kategorie: A4000, CD32, Prometeusz, Sprzęt
[#151] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]
[#152] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]
[#153] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Artu2tu, post #150

Dokładny opis symulatora dostępny jest w portalu RetroNaGazie :)
link
[#154] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]
[wyróżniony] [#155] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #153

Super pomysł z pokazaniem w odcinakach przejścia całęj gry ok, racja
Trzymam kciuki OK

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 07:21:23 przez BULI
[#156] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #155

Zapraszam do obejrzenia kolejnego materiału wideo z misji, oraz przeczytania artykułu który ukazał się na PPA. Szczególne podziękowanie dla osób kryjących się pod nickami: Recedent oraz Buli. Dzięki nim, dostępny jest opis symulatora w portalu PPA. W przyszłości, będę umieszczane również kolejne linki do materiałów wideo z GS2000.
Opis GS2000
link
Pierwsza misja z kampanii:

Pozdrawiam
[#157] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #156

Zapraszam na premierę kolejnego materiału wideo ze świata Gunship 2000. Dwie kolejne misje, walki kołowe z rosyjskimi śmigłowcami. Sporo taktyki oaz podgląd na napotkane krowy w grze :) To ostatnie misje z jednym śmigłowcem z roli głównej. Dostałem awans w grze na podporucznika. Kolejne misje to już dowodzenie pełną eskadrą. Pozdrawiam :)
[#158] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #157

Właśnie studiuję OK
[#159] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #158

Kolejne dwie misje w kooperacji w eskadrze śmigłowców. Poszerzamy taktykę o plonowanie wykonywania zadań w ramach poszczególnych jednostek. Zrzut desantu przez śmigłowce transportowe ochraniane przez jednostki szturmowe. Dodatkowo krótka informacja, jak podłączam pod Amigę zestaw bezprzewodowego kontrolera. Miałem wcześniej pytania w tym temacie. Zapraszam :)


Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 10:36:12 przez nowy80
[#160] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #159

Mała odskocznia od Gunshipa 2000. Budujemy "pancernego" Arcade Sticka. Projekt poświęcony Sidowi Meierowi oraz firmie MicroProse. Dla mnie najlepszemu wydawcy gier symulacyjnych i strategicznych lat 80tych i 90tych. Test Arcade Sticka na Amidze CD32 z TF330. Grafika została wykorzystana z podręcznika Silent Service, wersja Atari XE / XL. Zapraszam serdecznie, premiera za kilkanaście minut :)
Polska wersja językowa:

Angielska wersja językowa:
[#161] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #160

Przygotowałem krótki materiał wideo dotyczący projektu pokrowców do komputerów 8/16 bitowych. Premiera filmu odbędzie się za około godzinę. Zapraszam Serdecznie
Polska wersja językowa:

Angielska wersja językowa:
[#162] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #161

Zapraszam do obejrzenia wstępnego materiału wideo o moim Pegasosie II. Trochę informacji jakich dodatkowych kart używam czy jak działa pod systemem AmigaOS 4.1 FE. Krótki test jak radzi sobie z formatami muzycznymi czy graficznymi. Nie zabrakło również krótkiej prezentacji kilku tytułów gier. Zapraszam serdecznie :)

Polska wersja językowa:

Angielska wersja językowa:
1
[wyróżniony] [#163] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #162

Fajny materiał OK
O drobnych nieścisłościach koledzy już wspomnieli.
1
[#164] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #163

Dzięki Buli za dobre słowo. Dzisiaj powrót do Amigi klasycznej. Poniżej materiał odnośnie możliwości odtwarzania materiałów wideo na Amidze. Testy z kilkoma formatami. Wziąłem gotowe materiały, mam nadzieję że YT nie zablokuje. Zapraszam do obejrzenia :)


wersja polska


wersja angielska
1
[#165] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #164

Zdecydowanie polecam program AGA Blaster i dostarczany do niego konwerter, na twoim sprzęcie (jeśli masz szybki kontroler dysku) uzyskasz pełne 24 lub 30 FPS i jakość kolorów w PAL (na AGA) porównywalną do 18-24bit
https://mschordan.github.io/amiga/agablaster.html
[#166] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #165

Też polecam. Działa płynnie nawet na niezbyt wypasionym sprzęcie.

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 19:14:48 przez nostrum666
[#167] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nostrum666, post #166

Tutaj próbka możliwości tego programu na filmikach skonwertowanych przeze mnie i odtwarzanych na A1200 z Fastem (oryginale CPU 020) ok, racja
https://youtu.be/wHP9o2-DQew
Paskiem lecącym przez środek monitora proszę się nie przejmować, to kwestia uszkodzonej matrycy ok, racja
[#168] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #167

A jeśli mamy w Amidze klasycznej dodatkowo procesor PPC to można odtwarzać DVD/MPEG2/DivX
Próbki poniżej:

1
[#169] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #168

Tutaj jak to u mnie wygląda:

Swoją drogą, fajne masz głośniki OK
1
[#170] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nostrum666, post #169

No i pięknie, jest potencjał, tylko trzeba mieć dużego twardziela do tego
Swoją drogą, fajne masz głośniki

Eeee, twoje są lepsze
[#171] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #170

64 Giga wystarczy na wszystko.
[#172] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #168

Bardzo dobrze to wygląda na PPC, spróbuje na swoim sprzęcie z tym że na poniższej A1200. Sprzęt świeżo złożony, zapraszam na krótki materiał z montażu "Przyjaciółki" :)
Amiga w obudowie BlackBOX 1200 MK-II. Do tego Fast ATA MK V, Mediator PCI 1200 TX, 3DFX Voodoo 3 2000 16 MB, Spider II USB, 3Com Lan CT9941, FM801. Karta procesorowa Blizzard PPC 603e/200Mhz + 68040/25 MHz z FPU + SCSI



Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 16:03:15 przez nowy80
[#173] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #172

Otrzymałem kilka maili z prośbą o wersje angielską ostatniego materiału. Szybko zrealizowałem taką wersję, więc umieszczam i w tym wątku :)
[#174] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #172

Fajnie to bangla u Ciebie. Zainstaluj sobie też Warpa3D będziesz mógł odpalić QuakeGL, najlepiej BlitzQuake od Cowcat'a, no i jest kilka perełek pod PPC i Warp3D (Heretic2, Quake2, Freespace, VipeOut 2049) OK
No i tak jak pisałem, dżwięk z PAULI możesz sobie przepuścić przez mikser w SoundBlasterze i sterować tym z poziomu Workbencha ok, racja
[#175] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #174

Dźwięk już podłączony po kablu z Pauli, duża wygoda. PUP oraz WOS już praktycznie ogarnięty, jeszcze kilka szlifów w systemie. Uwielbiam symulatory i mam w oryginalne amigowego Freespace, chętnie skończę tytuł, może zrobię nagranie wideo. Dzięki Buli :)

Zrealizowałem krótki nowy materiał o instalacji karty procesorowej G4 dla mojego Pegasos II. Po opublikowaniu pierwszego materiału, skontaktował się ze mną Francus o imieniu Lucien i zaoferował sprzedaż karty od jego uszkodzonego Pegasosa. Kartę kupiłem, krótki materiał z instalacji karty i testów zrealizowany :)

polska wersja językowa:

angielska wersja językowa:
[#176] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #168

Ja miałem to szczęście, że PPC miałem w latach gdzie jeszcze na PC były normalnie filmy 320x240 (i podobne) w MPEG czy słabo skompresowanych AVI oraz było trochę rzeczy w VideoCD.. Przez to miałem filmy od "PeCetowców" które mogłem u siebie oglądać (i vice versa). Teraz to jak dla mnie takie konwertowanie to średnio ma sens - sztuka dla sztuki.
1
[#177] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Solo Kazuki, post #176

Jasne, że sztuka dla sztuki, co nie zmienia faktu, że na mojej A4000 oglądam obecnie DivXy z epoki kiedy już królowały parametry 640x270 itp, a i jeszcze nie dawno (2015-2017) zdarzały się filmy DivX w sieci, które moja A4000 ciągnie bez żadnej konwersji.
Jakie obecnie królują parametry to nawet nie wiem, bo nie zdarza mi się ściągać filmów z neta, wszystko ogląda się on line.
Czasem kupie jakiegoś DVD, bo są teraz wyprzedawane za grosze i puszcze sobie na Amidze bez konwersji (o ile nie są zabezpieczone)

lub konwertuję z YouTuba jakaś muzykę do mpeg2, bo lubię słuchać i oglądać takie materiały w ogóle, a tym bardziej na Amidze np (filmik w 60FPSach)

Sama konwersja to kwestia chwili pod PC (można robić to od razu przez stronę www), materiał mogę oglądać od razu pod Amigą (Samba), lub przerzucam czasem duże GIGABAJTy za pomocą SSD z NTFS/FAT32

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 10:03:09 przez BULI
1
[#178] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #175

Zapraszam do obejrzenia w formie ciekawostki materiału deathmatch z gry Dread. Nagranie zostało zarejestrowane w Silly Venture 2021 (wydanie zimowe). Gra w fazie rozwojowej jest przygotowywana na Atari ST czy Amidze. Na tym wideo Atari STE ale ogrywane przez osoby związane ze środowiskiem Amigi :)
1
[#179] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #178

bardzo fajowsko to wygląda na STE . Kawał dobrej roboty
[#180] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Greczkin, post #179

Mam nadzieję że finalna wersja zarówno na Atari jak i Amigę będzie miała opcję multiplayera zbliżonego do np. Stunt Car Racera. Czyli że będzie można po kablu połączyć Amigę z Atari i zagrać "deathmatch". Wszystko w rękach Twórcy :)
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem