kategorie: A4000, CD32, Prometeusz, Sprzęt
[#61] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]
[#62] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@ingenic, post #59

Myślę, że 2 tygodnie urlopu na dobry początek wystarczy. Prosimy zadbać o słownictwo, a w kwestii starć cywilizacji i wojen kulturowych zdecydowanie zapraszamy na onety.
[#63] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@moderator, post #62

Przesyłam jeszcze przygotowany artykuł dla portalu RetroNaGazie o mojej odrestaurowanej A2000 :)
link
[#64] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #54

Wypas ta twoja A2000 OKOKOK
[#65] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #64

Dzięki, uwielbiam doprowadzać do stanu świetności z przed lat takie sprzęty. A2K jestem zauroczony, szczególnie jej kompatybilnością i możliwością przełączenia trybów MC6800/030. Wczoraj dostałem skany kolejnych starych instrukcji z giełdy na Grzybowskiej dla 8bitowców (prawie puzzle). Instrukcje z lat 80tych wydanych przez Computer Studio (zanim jeszcze wydawali miesięcznik). Obrabiam to graficznie, odrysowuje brakujące grafiki itp. Będzie to już nasta instrukcja którą postaram się uratować od zapomnienia. Bardzo mnie relaksują takie prace :) Pozdrawiam
[#66] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #53

Fajny ten samolot masz w pokoju. Proponuje sprobowac start i ladowanie ta cesna co na poczatku na EPRG - ladowisko Rybnik-Gotartowice na glownym pasie, kierunek 12. Jak mozna to dodaj ze 3 pasazerow. Nie wiem czy na mapach FS to jest oddane ale na wyjsciu niedaleko sa zabudowania. Raz na pasie w czasie lotu szkolnego przy wkrecaniu obrotow "odcielo" mi silnik. Na szczeście nie rozpocząłem rozbiegu
[#67] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@arturB, post #66

Dokładnie jak napisałeś, wszystkie budynki z realnych map FS przelicza i są widoczne w symulatorze. Wyglądają inaczej niż w realu, ale algorytm bardzo sprawnie to przelicza.
Dzisiaj o 18:00 udostępniam uproszczoną procedurę startową F-16C Viper z krótkim lotem nad Nevadą i znanymi bardzo charakterystycznymi kasynami w Las Vegas. Jeśli lubicie symulatory, zapraszam. Czasy są ciężkie, każdy mężczyzna powinien potrafić "odpalić" F16 i zrzucić kilka bomb ;)

[#68] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #67

Frontier - Elite 2 [Gametek 1993] Dzisiaj na ringu stają*:
Amiga 2000 MC68000 7,14 MHz & Atari Mega STE MC68000 8 MHz
Amiga 2000 MC68000 7,14 MHz & Atari Mega STE MC68000 16 MHz
Amiga 2000 MC68030 28 MHz & Atari TT MC68030 33 MHz
Amiga 4000 MC68060 50 MHz & Atari TT MC68030 33 MHz
* Wszystkie testy zostały wykonane na realnym sprzęcie.
[#69] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #68

Ale czemu to ma służyć? Że wektorówka będzie szybsza na szybszym procesorze to chyba nawet atarowiec łapie? I czego puszczasz dźwięk z ami prawie cały czas. Wrażenie to robi takie jakby atari wersja zamiast sqików i rzępoli miała dźwięk przyswajalny dla ludzkiego ucha, a nie ma. W jakiej rozdzielczości świeci amiga a w jakiej szmatari? W pupę se wsadź te rękawice atarowcze. Pokaż ruff and tumble na ste



Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 20:40:35 przez fazior

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 20:46:05 przez fazior
[#70] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@fazior, post #69

Masz rację... ja to nawet bym się wstydził cokolwiek porównywać odpalonego na Amidzę z tym na atary
[#71] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@fazior, post #69

I te pionowe pasy na szmaciaku, filmujesz odbicie z muszli klozetowej, czy jak? Miałem to, to nie jest tak że jestem uprzedzony, kupiłem i bawiłem się za dwa lata. W porównaniu z amą to jest epoka kamienia łupanego vs renesans.
Postaw się na miejscu leszcza 18 letniego który to Twoje dzieło zobaczy. Moda na retro. 3 nawalonych leszczy - fajny znaczek i kupi sobie st albo i ste i co? pierdylion cebularzy wywalone na czarną muchę na zielonym tle. 3 tryby wyświetlania, na każdym ujnia, nędzne gry, nędzne dema, generalnie nędza. Prawie jak Amiga, prawie ale jednak daleko od niej.



Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 21:08:24 przez fazior
[#72] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@fazior, post #71

Ale pojechałeś fazior. Właściciel Wartburga wyśmiewa Trabanta. Przecież oba te komputery to klasyki, i nikt tu z nikim już się nie ściga! Pasuje ci amiga -super. Lubisz stare komputery kup sobie oba. Chyba że kupiłeś dla jakigoś szpanu, bo przecież niczym innym niż commodore nie można szpanować, no nie?
[#73] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #68

Dość zaskakujące, że na A2000 z 030/28 chodzi wyraźnie lepiej niż na TT 030/33. Ciekawe czemu.
[#74] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@fazior, post #71

Smartfon z 2015r bije na glowe predkoscia i moca obliczeniowa zarowno atari jak i amige. I co z tego? Teraz nie ma sensu porownywac tak jak sie to robilo w 1990r (kiedy mialem 9 lat). Takie podejscie i argumenty maja ludzie ktorzy tego nie rozumieja ze to jest sprzet archaiczny, stary i wrecz muzealny a uzywamy ich tak naprawde z nostalgii i sentymentu. Jak tak sie podchodzi do tematu ze "o ten**** ma gowniane atari st" kogo to teraz obchodzi?
1
[#75] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Ralpheeck, post #72

A Ty wiesz pod czym komentujesz, nie? To cytat "Dzisiaj na ringu stają..." Kupiłem sobie oba, jeden na początku lat 90, drugi na 16 lat później. Ten drugi jest gównem i całe stada pajacy przez ostatnich dwadzieścia lat starają mi się wmówić że jest inaczej. Nie rozumiem tego fenomenu. Amiga pińcet iloscią softu i radości zjada wszystko co pojawiło się w świecie atari po 8 bitach i po co tłumaczyć że jest inaczej, nie jest i nie będzie. Na uj te durne wciąż ponawiane próby, nie rozumiem.

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 22:06:49 przez fazior
[#76] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@fazior, post #75

Jesli masz tylko takie problemy w zyciu to jedynie moge pozazdroscic.
[#77] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Kam, post #76

Najlepiej mieć jedno i drugie i cieszyć się każdym jak sentyment przykazał :) po co te wojny i porównania, porównywać to w XXI wieku można VAMPa i WARPa
[#78] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Kam, post #76

Mało masz atarowskich portali, na których możesz sobie do upadłego wielbić ten chłam, musisz tutaj? A od mojego życia i moich problemów to się proszę odstosunkować.



Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 07:50:02 przez fazior
[#79] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@fazior, post #69

I dune 2 oraz Superfrog

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 07:50:49 przez Dorian3d
[#80] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Dorian3d, post #79

Osobiście z czasów 8/16 bitów bardzo lubię symulatory lotnicze oraz gry strategiczne. W latach 80tych oraz 90tych byłem posiadaczem najpierw 8 bitowego Atari a następnie Amigi stworzonej w dużym uproszczeniu przez zespół związany osobowo z firmą Atari. Nie miałem w tych latach ST zmontowanego przez inżynierów z Commodore którzy przeszli z nowym właścicielem do Atari. To tylko mój prywatny pogląd ale uważam że Amiga to ideowa spadkobierczyni rozwiązań z małego Atari (układny wspomagające główny procesor). Środowisko inżynierskie przechodziło z firmy do firmy odbijając piętno na tych komputerach.
Moim zdaniem Amiga i Atari ST to zupełnie inne komputery, stworzone do innych zastosowań. Chętnie porównuje tytuły z którymi spędziłem mnóstwo czasu, jak się prezentują na obu platformach. Pod względem ilości kolorów, grafiki oraz muzyki lepiej to "wygląda" na Amidze. Jednak nieznacznie szybciej działa na ST (chodzi o wektorowe 3D, gdzie nie wykorzystuje się układów wspomagających). TTka która jest tak naprawdę "stacją roboczą" całkiem sympatycznie radzi sobie z grafiką 3D. Osobiście u mnie jednak ma zastosowanie w składzie DTP, zacząłem na niej w Calamusie pisać instrukcje do starych symulatorów (8/16 bitów) - może uda się kiedyś je wydać w formie książki, która zostanie technicznie napisana na sprzęcie z lat 90tych. Będzie tam opisanych sporo tytułów wydanych tylko na Amidze czy Commodore, bo lista takich gier jest na tych maszynach po prostu dłuższa. Pozdrawiam
[#81] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #80

Moim zdaniem Amiga i Atari ST to zupełnie inne komputery, stworzone do innych zastosowań.

Wysyp gier zaraz po wydaniu Atari ST i stworzenie Atari STe, który był średnio udaną próbą dogonienia Amigi całkowicie przeczy tej tezie.
[#82] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nogorg, post #73

Też to zauważyłem.
Na początku że Atari z 68000 8MHz ma dużo płynniejszą grafikę od Amigi z 68000 7,14 MHz, no ale Atari ST ma organizację obrazu ekranu podobną do chunky więc ok.

Ale TT poniosło klęskę...
[#83] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@karolb, post #82

A w praktyce to grafika była często bardziej płynna na Amidze 500 jak na atari St hihi.
[#84] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@michal_zukowski, post #81

Moim zdaniem Amiga i Atari ST to zupełnie inne komputery, stworzone do innych zastosowań.


Święte słowa, Amiga była stworzona do zadań profesjonalnych, a atary st do wyświetlania zielonego pulpitu z czarnym kursorem
[#85] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@_Skiba, post #84

i do wkurzania sąsiadów dźwiękiem niczym z ruskich gierek
[#86] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@_Skiba, post #84

To nie był kursor tylko bomby
[#87] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@michal_zukowski, post #86

tak zwana wita mina
[#88] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Dorian3d, post #87

Smiech
[#89] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@michal_zukowski, post #81

Wysyp gier zaraz po wydaniu Atari ST i stworzenie Atari STe, który był średnio udaną próbą dogonienia Amigi całkowicie przeczy tej tezie.


Wszystkie platformy miały gry przecież, bo na tym był zarobek. Atari nadawało się bardziej do midi i dtp, Amiga do muzyki samplowanej, grafiki (2D/3D) i prezentacji (Scala).

Mamy tutaj zwykłe porównanie działania gry Frontier na różnych konfiguracjach, i nagle takie poruszenie w środowisku amigowym... Dziwne :)
[#90] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@karolb, post #89

Naprawdę nie wiem, co sprzętowo predystynowało Atari do obsługi midi skoro sam interfejs jest śmiesznie prosty i tani. Więc trochę nie rozumiem dlaczego nadawało się bardziej niż np. CDTV. Natomiast oczywiście DTP sprzętowo, faktycznie lepiej było robić na Atari SM124, aniżeli męczyć się na telewizorze czy C=1084S.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem