kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#961] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #960

.. kto jest bez winny niech pierwszy rzuci kamieniem ...

Altruiści się znaleźli ...
[#962] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #960

Ok widzę że tu już całkiem ludzie wariują jeśli ktoś próbuję chociaż złotówke zarobić to od razu handlarz i na stos najlepiej......
Sami napisaliście że spokojnie 6 stówek bez problemu mogę za nią wziąć to tak ją wyceniłem i jeszcze przecież zszedłem z ceny do 550. Karta się sprzeda na pewno bo mam kilka już ofert z tego forum. Z kupnem tego turbo zaryzykowałem i się udało i gdybym tutaj nie napisał za ile kupiłem to byłoby wszystko cacy wg was...
Taki jestem ciekaw czy nikt z was nie ukrył takiej informacji i sprzedał potem z zyskiem nie przyznając się do tego. Jak to szło? "źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie"...także panowie bez hipokryzji proszę. Nie generalizuję,może faktycznie ktos jest tak uczciwy,jednak gdyby każdy z was sięgną pamięcią wstecz to przypomni sobie przynajmniej jedną taką sytuacje.
[#963] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Tomski, post #961

No tak, przecież to myśmy kupili ją taniej i na forum chcemy sprzedać drożej.
Widziałeś gdzieś moje takie posty na ppa?OK
[#964] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #960

Hm, podskórnie czuję, że nie powinienem się w takich wątkach wypowiadać i pewnie robię źle. Trudno, najwyżej dostanę po uszach.

Otóż, chciałem powiedzieć, że 150 zł ekstra (oferta z giełdy ppa) za to, że kolega FeRu podjął ryzyko którego nikt inny nie chciał (i wziął nietestowaną kartę z olx), po czym sprzęt sprawdził - to nie jest wygórowana cena. Przecież, nikt nikogo nie zmusza do kupna. Ktoś uzna, że za dużo? RetroAmi, EFunzine, Amibay, Ebay czy Allegro stoją otworem - tyle możliwości, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wielu z krytykujących tzw. "handlarzy" (a jak dla mnie takich to jest co najwyżej kilku, na tysiące userów ppa) bez większych skrupułów wykorzystaliby sytuację do zarobku - i to do znacznie większego - krzycząc o "rarytasach", "okazjach" i "unikatach".
[#965] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #962

Po prostu zaśmiecasz wątek Ciekawostki aukcyjne 2017. Poza tym zdania są wielokrotnie złozone co strasznie utrudnia czytanie ze zrozumieniem. Załóż sobie osobny i w nim opisuj co za ile kupiłeś/sprzedałeś/zarobiłeś. Tak będzie prościej dla każdego. Kto będzie chciał poczytać, to tam wejdzie. Kto będzie chciał zobaczyć ciekawostki aukcyjne ten wejdzie do tego wątku.

Pozdrawiam
Tomek
[#966] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@baderman, post #964

A myślisz, że handlarz zawsze kupuje czyste, ładne, sprawdzone, w pełni sprawne, gotowe i tanio, by później z zyskiem sprzedać?
Mylisz się i to grubo. Często handlarz kupuje właśnie takie jak ta owa karta.
Też musi często oddać do naprawy, musi dokładnie wyczyścić, musi dokładnie sprawdzić, oraz handlarz dodatkowo płaci od tego podatki, wystawia faktury, paragony, daję gwarancję rozruchową, możliwość zwrotu do 14 dni.
To on zły? Na tak, bo to prawdziwy handlarz, nie taki co raz na jakiś czas to robi.
Od razu przypomina się kawał:"...nie ci lepsi Niemcy z NRD..."OK
[#967] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #962

Ok widzę że tu już całkiem ludzie wariują jeśli ktoś próbuję chociaż złotówke zarobić to od razu handlarz i na stos najlepiej...

Strach pomyśleć co będzie jak ktoś Ci zaproponuje 800zł za tą kartę... nie chciał bym być na Twoim miejscu i zmagać się z takim moralnym dylematem
Śmieszny jest ten wątek, pełen szaleństwa, obłudy i hipokryzji. Stałych bywalców to nie dziwi, ale dla kogoś "z ulicy" to musi być lekki szok.
[#968] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Kilos, post #967

Hehe otóż to kolego.Najlepsze jest jednak to, że dowiedziałem się przez PW od pewnego usera, że ktoryś z panów co zaszufladkował mnie do handlarzy sam jakiś czas temu może pół roku,moze rok temu został przyłapany na nieciekawym tricku na aukcji.
Nie mam zamiaru mówić kto i ocb jednak jest to tutaj na forum i każdy zainteresowany pamięta o czym mowie.
Najlepiej bedzie jesli skończycie już ten temat bo karte właśnie sprzedałem userowi z PPA więc temat zamknięty i jakoś nie miał żadnych problemów by zaakceptować fakt że sprzedaję ją drozej niż kupiłem
[#969] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #968

Moim zdaniem najlepiej było w ogóle tematu nie otwierać, tylko skupić się na "ciekawostkach aukcyjnych" których ten temat dotyczy. A w ogóle to mdli mnie od tego wątku i rad bym go zamknął, ale tyle mają tu rozrywki niektórzy, że z pewnością otworzyliby sobie kolejny.

...żeście se sport znaleźli, panowie...
[#970] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #962

.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 13:51:34 przez misiek2
[#971] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@recedent, post #969

a moim zdaniem...

nie wchodz handlarzom w droge, bo stracisz pan reke i noge ok, racja OK
[#972] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@recedent, post #969

W pewnym wieku ograniczenia biologiczne nakierowują ludzi na kreowanie nowych dyscyplin sportowych Kiedyś grało się w piłkę czy siatkówkę, dzisiaj gra się ... na nerwach.
[#973] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #1

.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 14:14:24 przez gonarek
[#974] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@HOŁDYS, post #958

No właśnie dlatego to całe amigowanie dawno straciło sens, bo jest jak mówisz. Czy wśród klasykowców ktoś sobie jeszcze bezinteresownie pomaga?
[#975] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@KM, post #974

Oczywiście. Tylko taka pomoc zwykle dzieje się po cichu.
[#976] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@KM, post #974

Dla mnie nic nie stracił sensu przed chwilą dograłem do Libs screennotify.library i teraz słucham muzyki pobieram archiwa i serfuje i to wszystko na raz na Classicu.

a i jeszcze rozpakowuje w między czasie.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 16:03:30 przez TechNineWonder
[#977] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@KM, post #974

Tak. Jeśli tylko ktoś zjawia się u mnie z jakimś problemem z Amigą to staram się zawsze jakieś naklejki lub dyskietek parę dać. Doradze, pomogę na miarę swoich możliwości. Tak że ten tego...da sie!
[#978] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@KM, post #974

amigowanie ma sens jesli nie trafiasz na handlarza-filantropa
[#979] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@selur, post #978

[#980] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@KM, post #979

Na ibeju sx32 pro jest za 5,500 ojro.
Jakbym się skusił i chciał sprzedać moje sx32pro na 5k ojro to będę handlarzem czy nie ? ;))))))))))
[#981] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@mikecios, post #980

Będziesz dopiero od 5.501 euro
[#982] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@KM, post #981

No to lipa ;)))))
[#983] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@KM, post #974

Ja dzisiaj kupiłem pizzarelkę koledze w pracy i zdziwił się, że nie chcę od niego zwrotu kosztów Smiech
[#984] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@AD99, post #983

Nie za drogo?
[#985] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Stoopi, post #984

No jak za drogo?!?... przecie każdy wie, że retro teraz w cenie, a poza tym to "rarytas"!
[#986] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Stoopi, post #984

przewód 6P6C 1,5m - 1,20 zł
wtyk RJ12 x2 - 1,10 zł
obsługa zaciskarki - 7,69 zł
opłata klimatyczna za dział "stare komputery" - 20 zł
____________________________________
Razem 29.99
Wszystko się zgadza OK
[#987] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@gonarek, post #986

Muszę odkurzyć moje stare kable od neostrady i wystawić na alledrogo, to się obłowię
[#988] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Stoopi, post #984

Tutaj jest tanio olx.pl
[#989] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@X-Type^HVR, post #988

A co to było bo już wykupili! :D
[#990] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Stoopi, post #989

dobrze, że zrobiłem zrzut :) To stacja dysków do Ami za ... 12 345 zł :) wiem wiem podpucha, albo pomyłka, ale cena "retro"

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem