kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, Sprzęt
[#31] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #1

Generalnie mam parę pytań, sorry może za lamersko będą brzmieć ale się nie znam i nigdy tego nie widziałem.

1. Czy to będzie wyglądać tak jak na stonce tego gościa co linkowałeś ? Lallafy, czy jakoś hmm "ładniej", bo taki bajzel jak ten koleś ma z tyłu jego Amigi trochę mnie odstrasza.
2. Porównując prędkości przesyłu Plipboxa i karty pcmcia lan co jest szybsze i jakie to są różnice.
3. W sumie to byłbym zainteresowany 2szt może i nawet 3-ma, zwolniłoby się Pcmcia no i kabel lan wychodzący z tyłu Amigi a nie z boku od razu do mnie przemawia :D
4. Można zapłacić paypalem i czy wyślesz za granicę?
[#32] Re: Plipbox, ktoś chce?

@pong777, post #30

Tutaj jest prototyp karty na clock port, przynajmniej tak wynika z opisu /link/
[#33] Re: Plipbox, ktoś chce?

@pong777, post #30

Bez przepisania sterownika chyba się nie da - Plipobox chyba zawsze spodziewa się oryginalnego portu Parallel Amigi, c'nie @Jenot? Muszę w końcu spróbować u siebie z MultiFacem...
[#34] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #1

Dopisz i mnie Jenot, potrzebuję jednej sztuki. Odbiorę na AmiParty:).
[#35] Re: Plipbox, ktoś chce?

@amizet, post #29

Jeszcze nie badałem możliwości podpięcia pod Multiface, Parallizera i inne interfejsy - nie mam czegoś takiego do testów (jak ktoś ma do pożyczenia coś na Zorro do A4k to bardzo chętnie przetestuję). Prędkość jest ograniczona przez procesor i sam port równoległy. Na A500 68000 z Fastem prędkości nie powalają (10-12kB/s). O ile pamiętam na A3000/060 prędkości dochodziły do ok. 90kB/s (Sir_Lucas - popraw mnie jeśli się mylę ;) ). Lallafa pisze na swoim blogu, że osiąga 235KiB/s na A500/ACA500/ACA1233 co by oznaczało, że ma prawie 2Mbit/s - mi się nie udało nawet zbliżyć do takich transferów, ale ja nie próbowałem z najnowszym firmware. We will see ;)
[#36] Re: Plipbox, ktoś chce?

@koxy, post #31

1. Widzę spore zainteresowanie, może uda mi się coś utargować na podzespołach i nie będę "lepił" na pająka tylko zamówię płytki i będzie to wyglądało mniej więcej tak:

Obudowy nie będę robił, powinno się to trzymać pewnie a jak ktoś ma ACA500 "saute" i jeszcze turbo to będzie wszystko do siebie pasowało ;)
2. Standardowa odpowiedź nr 5 - "to zależy". Od procesora, od tego jaka to karta na PCMCIA (kabel. Wifi bez szyfrowania, WEP, WPA/WPA2). Generalnie - powinno być podobnie.
4. Nie ma problemu - gift albo dodajesz 3.5% opłaty Paypala. Nie ma problemu z wysyłką za granicę, jak napiszesz dokąd to zrobię rozeznanie ile będzie kosztowała rejestrowana przesyłka.
[#37] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #35

Na A3000/4000 z 060 i Roadshow wyciągaliśmy o ile pamiętam 50KB/s i to był chyba max. Jestem ciekaw jak mu się udało wyciągnąć 235KiB/s.
[#38] Re: Plipbox, ktoś chce?

@_arti, post #33

A'propos... o ile mnie starcza pamięć nie myli to miałeś przetestować Plipboxa z Multifacem. Próbowałeś?
[#39] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Sir_Lucas, post #37

Tu są benchmarki Lallafy: link
[#40] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #36

Ja bym się pisał na 1 szt. Czy jako zasilanie tego modułu można użyć ładowarki telefonicznej z mini-usb ?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 09:15:45 przez sunater
[#41] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #38

Tak, kupiłem prawie rok temu MultiFace'a, specjalnie do testów i leży... czeka... rośnie
[#42] Re: Plipbox, ktoś chce?

@sunater, post #40

Można użyć ładowarki, można zasilić z portu USB komputera/laptopa. Na wszelki wypadek można sprawdzić maksymalny prąd na tabliczce znamionowej (minimum 250mA, chociaż nie sądzę, żeby dało się znaleźć współczesną ładowarkę, której obciążalność jest mniejsza niż 500mA).
[#43] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #36

"Obudowy nie będę robił, powinno się to trzymać pewnie a jak ktoś ma ACA500 "saute" i jeszcze turbo to będzie wszystko do siebie pasowało ;)"

To będzie bez obudowy? To w takim razie rezygnuję, nie zcierpię braku estetyki :) . Poza tym łatwo mi tam kurz będzie właził.
Nie dałbyś rady zrobić takiego Plipboxa jak ostatnio w czarnej obudowie z naklejką? :). Przeżyję nawet ten krótki kabelek :) .

Pozdrawiam,

Azz
[#44] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Azzorek, post #43

@Azzorek - da radę, mam jeszcze jedno Arduino UNO i interfejs sieciowy. Dokupię obudowę i powinienem się zmieścić w kasie. Popróbuję też z dłuższym kablem (na pierwszych firmware'ach przy dłuższym kablu nie chciało działać) - jak będzie transmisja to będziesz miał wersję "Special" - jedyny w swoim rodzaju ;)
Natomiast co do wersji na Arduino Nano - nie bardzo jest jak obudowę do tego dorobić, trzeba by coś pod wymiar drukować w 3D, żeby dało się do każdego modelu wetknąć w gniazdo DB25.

Ja się jakoś przyzwyczaiłem do wersji "saute" - DivIDE do Spectruma, UK1541 do C64. Ma to swój urok.

Przy okazji - na 100% zrobię z płytką drukowaną. Niestety bez soldermaski bo znacznie wydłużyłoby to oczekiwanie (nawet do dwóch tygodni).

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 10:31:48 przez Jenot
[#45] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #44

Super Jenot, no to zamawiam i czekam. Podaj namiary na priva to przeleję kasę :) . Z tą długością kabla to musu nie ma. Ważne żeby działało jak należy. Odebrać mógłbym na Decrunch we Wrocku, a jak nie da rady to dopłacę za wysyłkę.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 10:44:15 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 10:44:28 przez Azzorek
[#46] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Sir_Lucas, post #37

Poprzez nowe Firmware "v0.6 17.01.2015 - plipbox-0.6.zip".

Wasze Plipbox-y mają "0.5 30.11.2014 – plipbox-0.5.zip" dlatego mogą być takie różnice.
[#47] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #44

Jeśli to będzie w obudowie to i ja się piszę na 2szt, więc jak coś to dopisz i mnie. A co do wysyłki zagranicę to wysłałem PM.
Jeśli to cudo ssie po 230 kb/s to nie wiele mniej niż moje pcmcia więc zajebiście. Aha jeszcze ostatnie pytanie, nie da się zrobić żeby lan wychodził z tego czegoś centralnie prosto a nie tak z boku?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 11:55:28 przez koxy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 11:55:37 przez koxy
[#48] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #44

Wydaje mi się że jeśli by użyć modułu wifi i gdyby powstał nowy soft dla plipbox. To mogła by powstać wersja wireless.
[#49] Re: Plipbox, ktoś chce?

@koxy, post #47

@koxy Wersja na Arduino nano będzie bez obudowy. Mogę zrobić wersję na Arduino UNO R3 w obudowie ale to będzie znacznie większe (pudło 15x8x5cm) i podłączenie na kablu.
[#50] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Sir_Lucas, post #37

I jeszcze jedna poprawka z mojej strony. Po FTP to było 90KB/s i Jenot ma rację akurat tutaj. Ściąganie ze strony WWW to było 50KB/s - stos TCP/IP oczywiście Roadshow.
[#51] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Sir_Lucas, post #50

Żeby było jasne, u mnie karta PCMCIA zgodna z NE2000 wyciąga ok 600kB/s przy CPU 68030 przy FTPie.

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 17:01:28 przez strim_
[#52] Re: Plipbox, ktoś chce?

@strim_, post #51

To co ty masz za kartę? ja mam max 300 kB/s przy takim samym procku po kablu, no chyba że malina na której stoi serwer nie lubi amigi w co wątpie.

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 17:26:27 przez koxy
[#53] Re: Plipbox, ktoś chce?

@strim_, post #51

Zgadza się, karty na kablu śmigają najszybciej. Miałem w A1200 WiFi i na kablu (cnet.device) i zdecydowanie szybciej działała ta na kablu.
[#54] Re: Plipbox, ktoś chce?

@koxy, post #52

220kB/s miałem na A1200 z 4mb Fast. Oczywiście dane wysyłałem do Amigi, łączyłem się z MC Ubuntu a na Amidze był FTP z NetworkBootDisk. Bez fastu to było coś około 20kB/s. Oczywiście prze PCMCIA.

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 17:27:59 przez amizet
[#55] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #53

Jenot, możesz zarzucić fotką jak wygląda wersja z kablem, bo się już zgubiłem i nie wiem co będzie lepsze, więc coś doradź
[#56] Re: Plipbox, ktoś chce?

@koxy, post #55

Stara wersja wyglądała tak:
Oprócz tego, że krótki kabel jest niewygodny (a na dłuższym transmisja się waliła) to było to ogromne. Wersja nano jest poręczna i wygodna, postaram się zrobić to tak, żeby nie było tych wystających drutów między płytką a Arduino. Robiłem kilka projektów na różnych wersjach Arduino i działają bezproblemowo bez obudowy, w ciężkich warunkach też.
Ja dla siebie robię wersję nano bez obudowy.

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 17:40:26 przez Jenot
[#57] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #56

Dzięki, teraz już wiem jak to wygląda, wezmę te bez obudowy, obudowę sobie wystrugam, albo wydrukuje
[#58] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #1

To ja także piszę się na 1 sztuke. A co! Niech się Amisia ucieszy szeroki uśmiech

Oczywiście wersja Nano.

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 18:26:46 przez amYgaMen
[#59] Re: Plipbox, ktoś chce?

@strim_, post #51

@strim
U mnie używając różnych karty zarówno WIFI jak i LAN wygląda tak:
Blizzard 1260 - stos TCP/IP - RoadShow - w przybliżeniu.
WPA/TKIP - Orinoco Gold - 760KB/s
WPA2/AES - Netgear - 120 KB/s

NE2000 - 10Mbps - 770 KB/s
NE2000 - 100Mbps - 820 KB/s
3COM - 10Mbs - 770 KB/s

Dużo zależy od stosu TCP/IP - z MiamiDX mam transfery prawie o połowę niższe.

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 18:26:50 przez Sir_Lucas
[#60] Re: Plipbox, ktoś chce?

@amYgaMen, post #58

OK, małe podsumowanie (na dzisiaj):
1. lukzer - 1szt.
2. snajper - 1szt.
3. Grisza - 1szt.
4. pong777 - 1szt.
5. Sir_Lucas - 1szt.
6. Dorian3d - 1szt.
7. g0trek - 1szt.
8. Risc - 1szt.
9. grzonas - 1szt.
10. Azzorek - 1szt. (UNO)
11. fazior - 1szt.
12. sunater - 1szt.
13. koxy - 2szt.
14. AmygaMen - 1szt.

Łącznie: 15szt. (+2 dla mnie). Jeśli kogoś pominąłem lub coś źle zapisałem - pisać. Oczywiście czas na deklarację zakupu i zapłatę do niedzieli.

Za chwilę podeślę na PM dane do przelewów dla tych którzy się zadeklarowali. W tytule przelewu podajcie nick z PPA żebym miał porządek i w odpowiedzi zwrotnej przyślijcie dane do wysyłki. Jeśli ktoś chce przesyłkę za granicę to pisać wcześniej, żebym sprawdził cenę. Do Polski +10zł (8.30 przesyłka gabaryt B, polecony priorytet + koperta).

Ja zaraz zamawiam płytki (ze 30szt. - będę miał zapas), powinny do końca tego tygodnia lub na początku przyszłego przyjść.

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 18:52:57 przez Jenot

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 19:03:26 przez Jenot
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem