietki HD - nie każda stacja reaguje na zwarcie styków bo są też takie które reagują na rozwarcie (trzeba sprawdzić).
[#34] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@flops, post #32

Trwałość dyskietek DD była dużo większa od HD.

Ktoś potrafi to logicznie uzasadnić ??
[#35] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@Hubez, post #34

Niekoniecznie.. w 93 roku użyłem dyskietki z 386 (Heh Ms-Dos 5.xx oryginalny poszedł się walić :P ) by móc przegrać na Ami tytuł (kopia bezpieczeństwa) Space Hulk na DD dziś już nie czyta natomiast na HD - bez problemu.

Myślę, że większość rzeczy jakie piszecie o badach w nowych dyskietkach HD nie są spowodowane uszkodzeniem dyskietek w skutek ich produkcji ale pod wpływem używania ich w stacji od Amigi.

Głowica stacji dyskietek ma tutaj spore znaczenie. Skąd takie spostrzeżenia? Z własnego doświadczenia. Nagrałem dyskietke, którą użytkowałem w świeżo przerobionej, nowej stacji z PC - wszystko chodziło SUPER, test zrobiłem ok. godzinny, te samą dyskietkę wsadziłem do stacji z Amigi i co? KLAPA, wysypało bady. Te stacje podejrzewałem już od dawna że może nie lubić po prostu nowych nośników. Nagrywałem również dwie kolejne dyskietki - w stacji od Amigi. Błąd za błędem w obu, 2 kolejne znowu na stacji przerobionej - wszystko OK w tej stacji. Co dziwne WSZYSTKIE DD działają w porządku na tej stacji od Ami.

W konkluzji jestem takiego zdania że to nie wina dyskietek a wina stacji. Jak się to dzieje dlaczego itp. - nie wiem.

Nie wiem jak to się dzieje, może po prostu mocniej dociska dyskietkę albo coś i uszkadza nośnik?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 15:39:49 przez BomberMAX
[#36] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@Hubez, post #34

Mniejsza gęstość danych na cm^2?

Ps. Wiem, że temat tyczy się poszukiwania dyskietek dd, ale jakby ktoś poszukiwał hd to w selgrosie w Katowicach na Krakowskiej jest kilkanaście paczek Emtec hd po 13zł za paczkę.
[#37] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@BomberMAX, post #35

Głowica z amigowej stacji DD zapewne nie jest tak precyzyjna i delikatna, jak głowica HD dla PC, i to może być przyczyna uszkodzeń...
[#38] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@gegu, post #36

O... to mam rzut beretem, ale cena nijaka jak na sellgros.
[#39] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@Motyl, post #37

Sądzę że to raczej może wynikać z tego ze dyskietki był zazwyczaj podstawowym nośnikiem, w związku z tym stacje Amigowe sa zazwyczaj po prostu zajechane.
[#40] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@Hubez, post #34

Jak ze wszystkim co nowe okazuje się, że starsze było obliczone na dłuższy czas działania. Do tej pory mam dyskietki DD w 100% sprawne, a mają już pewnie z 15 lat. Dyskietki HD które kupiłem (Verbatima) padały po trzecim użyciu.
[#41] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@QkiZ, post #40

Ja mam niewielki procent dyskietek, które mają 20 lat i lekko więcej i cykają zajebiście do tej pory pomysł Na żywotnść wiele czynników wpływa pomysł U mnie warunki mają bardzo dobreOK
[#42] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@parallax, post #41

Apropos Verbatima, kupiłem płyty DVD i okazało się, że są źle wyważone i wprawiają się w drgania podczas używania ich w laptopie.
U mnie warunki mają bardzo dobre

Najważniejsze aby było zdala od telewizorów, komputerów, głośników, monitorów.
[#43] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@QkiZ, post #42

Może na jakąś kijową partie trafiłeśpomysł Maszyny obsługiwał jakiś praktykant pomysł
[#44] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@parallax, post #43

Raczej wątpię. Uważam, że wszechobecna tandeta teraźniejszych produktów dotyka również Verbatima, patrząc po dyskietkach i płytach. Wszystko jest wyliczone na określony czas pracy (taki model biznesowy).
Żeby nie było, że tylko offtop, w czym trzymacie swoje dyskietki DD aby jak najdłużej służyły? Ja trzymam w metalowym pudełku po dyskietkach 5,25''.
[#45] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@QkiZ, post #44

Aha, to z tej epoki te płyty pomysł
[#46] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@parallax, post #45

No z tej. Dyskietki HD też z tej.
[#47] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@QkiZ, post #46

ludziska a moze gdzies w Chinach lub Indiach sa jeszscze do zdobycia dyskietki DD 3,5 i 5,25 jak znalazły sie NOWE amigi 1200 to i może dyskietki sa gdzies ????
[#48] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #47

Dwudziestoletni sprzęt, często wybrakowany (w przypadku leżaków magazynowych) nazywasz nowym? :P
[#49] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #47

Amiga od samego leżenie się nie zepsuje, dyskietki owszem.
[#50] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@QkiZ, post #49

Zdziwiłbyś się, elektronika również się starzeje nawet ta nieużywana :)

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 23:30:32 przez mikser
[#51] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@mikser, post #50

Dziwne, moja Amiga leżała tyle czasu nie używana i nic jej nie jest. A niektóre nieużywane dyskietki padły ;)
[#52] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@QkiZ, post #51

Nie wiem czy to prawda ale Petro podobno podkreśla na rachunku że to nie nówki i mogą nie być kompletne np. brakujące książki z zestawu magic. Nówki to to były ale w '95 roku.
[#53] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@mikser, post #52

wiec może gdzieś ala NÓWKI zachowały się dyskietki czy po prostu bedziemy skazani na sprzetowe emulatory dyskietek i karte oraz pliki adf ????
[#54] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #53

Dopisz do listy jeszcze formatowanie dyskietek HD na DD. Na nierozpakowane pudełka z DD w większej ilości nie liczył bym.


Pozdrawiam
[#55] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@RadoslawF, post #54

Na rynku jest jeszcze pełno dyskietek HD, z czego większość dobrze działa. Ja ostatnio kupiłem po dwie paki od dwóch różnych producentów i działają dobrze w Amidze Trzeba tylko przeglądać Allegero, lub znaleźć gdzieś wyprzedaż. Po 1.5PLN za szt. nawet u siebie w miejscowości znalazłem nowe dyskietki szeroki uśmiech
[#56] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@flops, post #55

Całe szczęście verbatim wciąż produkuje dyskietki, choć ciężko nowe w sklepach znaleźć. Ale od czego mamy internet. Mimo wszystko myślę, że przymusowa przesiadka na emulatory nam tak szybko nie grozi.
[#57] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@flops, post #55

Nowki HD mozna wyrwac nawet po 5/6 zeta za paczke 10szt na Allegro. Swego czasu sie obkupilem i mam zapasy.
[#58] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@teh_KaiN, post #56

Trzeba wiedzieć gdzie szukać. Wszelakie sklepy i hurtownie obsługujące biura mają dyskietki w każdej ilości.


Pozdrawiam
[#59] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@flops, post #55

DD też jest sporo, choć ceny są zaporowe - ok. $12 za paczkę - patrz eBay i Amazon.
[#60] Re: dyskietki 2dd gdzie kupic?

@francdt, post #53

wiec może gdzieś ala NÓWKI zachowały się dyskietki czy po prostu bedziemy skazani na sprzetowe emulatory dyskietek i karte oraz pliki adf ????

Mam emulator stacji i mam dyskietki i powiem że komfort 100x lepszy i nie muszę się martwić zapasem dyskietek czy tym że jakaś zaraz nie padnie. Aby ADFy były sprawne.
Co do nowych dyskietek HD nie mam żadnego zaufania, bo padają jak muchy i nie ważne jaki producent. Niektóre noname co mają 15 lat działają lepiej niż Verbatimy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem