[#811] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@tbone, post #807

A tego G2420HD miałeś może okazję używać? Jeżeli tak to jak się spisuje? Obraz znośny? Ucina coś czy wyświetla całość?
[#812] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@nostrum666, post #811

Mam go ze dwa lata.
Tutaj go widać przy różnych figlach:



Nic nie ucina, nie usuwa przeplotu, a i muszę sprawdzić jak się ma sprawa z ustawianiem ratio...
[#813] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@tbone, post #812

Fajnie. Był taki przez chwilę na OLX w K-K ale już poszedł. płacz
[#814] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@nostrum666, post #813

W menu, przy wejściu d-sub, nie ma opcji zmiany proporcji tak więc nie jest idelany Aczkolwiek hires na nim ma kwadratowe newicons więc mi to nie przeszkadza.
[#815] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@tbone, post #814

Upoluję innego Benq'a. Może 702A się trafi kiedyś.
[#816] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@nostrum666, post #815

Bardzo dobry monitor, używam już od dłuższego czasu do Amigi i Mist-a. Obraz żyleta. Dla niektórych wadą jednak będzie brak innych wejść. Jest tylko 1xVGA.
[#817] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@JakubH, post #816

Ja go chcę tylko do AMIGI właśnie po VGA. Do pieca mam inny, który mi wystarcza w zupełności. Chyba że trafi się 912 to też bym przytulił. Nie widziałem jeszcze co prawda z niego obrazu ale podejrzewam że jest nie gorszy niż na 702A.

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 21:19:12 przez nostrum666
[#818] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@JakubH, post #816

U Ciebie (w miejscowości) na OLXie widziałem ostatnio G2220HD. Ciekawe czy łyka 15kHz jak G2420HD?
[#819] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@tbone, post #818

Mam kilka pytań do posiadaczy Benq BL 702a:
1. Czy w porównaniu do monitora CRT interlace jest bardziej/mniej dokuczliwy, czy na zbliżonym poziomie?
2. Czy wyświetlany jest Overscan (tryb PAL)?
3. Czy monitor pozkazuje rozdzielczości 1280x256 i 1280x512 (PAL)?
4. Jak to jest z tą datą produkcji i jakością obrazu? Jest jakaś reguła, że Benq wyprodukowane w roku x są lepsze od tych z roku y?
[#820] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@tbone, post #818

Kupiłem G2220HD i potwierdzam, że też łyka PAL. Z wad, to fakt, że nie ma wejścia hdmi.
[#821] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@RomanWorkshop, post #464

Kupiłem kolejny roboczy monitor do Amigi, akurat trafił się NEC 1970NXp w lombardzie za 37zł. z przesyłką. Jest to jeden z niewielu monitorów, który wyświetla obraz PAL 15kHz/50Hz niezależnie od rewizji/roku produkcji. Poważny problem jest taki, że obraz PAL Hi-Res ma obcięte 16 dolnych pikseli, co nie występuje w przypadku obrazu NTSC (widoczny obszar to 640x240). Oczywiście są też widoczne pionowe paski. Tryby interlace wyglądają fatalnie. Monitor ma regulację położenia obrazu we wszystkich kierunkach oraz jego rozmiaru w poziomie - trzeba to zrobić ręcznie (ustawienia są zapamiętywane). W pionie nie da się zlikwidować obcięcia, nawet systemowym programem Overscan (albo góra lub dół obrazu będzie obcięty o 16 pikseli, albo góra i dół jednocześnie, ale po mniej pikseli). W wielu programach/grach na samym dole znajdują się ważne przyciski/elementy i obcięty obraz bardzo utrudnia lub uniemożliwia korzystanie z nich. Typowym przykładem jest program FileMaster, co jest widoczne na moich zdjęciach: link.
1
[#822] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@RomanWorkshop, post #821

Monitory LCD Nec tak mają, ale pomimo tej wady lepiej mi się używa od BenQ.
[#823] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@RomanWorkshop, post #821

Następny zakupiony monitor to Samsung SyncMaster 710N za 40zł. z wysyłką. Dokładne oznaczenia tego monitora: Model: 710N D, Model Code: MJ17ASKS/EDC, Type No.: GH17LS, MADE IN SEREMBAN MALAYSIA (SEM), MANUFACTURED: JANUARY 2005. Niestety nie wyświetla on obrazu 15kHz - ani PAL (50Hz), ani NTSC (60Hz). Można spotkać informacje, że komuś wyświetlał on obraz 15kHz z Amigi, ale w tym przypadku okazało się inaczej.
1
[#824] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@RomanWorkshop, post #823

Samsung SyncMaster 920N [R] N, Type No.: GH19LS, Model Code: LS19MJAKSZ/EDC, Nobember 2006, Made In Dngguan, China. Monitor (19'', 4:3) ma tylko złącze VGA.

Nie łapie 15kHz i nie wyświetla obrazu z Amigi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem