kategorie: A4000, CD32, Prometeusz, Sprzęt
[#331] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #329

Analog power !
1
[#332] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #329

Kamera trv 820?
[#333] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Ralpheeck, post #332

Hubez
Ostatnio coraz więcej fotografuje czy nagrywam analogowymi kamerami. Sprawia mi to dużo radości. Amiga rewelacyjnie sprawdza się do odtwarzania takich materiałów. Zauważyłem że sporo materiałów wideo nagranych analogowo z lat 90, bardzo dobrze mi się zachowało do dnia dzisiejszego. Analogowa fotografia czy nagrania wideo mobilizują do oszczędności i przemyślenia tego jak pracujemy z takim sprzętem. To że nośnik jest fizyczny, mocniej przyczynia się do zachowania taśmy czy kliszy fotograficznej.
Ralpheeck
Kamera Sony CCD-TR520E kupiona kilka tygodni to tym, jak odnalazłem stare nagrania z lat 90. Kamera kupiona jakiś rok temu za kwotę 39 zł wraz z oryginalnym osprzętem i torbą. Taki powrót do przeszłości :)
[#334] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #333

Zapraszam do obejrzenia pierwszej części opisu genialnego symulatora okrętu podwodnego Silent Service 2. Gra ze stajni MicroProce. Podstawy nawigacji, klawiszologia opisana na podstawie misji treningowej. W przygotowaniu pełnoprawne partole. Odcinek dla entuzjastów takiej rozgrywki. Jeśli lubisz tylko proste gry zręcznościowe, ten odcinek nie jest dla Ciebie. Opisywany oryginał, wersja Atari ST. Symulator ogrywany na Amidze :)

3
[#335] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #334

Super OK Też uwielbiam gry od MicroProse ;) Czekam kolejne filmy ;)
1
[#336] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Madman, post #335

Dzisiaj bardzo nietypowy materiał jak na mój kanał. Po prawie dwóch miesiącach grzebania, udało mi się wyremontować magnetofon szpulowy Sony TC-399 z 1978 roku. Rewelacyjny sprzęt, również jako źródło dźwięku dla 8 bitowych komputerów. Pewnie zrobię i materiał w tym temacie. Sprzęt miał wymienione paski napędowe, część kondensatorów. Do tego trochę wyczyszczony i nasmarowany. Materiał dla osób interesujących się audio ;)
[#337] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #336

Kurcze. Szpulowe to totalnie nie moja bajka, ale muszę przyznać że fajny mieliście kawałek takie RHCP i akurat basia się tam wyróżnia :)
1
[#338] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Ralpheeck, post #337

Bas to moja robota w tym utworze :) Gram na różnych instrumentach i sprawia mi to dużą przyjemność. Szpulowiec bardzo fajnie miękko brzmi, niestety na YT jest to trudne do uchwycenia ze względu na kompresje dźwięku. Dzięki za komentarz.
[#339] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #336

Ja mam tylko kasetowe, Pionka CT-S830S i Akai GX-69 też ze szklaną głowicą.
1
[#340] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@flops, post #339

Uwielbiam kaseciaki, mam kilka w kolekcji nawet łącznie ze sporym zapasem kaset w tym również nowych nienagranych. Głowica daje miłą delikatną kompresje, co mocno ociepla dźwięk i jest miłe dla ucha. Warto nawet cyfrowy dźwięk przepuścić przez tor audio kasety i porównać. Mam duży sentyment do takiego brzmienia.
[#341] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #340

Zapraszam do drugiej części cyklu znakomitego symulatora Silent Service II. Dzisiaj prezentuje pierwsze misje z ochroną konwoju czy pościgiem za uciekającymi statkami. Cykl tylko dla maniaków symulatorów. Lubisz zręcznościówki, to zdecydowanie materiał nie dla Ciebie :)

4
[#342] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #341

SUPER OK
[#343] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #342

Jestem zaskoczony, że tak spora grupa osób skontaktowała się w sprawie tej serii. Zapraszam więc na trzecią część cyklu doskonałego symulatora Silent Service II. Dziś przedstawia zatopienie tankowca otoczonego przez dwa niszczyciele. Cykl tylko dla maniaków symulatorów. Jeśli lubisz gry zręcznościowe, to zdecydowanie nie jest to materiał dla Ciebie :)

1
[#344] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #343

Zapraszam na czwartą część cyklu doskonałego symulatora Silent Service II. Dziś przedstawiam pełnoprawny patrol z rysem strategicznym i taktycznym. Prawie 30 minut ględzenia o taktyce czy strategii podejścia do celu. Jednym słowem nic ciekawego. Cykl tylko dla maniaków symulatorów. Jeśli lubisz gry zręcznościowe, to zdecydowanie nie jest to materiał dla Ciebie :)

3
[#345] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #344

Już się biorę za oglądanie OK
1
[#346] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #313

Jakim skanerem skanujesz materiały foto analogowe ??????
[#347] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@francdt, post #346

Jakim skanerem skanujesz materiały foto analogowe ??????

Kupiłem używanego CanoScan 8800F. Sprawdza się znakomicie zarówno dla pełnej klatki (mały format) jak i średniego formatu, który sprawia mi najwięcej radości. Z tego co się orientuje są dwa najpopularniejsze systemy od Canona oraz Epsona. Ogólnie Canon ma trochę wyższe rozdzielczości, Epson lepiej dopracowane oprogramowanie do usuwania plam, rys itp.
[#348] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #347

Dzisiaj kolejny materiał poświęcony fotografii analogowej. Pokarzę Wam ruiny podwarszawskiej fabryki, którą czeka na rozbiórka. Kryje ona niesamowity klimat, który uwieczniłem na analogowej fotografii. W materiale wykorzystuje komputer z epoki analogu - Amigę 4000 z grafiką ZZ9000.
[#349] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #348

Zapraszam do obejrzenia materiału z odratowanej płyty głównej Amigi 1200 w rewizji 1D1. Amiga nie działała stabilnie z kartami turbo. Po osunięciu dwóch kondensatorów E123C, E125C wszystko się ustabilizowało. Amiga ma nową szarą obudowę, kartę turbo TF1260 oraz Scandoubler IndiVision AGA MK3 A1200. Zostały wybielone klawisze oraz obudowa zasilacza. Z bardzo upodlonego komputer teraz Amiga zamieniła się w piękny "nowy" komputer :)
2
[#350] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #349

Zapraszamy do pierwszej części poświęconej grze Epic. Kosmiczny symulator ogrywamy z dyskietek na Amidze 4000. Dzisiejszy materiał to dwie pierwsze misje. Jeśli ktoś będzie chciał, mogę przesłać wzór etykiet dyskietek umieszczonych w tym materiale dla gry Epic :)

4
[#351] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #350

Zapraszam na trzecią misję w Epic. Niszczymy obronę naziemną, kopalnie, silosy i inne ustrojstwa :)

2
[#352] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #351

Zapraszam do obejrzenia materiału z instalacji, konfiguracji i testów karty USB Freeway Pro w Amidze 4000. Kartę zainstalowałem również w Amidze 2000 rev 6.2, bardzo sprawnie działa i jest dostępna w partiach w sprzedaży. Szczegóły w materiale wideo.

4
[#353] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #352

Mam tą kartę jest jeszcze nowsza wyciąga do 5mb
1
[#354] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Dorian3d, post #353

Mam tą kartę jest jeszcze nowsza wyciąga do 5mb

Czy nowsza wersją oznacza zmiany w hardware, czy tylko aktualizację firmware? Karta u mnie wyciąga 1300 kb/s w A4000 060 oraz około 600 kb/s A2000 040. Bardzo użyteczne rozwiązanie, również dzięki możliwości umieszczenia bibliotek, sterowników w pamięci flash karty. Ograniczenie ilości restartów przy uruchomieniu Amigi :)
[#355] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #354


Czy nowsza wersją oznacza zmiany w hardware,


Tak inny chipset

Jest wersja bez pamięci flash koszt 150 euro
a z pamięci flash to nie pamiętam ile ale o wiele więcej kosztuje
[#356] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Dorian3d, post #355

freeway triton lite
i
freeway triton


[#357] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Dorian3d, post #356

działa tryb isochroniczny?
[#358] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@michal_zukowski, post #357

[#359] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Dorian3d, post #356

freeway triton lite
i
freeway triton


Freeway Triton bardzo fajne rozwiązanie. Wersja bez pamięci flash jednak z mojej perspektywy sporo mniej użyteczna. Oczywiście kwestia kto co potrzebuje. Super że takie urządzenia są tworzone :)
[#360] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #359

Zapraszam do obejrzenia krótkiego materiału o nowej myszce Tank Mouse do Amigi :)
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem