kategorie: A4000, CD32, Prometeusz, Sprzęt
[#391] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Hellena, post #389

Widzę że w Japonii, można kupić nowy wersję mini. Koszt z wysyłką to około 2k pln, drogo no i nie wiem czym się różni mini i czy też takie dobreszeroki uśmiech

Posiadam wersję xRGB mini, jeśli jest sprzedawany to super bo zacny sprzęt, choć cenowo niestety dużo za drogi. RetroTink 5X-Pro to równie bardzo dobry sprzęt o zbliżonych parametrach, choć trochę inny koncepcyjnie. Proste menu, mniej ustawie, sporo kwestii zdefiniowanych na stałe. Jedni uważają to za duży plus, inni wolą mieć wpływ na każdy detal w ustawieniach. Jeśli wolisz tą pierwszą koncepcję xRGB nie jest dla Ciebie. Tutaj jest bardzo dużo preferowanych ustawień, które możesz sobie zapisać jako profil. Jednak przebijanie się przez dziesiątki ustawiań nie należą do przyjemności. Jeśli chodzi o sprzęty które dopiero powstaną, ciężko się wypowiadać. Sporo w tym temacie przypuszczeń i domniemywań :)
[#392] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #391

A propos FrameMEISTERa to bardzo dobre urządzenie OK jedyny jego poważniejszy mankament dla purystów to Input_Lag ok, racja
1
[#393] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #392

Monitor oraz FrameMEISTER spisuje się znakomicie, co można zobaczyć na dzisiejszym materiale wideo.
F -117A Stealth Fighter, "polski teatr działań" odc. 1 Wykonujemy misję na terenie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.
Jeśli nie lubisz symulatorów, opracowań taktycznych i dziesiątek klawiszy do zapamiętania - nie oglądaj tego materiału. Ponad 30 minut nudzenia o symulatorze wydanym na trzech dyskietkach, to tylko ponad 2MB danych!!!

5
[#394] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #393

Dla mnie symulator legenda na Amigę OK (jak i również PC, bo odpalaliśmy to czasem na 386 prowadzącego zajęcia, który jako jedyny miał kolorowy monitor, reszta to bursztynki, niestety tyko ze spikerem zamiast "normalnego dźwięku )
Jeden z najbardziej symptomatycznych symulatorów lotniczych tamtych czasów obok GunShipa2000 ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2023 09:26:40 przez BULI
4
[#395] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #394

Dla mnie symulator legenda na Amigę OK (jak i również PC, bo odpalaliśmy to czasem na 386 prowadzącego zajęcia, który jako jedyny miał kolorowy monitor, reszta to bursztynki, niestety tyko ze spikerem zamiast "normalnego dźwięku )

Również latałem u kumpla na PC 386DX. Było bardzo płynnie ale w tamtych czasach bez karty muzycznej. Jedynie archaiczny pc speaker, który gorzej brzmiał niż nie jeden 8 bitowiec. Moja A500 za niewielką część wartości tego PC, ogólnie lepiej obsługiwał ten tytuł niż wspomniany blaszak.
1
[#396] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #395

Druga część F -117A Stealth Fighter. Tym razem ponad 45 minutowy materiał z jedną misją m.in. na terenie Polski. Latamy i fotografujemy strategiczne cele "Układu Warszawskiego" Materiał dla wytrwałych lubiących symulatory :)

3
[#397] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #396

Zapraszam do obejrzenia materiału, jak Amiga radzi sobie w grach w standardzie General MIDI. Warto przesłuchać jak Duke Nuken 3D brzmi na Amidze wyposażonej w Roland Convas SC-88. Moim zdaniem wyrywa z butów.

2
[#398] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #397

a nie będzie więcej F117??
1
[#399] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@RokiS, post #398

a nie będzie więcej F117??

Będzie jeszcze co najmniej kilka misji nagranych. Uwielbiam symulatory od ponad 30 lat, od czasu do czasu robię odskocznie tematyczną. Jakoś ostatnio znowu wdepnąłem w tworzenie muzyki i jakoś mnie natchnęło na MIDI na Amidze. Przygotowałem na SV2023 SE na konkurs utwór nagrany przy udziale Cubase Audio z lat 90. Wszystko zarejestrowane w formie pojedynczych śladów na prawdziwych instrumentach (hard recording), może z wyjątkiem automatu perkusyjnego. Pochwalę się już po konkursie, co można wycisnąć z komputerów z lat 90.
[#400] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #399

Zapraszam do odsłuchania na Amidze 4000, głównym motywów z Indiana Jones and the Fate of Atlantis oraz The Secret of Monkey Island. Standard MIDI daje nam duże możliwości edytowania, zmian w tych starych utworach. Możemy wybrać instrumenty, tempo utworu czy edytować pojedyncze dźwięki. Bardzo przyjemna zabawa dla osób lubiących eksperymentować i na nowo odkrywać te utwory. Ten sam sterownik systemowy co w poprzednim materiale, tak samo dobre próbki instrumentów a jednak inne wykonanie :)



Ostatnia aktualizacja: 13.08.2023 13:52:40 przez nowy80
2
[#401] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #400

te wszystkie midi brzmią dla mnie jak jakieś takie plumkanie na tanim keyboardzie.
3
[#402] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@michal_zukowski, post #401

te wszystkie midi brzmią dla mnie jak jakieś takie plumkanie na tanim keyboardzie.

Myślę, że to kwestia przygotowania odpowiednich plików MIDI i dobrego instrumentu. Przesłuchaj np. Duke Nukem 3D albo nagranie Guns N' Roses - November Rain. Axl Rose przygotował wersje studyjną z użyciem instrumentu MIDI. Jeśli chodzi o "point and click" zazwyczaj jest to plumkanie w tle, a wszystkie aranżacje instrumentów przygotowane są na keyboardzie. MIDI można wykorzystać trochę bardziej szeroko. W studio pod grającego na prawdziwym instrumencie perkusistę, można podłożyć zestaw brzmień perkusyjnych, brzmiący naturalnie i wyrównujący niedoskonałość pojedynczych uderzeń w bębny. Są basiści, którzy wykorzystują MIDI w gitarach, np. Krzysztof Ścierański. Zresztą próbki impulsów (symulacje) wzmacniaczy, paczek głośnikowych, mikrofonów, pomieszczeń poszły w taką stronę, że w tej chwili odpowiednio użyte są nie do odróżnienia od "żywych" instrumentów. Ostatnio nagrałem na Silly Venture 2023 SE na Falconie utwór z wykorzystaniem m.in. gitary akustycznej przepuszczonej przez odpowiednie wtyczki, która brzmi jak mocno przesterowany elektryk, gdzie w Cubase zrobiłem ostateczny mix dodając trochę przestrzenności. Takie połączenie starego z nowym. Uwielbiam eksperymentować z muzyką.
2
[#403] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@michal_zukowski, post #401

To fakt. Po przesiadce z Amigi na PC z GUS, uszy więdły, kiedy jakaś gierka serwowała muzykę w MIDI.
1
[#404] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Aniol, post #403

Zapraszam do obejrzenia materiału z Silly Venture 2023 SE. Kilka analogowych zdjęć przedstawia trochę inne spojrzenie na tą imprezę. Komputery z lat 80/90 wyglądają moim zdaniem najlepiej na analogowych zdjęciach. Pokaz zdjęć na A4000 :)

1
[#405] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #404

Obiecałem kilka postów wyżej, że pochwalę się muzyką na Falconie. Zapraszam więc Was do obejrzenia materiału przygotowanego na Atari Falcon 030 16MHz z hard recordingu w Cubase 2.06 Wszystkie instrumenty z wyjątkiem automatu perkusyjnego zostały nagrane na "żywych" instrumentach. Nie są to sample poukładane w odpowiedniej kolejności. Samą technologię nagrań instrumentów, wzmacniaczy pod Cubase 2.06 jeszcze rozwijam. Praca została zaprezentowana na SV2023SE. Oceńcie sami rezultat końcowy.

2
[#406] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #405

Zapraszam do obejrzenia materiału z renowacji Commodore CDTV. Komputer został wyposażony w kartę turbo TK2 68030 60MHz, Scandoubler, przemysłowy dysk DOM, BootROM 2.35, dodatkową pamięć oraz kilka innych akcesoriów. Komputer działa bardzo sprawnie, sama karta turbo została polutowana przez jednego z forumowiczów PPA. Szczegóły w materiale :)

3
[#407] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #406

przyspiesz transfer z dysku tu masz link do program
link
1
[#408] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Dorian3d, post #407

przyspiesz transfer z dysku tu masz link do program

Dzięki, jeśli nie ucierpi na tym kompatybilność, chętnie będę używał.
[#409] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #408

Uszyłem dzisiaj pokrowiec dla CDTV oraz na jej klawiaturę. Krótki materiał, jak się prezentuje to dzieło :)
2
[#410] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #409

Prawie godzinny wstępniak odnośnie Theme Park w wersji dla AGA. Podstawy jak radzić sobie ze stroną ekonomiczną gry. Jak planować pierwsze kroki w grze. Wróciłem do tego tytułu po latach, bardzo przyjemnie mi się w niego gra.
3
[#411] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #410

czy mógłbyś jeszcze zrobić porównanie z wersją 68k dla Macosa. Może to jedna z tych gier, w którą warto na Amidze grać pod emulatorem (na pewno warto grać w wersje makową jak sie ma maszynę ecs z rtg, ale może dla Aga też są znaczące różnice)
[#412] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #406

Zdecydowanie jest to najładniejsza Amiga i spokojnie można nawet w dzisiejszych czasach przemycić ten sprzęt do salonu i korzystać na nowoczesnym sprzęcie TV. Grać w proste gry zręcznościowe z sofy za pomocą pilota, czy po zaopatrzeniu się w wygodny gamingowy fotel zagrać z klawiaturką na kolanach w jakiegoś symulatora lotu. szeroki uśmiech
1
[#413] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@michal_zukowski, post #411

czy mógłbyś jeszcze zrobić porównanie z wersją 68k dla Macosa. Może to jedna z tych gier, w którą warto na Amidze grać pod emulatorem (na pewno warto grać w wersje makową jak sie ma maszynę ecs z rtg, ale może dla Aga też są znaczące różnice)


Nie mam praktycznie żadnego doświadczenia z wersją dla MacOS. Rzuciłem okiem jak wygląda grafika na Mac-u i rzeczywiście jest bliższa wersji na AGA. Sam ogrywałem w latach 90-tych wersję ECS. Różnic jest sporo względem AGA. Nie chodzi tylko o kwestie ilości kolorów. ECS ma bardziej uproszczoną grafikę, przykładem mogą być sklepiki z gadżetami czy jedzeniem. Wersja 2 dyskietkowa dla ECS miała jedną grafikę sklepu ze zmiennym symbolem na foncie (balony, hamburger, frytki itp.). Wersja AGA (4 dyskietki) to każdy budynek i z indywidualną grafiką. Mechaniki, ekonomia jest dokładnie taka sama dla obu wersji. Gra się doskonale po latach w ten tytuł w odróżnieniu od Theme Park World 3D, do którego nie jestem w stanie się zmusić.
[#414] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #413

Wrzuciłem kolejny długi materiał odnośnie Theme Park. Właściwie wideo dla maniaków strategii. Zapraszam.

1
[#415] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #414

Ogromne wrażenie zrobiło na mnie intro gry w latach świetności amigi 500
to było coś niesamowitego !
[#416] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Dorian3d, post #415

Mam wydanie na amige cd 32 z angielską i Polska 80 stronicowa instrukcja obsługi .



Ostatnia aktualizacja: 03.12.2023 10:58:53 przez Dorian3d
2
[#417] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #414

Ogólnie dobry kanał mówisz konkretnie fajnie to się ogląda nie zanudzasz. I nie opowiadasz herezji o Amigach jak to często jest w net .
OK
1
[#418] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Dorian3d, post #415

A wersja na A500 miała intro? Ja pamiętam, że na A600 u mnie wszystkie sklepiki wyglądały tak samo. Miały tylko inne logo. Było też mniej zabawek. Wersji AGA wtedy nie widziałem. Widziałem za to wersje na PC i była ładna i kolorowa. Moja na A600 wypadała blado
[#419] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Dorian3d, post #416

To są 2 różne wydania na CD32?
Bo widzę 2 płyty CD.
[#420] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #419

tak
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem