[#421] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Norbert, post #420

Weź Norbert przestań. Mikrobi jest z Warszowy. Nie kumasz? Z Łodzi do Warszowy pryjechoł i terozki nos ze wsi bydzie poucoł. A "wyście", a "chodźmy" i wy zrobicie, itd, itp.OK

Zlew na misia.szeroki uśmiech
[#422] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Mikrobi, post #418

Jak masz możliwość bierz Amisie pod pachę i do sklepu z nią. Jak pozwolą podłączyć i sprawdzić to Twoje. Gorzej gdy coś się uszkodzi w monitorze gdyby nie łapał trybów Amigowych ale to już sam musisz ocenić czy warto i czy jest jakieś ryzyko. Albo możesz kupić a potem zwrócić w stanie nie naruszonym.
Ogólnie moje zdanie na temat Manty jest jedno. Lata temu kupiłem odtwarzacz DVD i go od razu oddałem. Więcej razy już nie ośmieliłem się kupić rzeczy tego producenta.
[#423] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Mariodj, post #410

Na Benq Dynablaster nie działa, a na tym Necu widzę, że tak
[#424] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@tbone, post #423

działa działa tylko wybierz sobie "enable pal screen" z ekranu ładowania jest taka magiczna opcja :)
[#425] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@tbone, post #423

Potwierdzam, działa Dynablaster na BenQ.
[#426] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Sir_Lucas, post #425

Może się komuś przyda lista ze strony:
http://www.best-electronics-ca.com/monadapt.htm
Lista jest na samym dole.
[#427] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Mariodj, post #424

Oooo, a to ciekawe To ten ekran gdzie jest trainer? Podziękował za wyrwanie ze średniowiecza
[#428] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@tbone, post #427

Miłego grania :)
[#429] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Mariodj, post #428

Dzięki za odpowiedź.
[#430] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Vato, post #362

Odnośnie

2 różne przejściówki VGA (20letnie)
2 różne Amigi 1200 z którymi nie ma innych problemów (monitor amigowy OK, żółty czincz OK)
dają mi taki obraz przez projektor NEC VT59



Jakieś pomysły?

PS. jak tylko namierzę jakiś monitor to sprawdzę...
Może to wina tego projektora
(jednak PC przez VGA działa na nim super Amiga przez żółtego czincza też OK)
Analogiczny efekt ("wszystko zróżowaciało") osiągnąłem na monitorze BenQ BL702A, gdy w OSD przełączyłem ustawienie "Color format" z RGB na YUV (źródło obrazu: laptop przez VGA, normalny obraz przy ustawieniu RGB).

Skoro projektor normalnie wyświetla obraz z PC, to może jak zobaczy na wejściu obraz o częstotliwości odchylania 15,75 kHz zamiast 31,5 kHz, to zakłada, że ma do czynienia z obrazem YUV? Może to można przestawić w menu?
[#431] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Krzyś, post #430

Tak poza tym to chciałem się pochwalić moim BenQ BL702A.

Kupiłem go co prawda do karty CGA, ale i do CDTV się przyda.

Wcześniej próbowałem z niesławnym GBS-8200 - niestety, on do odchylania 15,75 kHz potrzebuje zespolonego sygnału sychnronizacji i z oddzielnymi nie działa (cośtam widać jak zamiast synchronizacji podłączyłem mu wyjście composite video, ale obraz latał jak szalony) - a jak dotąd nie zmajstrowałem sobie żadnego 'sumatora'.

Jak przez przypadek natknąłem się na info, że istnieją monitory LCD wyświetlające sygnał średniej i niskiej rozdzielczości z Atari i skojarzyłem, że z CDTV to też zabangla, to postanowiłem kupić sobie owego BenQ BL702A. Composite i S-Video powinienem z powodzeniem uzyskać ze stacjonarnego konwertera SONY YR-3000 zakupionego na alledrogo za niebotyczną kwotę 9 PLN. (Konwerter w każdym razie Composite na SCART ładnie konwertuje. Z monitorem BenQ BL702A jeszczem nie sprawdzał)

Jeśli chodzi o ów BenQ BL702A to jak dotąd przy pomocy takiej oto zaawansowanej przejściówki:


potwierdziłem, że CGA wyświetla, uzyskawszy taki oto efekt:


Trzeba jeszcze wykombinować, jak dodrutować bit intensywności, bo obecnie jest niepodłączony, co ogranicza mnie do 8 kolorów (zamiast 16-tu).

W planach jest sprawdzenie tego ustrojstwa z MDA/Herculesem (Herculesa może mi się uda pożyczyć od kolegi) i może z EGA, jak kiedyś uda się kupić. Z CDTV sprawdzał nie będę, bo z niniejszego wątku wynika, że działa :D

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 21:05:34 przez Krzyś
[#432] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Krzyś, post #431

(jak ktoś chce dużą wersję ostatniego obrazka, żeby zobaczyć jak to wygląda w szczegółach, albo raczej jakie szumy matrycy :) to: http://i.imgur.com/jCNQQgk.jpg , bo źle podlinkowałem, a limit 20 minut na edycję)
[#433] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Vato, post #362

2 różne przejściówki VGA (20letnie)
2 różne Amigi 1200 z którymi nie ma innych problemów (monitor amigowy OK, żółty czincz OK)
dają mi taki obraz przez projektor NEC VT59



Jakieś pomysły?

PS. jak tylko namierzę jakiś monitor to sprawdzę...
Może to wina tego projektora
(jednak PC przez VGA działa na nim super Amiga przez żółtego czincza też OK)
No i instrukcja potwierdza - gniazdo VGA nazywa się "Computer In/Component Input Connector". Spróbuj wyklikać w OSD: Setup -> Options -> Signal Select -> Computer -> RGB.
[#434] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Krzyś, post #431

Herculesa podlaczalem kiedys do PC VGA przeprogramowanej na 15kHz. Tylko tego ttla musialem zdjac w monitorze i mialem pelna palete szarosci. Z Amiga tez powinno pojsc, tylko sygnaly synchro trzeba miec dobre.
[#435] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@infboras, post #434

Właśnie kurier przytargal mi BENQ BL902.Amiga 1200 na kablu vga.Do tej pory miałem podłączonego znanego Nec 1970 i tam czerń/kontrast mucha nie siada .Teraz problem : jestem po kilku głębszych z okazji rocznicy ślubu (to może być ten problem) i za huhu nie udało mi się znalezc trybu gdzie miał bym obraz normalny, a nie tak jak by brightnes na 100+ gdzie czernie to ledwo siwy.Bede wdzięczny za jakiś trop
[#436] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Aniol, post #435

Możesz sprawdzić czy BL902 działa w palu?
W necie można znaleźć informacje tylko o wersji 702 i 912
[#437] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Norbert, post #436

Dzisiaj w pracy udało mi się złapać obraz 15kHz z amigi z RGB ma monitorze HP EliteDisplay E232 Użyty kabelek to VGA z prztylutowaną wtyczką DB23 do amigi (bez SD), obraz całkiem ładny, ostry, piksele to leciutko rozmazane prostokąty, oprócz tego troche przesunięty w prawo w PAL ale w NTSC jest na środku. Co do przeplotu to nie za wiele sie wypowiem bo miałęm tylko dyskietke Walker - latające piksele przy amimacji ładowania jak dla mnie dobrze wyglądały. Jedyny problem jest taki że monitor krzyczy "out of range" i po 30 sec przechodzi w stan uśpienia nie wiem jak to wyłączyć.
[#438] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@BomberMAX, post #1

Mysle ze teraz moge tutaj tez zabrac glos.

jakies 4 miesiace temu kupilem ze sklepu BENQ 702 - ok , amige wyswietla od razu ale trzeba ustawiac obraz, i nawet po dlugiej regulacji nie bedzie on zadowalajacy, do tego dochodza jakies pionowe smugi/paski oraz "wzorki"/"plamki" widoczne przy ciemnym ekranie. Dotakowo proporcje tego monitora to 5:4

dzis dotarl do mnie NEC ACCUSYNC 72VM i po wlaczeniu obraz z amigi jest DUZO lepszy niz na tym BENQ - jeszcze nawet nie regulowalem nic - do tego proporcje monitora 4:3

Wg mnie NEC wygrywa z BENKIEM bez zadnej dyskusji.

No i cena - BENEK chyba prawie 400zl (wtedy), NEC 25zl (teraz).
[#439] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@peceha, post #438

72vm działa w palu ?

Zauważyłem tez ze inny obraz w palu na moim necu daje cdtv, a600 i a1200
[#440] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@peceha, post #438

OK

Zawsze twierdziłem, że pomimo ucinania fragmentu obrazu NEC jest najlepszy.
[#441] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Norbert, post #439

przepraszam!! zapomnialem ze uzywam DBLPAL

nie, PAL daje tylko czarny obraz
[#442] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@peceha, post #441

Czy ten 72VM działa też na 15kHz???
[#443] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@KRISS, post #442

Odpowiedź była pod zdjęciem
[#444] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Norbert, post #436

Oczywiście chodzi o Benka 912.Pomyliłem się.Zinwestigowalem sprawę marnej czerni i nie najlepszego obrazu.Niestety potwierdza się to co znalazłem w internetach (A1200 jest z byle czego w sporej części). Mam dwie A1200 i obie maja dokładnie tak samo slaby obraz.Czyli zbyt jasny plus trochę śmieci/zakłóceń w tle.Kondki w 1 A1200 wymienione.Za to A500 - bajka od pierwszego strzału.Czerń czarna, zero śmieci i zakłóceń. Dla mnie Benq wygrywa z Nec ale tylko w parze z A500. Fajnie jak by coś można było poradzić na to sknerstwo C= w używaniu komponentów o odpowiedniej jakości.
[#445] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@peceha, post #438

po wlaczeniu obraz z amigi jest DUZO lepszy niz na tym BENQ - jeszcze nawet nie regulowalem nic - do tego proporcje monitora 4:3
A to ciekawe, bo matrycę ten 72VM ma 1280×1024, czyli 5:4 jakby nie liczyć. Poza tym, zdecydowana większość amigowych trybów graficznych (w tym DblPAL) ma proporcje właśnie 5:4.
[#446] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Krashan, post #445

wiesz Ty co :) teraz to mi dales zagwozdke...
proporcje w tym poscie dodalem na samym koncu i zasugerowalem sie tym ze BENEK mial 5:4 a kupujac tego NEC-a podalem to co koles napisal na allegro czyli 4:3
Dodatkowo zmylilo mnie ze NEC wypelnia caly obraz a BENQ zostawia czarne pasy po bokach - co moze ktos mi wytlumaczy czemu tak sie dzieje skoro faktycznie NEC tez ma 5:4

Wiec mam dwa monitory 5:4 i na obu wyswietlany ten sam obraz dblPal:
- BENQ ma czarne pasy po bokach (i dblPal jest bardziej wyciagniety w pionie)
- NEC wypelnia calosc (dblPal jest bardziej kwadratowy i faktycznie ma 5:4 :) )

na BENQ gdy ruszam myszka jest efekt przeskakiwania kursora czyli monitor nie wyswietli kursora w nowym miejscu dopoki nie zmieni sie jego pozycja o iles tam pikseli - co jest meczace - a najbardziej dotkliwe przy np systemowym ICONEDIT - nie mowie o programach graficznych bo jeszcze do nich nie doszedlem
[#447] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@peceha, post #446

to i ja z pytaniem...
powoli przymierzam się do kupna monitora który odpali mi z A500 przez przelotkę RGB-->VGA
Na ten moment głównie do gier, demek, może jakiegoś DPainta odpalę również.
Matryca która mnie interesuje to 19" bo.. taką mam obecnie przez konwerter SCART-HDMI oraz wzrok już nie ten i lubię patrzeć na duże piksle...
przez konwerter obraz jest... rozmyty i zamglony nieco, przy elementach dynamicznych jakiś taki blur się generuje.
Szukam czegoś podobnego w odbiorze do obrazu z UAE czyli piksel jest kwadratowy a różne ustrojstwa nie próbują mi przejść tonalnych zamienić w np kedną wielką czerwoną plamę o nieokreślonych konturach. Jak odpalicie winUAE z jakimiś filtrami wyświetlania to mniej więcej ten efekt będzie.
W zasadzie to chciałem się zdecydować na Benq 912 bo ponoć żyleta obraz i w ogóle wypas..
ale teraz czytam powyższe i nie jestem pewien. Nie chciałbym wywalić prawie 6 stów na monitor który w efekcie wstawię do szafy lub nadal podepnę przez konwerter...
Czyli... Benq 19" jest dobrym rozwiązaniem? czy jednak nie bardzo? Może jakaś inna opcja?
[#448] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@softiron, post #447

Na benq 912 obraz z A500 jest mocno zbliżony do tego z winuae. Scrolle sa bardzo stabilne.Ja to sobie testuje na Shadow of the beast.Zaraz na początku gry są wielkie zielone pstrokate drzewa. Na tv, czy przez konwerter z Allegro te drzewa to jeden wielki blur przy scrollu.Kontrast,ostrość,kolory całkowicie mnie zadowalają, a jestem wybredny
Pewnie to nie to samo co dla crtkowego purysty banka trinitrona ale ja już nie dam rady siedzieć przed crt.Wada jest to, ze obraz w grze nie wypełnia całego ekranu.No i to,ze obie A 1200 jakie mam dają marny efekt o którym pisałem.Wynika to podobno z konstrukcji A1200 gdzie cięto koszty i coś tam jest gorsze niż w starszych modelach.Ten problem miało sporo ludzi i gdzieś widziałem watek na ten temat.
Podsumowując, do A500 mogę ten monitor polecić z własnego acz krótkiego doświadczenia.Do A1200 w obecnej chwili nie.Moze to jeszcze kwestia kabelka odpowiednio spreparowanego pod A1200.
[#449] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Aniol, post #448

bańkowym purystą nie jestem.. w zasadzie to po ponad 20 latach spojrzałem na zlocie na obraz z łoryginalnego monitora i resztka włosów mi się zjeżyła na głowie jak ja potrafiłem do 4 nad ranem za młodu się w to wgapiać, teraz bym już nie wytrzymał.
Obraz nie wypełnia całego ekranu... hmm... nie każda gra zajmuje cały ekran zdaje się... no chyba że to jest wadą tego monitora w sensie że coś zniekształca i ucina? ale Benq ponoć nie ucina, NEC ucina... Dziabnąłbyś pan fotkę SOtB na tym monitorze, porównam ze swoim i zobaczymy czy i co ucina.

A1200 - mam obie nerki, bardzo je lubię, one lubią mnie. Nie chcemy się rozstawać więc raczej na A1200 mnie nie będzie stać - czyli problem mnie nie dotyczy.
Dzięki za utwierdzenie w postanowieniu. Teraz... skąd ja wezmę 600 złotych :)
[#450] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@softiron, post #449

Fotka jak dam rade wieczorem.Mam tez Neca i on ucina.Benek nic nie ucina ani nie deformuje.O tym,ze obraz w grach ma ramkę wspominam jedynie abyś wiedział o tym jak ten monitor sprawuje się przy graniu .Poszukaj na YT benq 912 albo 702 i będziesz miał pełen obraz jak to z tym polem gry jest.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem