kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, Sprzęt
[#121] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #120

Gdzie najlepiej kupić Roadshow? Czy jest w dalszym ciągu rozwijany? Czy działa równie dobrze pod OS3.1 jak i 3.9?
[#122] Re: Plipbox, ktoś chce?

@pong777, post #121

Tutaj,musisz się zarejestrować ja płaciłem PayPalem na drugi dzień mogłem pobrać program ze strony.Pod 3.9 działa super 3.1 nie sprawdzałem.

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2015 20:32:49 przez Grisza
[#123] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Grisza, post #122

Też tutaj kupiłem. Co jakiś czas wychodzą poprawki.
Jest nawet forum poświęcone RoadShow - Forum

Używam Roadshow we wszystkich swoich Amigach: A4000 i Ariadne II, 2x A600 i Orinoco Gold, A1200 + NetGear WIFI, NetGear WLAN. Działa jak złoto. MiamiDX poszło w odstawkę ;)

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2015 21:22:57 przez Sir_Lucas
[#124] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Sir_Lucas, post #123

Pamiątkowe zdjęcie:

Wszystkie przetestowane i działające, tym razem bez niespodzianek - na 20szt. uwalone jedno Arduino nano i jeden moduł sieciowy (jakieś wady fabryczne, nano nie dało się zaprogramować - komputer nie widzi urządzenia na USB, a moduł sieciowy nawet nie zamigał lampkami). Nie jest źle ;)
Jutro rozsyłam.
[#125] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Grisza, post #122

Kupiony RoadShow :D

Czekamy z niecierpliwością na plipy. Pamiętaj, żeby wrzucić plipa dez3 do mojej paki.
[#126] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #124

co to jest? jakas karta sieciowa ? jedna wolna będzie? czy wszystkie sprzedane
[#127] Re: Plipbox, ktoś chce?

@JacK_Swidnik, post #126

tak karta sieciowa. przeczytałem cały wątek. jak Jenot będziesz miał 1 szt jeszcze lub planujesz dorobić to wezmę. mi się nie spieszy. jak nie będzie to trudno.
[#128] Re: Plipbox, ktoś chce?

@JacK_Swidnik, post #127

Odpocznę z tydzień i zamawiam części na następną serię. Dam znać.
@pong777 - pamiętam, pamiętam :)
[#129] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #128

jak będzie kolejna seria to też się piszę na 1 szt
[#130] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #128

Wszyscy, którzy zapłacili i wybrali wysyłkę dostali PM z numerem listu, jeśli kogoś pominąłem - pisać. Miła Pani w okienku na poczcie powiedziała, że jak wszystko dobrze pójdzie to jutro powinniście dostać przesyłki (@koxy, oprócz Ciebie, bo daleeeeeko).
[#131] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #130

A, i jeszcze jedno - żeby włożyć plipboksa do gniazda LPT trzeba wykręcić w Amidze śrubki obok gniazda (te którymi mocuje się wtyczkę). Bez tego plipbox nie wejdzie w gniazdo.
Mój konfig Miami DX (wszystko po DHCP) - link.
[#132] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #131

hmm, wygląda fajnie
- pewnie też się zapiszę na następną (albo jeszcze kolejną partię)
[#133] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #131

Doszły obydwa. Dziękuję. A żeby nie wykręcać można jakimś kabelkiem spiąć? Musi być prosty (bez krosów)? Jaki może być długi max?
Ja bym to właśnie w jakąś obudowę zewnętrzną dał i kabelkiem do Ami.

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 13:58:11 przez pong777
[#134] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #130

Przesyłka dotarła OK. Wieczorem będę testował.
[#135] Re: Plipbox, ktoś chce?

@pong777, post #133

Kabel prosty bez krosów - pin w pin (przedłużka DB25). Azzorkowi zrobiłem z kabelkiem ok. 30cm i wszystko było w porządku.
[#136] Re: Plipbox, ktoś chce?

@JacK_Swidnik, post #127

Będzie następna seria. Teraz daję sobie tydzień na pomoc w konfiguracji tych, które wysłałem i zamawiam części.
[#137] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #130

Dziękuję. Przesyłka dotarła. OK
Grzonas
[#138] Re: Plipbox, ktoś chce?

@grzonas, post #137

Jakby co to tu jest instrukcja jak konfigurować TCP/IP (ale to pewnie wiecie): link
[#139] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #138

Dawać mi tu jakiś odzew... nikomu nie działa? ;)
[#140] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #139

Przesyłka dotarła. Testy przewidziane na weckend jak dobrze pójdzie
Pozdrawiam.
[#141] Re: Plipbox, ktoś chce?

@endrys, post #140

Do mnie również dotarła w jednym kawałku. Postaram w długi weekend sprawdzić. Dzięki Jenot!OKok, racja
[#142] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #139

Pierwsze wrażenia - nawet działa :)

Nie obyło się bez trudności. Skonfigurowałem MiamiDX i stwierdziłem, że prawie działa, tzn. mogę spingować mój router, ale nic poza nim. Trzeba podać gateway. Zmieniłem konfigurację i wszystko przestało działać (nie może pobrać adresu IP z DHCP). Przywróciłem starą - nadal nie działa. Skasowałem i od nowa - nie działa. Wziąłem wzorcową konfigurację Jenota - nie działa. Były też restarty i całkowie wyłączanie Amigi. Nic nie pomagało. Stwierdziłem, że zainstaluję Roadshow. Instalacja bez problemów, ale też nie działa.
Coś mnie tknęło i stwierdziłem, że dam inny, mocniejszy zasilacz do plipboxa. Poszukiwania chwilę trwały, podłączyłem i ... działa! Szczęśliwy, że rozwiązałem problem zaczynam się bawić ftp-em. Minęło kilka minut i znowu nie działa (przy czym nie jest to problem wersji demo, bo ta przestaje działać po trochę dłuższym czasie i wyświetla stosowny komunikat). Restart maszyny i nic. Brak możliwości pobrania IP z DHCP. Odczekałem kilka minut. Działa!
Pobawiłem się jeszcze trochę i na razie problem się nie powtórzył. Jutro wrócę do testów i zobaczę czy problem wróci.

Jeśli chodzi o prędkość to przy pobieraniu z aminetu osiągnąłem niesamowite 25kB/s. Wolno, ale i tak ponad 10x szybciej niż przez port szeregowy, więc jest ok :).
[#143] Re: Plipbox, ktoś chce?

@g0trek, post #142

Z DHCP jest ten problem, że jeśli zresetujesz Amigę a Plipboksa masz cały czas włączonego to nie postawisz interfejsu od nowa. Trzeba na chwilę wyłączyć Plipboksa bo router "myśli" że próbujesz podłączyć drugie urządzenie z tym samym MAC.
[#144] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #143

A Plipbox nie ma jakiejś linii reset, co by ją podpiąć choćby pod kbreset w Ami?
[#145] Re: Plipbox, ktoś chce?

@g0trek, post #142

Jeśli sieć się "przywiesza" to na 90% problem z zasilaniem. Ja wszystkie plipboksy testowałem z zasilaczem od telefonu 1A. Teraz mam podpiętego do aktywnego huba USB w monitorze i też daje radę (ale nie wiem jakie ma parametry).
Te plipboksy, które wysłałem do Was testowałem z braku czasu po 10-15 minut (postawienie interfejsu, ping, ściąganie dużego pliku, wysyłanie dużego pliku, irc, iBrowse, konfig pod Roadshow i Miami DX). Moja Amiga z Plipboksem wczoraj była włączona ok. 12 godzin i nic w tym czasie się nie rozłączyło.
@wali7 Co do resetu to wyprowadzonego na listwę gold pin nie ma (jest przycisk reset) ale... można wykorzystać któryś z wolnych pinów i dopisać kilka linii kodu, który zresetuje Arduino gdy będzie określony stan na tym pinie. Zerknę do źródeł od Lallafy i spróbuję dopisać co trzeba i dorobić piny do resetu na płytce.
[#146] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #143

Z DHCP jest ten problem, że jeśli zresetujesz Amigę a Plipboksa masz cały czas włączonego to nie postawisz interfejsu od nowa. Trzeba na chwilę wyłączyć Plipboksa bo router "myśli" że próbujesz podłączyć drugie urządzenie z tym samym MAC.


Na to bym nie wpadł. Dzięki za info. Oszczędzi to trochę czasu przy kombinowaniu czemu coś nie działa :). A czy jest też jakaś zalecana kolejność włączania urządzeń ? Np. najpierw zasilanie do plipboxa, a dopiero potem uruchamiamy amigę ? Czy odwrotnie ?

Co do zasilacza to najpierw testowałem na 1A, a potem na 2A. Na obu pojawił mi się problem z komunikacją po kilku minutach. Potem chciałem odtworzyć problem i już mi się nie udało, bo dochodziłem do limitu czasu działania Roadshow, a plipbox nadal działał. Liczę więc, że były to przejściowe problemy.
[#147] Re: Plipbox, ktoś chce?

@g0trek, post #146

Próbowałem podłączać w różnej kolejności i nie ma to wpływu na działanie. Zwykle włączam monitor z hubem USB i Plipbox dostaje zasilanie, potem włączam Amigę. Problemem jest to że po postawieniu interfejsu nie da się go usunąć - u mnie w Roadshow removenetinterface i netshutdown drą się, że "Device busy", ale to chyba problem bardziej ogólny bo dotyczy też XSurf-100. Trzeba robić reset (z wyłączeniem zasilania Pipboksa).
[#148] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #131

Następną wersję zrobisz na normalnym złączu z PCB wsuwanym miedzy piny?
[#149] Re: Plipbox, ktoś chce?

@sanjyuubi, post #148

Chyba nie. Ale postaram się zamówić płytki z soldermaską (teraz nie będę się spieszył). Nie widzę zalet w lutowaniu wtyczki po obu stronach PCB - normalne gniazdo lepiej się trzyma i chyba trochę lepiej wygląda niż wlutowana wtyczka.
[#150] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #149

Nie trzeba wykręcać śrub z Amigi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem