kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, Sprzęt
[#151] Re: Plipbox, ktoś chce?

@sanjyuubi, post #150

No tak, to jest argument. :) Może uda mi się takie gniazda kupić, z których nic nie odpadnie po wykręceniu z nich śrub.
[#152] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #139

do mnie doszedł dzisiaj, dzięki. siedzi, pije i chrupki Testy w weekend.
[#153] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #139

Siemano! Właśnie po godzinnych bojach odpaliłem mojego Plipa i działa fajnie pod RoadShow. Zapodałem na razie wersję 0.5 dla 040 zasilacz Pentagram USB 1A dla iPoda mija pól godziny i diodki na razie wesoło mrugają. Moja Ami,to 1200 z Blizzem 060 80.
[#154] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Grisza, post #153

Wrzuć 0.6. Wersja plipbox.device powinna być zgodna z wersją firmware. Dziwne, że Ci taka kombinacja zadziałała ;)
[#155] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #154

Wrzuciłem i przestał działać.. na 0.5 w obydwu wersjach śmiga,co jest? Po zmianie znów wszystko śmiga.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 12:57:42 przez Grisza
[#156] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #145

Zrobiłem kolejny test i mogę powiedzieć, że działa poprawnie. Ponownie skonfigurowałem MiamiDX. Wszystko ładnie ruszyło i już ze 2h chodzi bez żadnego problemu. Transfer taki sam jak na Roadshow, czyli około 25kB/s.
[#157] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Grisza, post #155

Mnie też na 0.6 nie działają oba, nie ważne jaki plipbox.device bym wrzucił, poszło dopiero na 0.5, ale predkość jest tragiczna w granicach 1 kb/s, może to wina wersji device teraz chodzi na .020, narazie potestuje czy nie zrywa połączenia, ale już widzę, że coś jest nie teges.

PS. Dobra, niskie transfery wynikały z lipnego zasilacza, po podpieciu pod 1A, transfery skoczyły do 40 kB, więc nawet, ale to jest max, czy da się coś więcej z tego wyciągnąć? Narazie działam pod miamidx, nie mam za bardzo czasu kombinować z roadshowem. I druga sprawa jak w tym czymś właczyć DNS bo mi stronki nie chodzą wpisałem w Database/DNS server ip dnsów, ale dalej lipa.

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 19:20:05 przez koxy
[#158] Re: Plipbox, ktoś chce?

@koxy, post #157

O, szybko dotarły :)
Nie wiem dlaczego nie działają na 0.6 (ja tylko z tej wersji korzystam). No nieważne. Masz 030, prędkość zależy od procesora. Ja ponad 100kB/s osiągam na A4000 060 66MHz, na A500 z 8MB miałem 10-12kB/s. Spróbuj sprawdzić transfer ściągając na ramdysk - powinno być nieco szybciej niż na HDD.
Masz wpisany adres bramy? Bo jeśli nie to wpisanie DNS w databases/DNS nie pomoże.
[#159] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #158

No własnie robiłem wg opisu plipboxa a tam jak sie wybierze interface LAN a nie Ethernet to gateway jest zablokowany tzn szary, nic zaraz to oblukam.
[#160] Re: Plipbox, ktoś chce?

@koxy, post #159

Jeśli masz Miami DX to ustaw wszystko na DHCP (z DNSami włącznie) i ma działać. Możesz użyć mojego pliku który gdzieś tu linkowałem. O, jest: link


Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 19:39:52 przez Jenot
[#161] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #160

Spoko luz, dałem radę, ustawianie wszystkiego na DHCP z automatu staram się unikać jak ognia, przy 30 urządzeniach które mam w sieci praktycznie non stop robi się z tego niezły burdel. W każdym razie plipboxik śmiga elegancko, więc wypada podziękować za to że Ci się chciało tyle ich zrobić, jak dla mnie wszystko wygląda solidnie i nie ma zastrzeżeń co do wykonania, jak i fachowej pomocy przy konfiguracji OK Jak się tym bardziej pobawię to zdam relację, jak się wszystko sprawuje. Jak na razie widzę więcej plusów w używaniu plipboxa niż karty WIFI/LAN pcmcia, no może za wyjątkiem transferu, ale na mojej ami z 030 na pokładzie jest to zupełnie wystarczające.
[#162] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #158

Nie wiem dlaczego nie działają na 0.6 (ja tylko z tej wersji korzystam).


Ja też korzystam z wersji 0.6 i wszystko jest ok.
[#163] Re: Plipbox, ktoś chce?

@koxy, post #161

@koxy a możesz sprawdzić snoopdosem wersję 0.6? Może czegoś brakuje albo wersja jakiejś biblioteki mu się nie podoba...
[#164] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #163

Generalnie u mnie to wygląda tak że plipbox się łaczy, widze amige na routerze, odbiera pakiety natomiast nie wysyła. Odpaliłem snoopa i amitradecenter, faile pojawiaja się przy Libs:BetterBalance.mcc to wyskakuje w snoopie w momencie nawiązywania połączenia z moim serwerem, a później w samym atc: 192.168.1.15 (to ip mojego serwera) operation timed out(60), sprawdzałem to na sterowniku 020 i 040 jeszcze odpale 00.
[#165] Re: Plipbox, ktoś chce?

@koxy, post #164

Na żadnym plipbox.device w wersji 0.6 nie działa, tu jest log ze snoopa, link jesli coś pomoże
[#166] Re: Plipbox, ktoś chce?

@koxy, post #165

Wszystko wygląda OK. Niestety nie potrafię odtworzyć problemu. Wcześniej miałem kłopoty ze switchem Cisco Catalyst 2950 (plipbox nie chciał zadziałać) ale okazało się że po podłączeniu zasilania do plipboksa Cisco podnosi interfejs z opóźnieniem ok. minuty (po tym czasie pojawia się wpis w event logu switcha "online") i jeśli po tym czasie uruchomi się stos to sieć działa. Zdarza się też że roadshow uporczywie twierdzi że "duplicate IP 0.0.0.0". Pomaga odczekanie przy wyłączonym plipboksie albo zmiana MAC.
[#167] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #166

Jak by była możliwość kupienia jeszcze tego cacka, to bardzo proszę o info, komu ile i gdzie

pozdr. :)
[#168] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #166

Mnie akurat to nie przeszkadza, na tej wersji(0.5) hula elegancko, jedynie co mnie drażni w plipboxie to brak jakiekolwiek resetu/wyłącznika, wypinanie kabla z usb bywa meczące a niestety portu usb w monitorze nie posiadam, masz jakieś pojecie o elektronice to powiedz czy da się przylutować w kablu usb jakiś pstryczek ala włącznik/wyłącznik. Kombinować,lutować, dłubać w amidze nie mam zamiaru a kabel jak coś spapram mogę poświęcić:D Widzę też, że w plipboxie jest jakiś pin od Resetu, może tam by się dało ? Chociaż wolałbym na kablu usb, niestety elektronika to nie moja bajka
[#169] Re: Plipbox, ktoś chce?

@koxy, post #168

Na plipboksie masz przycisk reset ale nie sprawdzałem czy jego wciśnięcie zresetuje połączenie z routerem (obawiam się że nie). Spróbuj, może akurat zadziała.
[#170] Re: Plipbox, ktoś chce?

@koxy, post #168

W kablu USB są 2 linie do transmisji danych oraz 2 linie zasilania: plus 5V i masa. Na linii +5V można dać prosty przełącznik i gotowe.
[#171] Re: Plipbox, ktoś chce?

@RomanWorkshop, post #170

Ooo dzięki o takie coś mi chodziło OK
@Jenot
Z chęcią bym spróbował, jednak jak już wspominałem pojecie o elektronice mam blade i nie bardzo wiem co z czym połączyć.

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 22:28:57 przez koxy
[#172] Re: Plipbox, ktoś chce?

@koxy, post #171

Ale tam jest gotowy przycisk reset. Wystarczy wcisnąć :)
[#173] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #172

No fakt lol ,myślałem że to jakaś dioda :P I wydaje się działac po resecie ami, wcinałem i normalnie działa, ale musze to jeszcze potestować

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 22:39:59 przez koxy
[#174] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #172

Dzięki Jenot, za zabawkę. Mario mi dał wcześniej plipboxa. Teraz muszę odszukać silversurfera w gratach i jakoś to wpasować do wnętrza A500.
[#175] Re: Plipbox, ktoś chce?

@fazior, post #174

Mam nadzieję, że zobaczymy na Amiparty jak to wpasowałeś :)

Ostatnie trzy Plipboksy z tej serii poszły dzisiaj w świat. Został u mnie jeden dla Sir_Lucasa (do odebrania na Amiparty). Jutro albo pojutrze zamawiam graty na następne bo jeszcze uchowało się parę osób chcących kupić a które nie zdążyły z zamówieniem. Zaraz założę nowy wątek.
[#176] Re: Plipbox, ktoś chce?

@Jenot, post #158

Masz 030, prędkość zależy od procesora. Ja ponad 100kB/s osiągam na A4000 060 66MHz, na A500 z 8MB miałem 10-12kB/s.


Mała aktualizacja: z lokalnego FTP-a moja amiga (A500 z ACA1233) ściąga pliki z prędkością 80kB/s. Całkiem dobry wynik OK.
[#177] Re: Plipbox, ktoś chce?

@g0trek, post #176

To i tak dobry wynik, bo generalnie każda Amiga zwalnia do 700kHz przy dostępie do CIA, stąd taki mały transfer.
[#178] Re: Plipbox, ktoś chce?

@sanjyuubi, post #177

przecież właśnie napisał, że dobry wynik. siedzi, pije i chrupki
[#179] Re: Plipbox, ktoś chce?

@snajper, post #178

Wcześniej ktoś podawał 100kB.
[#180] Re: Plipbox, ktoś chce?

@sanjyuubi, post #179

Ja podawałem :)
To średnia prędkość przy ściąganiu kilkumegowego pliku przez ATC (widać na screenie na dole). Sprzęt jak w podpisie, ściągane do ramdysku, photoshopa nie używałem ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem