kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#691] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #690

Moja link ciągle jest chyba okazyjnie. Ale to jeszcze tydzień licytacji. Plus jest taki , że nie piję piwa :D
[#692] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #1

inwestycja w Amigi wydaje się lepsza niż ówczesna oferta Ambergold, może zapewnić zysk prawie 100% w krótkim czasie ;)

link
aukcja bcm od 1 zł

link
[#693] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@charliefrown, post #692

Hehe mam tą kartę i takie same dyskietki :)
Leży mi i czeka aż to w końcu podłączę.
[#694] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #690

Facet przypadkowo wylał na nią piwo i ze zlosci po pijaku przez to wywalił przez okno


Dobrze że mu jej ufo nie porwało....
[#695] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@agrajek, post #694

W połowie lat 90 jak pracowałem w piwnicznym biurze kablówki technicy wylali najwyraźniej na biurko, gdzie stała A1200 właśnie piwo. Wpłynęło równą ścieżką pod płaszczyznę poziomą Amigi. Odkryłem to dopiero modernizując komputer, gdyż wymagał oderwania od lepkiej mazi przy użyciu siły... pachniało to bardzo paskudnie. Ale trzeba przyznać , że Ami dalej dzielnie nadawała i działała.

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 21:16:44 przez xtro
[#696] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #695

Base Jumpers na CD32, jedyne 900 funciaków.
[#697] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #690

Zaproponuj mu, że odkupisz i tak. Jeśli turbo było pod klapką - mogło przeżyć. Ja bym zaproponował jakieś pieniądze i odkupił i tak !
[#698] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Hubez, post #697

Napisalem tam że wywalil ja ze zlosci przez okno z drugiego pietra i sie rozstrzaskala na chodniku.....Nie chce tu pisac szczegółów ale to porzadny facet ktory wlasnie stacil prace jako strażak i jego corka jest w szpitalu z wada serca takze zycie mu sie troche zwalilo na glowe i sie przez to nawalil w domu...Amiga byla podlaczona w tym czasie bo mial sprawdzic wszystko przed wysylka i zalal piwem....polecial z amigi tylko dym i to go tak wkurzylo ze szurnął ja przez okno...Chcialem wziac nawet ten zalany zestaw bo jak mowisz bylo turbo do uratowania i pewnie karta CF 4GB i moze emu fdd no ale coż...;Zwrota kasy dostalem dzisiaj także znów trzeba szukac i mieć nadzieję że się trafi podobna okazja co moze się zdarzyć jutro, za miesiąc lub wcale...Taki już mój fart.
[#699] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #698

hah tak sobie myślę, że jak tak dalej będzie z cenami sprzętu retro , to przy następnej fali mody powrotu do retro będą ogłoszenia nie typu sprzedam A1200 , ale wypożyczę A1200 i licytacja ...
[#700] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #698

http://allegro.pl/commodore-1402-monitor-unikat-i6724522206.html

"Może to być gratka dla kolekcjonerów" - takiej klasyfikacji jeszcze nie widziałem :D

Że aż przytoczę SJP : "gratka - korzyść lub przyjemność wynikła niespodzianie" - co w sumie jakoś się bardziej wpisuje niż pełne pewności stwierdzenia że oferowany przedmiot to z całą pewnością "gratka" - brawo.
[#701] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kB_a, post #700

CO to i do czego służy . Może ktoś chce kupić? sprzedający posiada 2 sztuki.

[#702] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #701

Tu masz więcej info o tym sprzęcie.
[#703] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #701

Wygląda na genlock z opcjami kluczowania obrazu chroma key.
[#704] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #703

Chyba do działania wymaga karty pod sloty zorro.
[#705] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #690

Facet przypadkowo wylał na nią piwo i ze zlosci po pijaku przez to wywalił przez okno....


Większego kitu od sprzedawcy to nie słyszałem...
[#706] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #705

Ale brzmi możliwie... Jakbyście sprzedali korzystnie Ami nie pilibyście (z rozpaczy po sprzedaży)? A jakby się Wam piwo rozlało... nie wścieklibyście się? A wtedy co pod ręką się rzuca... to normalne?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 16:51:30 przez xtro
[#707] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #706

Rzucać Amigą to bluźnierstwo!
Powinien zostać ukamionowany albo przynajmniej spalony na stosie
[#708] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #705

Facet przypadkowo wylał na nią piwo i ze zlosci po pijaku przez to wywalił przez okno....


[#709] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #706

W sumie kupujący powinien zgłosić zniszczenie jego mienia na Policję
[#710] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Vato, post #707

Publiczne upecetowanie płytami z recyklingu...
[#711] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@selur, post #708

Ja sam uważałem z początku że może zostałem wyrolowany...Ale z facetem rozmawiałem długo i przez telefon i emaile i wiem co przeżywa obecnie i wcale mu się nie dziwie że tak sie to skończyło...chora córka w szpitalu,utrata pracy przez to ze nie dali mu urlopu by mógł być przy dziecku.W ten sam dzień gdy mi zwrócił pieniądze sprzedał samochód za pół ceny.
Dlatego nie ma się co dziwić od razu że facet miał ochote się napić no niestety zamiast poczekać i sprawdzić sprzęt to postanowił zrobić to od razu i wylał na nią piwo....Sam po pijaku kilka razy rozwaliłem kilka rzeczy w tym rzuciłem telefonem o sciane wiec wiem że po kilku głębszych nerwy puszczają zwłaszcza że stracił tysiaka przez głupote.
Najważniejsze że od razu dostałem zwrot pieniędzy i udało mi się szybko znaleść A1200 która wyrwałem za 8 stówek co prawda bez takich dodatków jak tam ale cena dobra zwłaszcza że gość jest pierwszym właścicielem Amigi od 1994 i wciaż posiada dowód zakupu wraz z kartą gwarancyjną. Była ona wystawiona na allegro za 1100:

A1200

Spokojnie się dogadałem z gościem poza allegro i mi ja sprzedał od ręki za 800. Kilka godzin wcześniej sprzedał też CD32 za 900PLN w niecałą godzine od wystawienia. Dobrze że wystawił ją w dziale konsole przez co nie było tylu chętnych na nią.
Dlatego rada dal wszystkich kupujących żeby pogadali ze sprzedającym na allegro jeśli to osoba prywatna a nie handlarz bo zawsze mozna się dogadać i wyłowić cos taniej....Facet wysła mi zdjęcia i filmik z tym ze amiga na pewno działa więc mam sporą pewnosć że nie trafiłem na szmelc,zwłaszcza że chciał poczatkowo wystawić je za 200-300pln maks ale jak zobaczył ceny na allegro i ebay to długo nie mogł uwierzyć ze aż tyle warte są teraz amigi, Trzymał sprzęt 10 lat nieużywany i stwierdził ze i tak nie ma czasu się nim zajmować wiec postanowił sprzedać.
Jeśli ktos ma jakieś turbo do a1200 na zbyciu na 030 lub 040 to chętnie odkupię lub mogę się zamienić za A600
[#712] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #711

Jeśli ktos ma jakieś turbo do a1200 na zbyciu na 030 lub 040 to chętnie odkupię lub mogę się zamienić za A600

No z tym to poleciałeś po bandzie
[#713] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #711

Niech przyśle zdjęcie roztrzaskanej Amigi. Znalazł kupca, który zapłacił więcej i tyle.
[#714] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Szneka, post #713

Nawet jeśli to juz mnie to nie interesuje....Odzyskałem kase jednak wątpie żeby tak postąpił bo prawie tydzien z nim rozmawiałem i za tysiaka był gotowy sprzedać bez problemu....Była ta amiga z resztą na aukcji na allegro i dobiła do 770,mowil ze mial propozycje by sprzedac samo turbo samo emu fdd jednach chciał sprzedać cały sprzęt bo nie mial czasu sie nim zajmować i chciał by trafił do kogoś komu bedzie dobrze służył by nie psozedł zaraz wczęsciach na aukcje Na allegro ma wystawione inne komplety ze swojej kolekcji takze latwo go odnajdziecie.

link

Dokładnie ten sprzet to był.
[#715] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #701

Jakiś link do oferty?
[#716] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Vato, post #707

o wilku mowa


Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 20:18:03 przez JacK_Swidnik
[#717] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@JacK_Swidnik, post #716

No chyba se jaja robicie że takie cuda leżą na złomowiskach? ...
[#718] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@JacK_Swidnik, post #716

Gdzie takie wspaniałosci mozna znaleźć ?
Wiadomo ze sporo ludzi robiac porządki w ostatnich latach wywalała Aamigi i nne stare kompy na potęge takze mozna tam prawdziwe cudeńka wyhaczyć....Nawet nie chcę myśleć ile AMIG,zasilaczy czy kart turbo czy rozszerzeń ram przewraca się na złomowiskach.
NA pewno wiele z takich znalezisk jest sprawna i tak myślęże częśćz tego ląduje na allegro jako niesprawdzone
[#719] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #718

Od dawna na allegro macie amigi ze Szrotow przeciez to widac po sprzecie
[#720] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@JacK_Swidnik, post #719

Ile trzeba wypić żeby tak opisać aukcję:

https://www.olx.pl/oferta/dyskietki-amiga-23-szt-CID99-IDkyImm.html#d8514e481c
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem