kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#811] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#812] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Daniel76, post #777

I po aukcji. Przed chwilą pracownik Allegro usunął (dostałem maila że wycofano moją ofertę)...
[#813] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #812

Ostatnio sporo aukcji jest usuwanych przez allegro ...
[#814] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #812

Akurat nie widziałem tej oferty, orientujesz się jaki był powód usunięcia?
[#815] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Adinfo, post #814

To była licytacja Blizzarda 1260. Allegro nie zdradza powodu osobom postronnym Za to sprzedawca pewnie wie za co... Pewnie to co zwykle Wczoraj było już ponad 2000 cebulionów...


Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 09:34:57 przez tbone
[#816] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #815

Ten sprzedający ma sklep stacjonarny w Krakowie na ul. Kazimierza Wielkiego...

Ogłasza się na OLX też.
[#817] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Hubez, post #816

Rarytas powrócił...
[#818] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@tbone, post #817

Do czego służy ten dodatkowy port w karcie?
[#819] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kubaslonka, post #818

[#820] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Adinfo, post #814

Akurat nie widziałem tej oferty, orientujesz się jaki był powód usunięcia?

Przedmiot oferowany w innych mediach - zastrzegal zakonczenie aukcji bez podania przyczyny - pewnie te dwa punkty zaważyły na tym

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 15:45:25 przez HOŁDYS
[#821] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@HOŁDYS, post #820

Obstawiam, płatność PayU, w opcjach zaznaczono ją a w opisie napisane, by nie płacić poprzez PayU - będą problemy.
[#822] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@bacus10, post #821

to nie jest prawda - nie jest kryterium do wywalenia aukcji
mozesz zrezygnowac z przyjmowania tej platnosci - patrz na aukcje Baniu

jesli wystawiasz w innych mediach lub piszesz ze sprzedasz poza aukcja allegro nie zarobi prowizji od sprzedazy - wiec usuwa takie aukcje
[#823] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@HOŁDYS, post #822

ale fakt faktem, po co dał PAYu jeśli odradza
[#824] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@agrajek, post #823

Powinniśmy się zorganizować w struktury stowarzyszeniowe. Może rząd dostrzeże retro- wykluczenie społeczne niektórych i wprowadzi program Amiga 500+

Koszty naprawdę minimalne, a jakie korzyści dla środowiska i edukacji młodzieży...
[#825] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #824

Może rząd dostrzeże retro- wykluczenie społeczne niektórych i wprowadzi program Amiga 500+
Możnaby to połączyć z pomysłem Daclawa na wydawanie certyfikatów dla „koszernych” konfiguracji. I jeszcze na tym zarobić.
[#826] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Krashan, post #825

dobry pomysl a ja jeszcze dodam, ze przynajmniej 25% od zyskow powinno isc na konto PPA, poniewaz admini jako jedyni nie zarabiaja na wlasnym portalu w przeciwienstwie do reszty
[#827] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #824

Taa rząd Ci pomoże buahahahaha! Brakuje Ci podatków?
[#828] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Vato, post #827

[#829] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#830] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kubaslonka, post #829

Może obraz do salonu
[#831] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Daniel76, post #830

Pytanko z innej beczki. Czy ogłoszenia na gumtree com są pewne i bezpieczne bo znalazłem fajna ofertę i dogadałem sięz gosciem nawet do do platnosci i wysyłki podał mi wszystkie dane wraz z adresem swoim zamieszkania i nie wiem czy można temu ufać...Bo okazja bardzo dobre, ale jak to mówiąjeśli okazja wydaje "za bardzo okazyjna" to cos moze być nie tak :D Został ktos z was oszukany na tym portalu? cZy poki co wszystko udało isę bezpiecznie i bez obaw...
[#832] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #831

gumtree/OLX to jest zawsze loteria jeśli wysyłasz przelewem z góry. Jak masz znajomego/krewnego w miejscu zamieszkania delikwenta to możesz go podesłać po odbiór osobisty i poprosić, żeby to on Ci wysłał. A tak - to kwestia zaufania. Na pewno osoba zamieszkała gdzieś w zabitej dechami wiosce w Bieszczadach i posiadająca konto od miesiąca jest mniej wiarygodna od kogoś z weryfikowalnym adresem. Ale to tylko wskazówki, sam podejmujesz ryzyko.

Ewentualnie jeśli masz wątpliwości to możesz (jeśli sprzedający się zgodzi) się umówić na transakcję przez Allegro. Powiedz, że dopłacisz - powiedzmy - trzy dychy na prowizję Alle i zawsze pewność nieco większa (a w razie czego możesz delikwenta chociaż obsmarować w komentarzu).
[#833] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #831

[#834] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #831

Ryzyko jest równie wysokie co na innych serwisach tego typu. Jeśli nawet tam do tej pory było "czysto", to kto wie czy nie będziesz pierwszym wyrolowanym.

Jeśli bardzo okazyjna cena, to jedź na miejsce albo pobranie. Tak czy inaczej powinno się opłacać.
[#835] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@teh_KaiN, post #834

Za pobraniem nikt nie wyśle. Rozumowanie sprzedającego: "Wykosztuję się na wysyłkę, a potem mi taki kolo nie odbierze z poczty i będę miał stratę zamiast zysku".

Chociaż...

Przyszła mi do głowy ciekawa opcja - płacisz przelewem koszty przesyłki pobraniowej, a "reszta po wykonaniu zadania". W ten sposób nawet jeśli ktoś Cię oszuka to na "grosze".
[#836] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #831

FeRu, ile Ty masz lat?
[#837] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #831

Nie ryzykuj.
Zrób tak jak recedent napisał, albo opłać pobraniową z opcją "sprawdzenia zawartości" przed zapłatą u kuriera. Bo koledzy kołki drewniane otrzymywali przesyłką pobraniową.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 18:19:59 przez maliniak
[#838] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@maliniak, post #837

Daltego pytam...Nie jestem głupim gnojkiem zeby dać sie wyrolować co kiedyś miało miejsce ze 2 razy a juz praktycznie 30 lat mam na karku i jestem madrzejszy o te doświadczenia. Facet podał mi ten adres 57 Kedleston Road
Derby DE221FL wraz z kontem bankowy mi imienie i nazwiskiem i powiem ze okazja dobra bo chodzi o Amige 1200 z Phase 5 Blizzard 1230IV - 68030/50 & 68882/50 FPU & 2 x 16MB RAM i chce mi to sprzedać za 170 funtow gdzie powiedziałem nawet ze chętnie kupie jednak w tej chwili moge mu 100 funciakow wyslac a reszte do tygodnia maks jak dostane przelewy i isęzgodziłbez problemu...Bo nie chce się wyzbyć wszelkich pieniędzy za jednym zamachem i nie ukrywam ze okazja swietna i to ze idzie mi an ręke tym lepiej plus bez oporu podał dane do konta bankowego wraz z adresem a nie paypal bo takowego nie posiada a czytalme sporo że głownie wlasnie na paypal charatają ludzi czy western union itp

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 18:38:10 przez FeRu
[#839] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #838

Derby DE221FL wraz z kontem bankowy mi imienie i nazwiskiem

moze byc oszustwko na slupa ...dowod pijaczka i na niego konto
przerabialismy juz jednego pana na forum ktory tak zalatwil ludzi
sam zebralem kilka osob i wnioslem sprawe na policje i prokuratury
po kilkunastu miesiacach - umorzenie brak ustalenia sprawcy,

jak to Stachu100 mówi - chytry traci dwa razy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 18:44:31 przez HOŁDYS
[#840] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@HOŁDYS, post #839

No włąsnie tego isę obawiam...Bo za szybko się zgodził na moją propozycje plus to ze dostałem od gumtree email Suspicious activity z tego konta... facet mi niby mówił ze to przez to że wspomniałem w wiadomosci zeby na email mi podał dane do wpłaty i usunęło mu to ogłoszenie jak i kilka innych ktore rzekomo posiadał i zablokowało mu konto...To juz zapaliło czerwoną lampkę w mojej głowie.....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem