kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#931] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #930

Takie dyski można sobie kupić z Chin, a ta cena na tej aukcji eBay jest lekko mówiąc z czapy .

link

A tutaj więcej takich cudeniek tego producenta :

link
[#932] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@C84, post #931

No tak tylko nie wiem czy zauważyłeś ale trzeba kupić minimum 10 sztuk.
[#933] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #932

Wiem , ale nie sądzę że znalezienie 10 chętnych na tym forum było by problemem . Szczególnie przy tak małej cenie :)
[#934] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@C84, post #933

Owszem można by było zrobić "zbiórkii" i żeby ktos ogarnięty i posiadający odrobinę wolnego czasu robił gotowy wsad z jakimś OSem typu WB 3.9 czy Classic WB czy AMigaOS czy jeszcze coś innego plus przydatny soft i WHDLoad z pełną kolekcja gier i demek. Można by było zrobić 2 wersje dla A600 i A1200 i sprzedać użytkownikom forum za załóżmy 2x czy nawet 3x ceny sztuki dysku co i tak byłoby mega dobrą okazją w porównaniu do aukcji ebay.
Ewentualnie ktos by mógł po prostu zrobić gotowy wsad do pobrania żeby sobie wrzucić na ten dysk i odpalić pomijając dodatkowe ksozty za dysk,no chyba że autor takiego dobrego wsadu chiałby np tam 2 dyszki za pobranie takiego gotowca do Amigi
Całkiem ciekawa opcja wg mnie :)
[#935] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #928

A jaki masz rev płyty?
[#936] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@C84, post #931

Witam odnośnie tego typu dysków używam firmy ipq 512mb. Mam w amidze 1200 elbox 8mb fast ram z softem classicwb pakiet whdload z paczką gier oraz w amidze 600 identyczny dysk ale classicwb wersja 68k i oczywiście paczka gier pod whdload która działa na 2mb chip. Pojemność jest wystarczająca nie ma co przesadzać z pojemnością 4gb, a patrząc na cenę dysków z linku to na allegro można je taniej kupić ale o pojemności 1gb widziałem ceny po 15 zł jakiś czas temu. OK

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 07:41:24 przez Steishen

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 07:42:19 przez Steishen
[#937] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Steishen, post #936

[#938] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Vegeto, post #927

Odnośnie aukcji tej a1200 z cdrom ktora wyladowala znow na allego,wysłałem email do właściciela z info o zainteresowaniu ta amiga ale potrzebuje wyjaśnienia dlaczego ją kupił i sprzedaje po tygodniu. Poniżej treść tego co mi odpisał:

Witam,
Tak to jest Amiga z tej aukcji, Z Amigą jest jak najbardziej wszystko w porządku, sprzedaje ją z powodu mojego przeoczenia, licytowałem równocześnie na kilku aukcjach i po wygraniu pierwszej aukcji zapomniałem złożyć prośby o wycofanie oferty u sprzedawcy na drugiej aukcji i można powiedzieć że przez przypadek kupiłem dwie Amigi. A uprzedzając pytanie dlaczego sprzedaję akurat tą, dlatego że do Amigi z pierwszej aukcji zamontowałem już stację gotek zanim przyszła ta druga.

Dla potwierdzenia link do pierwszej wygranej aukcji
http://allegro.pl/amiga-1200-i6716790372.html


Faktycznie wyglada na to że facet kupił 2 amigi ale to zbyt podejrzane....

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 11:44:37 przez FeRu
[#939] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #938

No ciekawe kupił dwie Amigi... Przecież mógł za jedną nie zapłacić i zwrócić koszta aukcji, sprzedający i tak nie ma możliwości wystawienia komentarza kupującemu.
[#940] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Vegeto, post #939

Zapewne Amiga nie byla taka snieznobiala w realu jak na tych rasowanych w photoshopie fotkach.Troche to podpada pod naciagactwo takie falszowanie zdjec
[#941] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Aniol, post #940

Odleciałem Instrukcja A500
[#942] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Daniel76, post #941

Co to za karta
[#943] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@KRISS, post #942

Obstawiam, że to raczej do A2000, może A1000, montowane pod procesor. A że wykonanie dziwne i chałupnicze - jeśli działa to w czym problem? OK
[#944] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@perinoid, post #943

a gdzie przeczytales, ze to dziala?
[#945] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@AD99, post #917

[#946] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kubaslonka, post #945

a ja sie pytam, po kiego grzyba kazdy cebularz sili sie na inteligenta?

"modół RAM"
"dowolnym momęcie"
[#947] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@selur, post #944

Wlaśnie dotarła do mnie karta Turbo Jaws II rev3 030 40MHz 8MB ram która wyczaiłem na OLX za 4 stówki i okazuje się że działa dobrze także zero przekrętu.
Jednak będę ja sprzedawał bo znalazłem okazje za 1k PLN A1200 plus Blizzard 1230VI.
Byłem na miejscu ogladałem wszystko i kupuje ten zestaw więc będę miał A1200 na sprzedaż plus tego Jawsa. Poki co nie mam w amidze dysku i zaisntalowanego workbench wiec mogłem jedynie z dyskietki sprawdzić czy dziala i z gier. Takze Gunship 2000 dziala bardzo płynnie z Jawsem, a bez turbo znacznie wolniej zwłaszcza jeśli się przełączy na widok z zewnatrz.
Poniżej screen z WB który bez problemu wykrył dodatkową pamięć i z niej korzystał.
[#948] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #947

Wystawisz na Allegro za 6 sześć stówek i zejdzie.
A Amisia 1200 z B1230 za kilozłotego to w dzisiejszych czasach bardzo dobra kwota.
[#949] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@waldiamiga, post #948

Myślę że spokojnie sprzeda za 7 stówek A1200 i za 6 turbo.
[#950] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@agrajek, post #949

Amiga 1200 jest biała praktycznie jak moja też Commodore z pudełkiem, zasiłką i myszką także pójdzie spokojnie za więcej na licytacji....Chyba że zostawie ją sobie jako zapas :D Bo tego też nie wykluczam.Zobaczymy za ile pójdzie to turbo.Wystawiłem na allegro i dałem info że tam wchodza pamięci 64pin żeby nie było że coś ukrywam.

Turbo Jaws

Jeśli ktos chce to śmiało za te 6 stówek sprzedam bez żadnego problemu...a nawet za 550PLN. W tle oczywiście moja nabyta za 820PLN A1200 i ta z którą kupuje Blizzarda jest w podobnym stanie.Albo zrobie jeszcze iny myk. Sprzedam też tą Amige razem z Blizzardem i sobie wezmę ACA 1233n i bede na tym kilka PLN do przodu dzięki czemu kupię przejsciówkę ide2SD z kartą SD8GB i do tego CDROM oraz przelotke USB do myszki.

tutaj jedna z fotek tej amigi która biore razem z Blizzardem


Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 00:05:19 przez FeRu
[#951] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #950

Nie kumam czemu upierasz się na Aca skoro masz dwie karty z 030 na pokładzie
[#952] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@zorkadar, post #951

Żeby założyć nowy wątek na forum: "Amiga 1200 + ACA - problem". Niektórzy po prostu lubią być zauważani
[#953] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #950

Czy możesz umieścić wszystkie informacje na temat sprzedawanego sprzętu w dziale giełda a nie w dziale ciekawostki aukcyjne?
Zaczyna się to robić blog każdej osoby chcącej sprzedać swój sprzęt.OK
[#954] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #953

Popieram. Ponadto opisywanie planów sprzedażowych dopiero nabytych przedmiotów może zainteresować np. skarbówkę link Znane są przypadki, gdy chcieli opodatkować nowożeńców za otrzymane prezenty w drodze darowizny. Czepiają się różnych tematów. Między nami problemu nie ma, ale kto wie - strzeżonego .....

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 09:51:54 przez misiek2
[#955] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@SuperBuster, post #952

Generalizowanie typu ACA = problem jest chybione. Może zależy od modelu karty, może od posiadanego egzemplarza płyty. Zdecydowana większość użytkowników ACA jest zadowolona. Zawsze to nowy, przynajmniej nowszy sprzęt niż przykładowo 20 letni Blizz.
[#956] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@misiek2, post #955

Wracając do aukcji...
Uważam dobrą cenę za PCB do A500, zważywszy, że ktoś się trochę napracował z podstawkami i przetestował.
[#957] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@misiek2, post #955

Dokładnie , w życiu bym nie zamienił ACA 1232 40mhz
Na blizzarda 50 mhz , ACA jest szybsza nawet przy słabszym zegarze
[#958] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #950

nie kumam ..krytykujecie tu handlarzy na potegę a we właśnym środowisku strzyżecie owce

Wlaśnie dotarła do mnie karta Turbo Jaws II rev3 030 40MHz 8MB ram która wyczaiłem na OLX za 4 stówk
...
Jeśli ktos chce to śmiało za te 6 stówek sprzedam bez żadnego problemu...


nie potrzebna ci ,to oddaj komuś (nie mi) kto szuka 030 do amigi po kosztach (400+wysyłka) od razu musisz na kimś zarabiać 50 % ???

właśnie takie zachowanie należy piętnować w tym wątku
na zachodnich portalach dostałbyś bana (amibay)

pamiętam kiedyś atarens wystawiał przedmiot na allegro bez obrazków który tej samej nocy zakupił )

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 11:23:13 przez HOŁDYS
[#959] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@HOŁDYS, post #958

Rozumiem twoje zdanie doskonale. Jednak po pierwsze znalazłem ją bardzo okazyjnie i kupowałem całkowicie w Ciemno,gdzie kilka osób mówiło mi ze to przekręt.
Po drugie,gdyby nie okazja na która trafiłem z Blizzardem to bym sobie zatrzymał tą kartę bez żadnego ale bo trafiło się taniej dobre turbo....Jednak kupiłem dodatkowo oprócz Blizka kolejną A1200 i wydałem więcej pieniędzy niż planowałem,bo właściciel sprzedawał tylko cały komplet.
Takze to chyba normalne, że chociaż część środków włożonych w ten interes chce odzyskać, zwłaszcza że muszę jeszcze zainwestować w swoją A1200 trochę środków.
Nie jestem handlarzem,i Turbo sprzedaje po cenie i tak mniejszej niż by normalnie wylądowała na allegro.
Na blizzarcie lub ACA zależy mi bardziej bo ma/można w nią włożyć wiecej pamięci a kości GVP do mega tanich nie należą.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 12:24:53 przez FeRu
[#960] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #959

Ale to nadal nie zmienia faktu, że chcesz zarobić na niej.
Nie ma to znaczenia, że wydałeś więcej na coś innego.
Fakt: kupiłeś za 400zł i chcesz sprzedać za 600zł

Handlarze też swój zarobek pakują w kolejny sprzęt.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem