kategorie: A4000, CD32, Prometeusz, Sprzęt
[#211] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #210

Przy okazji zrobiłem testy porównawcze prędkości TFX odpalonego na TF 1230 - CPU 68030@50mHz (plik wykonywalny TFX-68000) VS A1200 z rozszerzeniem FAST i FPU 50mHz (plik wykonywalny TFX_FPU).

Oczywiście na 030 50Mhz jest dużo szybciej, i teraz widzę, że te ustawienia które miałem dla gołej A1200 z fastem i FPU to jednak zbyt płynne nie były (kiedyś miałem inne wymagania )
Nie mniej jednak przy ustawieniu grafiki na podobnym poziomie jak na twoim filmiku (+ dodatkowo włączony 16kolorowy gradient nieba, nie wiem jak miałeś ustawione opcje: VISIBLE, poziom detali świata, pokazywanie uzbrojenia etc.) wersja FPU na A1200 z fastem i FPU jest całkiem płynna i grywalna ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2022 12:55:27 przez BULI
2
[#212] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #211

Tak Ci powiem że kojarzę jak za czasów samego Fastu i FPU też próbowałem podejść do tej gry, bo filmy w necie zachęcały. Niestety moje wspomnienia z tej konfiguracji wcale takie kolorowe nie są. Jeżeli dobrze pamiętam to gra chodziła bardzo wolno, powiedziałbym że na granicy lub poniżej granicy grywalności. No ale ja nie kombinowałem raczej nic w opcjach. Po prostu odpaliłem i zrozumiałem że ten konfig jest zbyt słaby dla tej gry. Ostatnio odpaliłem na TF1260 i tutaj już się dało pograć, faktycznie. Nie bawiłem się długo ale jeszcze planuje wrócić do niej.
[#213] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nostrum666, post #212

Zapraszam do materiału z porównaniem Dooma na Amidze 1200 030/50MHz oraz Atari Falcon 030/16MHz z DSP. Która wersja bardziej przypadła Wam do gustu :)
polska wersja językowa

angielska wersja językowa
1
[#214] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #213

Za odpalanie Adooma na 030 to powinien być karny jeżyk
Odpal film z odpalenia DoomAtacka
2
[#215] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #213

Port na amige jest zwalony więc to słabe jest


Ostatnia aktualizacja: 24.04.2022 20:37:48 przez Dorian3d
[#216] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Dorian3d, post #215

Na Amidze skończyłem właśnie ADoom. Znam gorsze porty a Doom Attack nie miałem okazji grać. Nie za bardzo widzę żeby działał dużo lepiej na 030/50 MHz jak poniżej. Zresztą od znajomych dostaje też wiadomości że na Falconie to też nie najlepszy Doom na 030. No cóż, chyba gram nie w te Doomy co trzeba :)


Ostatnia aktualizacja: 24.04.2022 20:47:23 przez nowy80
[#217] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #216

[#218] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #216

Żeby sobie odświeżyć pamięć, odpaliłem "mojego" DoomAttack na A1200 z TF1230 50MHz.
Jak widać na poniższym filmiku szału nie ma jak się chce grać na pełnym ekranie (coś podobnego jak u kolegów na innych portach), ale grać się da.
Plusem DoomAttacka jest jego konfigurowalność (dzięki temu mogłem sobie wszystko skonfigurować na myszkę i "grać" jedną ręką) oraz dodatkowe opcje (freelook, skok, pluginy muzyczne etc).
Po przełączeniu się na niskie detale gra się już nawet komfortowo ok, racja
[#219] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #218

Tutaj masz Adoom na ACA1233@50Mhz (11.98Mips)

Liczba klatek jest w prawym rogu
[#220] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@snifferman, post #219

Jest całkiem szybkoOK
U mnie jest niepełne 10 MIPSów ok, racja
[#221] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #216

Stary ! Ile tu jest ? 5 FPS ?
[#222] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #216

Z tego co pamiętam to doomattack wykorzystuje najlepiej FPU, ADoom jest najlepszy dla Amiga bez FPU.
[#223] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@karolb, post #222

Amigowy Doom wykorzystuje FPU ? Pecetowy na pewno nie
[#224] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@buldogkekon, post #223

Doomattack byl zalecany dla 040, a ten ma FPU.
[#225] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@buldogkekon, post #223

wykorzystuje mmu, fpu nie
[#226] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@michal_zukowski, post #225

Do c2p jest wersja dla 040+.
[#227] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@karolb, post #226

Działa Wam komenda
doom -timedemo demo3

link


?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 09:47:40 przez buldogkekon
[#228] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@buldogkekon, post #227

Zapraszam do obejrzenia materiału z budowy Amigi 1200 w wersji Tower. Trafił się za przystępną cenę Mediator PCI wraz z Voodoo 3, Spider II oraz SB 128 to i złożyłem na swojej zapasowej płycie głównej do A1200 :)
wersja polska

wersja angielska
[#229] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #228

Zapraszam do obejrzenia materiału z Amigą 1200 oraz Atari Falcon w roli głównej. Porównanie systemowego przegrywania plików oraz z użyciem programów Directory Opus oraz Kobold.
1
[#230] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #229

Krótki materiał z porównaniem programów pakujących na Amigę. Zapraszam serdecznie :)
[#231] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #230

Zapraszam do obejrzenia materiału o aktualizacji oprogramowania TerribleFire TF1260 dla Amiga 1200 z procesorem MC68060 rev6. Wersja oprogramowania Alpha 1, Amiga w wersji tower z Mediatorem. Zobacz testy prędkości 50/63/67/94 MHZ.
2
[#232] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #231

Zapraszam do obejrzenia materiału o rozbudowie Amigi 2000. Amiga jest solidnie doposażona w kartę turbo czy inne karty zajmujące wszystkie złącza Zorro II. Bardzo piękny komputer o otwartej strukturze do rozbudowy. Zwróćcie uwagę na wydrukowane obejmy złącz Zorro stabilizujących małe karty. Bardzo ciekawe rozwiązanie dla dużych Amig.
2
[#233] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #232

Piękny sprzętOKOKOK
Zainstaluj kartę graficzną do tego emulatora PC. Świetna sprawa przy pracy na grzybie.
[#234] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@_Skiba, post #233

Na A2000 emulacja XT jest równa prędkości prawdziwego PC, ale odświeżanie ekranu idzie przez chipset Amigi i jest dużo wolniejsze. Karta graficzna rozwiązuje ten problem.

Poza tym jeśli masz na karcie chip z oznaczeniem FE2010A, to można podkręcić CPU z 4.77Mhz do 7.15Mhz (z tego co pamiętam programowo), a z wymianą kwarca i małymi modyfikacjami podkręcić na 9.54Mhz. Oczywiście dzisiaj nie ma to większego znaczenia, ale kiedyś...

Tutaj link do info o modzie jakby ktoś chciał sobie "pogrzebać"
[#235] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@snifferman, post #234

Po pierwsze trzeba wymienić intela na Nec V20 16mhz, były na allegro po 45zł. Wtedy się nie będzie grzał. Jeśli się ma koproc to po podkręceniu trzeba wyjąc bo przewaznie jest z tych słabszych i się strasznie grzeje. Podkręcony V20 jest 2x słabszy od 286 ale na bezrybiu i rak ryba no i akurat prędkość sie przydaje do etherbridge. Prędkość emulacji CGA jest akceptowalna do gier dla CGA. Dla posiadaczy kart graficzny można użyć http://aminet.net/misc/emu/Viaduct-1.5.lha ale niestety jest on wolniejszy niz apka od Commodore.


No i najważniejsze, plikopartycje Bridgeboardów są zgodne z PC Taskowymi.

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 14:23:45 przez michal_zukowski
[#236] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@michal_zukowski, post #235

U mnie byl inny mod, który zmieniał częstotliwość pracy całej karty a nie tylko CPU i miał zmiane prędkości w locie przy dostępie do floppa(bo inaczej timingi by się nie zgadzały). Wywalilem to i chciałem robić opisanego moda, ale XT to jest jednak "bieda" no i mało przydatne do zabawy. Dodatkowo mam katę rozszerzającą pamięć (chyba do 640K) i RTC i portem drukarki. Jak znajdę to wkleję fotkę.

Też mam A-2300, ale u mnie Amiga nie startowała z tą kartą. Muszę ją kiedyś zdiagnozować.



Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 14:58:44 przez snifferman
[#237] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@snifferman, post #236

Czy są takie rozszerzenia pamięci 16-bitowe pod 286??
[#238] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@_Skiba, post #237

Coś takiego? albo takiego

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 15:30:38 przez snifferman
[#239] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #232

Jak zwykle super materia. No i ta muzyka w tle i czołówce przywołuje flashbacki szeroki uśmiech
Składaj następne.
[#240] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Ralpheeck, post #239

Mam właśnie kartę A2088XT z dołożonym kwarcem oraz dostarczoną z dodatkowym oprogramowaniem pod DOS-a do zmiany częstotliwości zegara. Jest tam kilka opcji w tym maksymalna do podbicia zegara do 9 MHz z groszami. Miałem w Amidze również kartę graficzną EGA z tym że złącze d-sub jest tam z dwoma liniami pinów. Wymagało to ustrojstwo konwektora żeby podłączyć to do w miarę współczesnego monitora. Kartę wyjąłem wstawiając tam śledzia do Prisma Megamix. Lubię odpalić na Amidze muzykę szczególnie w bezstratnym FLAC. Nie zgodzę się z kilkoma osobami, moim zdaniem 8 bitowy XT to ciekawa zabawka do eksperymentowania. Mam retro PC który ze względu na prędkość nie daje rady z najstarszymi produkcjami, działają za szybko. Emulator XT wypełnia tą lukę. Mogę porównać takie produkcje jak Silent Service, F-15 Strike Eagle, Karateka, Prince of Persia i inne tytuły względem pozostałych platform 8 bitowych :)

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2022 18:06:03 przez nowy80
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem