kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#601] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #600

Fajne..Chyba sobie wezmę do mojej pięknej dziewiczej ze wszystkimi plombami 600tki która ma bardzo ładny kremowy odcień :D Albo i wezmę i do 1200 ktora chce w końcu kupic i od czegoś trzeba zacząć rozbudowę więc dlaczego nie od znaczka :D

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 01:15:50 przez FeRu
[#602] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #601

Taki miły prezencik mnie dzisiaj spotkał, że musiałem się tym z wami pochwalić i to za jedyne 40euro+13euro wysyłka udało się wyhaczyć.
P.S w lewym dolnym rogu to rozszerzenie tak? bo ja dopiero od krótkiego czasu wszedłem w grono Ami-fanów.


Nieco zasyfiałe, ale od rana rozbierania i czyszczenia wyglądają idealnie.

[#603] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #602

Holenderski magazyn Nr.1 ktoś chce? obecnie nabite 5 euro
[#604] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@H4lik, post #562

Ja to zauważyłem gdy szukałem Maca dla siebie. Ktoś ze Szczecina miał dostęp do poleasingowych i "ubezpieczonych" MBP/MBA i MB White ze Szwecji i szły w PL. "Niesprawdzane", zalane, nierozbierane itd. Kupowali z WWA, POZ i WRO w dużych ilościach a później pchali w kraj na allegro z kilku kont...
[#605] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #603

To chyba bardziej tutaj pasuje.
Zaczyna się robić "blogowo" ;)
[#606] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #605

Oczywiście ja magazynu nie sprzedaje, tylko na zagranicznym portalu pojawiła się gazetka i mogę chętnemu ogarnąć.
[#607] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #602

Heja, może amos pro Ci niepotrzebny, chętnie odkupie
[#608] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@QUAD, post #607

[#609] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@PrzemasIII, post #608

Dlaczego nei wystawiłeś jej na giełdzie tutaj? Szukam juz długi czas 1200 do kupienia za konretne pieniądze bez tych sufitowych podbitek z alledrogo czy od handlarzy a ty wyjeźdzasz z takim ładnym zestawem...JA rozumei mzę każdy chce zarobić ale ostatnio facet puścił tuaj A1200 w parze z A500 za 7 stówek czyli jak widać można....jednak ten zestaw umknął mi sprzed nosa dosłownie ktośmnie wyprzedził o kilka minut w zgłsozeniu i pozamiatane.

A tak "tanio" wystawiają nasi głodni każdego grosza rodacy na ebay:

http://www.ebay.pl/itm/Amiga-1200-/322427846291?hash=item4b12327e93:g:A0gAAOSwx6pYqOAM

http://www.ebay.pl/itm/Amiga-1200-/322427853625?hash=item4b12329b39:g:O38AAOSwdGFYqOI1

http://www.ebay.pl/itm/Amiga-600-10MB-8GB-hard-WB-3-1-/322427851232?hash=item4b123291e0:g:azMAAOSw2gxYqOEz

http://www.ebay.pl/itm/Amiga-600-full-set-run-and-play-/162348871572?hash=item25ccbf2f94:g:LuYAAOSw44BYcB-l
[#610] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #609

Kolego mógłbyś się w końcu nauczyć linkować ????
[#611] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #609

Kurde, wystawiają na giełdzie PPA źle, wystawiają tak jak każdy tutaj w wątku się rzuca, żeby od 1pln na Allegro też źle, nie dogodzisz
Czasy Ami sprzętu za grosze się skończyły, trzeba czekać na wakacje (w tedy ludzie wyprzedają skitrany sprzęt, żeby na wakacje jechać), albo polować na okazję, albo wyskakiwać z rulona. Takie życie.
[#612] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@AmigaPL, post #610

Quad niestety nic nie sprzedaje ze swojej jeszcze niewielkiej kolekcji, zbieram wszystko puki jeszcze coś zostało na rynku bo widząc jak wszystko idzie w górę i coraz gorzej z dostępnością to wolę to wszystko gromadzić w piwnicy.
A odnośnie A1200 z autografem to obstawiam ze pójdzie ona za 2400zl .Zastanawia mnie tylko po co ludzie grzebia w bebechach Amiga. Rozumiem po 20 latach sprawdzić stan kondensatorów ale po co to robić wcześniej jeśli nierozbudowalo się swoich amig.
[#613] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #612

Warto spojrzeć w każdej Amidze na kondensatory, gdyż już 7 lat temu, widziałem płyty (najczęściej od A600), gdzie kondensatory się rozlały i zrobiły straszne spustoszenie na płycie (wygląda toto słabo i nieraz trzeba poświęcić sporo pracy, by odbudować ścieżki).
[#614] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@flops, post #613

Ale dobra cena. Pewnie miliard telefonów już wykonanych ;)
A4000

Ciekawi mnie jednaj jedno co się powtarza. Jak cena dobra to dopiero co konto otwarte.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 13:06:43 przez Canga
[#615] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #609

Wybacz kolego ale rozbawiles mnieOK Przemas przeciez wlasnie liczy na b. wysoka cene,od lat handluje Ami sprzetem. Hehe dobre sobieszeroki uśmiechszeroki uśmiech " konkretne pieniadze,bez podbitek"
[#616] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #614

1. "Seba"
2. Z zadupia
3. On nie wie, nie zna, dostał od brata.

Prawdopodobnie oszust- pisze że dalej nie testowana a popatrzcie na zdjęcie co jest pod stołem- masa gier!!
[#617] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #614

Podejrzewam, że telefon już mu się stopił
[#618] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #617

Odbiór osobisty nie możliwy... ciekawe why?!
[#619] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kubaslonka, post #618

Zobaczcie, za granicą takie cuda wraz z osprzetem oddają za darmo, tylko u nas trzeba za to płacić majątek, koleś mówi, że jest taki duży odzew, że się tego nie spodziewał. Oczywiście się spóźniłem ale są jeszcze ludzie, którym nie zależy na kasie.



Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 18:33:15 przez magnatt
[#620] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #619

A co to za portal?
[#621] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#622] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#623] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#624] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #623

Ponieważ obserwuję ostatnio aukcje na allegro i na ebay szukając amigi dla siebie, to takie fajne coś:
Tu się sprzedała klika dni temu za 1045
http://allegro.pl/komputer-amiga-cdtv-zestaw-i6699996060.html
i obecnie stoi na ebay za 4999zł !!!
http://www.ebay.pl/itm/Computer-Amiga-CDTV-/322427838311?hash=item4b12325f67:g:bFwAAOSw3v5YqN0H
Nawet zdjęcia te same z allegro wykorzystał....

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 20:00:52 przez fotoman
[#625] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@fotoman, post #624

A powiadają, że na jebaju jest taniej ;)
[#626] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #619

"Oczywiście się spóźniłem ale są jeszcze ludzie, którym nie zależy na kasie."
Szkoda, ze tylko sprzedającym ma nie zależeć na kasie.
Czemu sam nie postąpisz zgodnie ze swoja maksyma i nie kupisz Amigi od handlarza bardzo drogo.Skoro Tobie "nie zależy na kasie"..... to ja wydaj bez marudzenia.
Tacy to dobrodzieje z cudzej łaski
[#627] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #625

Jest taniej, ale nie u Polaka
[#628] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@agrajek, post #627

A może mi ktoś wytłumaczy dlaczego narzekacie na tak wysokie ceny sprzętu retro?
Przecież już jesteście w posiadaniu Amigi 500/600/1200 czy też innych.
Jeżeli już jesteście w posiadaniu Amigi 500, to chcecie kupić kolejną Amigę 500? Po co?
Będziecie dwie na raz odpalać? To samo dotyczy innych modeli. Kolekcjonowanie?
To sami sobie są winni kolekcjonerzy, że ceny są tak wysokie bo ciągle mało i mało i chcą kolejnych. Prawda jest taka, że A500 działających jest jeszcze na tyle, że każdy kto chciałby mieć ja w domu to by ją posiadał (po jednej sztuce), bo nie każdy kto miał ją w przeszłości to chce mieć ją obecnie, tym bardziej nie będzie jej chciał ktoś kto nigdy jej nie miał. To ile takich osób będzie lub jest? Z pewnością starczyło by dla każdego
Czyż nie sami posiadacze Amig nakręcili spiralę windowania cen?

A inna drogą to powinniście się cieszyć, że posiadacie tak drogocenny sprzęt a nie biadolić, że jest coś drogiego.OK
[#629] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #628

Ja mam A500 4 sztuki, ale kupuje za grosze, żadna nie przekroczyła 80zł więc płace za nie tyle ile są warte, mało mam pojecia o tych komputerach ale mam tyle lat jeszcze przed sobą, że mam zamiar wgłębić się w ten temat znacznie bardziej, a kupuje retro sprzęty do własnej kolekcji, ktorą zapoczątkowałem taką zasadą: to co miałem w dziećiństwie chce mieć teraz, tak więc już mam wszystkie Playstationy, C64, A500 A1200 i 2 dni temu przyszło do mnie Atari 2800 , tak więc po remoncie garażu mam zamiar swoją kolekcję umieścić na ścianie dzieciństwa, więc kolekcjonuje to co miałem i kochałem ale na pewno nie mam zamiaru podbijać cen i płacić kilkukrotną wartość retro sprzętu.
Niestety "biadolenia" o cenach nie unikniemy bo każdego boli wydanie 1200zł za a1200 za jej równowartość można kupić PS4. A taka prawda, że ona nie jest więcej warta niż 600zł, za granicami naszego kraju Amigi są warte tyle co nic. Tylko u nas chcą się dorobić na nich majątku. Obstawiam że za 2-3 lata BUM na to minie, obserwuje rynek od 5 lat, ceny poszły w górę dopiero od roku, zaraz po tym jak zaczęła się fala retro: samochody, ubrania, meble, telefony, zabawki, disco polo itp. ale zawsze moda trwa chwilę i pożniej umiera, wraca po kilku latach, zaraz zrobią klony sprzętów, tak jak teraz Atari flaschback, Sega MD 2016. Pegasusy, emulatory i aplikacje, rynek zaraz się nasyci, a nie ukrywajmy, że większość z nas-was pogra weekend w gierki z dzieciństwa i magiczne pudełko trafia do szafy na kolejne kilka miesięcy.
[#630] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #629

Przesiadamy się wszyscy na UAE..... poczekamy parę lat, będą się handlarze odgrażać w aukcjach "ostatni raz wystawiam, później porąbię siekierą, spalę, jeszcze raz porąbię....", na koniec ceny wrócą do tych sprzed kilku lat i znowu się rzucimy jak sępy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem