kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#631] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@agrajek, post #630

Ech.... słaby ten wątek... poza obśmierdłym allegro, jest ebay, amibay (gdzie przy odrobinie cierpliwosci mozna cos niedrogo wyrwac) odpowiednie grupy na allegro i znajomi amigowcy i inni retrozbieracze, ktorzy moga opchnac po normalnej cenie i w ch... nie zrobia (tak, znam takich paru, nie kazdy chce zarobic na handlu Amigami). Po co tu te linki z chorymi cenami wrzucac i sie tym podniecac ?
[#632] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #629

NO nie do końca jest tak ze za granicami kraju Amigi nie są warte tyle co tutaj. W krajach unii Europejskiej tak jak i w Stanach czy UK a nawet w Rosji ceny sprzętu retro są na bardzo podobnym poziomie wahając się w granicach +-20% do ceny z rodzimego rynku. Owszem można zawsze trafić na okazje jak to wszędzie bywa jednak masz racje póki jest moda na retro to ceny będą kosmiczne. 4-5 lat temu Amige 1200 można było dostać w granicach 300-500PLN gdzie teraz ledwo za taką cene można dostać A500 z kompletnym osprzętem. Nie ukrywajmy też że z roku na rok jednak działających modeli jest coraz mniej.
Ludzie często w ostatnich latach wyrzucali swoje schowane amigi czy atarynki do śmietnika w czasie wiosennych czy jesiennych porządków lub oczywiście z biegiem czasu sprzęt się po prostu psuł i się psuje nadal a nowych egzemplarzy z fabryki nie ma i nie bedzie,tak więc retro komputery i konsole stają się powoli towarem luksusowym.
Prawdą jest że gdy największy bum na retro minie to i ceny spadną bo i popyt spadnie, podstawowe prawa rynku jednak nie ukrywajmy że NIE spadną one z powrotem do cen jak kilka lat temu..Owszem może maksymalnie o 30% będzie taniej jednak z upływem lat działających Amig, zwłaszcza rzadziej produkowanych modeli będzie coraz mniej więc i ceny będą adekwatnie wysokie. Emulatory jak i klony czy podróby sprzętu istniały od dawna,ale mało kto sięga tylko po nie jak najdą nostalgiczne wspomnienia z dzieciństwa,każdy woli prawdziwy sprzęt,z kórym spędził dziecięce lata tak jak ja i większość tutejszych userów
Amiga pokierowała moim życiem dzięki właśnie temu małemu komputerkowi A600 zostałem informatykiem skończyłem technikum jako Teleinformatyk i studia i nie zliczę ile nocy zerwałem tłukąc na amisi w nawiększe hity ze SWOSem na czele....
Wracajac jeszcze jednak do tematu cen to można znaleśćw rozsądnych pieniądzach każdy model AMigi jednak trzeba odrobine szczęscia i cierpliwości...Szukałem A600 3 mieisace i dorwałem piękny komplet z całymi plombami bardzo mało używany władnym kremowym kolorze z pudełkiem za 4 stówki takze można spokojnie znaleźć to czego się szuka jednak trzeba dobrze szukać i mieć nieco szczęścia. Teraz od pół roku poluję na A1200 i było już kilka okazji żeby dorwać kopletny zestaw za 600-700PLN jednak zabrakło farta, ale udało mi się w koncu odnaleźć to czego szukałem i kosztować mnie to będzie 1k PLN jednak amiga z kartą turbo elbox 1230 i emulatorem stacji Tyo HXC2001 plus adapter z karta CF 4GB jest tego warta.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 00:40:26 przez FeRu

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 00:41:45 przez FeRu
[#633] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#634] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@FeRu, post #632

Teraz od pół roku poluję na A1200 i było już kilka okazji żeby dorwać kopletny zestaw za 600-700PLN jednak zabrakło farta, ale udało mi się w koncu odnaleźć to czego szukałem i kosztować mnie to będzie 1k PLN jednak amiga z kartą turbo elbox 1230 i emulatorem stacji Tyo HXC2001 plus adapter z karta CF 4GB jest tego warta.


Wszystko jest warte tyle ilu jest chętnych za to zapłacić dla Ciebie cena 1K jest ok dla innego 500 zł a inny zapłaci karta kredytowa 5k i nawet tego nie odczuje (znajomy kolegi na święta chciał zrobić bratu prezent pod choinkę - zależało mu na czasie więc zapłacił poprzez kup teraz oczywiście nie był rozeznany w rynku) jak się dowiedziałem to tylko się
[#635] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@agrajek, post #630

.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 08:47:45 przez Canga
[#636] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@fotoman, post #624

Poprzedni właściciel ze Śląska chciał na OLX 1900zł.
Ach te chytre Krakusy!
[#637] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kubaslonka, post #636

Kolejny Krakusek- chytrusek

link

Super zdjęcia i opis, pełna profeska.

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 10:42:46 przez kubaslonka
[#638] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kubaslonka, post #637

Nie rozumiem tych ludzi... Nie idzie mokrą szmatką przetrzeć? Przecież to by o wiele ładniej wyglądało. Chyba że się bał, że pasta do butów zejdzie...
[#639] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@recedent, post #638

No jak widzisz Panie!
[#640] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kubaslonka, post #639

Patrząc po wytartych klawiszach można by trafić na hasło w kompie ze 200% pewnością.
[#641] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@recedent, post #638

No moje amigi zawsze dostają kąpiel w wannie., sprawdzam płytę czy nie zalana, jeśli tak to wysyłam do magika Marcin74, jeski nie to płyta czyszczona ,w wannie idzie CIF szczota i jazda, klawiatura w pył ,każdy przycisk szorowany , 3 godziny się z chodzi ale po złożeniu Amiga wygląda jak nowa, poza żółcią nie ma się do czego przyczepić,wartość podnieść można w ten sposób z 30-40% .tylko nie każdemu się chce.
P.s sorry ze się wszędzie tak udzielam ale siedzę w szpitalu i się nudzę, 3 dni mnie dziady trzymają tak więc zasypuje was swoim gderactwem. Niestety Amigi nie ma jak tu odpalić. Wiec zasypie was swoimi poglądami
[#642] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kubaslonka, post #636

Ach te chytre Krakusy!


Nie jestem z Krakowa, ale chyba nie wszyscy z Krakowa to chytrusy? Wkładanie do jednego wora? Każdy handlarz to zły, Krakus to chytrus, a Opolanin to?
Wszędzie są ludzie i "ludzie", są ludzie handlujący i "handlarze", są kolekcjonerzy i zbieracze.
Wszędzie się znajdą lepsi i gorsi, a drwina i obrazy to bardziej pod przedszkole podchodzi a nie wiek co najmniej bardzo dojrzały.

Nie rozumiem tych komentarzy dotyczących oferowanych retro komputerów na aukcjach i innych portalach.
Wszyscy tutaj posiadają Amigę i to co najmniej jedną, skoro posiadacie już Amigę to po co kolejna, wszystkie na raz będziecie odpalać?
Jak mam kupiony samochód to nie przeglądam folderów, nie jeżdżę po salonach i nie szukam kolejnego - samochód już mam.
Jaki jest więc cel w tym cel by kupić kolejną Amigę? Kolekcjonerstwo?
Kolekcjoner kupuje po jednym egzemplarzu z danego modelu, nie kupuje 2, 3, 5 czy kilkanaście Amig A500, to już zbieractwo a nie kolekcjonerstwo.
Sami windujecie ceny w aukcjach i zwalacie winę na handlarzy. Sami bierzecie udział w licytacjach, bijecie się miedzy sobą o jakiś sprzęt i nawet o tym nie wiecie, a jak już się coś sprzeda drogo, to pewnie ktoś podbijał i nigdy nie pomyślicie, że ktoś może mieć na tyle gruby portfel że kupi za każdą cenę, kupi A1200 w pudle za 5k tylko dlatego, że chce ją mieć. To handlarz czy kolekcjoner? To ktoś kto pamięta swoje młode lata i chce do tego powrócić.
Chcecie by ceny spadły? Wystawcie "nadwyżki swoich kolekcji" na aukcję od 1zł i ceny spadną drastycznie w ciągu jednego czy dwóch miesięcy - czysta ekonomia - popyt będzie mniejszy od podaży, co spowoduje maksymalną zniżkę cen.
Ciągle czytamy w poście, że ktoś gdzieś kupił kolejną, kolejną i kolejną Amigę. Po co te kolejne skoro nie kolekcjonowanie to może inwestycja? Czyli handel, lecz długoplanowy - skup towaru po niższej cenie, by sprzedać z zyskiem po dłuższym czasie - coś ala lokata, więc podchodzi pod handel.
Żaden handlarz nie kupi żadnego sprzętu drogo, bo nei zarobi, nie ma też czasu na śledzenie i branie udział w licytacjach by podbijać ceny - myślicie, że handlarz nie ma co robić? Trochę samokrytyki i spojrzenia na świat realnym okiem by się przydał PanowieOK
[#643] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #641

Niestety Amigi nie ma jak tu odpalić.

UAE OK
[#644] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Aniol, post #615

Kolego nikogo nie zmuszam do licytacji OK Sprzedaję swoją kolekcję ponieważ zbieram pieniądze na mieszkanie. Inaczej w życiu bym się ze sprzętem nie rozstawał.
[#645] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #642

Sarkazm- mówi Ci to coś, do tego rym...
[#646] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #642

Mam jeden samochód, jedno mieszkanie i siedem Amiga 1200 brakuje mi jeszcze dwóch wydań :)
[#647] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@PrzemasIII, post #644

Ale mnie to nie przeszkadza.Mamay wolny rynekOK
[#648] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Aniol, post #647

Gdzie?
[#649] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@xtro, post #648

true true
[#650] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@kubaslonka, post #636

Bardzo proszę nie łączyć Krakowa ze Śląskiem.... Bo wp@#$#@&#ol. :)
Edit.
A przepraszam, u nas bylo taniej. Nooo Krakus chytra bestia :)

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 14:45:51 przez softiron
[#651] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#652] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#653] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #642

Skoro ktos ma juz 5 amig to juz jest zbieractwo czy jeszcze kolekcjonerstwo?
A jezeli ktos juz ma kilkadziesiat amig to juz co zlomiarz?
[#654] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@JacK_Swidnik, post #653

A gdzie to ja czytałem, że to właśnie zbieracze, kolekcjonerzy są winni tak wysokich cen...gdzie to ja czytałem...
Sama chęć posiadania podchodzi pod zbieractwo patologiczne, co jest chorobąOK

A na to ostatnie pytanie to już musisz sam sobie czy innym odpowiedzieć
[#655] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #629

Niestety "biadolenia" o cenach nie unikniemy bo każdego boli wydanie 1200zł za a1200 za jej równowartość można kupić PS4. A taka prawda, że ona nie jest więcej warta niż 600zł, za granicami naszego kraju Amigi są warte tyle co nic. Tylko u nas chcą się dorobić na nich majątku. Obstawiam że za 2-3 lata BUM na to minie, obserwuje rynek od 5 lat, ceny poszły w górę dopiero od roku, zaraz po tym jak zaczęła się fala retro: samochody, ubrania, meble, telefony, zabawki, disco polo itp. ale zawsze moda trwa chwilę i pożniej umiera, wraca po kilku latach, zaraz zrobią klony sprzętów, tak jak teraz Atari flaschback, Sega MD 2016. Pegasusy, emulatory i aplikacje, rynek zaraz się nasyci, a nie ukrywajmy, że większość z nas-was pogra weekend w gierki z dzieciństwa i magiczne pudełko trafia do szafy na kolejne kilka miesięcy.

Biadolenia faktycznie się nie uniknie, bo zawsze się znajdzie ktoś kto biadoli, albo cena za wysoka, albo za niska Dla mnie A1200 będzie warta 1200pln, a PS4... no z 300pln bym dał jakby jakieś gry były w zestawie, żeby z ciekawości zobaczyć, bo PS4 nie interesuje mnie w ogóle.
Ja obserwuje świat Amigi od około 1991 r. i od około 2008r widzę cały czas wzrost cen. Kiedyś ludzie się prosili, żeby ktoś kupił Blizzarda 1230 za 150pln, żeby kupić do pieca 64MB ram, 5 lat temu były prawie same ogłoszenia sprzedam, dzisiaj chyba jest więcej kupię coś do Amigi, także sorry, ale w ogóle się z Tobą nie zgodzę.
[#656] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#657] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#658] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#659] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #629

Atari 2800? Miałeś na myśli 2600? Jak wyceniłeś A1200 na 600 zł i skąd informacje, że poza granicami Amigi są warte tyle co nic skoro wszelkie ogłoszenia na zagranicznych portalach choćby ebay, czy nawet np. w belgijskim odpowiedniku olx, świadczą zupełnie coś innego? To, że trafiło się to czy tamto za psie pieniądze, to nie znaczy, że powszechnie dostępne w sprzedaży egzemplarze są za frajer i nie jest prawdą, że w Polsce ceny są oderwane od cen za granicą. Przykładowo link, link, link. Aukcje trwają, więc ceny jeszcze podskoczą. Przypuszczam, że w Polsce da się kupić A500, 600 czy 1200 za 50 zł, ale będzie to zakup od kogoś kto pozbywa się gratów z piwnicy i nie wie, że sprzęt tego typu cieszy się zainteresowaniem dosyć wąskiego grona panów w wieku ok. 40+.
[#660] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@misiek2, post #659

Dwa dni temu zakończyła się licytacja Atari Falcon na ebay ustawiłem 800 £ i liczłem że starczy. Poszedł za prawie £ 1000.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem