[#721] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@rj1307, post #718

Dzięki za listę kondensatorów OK
Czy u Ciebie po wymianie tych kondensatorów co napisałeś też występuje szum i lekkie "brzęczenie" w głośnikach?
Byłem w sobotę na Retronizacji - był Marosław z LG - potwierdził, że bez wyciszenia na 0 słychać w głośnikach to co u pozostałych posiadaczy.
[#722] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Adinfo, post #721

Burczy i szumi.
[#723] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@rj1307, post #722

W takim razie robię obejście problemu: preamp + amp z CHRL + regulacja głośności i tonów z wykorzystaniem głośników LG. Tylko zanim to przyjdzie to trochę czasu minie. Postaram się coś wymyślić bez prucia obudowy monitora. Na party to i tak nie słychać tego ale w domu na pewno ulży bez tych dodatkowych efektów dźwiękowych.
[#724] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@adammis56, post #706

Nie miałem styczności wiec trudno mi powiedzieć.
Mam doświadczenie z LG i Samsungami.
Pozdrawiam.
[#725] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Marecheck, post #724

Panowie ja zapytaniem w temacie Benqa 702 (chyba tu najlepiej pasuje niż otwierać nowy wątek) :

Generalnie monitorek fajnie bangla. Ja z tych co próbowałem działają:
- PAL (chyba wszystkie)
- EURO: 72 Hz Productivity (70Hz, 31 kHz) - bardzo ładny obraz
- Multiscan: Productivity (60 Hz, 31 kHz) - też ładnie
- DBLNTSC: High Res No flicker (61 Hz, 30 kHz) - też ładnie
- HIGHGFX: Super-High Res Laced (55Hz, 22 kHz) - Fajna rozdziałka ale niestety czcionki nieczytelne.

i teraz zonk: DBPAL nic nie działa mi. Czarny ekran ; / a parametry podobne: 54 Hz i 31 kHz.
Podobne problemy przy uruchamianiu SysInfo (czarny ekran po RGB na Benqu, a podwójny, drżący, po composite na TV CRT) i to samo w Genetic Species.

O co kaman ?
Czy to wina VGAOnly?
Czemu SysInfo mi nie wyświetla?
[#726] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Ankuz MkOne, post #725

Odpal Amigę bez s-s i wtedy uruchom sysinfo, albo nie uruchamiaj dblpal .
W ICONTROL masz włączone promowanie pal do dblpal.
[#727] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Norbert, post #726

dzięki!
czyli w ICONTROL wyłączam "mode promotion".

a co do dblpal nie wyświetlanego na Benqu ?
ktoś wie czy on tak ma czy to przez vgaonly?
[#728] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Ankuz MkOne, post #727

To nie działa dblpal z vga only czy z samym dblpal ?
[#729] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Norbert, post #728

wywalilem dblpal z powrotem do storage ale bez zmian,
muszę trochę bardziej podłubać (widzę zapisy VGAonly w s-s),
nie wiem czy system sam sobie vgaonly nie zapodaje/kopiuje
[#730] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Ankuz MkOne, post #729

Masz vga only w devs/monitors?
Tylko jeśli tam bedzie to dblpal zostanie "podkręcony"
[#731] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Norbert, post #730

ok, więc to było tak:
w ICONTROL nie miałem włączonego promowania.
za to, wywaliłem vgaonly całkowicie, dblPal zamieniłem na wszelki wypadek z oryginalnym z dyskietki (inną ikonke ma) i poszło.

Działa i Genetics i SysInfo.
Benq wyświetla teraz wszystkie tryby dblPal.
O ile najlepiej wygląda teraz dblPal hires no flicker (no ale ma a czarne pasy po bokach ;/ ) to pozostałe co wspomniałem wcześniej wyglądają gorzej (czcionki są ciutkę mniej czytelne).

Dzięki za pomoc.
[#732] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Ankuz MkOne, post #731

Można powiedzieć, że już prawie (bo czekam na przesyłkę) stałem się posiadaczem Benq BL702A za 160zł z przesyłką w cenie. Cena rozsądna biorąc pod uwagę cenę nowego monitora. Mam nadzieję, że przyjdzie w całości. Wtedy porównam obraz z LG M1717A-BZ.
[#733] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Adinfo, post #732

To go odpalaj szybko jak dostaniesz bo jestem ciekaw jak radzi sobie w pal, dbpal, trybach interlace i czy obcina obraz :)
Gbyby nie to że kiedys tam wpadl mi w ręce nec 71vm to z pewnością kupilbym benka.
[#734] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@mikecios, post #733

mam taką 19"
wygląda tak
tryby interlace mrygają.
[#735] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@mikecios, post #733

Jak przyjdzie i sprawdzę to zdam sprawozdanie, może nawet uda się porównanie ze zdjęciami zrobić w stosunku do LG oraz do konwertera GBS-8200 tak aby było widać różnice.
Staram się też zakupić dodatkowy monitor LG M1717A-BZ z OLX ale większość sprzedających preferuje tylko odbiór osobisty i tego nie pisze - zero kontaktu po wysłaniu pytania o koszt wysyłki. W tym M1717A występuje mocne przesunięcie ekranu, ale ten model tak ma, tryby interlaced też kiepsko.
[#736] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Adinfo, post #735

1717a mam na stanie. Idealnie nadaje się do C64 po svideo/scart.
[#737] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@mikecios, post #736

Chcesz aby 1717a został u Ciebie na stanie czy mogę się zgłosić?
z C64 jeszcze go nie testowałem, tylko po RGB z Amigą, chciałem też wykonać modyfikację w C64 aby poprawić jakość obrazu, jest taki mod do wykonania na płycie głównej albo na kablu nieco inny, w każdym razie oba poprawiają znacząco obraz przez S-VIDEO.
[#738] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Adinfo, post #737

Zostaje z C64 a ten mod mam to lumafix64 ;) Zgrywam z niego na YT ;)
Co prawda ten model lg nie ma problemu z poprawnym wyswietlaniem obrazu bez modyfikacji, o tyle nowsze odbiorniki tej modyfikacji bardzo wymagaja.

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 17:19:35 przez mikecios
[#739] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@mikecios, post #738

Zamiast szukać konkretnych monitorów lepiej kupić konwerter SCART-HDMI link
i dokupić przejściówkę hdmi-dvi lub hdmi-dsub/vga. W aukcji powyżej ten konwerter jest w świetnej cenie i sam kupiłem właśnie z tej aukcji,bo ten zamówiony na aliexpress jeszcze nie dotarł. Konwerter tenbardzo łądnie wyświetla obraz z amigi,atari oraz wszelkich konsol po Scart na każdym jednym monitorze LCD czy CRT. Co najlepsze amigowe tryby interlaced wyświetlane są czysto i bez żadnych drgań.
Input lag jest bardzo niski i nie przeszkadza w graniu.Obraz można wyświetlać w kilku trybach i sama jakość nie pozostawia nic do życzenia.
W sieci jest wiele testów oraz recenzji tego konwertera i ja również, jak tylko dostanę go w swoje ręce przemagluje go z każdym monitorem i telewizorem jaki mam.
Zakupy najlepiej robić na ebay lub ali bo na allegro trzeba zapłącić 160PLN z wysyłką,a niektórzy już wyczuli biznes i sprzedając je z dopiskiem "retro" czy "Amiga" żądają za ten sprzęcik nawet ponad 200PLN co jest
[#740] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@FeRu, post #739

Witam.
Czy ktoś testował Amigę monitorem/tv Samsung 730mw ?
[#741] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@ak47, post #740

Ja ma Samsunga 940MW i niestety tylko po Euro chodzi. Przez przejściówkę vga czarny ekran.
Możliwe ze z tym 730MW będzie tak samo.
[#742] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@FeRu, post #739

żądają za ten sprzęcik nawet ponad 200PLN co jest

Jak to co? Retro!
[#743] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@waldiamiga, post #742

Mam możliwość kupna za 150 zł,niestety bez pilota.
[#744] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@ak47, post #743

Obraz przez euro średni. Za tą cene lepiej poszukać coś co przez przejsciówke vga zadziała.
[#745] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@softiron, post #734

Co do migotania trybu interlaced podobno jest sposób z modyfikacją palety kolorów (np. białego na nieco inny itp.) lub jakiś fix pod systemem WB aby zniwelować to migotanie. Może ktoś z Was się orientuje w temacie?
[#746] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Adinfo, post #745

Było kiedyś cuś takiego jak MagicTV - robi z obrazu brzydką kupę, ale redukuje flicker :)
[#747] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@recedent, post #746

Dzięki, o tym właśnie mi znajomy wspominał. Na YT jest tylko jeden film i niestety na CRT, który sam z siebie migocze przy nagrywaniu kamerą więc słabo widać zmiany przy użyciu MagicTV. Pobawię się w domu i zobaczę efekt "kupy" na własne oczy.
[#748] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@recedent, post #746

Magic TV po prostu zmienia paletę Workbencha tak, aby był mniejszy kontrast, przez co migotanie jest mniej dokuczliwe.
[#749] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@mikecios, post #733

btw.
Zakupiłem tu omawianego NEC MultiSync 1550M.
Obraz na WB naprawdę ładny.
DBLPAL nie rozciągniety ale bardziej mi się podoba niż na Benqu.
Lekko przymglony ale czcionki jakby kształtniejsze.
Lapie wszystie tryby , oczywiście różnie to wygląda.

Także jakbym szukał LCD tylko do WB tobym go zostawił na 100%
W grach niestety trzeba się bawić z pozycjonowaniem ekranu bo przycina (nie zawsze ale jednak), dlatego idzie dalej za 200 pln jak ktos chce (cena zakupu).
Dam info na giełdę.
link

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 14:40:02 przez Ankuz MkOne

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 14:40:50 przez Ankuz MkOne
[#750] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Ankuz MkOne, post #749

a moze to kwestia ustawienia ostrości w Benq? to ad krągłość czcionek. BQ też w grach rzuca ekranem ale ma fajny guzik auto adjust który czyni cuda :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem