[#631] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@peceha, post #630

Czy ktoś testował NECa 1770NX?
Wydaje się być 17. calową wersją 1970NX, który współpracuje w PALu...
[#632] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@BomberMAX, post #1

Cześć,

Przyłączę się do tematu z moim zapytaniem - może nie będę w stu procentach podążał za wątkiem, ale może w przyszłości ktoś będzie potrzebował podobnej odpowiedzi.

Rewelacją wydają się monitory które łapią 15kHz jednak w tym układzie nie mam dość wiedzy, aby samodzielnie wybrać odpowiednie rozwiązanie dla siebie. Więc do rzeczy.

Chciałbym znaleźć "złoty środek" dla moich dość wygórowanych potrzeb. Mam na stanie kilka maszyn i chciałbym skompletować jakiś wyświetlacz, który będzie można pod pachą zabrać na zloty (rozłączana/rozkręcana stopa), miał głośniki i radził sobie z Amigą (PAL/BVision), C64, Dreamcast VGA-Mod oraz prawdopodobnie w przyszłości RPi. Czy znajdzie się dobra dusza i doradzi jakieś rozwiązanie, które nie będzie straszyć jakością obrazu i mniej-więcej wbije się w moje potrzeby?
[#633] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Lokaty, post #632

Do Twoich potrzeb polecam Samsunga 711MP (monitor z tunerem, a więc ma SCART, S-video, VGA i wejście ant.).

Omijaj za to 710MP (niewyraźny/rozmyty obraz z tunera) i 741/941MP (obraz z tunera drży w pionie, co bardzo wkurza - taki interlace nawet bez użycia interlace ).



Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 12:24:43 przez Jacques
[#634] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jacques, post #633

Polecam też monitory LG z tunerem. Uzywałem LG L173ST i teraz mam świetnego LG M1721A - BZ. Oba monitorki mają bardzo dobrą jakość przez tuner i SCART a ten drugi obsługuje oprócz tego natywnie 15kHz.
Oprócz tego monitory posiadają wejścia composite,S-Video wyjście i wejscie audio Jack 3.5mm oraz wejście antenowe.
Monitorków szukaj na OLX, czesto można dostać świetny model za mniej niż 100PLN.


Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 12:38:25 przez FeRu
[#635] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@FeRu, post #634

Tak samo lg 1717a z tunerem scart vga svideo

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2017 12:48:39 przez mikecios
[#636] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@FeRu, post #634

teraz mam świetnego LG M1721A - BZ


Z nimi jest loteria i w zależności od egzemplarza obraz potrafi drżeć w pionie lub nie.
Mam taki w wersji "dobrej", chciałem dokupić backup i dwa kolejne oglądane niestety musiały mieć już inną elektronikę, bo obraz drżał (jak w 741/941MP).

Samsung 711MP może nie jest piękny, ale za to pewniak OK
[#637] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jacques, post #636

Dziękuję Panowie, doceniam pomoc! OK

A czy istnieje szansa, aby znaleźć coś na wzór tego Samsunga 711MP o którym pisze kolega Jacques tyle, żeby "łykał" 15kHz?
[#638] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Lokaty, post #637

żeby "łykał" 15kHz?


Oczywiście mam na myśli "po" VGA.
[#639] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Lokaty, post #638

Osobiście posiadam Nec 71VM - ciut obcina w pal górę albo dół, zależy jak ustawisz, ale da się z tym żyć ;)
[#640] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@mikecios, post #639

Posiadam 15" wersję tego NECa i powiem krótko, że za 49 zł to był strzał w dziesiątkę.OK
[#641] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@amper, post #640

A 15 też przycina obraz?
[#642] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@nostrum666, post #641

Też
[#643] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Lokaty, post #638

Witaj

Ja posiadam NEC 1550M - łyka PAL po VGA. 40zł na Allegro.
[#644] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@FeRu, post #634

Czy LG M1721A przycina lub gubi pozycję obrazu w PALu przez VGA?
[#645] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Hubez, post #643

Dzień dobry,
Chciałem zapytać czy ktoś poleci jakiś monitor do Amigi? Nie wiem czy kupować LCD z funkcją TV czy taki co łapie obraz po vga. Wiem, że na niektórych monitorach z funkcją TV obraz lekko drga.

Z drugiej strony jakby monitor miał scarta albo chinche to dodatkowy plus, bo coś jeszcze innego można podpiąć. Wielkość max 19" i ratio najlepiej 4:3. Dostanę coś takiego z nowych monitorów?

Budżet do 500zł max.
[#646] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jield, post #645

Ja mam Benq BL912. 19", ma tylko vga i dvi. Obraz po zwyklej przelotce rgb-vga. Ratio 5:4. Lekki. Ale nieco powyzej max finansowego. Wrzucalem foty z niego pare stron wczesniej w tym watku.
Mniejszy brat to BL702, 17", reszta tak samo z tym ze juz sie miesci cenowo. Tyle moge polecic.
[#647] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@softiron, post #646

No 17" byłby idealny. A da się ustawić wyższą rozdziałkę na WB bez problemu?
[#648] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jield, post #647

Jak użyjesz Multiscan to bardzo ładnie WB wygląda przez VGA.

link

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 11:45:04 przez Vato
[#649] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Vato, post #648

Mam LG Flatrona M1717A. Alt pisał na forum:

Ma tryb nazwany RGB-DTV w którym przyjmuje 15kHz po D-SUBie i ma zdecydowanie lepszy (ale nadal daleki od ideału) obraz. Odkryłem to ostatnio zastanawiając się co to za tryb.


Aż mnie ciekawi, jak to wygląda :)
[#650] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jield, post #647

Da sie. Aczkolwiek kilku trybow nie lapie. Interlaced mrygaja.. 17ke testowal w tym watku tez alt... Albo arti.
[#651] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@softiron, post #650

[#652] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@SuperBuster, post #651

Szkoda, że interlace mryga. Ale poza tym wygląda super.
[#653] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@FeRu, post #634

Czy ten monitor będzie działać z Amiga bez SD przez VGA. LG FLATRON M1721A - BZ
MODEL NO: M1721AH.?
Zastanawia mnie ta literka H na końcu.
[#654] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jield, post #645

Mam na zbyciu dwa monitory Samsung SyncMaster 941MW, nie jest to 4:3 ale idealnie się sprawuje z Amisiami i wszelkim retro sprzętem pod Euro złącze. Jakby ktoś chciał to priv.
[#655] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@ponior, post #653

Też mam taki monitor jednak zamiast koncówki H jest F i on działa na 15kHz.
Wiem że jest 2 rodzaje tych monitorów, jeden obsługuje 15kHz a drugi nie i nie wiem po czym poznać ten drugi model.
Sam więc ryzykowałem kupnem monitora chociaż za 60PLN i praktycznie fabryczny stan warto było. Jeśli jest w dobrej cenie to się nie zastanawiaj,bo to chyba najlepszy LCD do Amigi.
[#656] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@FeRu, post #655

Zaryzykuje, bo razem z wysyłką 65zł. Zawsze przez scarta będzie można podłączyć w razie czego.
[#657] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@ponior, post #656

No to bardzo dobra cena kolego. Wszędzie gdzie sprzedają te monitory jako sprzęt do amigi czy innego retro cena jest zwykle o 100 czy nawet 200 wyższa :)
[#658] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@FeRu, post #657

Przyjechał LG FLATRON M1721A - BZ
Chyba jest pare wersji tego monitora, bo przez VGA wyświetla tylko napis" złe ustawienia", a przez euro działa, ale obraz drży delikatnie. szkoda

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 12:43:55 przez ponior
[#659] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@ponior, post #658

A ma tryb RGB-DTV? jak tak to spróbuj po VGA w tym trybie
[#660] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@alt_, post #659

Nie po wcisnieciu "input" ma tylko dwa tryby Euro i jeden rgb
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem