kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#841] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #838

Po pierwsze to nie da się czytać tego co piszesz. Budujesz zdania wielokrotnie złożone, które strasznie ciężko strawic. Po drugie, gość by to spokojnie na eBay puścił i aukcja doszłoby pewnie w okolice 250 £, a on Ci to za 170 sprzedaje. Jak dla mnie mocno podejrzane.

Pozdrawiam Tomek
[#842] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@sobi1, post #841

Ok ostatnia szansa na moją A1200 z projektorem DLP w zestawie. Jutro ktoś wygra (cena będzie chyba dobra) w weekend pakuję i wysyłam w pon.
[#843] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@sobi1, post #841

Za 250 funtow wisi blizz z Włoch już któryś dzień i jakoś chętnych ni mo...
[#844] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@sobi1, post #841

Wiem że chaotycznie pisze,ale ogladałem skoki równolegle i nie zastanawiałem się nad poprawnością budowanych zdań.
Jednak prawdę powiedziawszy nigdy nie byłem orłem z przedmiotów humanistycznych. Mam spory chaos w głowie, zawsze kotłuje się pod czaszką wiele myśli oraz spraw i ciężko jest mi to wszystko uporządkować,a tym bardziej przelać na papier.
Mam umysł techniczny,dzięki któremu zdałem bez problemu maturę z matematyki rozszerzonej,egzamin zawodowy jako Technik teleinformatyk i potem studia inż na kierunku sieci i systemy komputerowe.
Takze wybaczcie że mogę pisać nieskładnie,chaotycznie i cieżko do zrozumienia ale tak juz po prostu mam.

Co do tego ogłoszenia na gumtree to dam sobie spokój. Umówiony jestem z Movinem na pewną i dogodną transakcję wiec nie ma co ryzykować.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 19:43:10 przez FeRu
[#845] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #844

Sorry za doublepost ale juz nie mozna edytowac i znalazlem wlasnie i negocjuje z facetem to oto turbo:

turbo jaws II rev3

Oplaca się za tą cene wziąć i czy nie ma problemow z ta karta bo wygalda ciekawie 030 w takiej cenie niezla okazja....

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 21:12:38 przez FeRu
[#846] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #845

bardzo dobra karta
[#847] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #845

Świetna karta i świetna cena - zdecydowanie możesz ją brać. Na przyszłość, to radzę ci nie umieszczać takich linków, dopóki nie będziesz miał karty u siebie, bo na forum oprócz prawdziwie życzliwych Amigowców mamy też inną grupę, która niestety ma gdzieś prawdziwe koleżeństwo. Smutne, ale prawdziwe.
[#848] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Umpal, post #847

No wiem niestety ale jestem pierwszym chętnym i przelew juz zrobiony. Kto pierwszy ten lepszy jest to zasada ktora funkcjonuje we Wszechswiecie od czasu jego powstania...Sam juz byłem ofiarą tej zasady i czas najwyzszy być w końcu tym pierwszym :)
[#849] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #845

mam taką kartę i jestem z niej zadowolony, ostatnio była nawet akcja z cyklu zbiorowe zakupy na SIMMy 16 MB w specjalnej wersji GVP pasujące do Jawsa. Gratulacje, teraz w tej cenie to można kupić zwykły FAST RAM.
[#850] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Blendor, post #846

czy to prawda, że tam pasują tylko simmy gvp? Z tego co widzę po kościach to jest tam teraz 2x4MB?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 21:42:40 przez tbone
[#851] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #850

taką informację mam w instrukcji obsługi tej karty.
[#852] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@charliefrown, post #851

Z ciekawości zacząłem liczyć piny na karcie/listku ram i jest więcej jak 60 (wg BBoAH), chyba że źle na fotkach widzę... O, szit. By mieć 32MB trzeba położyć prawie 60 EUR...

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 21:59:02 przez tbone
[#853] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #852

tylko simy GVP , inne nie zadzialaja , dzisiaj sa juz ludzie ktorzy takie moduły lepią , kiedys byly problemy jak ja ta karte mialem kilka dobrych lat temu
[#854] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Blendor, post #853

Na forum ostatnio była zbiórka na takie simmy(gostek robi na zamówienie). Poszukaj, może będziesz się mógł dopisać jeszcze.
[#855] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Tomski, post #854

To już raczej rada dla FeRu, bo to on kupił tę kartę
[#856] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Umpal, post #847

To ja pochwalę się mając już go na biurku cool
joystick
Warto było później iść spać szeroki uśmiech
[#857] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #845

Ciekawe ile ma ramu w dwóch kostkach. Ta karta ma jedną zasadniczą wadę - Obsługuje SIMMy produkcji GVP które są "nieco trudniej" dostępne niż zwykłe kostki SIMM FPM, EDO... no i kosztują parę groszy. Widziałem na Aminecie hint z przeróbką zwykłego SIMMa na GVP.
[#858] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@waldiamiga, post #857

Jeżeli dobrze odczytałem oznaczenia to 2 x 8 x 4 Mb = 8 MB
[#859] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #855

Właśnie czytałem że ta karta ma nietypowe Simmy które są cholernie rzadkie i drogie. Jednak za tą cenie ledwo wyrwałbym elboxa 1208 tak więc się opłacał zakup. Karta wylatuje do mnie w poniedziałek także jak tylko ją dostane od razu testuje. Mam nadzieje że wszystko bedzie ok bo znając moje szczęscie coś znów nie zagra jak powinno :D
Wtedy jednak karta pojdzie na allegro to odzyskam chociaż część pieniędzy...takze nie ma tragedii :D Po za tym jak mówiłem, mam drugi interes z Movinem z forum gdzie też dostane dobre turbo za moją A600 więć jakby co goły i wesoły nie zostane.

JEdnak jest kilka modułów SIMM GVP na ebay i nawet jest 16MB za 30 ojro takze jakos fest drogo nie ma.


Edit: Kolejny 710mp dedykowany amidze

Ciekawe do ilu dojdzie...Pewnie dobre 200PLN jak nic a wystarczyłoby poszukać na olx gdzie w tej jest przynajmniej aktualnie 10 takich monitorów oraz nowszych odpowiedników do 50 do 120PLN


Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 22:37:22 przez FeRu
[#860] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@waldiamiga, post #857

Dla niektóych takie dziwne rozwiązania mają swój urok.
[#861] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #859

Wszystkim posiadaczom monitorów Samsung 711MP, 741MP itd. zalecam wymianę kondensatorów/posiadanie na wymianę gdyż producent tak się "natrudził" że dał kondensatory tuż przy radiatorach celowo, aby po 5-7 latach wyciekły a monitor przestał działać i "zmusić" do zakupu nowego.
Póki działa nie ruszać, ale warto mieć to na uwadze OK
[#862] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Bartek2075, post #861

O widzisz dzięki za rade bo sam kupiłem wczoraj Syncmaster 741MP. To ze relatywnie nowe produkty są projektowane tak by padły tuż po zakończeniu gwarancji to wiadomo, ale że takie brzydkie zagrania zaczeły się tak wczesnie to nie wiedziałem nawet.
Dałem za monitor 80 z przesyłką więc duzy wydatek to nie jest...Zwłaszcza że na OLX jest bardzo dużo monitorów o podobnych funkcjach w podobnej cenie.
[#863] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #862

Sam kupiłem dawno temu Samsunga 711MP z pilotem dałem 100zł, jest ok, ale jak rozkręciłem go po zakupie (wszystko co kupie to rozkręcam, myję-taki już jestem- i mam wtedy pewność że nie ma tam niechcianych "gości" ,w 600tce miałem marwych )
Przedwczoraj kupiłem martwego Samunga 710MP za 20zł, same części kosztowały mnie 30-40zł w elektroniku, w weekend będzie na "stole operacyjnym". Poszło jakieś zwarcie i troche okopcone jest ale myślę że do uratowania
[#864] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #845

Cena podejrzanie niska za tą karte.
[#865] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Bartek2075, post #863

Hurtownik

Patrzcie ile towaru przywiózł facet z zagranicy..Ciekaw jestem skąd tyle ma komputerków w tak dobrym stanie...Gdybym tylko znał źródło to rowerem bym chyba po te Amigi pojechał bo wiele bardzo ładnego sprzetu gosc wystawił. I to każda aukcja na 2 dni tylko przez co jest szansa że uda isę tanio cos wyluskać.

Edit: Zorkadar owszem tanio pytałem się gościa dlaczego tak tanio sprzedaje, mówił mi że pół roku temu pozbył się A1200 i miał kupić kolejną jednak ciągły brak czasu i postanowił się jej pozbyć. Kartę wyśle do mnie w poniedziałek w razie czego mam dane gostka screeny i zapisy wiadomosci transakcji takze gdyby cos nie zgrało kierunek 997 i Fajbusiewicz wkracza do akcji:D
Nie każdy kto sprzedaje tanio musi być od razu wałkarzem. Jak tutaj gostek wystawił A1200 plus a500 w bardzo dobrym stanie za 700PLN i poszło w moment do jakiegoś szczęśliwca.

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 01:50:16 przez FeRu

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 01:50:30 przez FeRu
[#866] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #865

Raczej sprzęt jest ze szrotu, umyty i wstępnie sprawdzony.
[#867] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #865

Z takimi transakcjami typu: miałem kiedyś amigę, karta leży - lepiej uważać. Kartę dostaniesz, okaże się że nie działa. I co wówczas?
Piszesz do gościa, że sprzedał Ci złom.
Gość napisze Ci: Karta była w pełni sprawna, nie wiem co poczta robiła po drodze, albo uszkodziłeś wkładając do komputera.
Zostajesz z ręką w nocniku. Żadne 997 czy "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" i inne, Ci nie pomoże - słowo przeciwko słowu.
Nie ma oszustwa, możesz zakładać sprawę cywilną, przed sądem powie: A skąd mam wiedzieć czy kupujący nieudolnie wkładając kartę do komputera jej nie uszkodził, nie sprawdził czy dokładnie jest włożona, uruchomił i spalił kartę.

Lepiej kupić drożej, od kogoś z forum, ale masz większą pewność.
[#868] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #867

997 takich kapo w Polsce jak przez ostatnie
10 lat się narodziło to za komuny nawet nie było
A najlepsi są ci z kamerkami w autach szeryfy drogi

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 09:10:50 przez Blendor
[#869] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Bartek2075, post #861

I obowiązkowa wymiana dużych elektrolitów w zasilaczu bo puchną.
[#870] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #867

Lepiej kupić drożej, od kogoś z forum, ale masz większą pewność.


No z tym to chyba różnie bywa...

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 10:20:45 przez tbone
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem