kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, Sprzęt
[#61] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #60

Wysłałem zamówienie w sprawie płytek i czekam na odpowiedź. Zamówiłem 30szt. Więc jakby ktoś jeszcze chciał to nie ma problemu.
[#62] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #61

Ja też chcę :)
Wrzuć mnie na listę.
[#63] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #61

Dopisz mnie
[#64] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Sir_Lucas, post #59

Znalazłem takie coś http://aminet.net/package/comm/net/MiamiDX_booster ale jeszcze nie testowałem.
[#65] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #61

O ile mowa o samej płytce gdzie jest gniazdo do parallel Amigi to ja bym chciał 2 sztuki.
Arduino i resztę mam.
[#66] Re: Plipbox, ktoś chce?

@mallorn, post #65

Zamówiłem 30szt. Jak dostanę wycenę i coś zostanie to masz 2szt.
[#67] Re: Plipbox, ktoś chce?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #64

Ja za to tak i nie widzę, żadnej różnicy z tym MiamiDX_boosterem,chyba trzeba bedzie zakupic RoadShowa

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 18:08:24 przez koxy
[#68] Re: Plipbox, ktoś chce?

@koxy, post #67

Polecam Roadshow, bardzo ładnie współpracuje z Plipboxem, jest szybki i lekki (nie ma GUI, konfiguracja w dwóch plikach tekstowych).
[#69] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #68

I ma DHCP w porównaniu z AmiTCP, EasyNet czy też Genesis.
Najlżejszy, najszybszy i moim zdaniem najlepszy stos TCP/IP.
[#70] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Sir_Lucas, post #69

Ja na mojej A500+ z 68000 używam AMFTP - działa bez problemów. Właśnie skonfigurowałem sobie FTP (po roku czasu bo się nie mogłem zebrać ) z domowym NASem o pojemności 3TB. A wszędzie piszą że WD My Cloud od WD Caviar nie da się używać z FTP tylko trzeba używać dedykowanej aplikacji. Jak się chce to wszystko można, nawet z Amigą 500 :) .

Pozdrawiam,

Azz
[#71] Re: Plipbox, ktoś chce?

@koxy, post #67

Nasz kolega z forum, _arti popełnił bardzo dobry artykuł dotyczący RoadShow.

KLIK
[#72] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Sir_Lucas, post #71

Wiem, czytałem, w sumie 25 jurków to nie majątek a za dobry program można zapłacić, jesli tego wart.
[#73] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Azzorek, post #70

Wracając do tematu, "płytkownia" miała awarię internetu, zaniepokojony zadzwoniłem - jeszcze dzisiaj mam otrzymać informację kiedy płytki będą wykonane wraz z ostateczną wyceną. Z pozostałymi elementami problemu nie będzie. W poniedziałek rano, jak już będę wiedział ile sztuk mam zrobić, zamawiam listwy goldpin, gniazda DB25, Arduino i moduły sieciowe.
Większość osób już wpłaciła kasę, czekam do niedzieli, w poniedziałek rano wrzucę ostateczną listę tych, którzy dostaną swojego Plipboxa.
Nie wiem czy jest sens pisania jakiejkolwiek instrukcji. Jeśli ktoś kiedykolwiek instalował sieć na Amidze to sobie poradzi - wystarczy wrzucić plipbox.device do Devs:Networks i skonfigurować stos. Ja "od ręki" mogę jedynie napisać instrukcję do Roadshow bo tylko z tego stosu korzystam.
[#74] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #73

"Płytkownia" opłacona, nie będzie problemów, 3-4 dni robocze na realizację.
[#75] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #74

Widzę ciszę w temacie, zakładam że wszyscy którzy chcieli to zamówili. Prawie wszyscy też już zapłacili więc idę przepić całą kasę. Pa ;)
OK, a teraz poważnie - żeby było szybciej zamówię części już dzisiaj z małym zapasem w razie jakby się ktoś jeszcze zdecydował. O postępach będę informował na bieżąco.
[#76] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #75

No i mam mały problem - w Polsce dostępne jest 5szt. modułów ethernet dla Arduino :( - prawdopodobnie będę zmuszony zakupić od Chińczyków na ebayu. Dlatego ci co zamówili na Decruncha, będą mieli swoje egzemplarze na czas a reszta zależnie od tego jak szybko dotrze paczka z Shenzeng i czy mi jej celnicy nie zatrzymają. Jeśli ktoś chce się wycofać z zamówienia - nie ma problemu, niech pisze - oddam kasę. Przepraszam za kłopot.
[#77] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #76

Jeśli chodzi o mnie,to się nie pali.
[#78] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Grisza, post #77

No to w Polsce nie ma już modułów Ethernet do Arduino - wszystkie 6 ja wykupiłem ;)
[#79] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #78

Jaki typ modułu wykupiłeś???
[#80] Re: Plipbox, ktoś chce?

@KRISS, post #79

ENC28J60 shield do Arduino nano.
[#81] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #80

Taki ???
[#82] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #80

taki jak ten?
[#83] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Kilos, post #82



Taki.
[#84] Re: Plipbox, ktoś chce?

@amizet, post #83

no to inszy
[#85] Re: Plipbox, ktoś chce?

@amizet, post #83

500 sztuk na Allegro wystarczy
[#86] Re: Plipbox, ktoś chce?

@KRISS, post #81

Nieeee, to do innych arduino, to co zapodałeś to w tysiącach bez problemu można kupić.
Mi chodzi o taki jak ten na zdjęciu z lewej:

to znaczy, dałoby się jakoś przyczepić i ten drugi ale wtedy plipbox nie będzie w jednym kawałku ;)

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 20:27:27 przez Jenot
[#87] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #86

Właśnie zawsze się zastanawiałem jaki kupić i teraz widzę różnice. Ma pisać 12/08. Były kiedyś takie na allegro od razu z Arduino. Po 75 złotych nie żebym podważał twoją cena za gotowy produkt. Tylko po prostu ktoś sprzedawał w komplecie.
[#88] Re: Plipbox, ktoś chce?

@amizet, post #87

Widziałem. Były nawet po 65 ale nie ma cholera. Poza tym one były w komplecie z tanim klonem Arduino nano, nie do końca kompatybilnym z oryginałem. To znaczy ogólnie kompatybilny z Arduino to on był ale nie z nano (inny chip do obsługi USB, problemy z programowaniem, konieczność instalacji sterowników itp.). Najtańsze klony można kupić za niecałe 10zł ale ja nie ryzykuję, kupuję sprawdzone modele z gwarancją, że są w 100% kompatybilne z nano v3.
A co do kosztów to żadna tajemnica. Na jedną sztukę: Arduino nano - 23zł, moduł Ethernet 46, płytka 10, drobnica 7zł. Razem 86zł o ile wszystko będzie sprawne.

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 20:47:16 przez Jenot
[#89] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #88

Najtańsze się chyba nie programuje przez USB tylko trzeba podpiąć kabelki. Nie wiem na razie nie interesuje się tym.

Stwierdziłem że można żyć bez Internetu w Amidze, ogólnie to muszę ogarnąć A2k, mam drugiego Gotka kupiłem sobie ten konwerter z HotSpot z allegro za 60 dyszek. Dopiero jak będę maił parę Amig koło siebie będę je podpinał wtedy do sieci. W ogóle to bym wolał chyba Ami-Linka jakiegoś albo Apple-Talka jakiegoś. Nie wiem jeszcze muszę to przemyśleć. Tak że na razie mam co robić. Po za tym to kupiłem sobie dzisiaj Maczka będę Mac-ował 040/ tak że jest moc
[#90] Re: Plipbox, ktoś chce?

@amizet, post #89

jeśli to ten maczek z Allegro o którym myślę to też miałem na niego chrapkę ale trochę nadgabaryt ;)
Jest jeszcze jeden ciekawy - Beige. A jak chcesz prawdziwy okołoApple'owy hardcore to mam jeden wynalazek: HP 715/80 white box - jedna z najszybszych maszyn do NeXTStep. Może na jakieś Party przywiozę. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem