kategorie: A4000, CD32, Prometeusz, Sprzęt
[#181] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #180

Mario i Sonic ns c64, i Doom na a500 i ST z multiplayem.
Nieźle się porobiło O_o
1
[#182] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #178

Super sprawa z tym multiplayerem w DREAD OKOKOK
Czekamy na grywalne demo pod Amigę z tą opcją ok, racja i zgadzam się, fajnie było by pograć np Amiga VS Atari ok, racja
(ja chcę grac na Amidze bo jest lepsza paleta i ładniejsze bronie szeroki uśmiech)
4
[#183] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #182

Zastanawiam się, czy był choć jeden przypadek osoby, która
w latach 90' posiadała ST a teraz w czasie retro wybrała
Amigę szeroki uśmiech Trzebaby zapytać na forum atarowym, czy jakiś
znany i zatwardziały atarowiec zamienił swoje Atari na Ami szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2021 02:23:50 przez mmarcin2741
[#184] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@mmarcin2741, post #183

Myślę że teraz jest sporo osób, które używa równocześnie i Atari i Amigi często do zupełnie innych zadań. Porównuje, chwali jeden i drugi sprzęt. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć w formie ciekawostki jak wygląda instalacja karty turbo CT60 w Atari Falconie, to zapraszam do obejrzenie poniższego materiału. Zarejestrowałem go na Silly Venture 2021. Osoba instalująca kartę ma bardzo liczną kolekcję zarówno Amig jak i Atari. Falcon niestety nie ma jak Amiga miejsca na kartę turbo, instaluje się ją w miejsce zasilacza. Stosuje się wtedy dodatkowo mały zasilacz impulsowy. Wszystko można zamknąć w standardowej obudowie. Karta pracuje w przełączanym trybie 030/60 - w drugim trybie w częstotliwości 66MHz. Jest możliwość przełączenia w tryby wyższego taktowania (zależy od rewizji procesora) Twórca karty jest polskiego pochodzenia Rodolphe Czuba.

[quote]
1
[#185] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Ralpheeck, post #181

coś tam ktoś gdzieś wspominał o Soniku - nie wiem co prawda z jakiej okazji, bo nigdzie w drzewie postów wstecz nic o soniku nie widzę, a szukajka nie znajduje. Ale że wspomnienie wystąpiło, to dziś Sonic c64 się ukazał i można se pyknąć.



https://csdb.dk/release/index.php?id=212190
[#186] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@snajper, post #185

Pytanie czy działa na GeoRam względnie podbitym C=128 do 256 kB bez zewnętrznego REu czy nie? Reu za drogie żeby kupować dla 1 gierki.
Wersji na Amstrad Plusa raczej nie pobije.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2021 22:46:53 przez michal_zukowski
[#187] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #184

Zapowiedź kolejnego materiału, który będzie trochę mniej typowy. Retro komputery 8/16/32 bitów w obiektywie analogowych aparatów z lat 80/90tych. Dodatkowo zabawa filmem 35mm jak i średnim formatem 60x45mm jak na negatywnie poniżej. Wszystko wywołałem samodzielnie, tylko czarnobiały materiał (film 35mm jak i błony średnio-formatowe). Co z tego ostatecznie wyjdzie po skanowaniu, będzie można przekonać się na materiał wideo :)
1
[#188] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #187

Jeśli macie ochotę, zapraszam do obejrzenie krótkiej relacji zdjęciowej z wczorajszego warszawskiego spotkania KWAS#25. Perspektywa z analogowego obiektywu średnio-formatowego. Czasami widać więcej na tych kilkunastu klatkach więcej niż na długim filmie. Było sporo akcentów Aminowych (ogrywanie Jumpa) czy rozmowa z Twórcami Uni-joya.

1
[#189] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #188

Zapraszam do obejrzenia zdjęć starych komputerów (w tym kilku Amig) z perspektywy analogowego aparatu. Czy analogowa fotografia ma swój klimat? Przekonaj się sam :)
polska wersja

angielska wersja
[#190] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #189

Zapraszam do obejrzenia materiału o symulatorze lotniczym F/A-18 Interceptor. Był to jeden z pierwszych symulatorów który oblatywałem na swojej Amidze 500 na początku lat 90. Zrobił na mnie ogromne wrażenie po przesiadce z 8 bitów. Wyjątkowa misja, ratujemy prezydenta US :)
4
[wyróżniony] [#191] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #190

To też był jeden z moich pierwszych "fajnych" symulatorów na Amidze OK
Na mnie największe wrażenie wtedy robiła niezła szybkość na "gołej A500" i możliwości rozglądania się, sterownia widokami na samolot (bloki numeryczny) ok, racja
1
[#192] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #191

Po 8 bitowych symulatorach typu F-15 Strike Eagle ten tytuł po przesiadce na Amigę zrobił piorunujące wrażenie. Szybkość o której pisałeś bardzo wpływa na płyność walki. Przeciwnik nieźle sobie daje radę, szybko wsiada nam na ogon. Bardzo przyjemnie prowadzi się walkę. Grafika z dzisiajszej perspektywy moim zdaniem lepiej wygląda niż wczesne rozmazane teksturowanie wieloboków. Wszystko jest bardzo czytelne i estetyczne. Mnie takie tytuły wciągają, ze zapominam o całym świecie :)
2
[#193] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #192

Zapraszam do obejrzenia porównania zaawansowanych systemów "klasycznej" Amigi 1200 i Atari Falcon. Konfiguracja komputerów różna, choć nie są to "gołe" sprzęty. Są to moje ogólne i luźne dywagacje na temat tych systemów z punktu widzenia zwykłego użytkownika. Kolejne materiały będą dotyczyły węższych zakresów tematycznych :)
1
[#194] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #193

Dorzucam jeszcze wersję angielską, dostałem kilka maili w tej sprawie. Widzę że jest zainteresowanie tematem :)
[#195] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #193

Przepraszam, ale zaawansowany to może być w klasycznej Amidze MorphOS 1.4.5 czy AmigaOS4.1FE. AmigaOS 3.2 to poprawki i fixy + troche klas Reaction. Nie ma tam nic zaawansowanego. Według mnie opis myli oglądających.
2
[#196] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@michal_zukowski, post #195

Zgadzam się, kwestia jak zdefiniujemy "klasyka" oraz zaawansowany system. Dla mnie jednak 3.2 do duża ewolucja względem 1.3 od którego zaczynałem przygodę z A500. Podobnie to wygląda w Atari, pierwsze TOS-y a MagiC czy Mint to mocno rozwinięte systemy. Pozdrawiam
1
[#197] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #196

To szkoda, że nie dałeś 3.9 który ma stos TCP/IP. OS3.2 wygląda jak młodszy, niedorozwinięty brat przy 3.9
1
[#198] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@michal_zukowski, post #197

System 3.9 mam dopieszczony w A4000 z grafiką. To mój ulubiony system na klasyczną Amigę. Chcę go porównać do Minta na Atari TT również z kartą graficzną. Jeśli otrzymam moduł DSP do ZZ9000, to chętnie porownam możliwości z Falconem w zastosowaniu typowo muzycznym (nakładanie efektów).
[#199] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #198

Zapraszam do obejrzenia materiału z serii profesjonalne programy dla Amigi. Dzisiaj bierzemy pod lupę LightWave uruchomiony na mojej A4000 :)
[#200] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #199

OOoo fajnie- coś praktycznego OK
1
[#201] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #200

OOoo fajnie- coś praktycznego

Dzięki za dobre słowo, postaram się zrobić kolejny materiał jak przygotować obiekty 3D w programie.
Zapraszam do obejrzenia materiału o Amigowej wersji symulatora TFX. Kilka misji treningowych. Niszczymy cele powietrzne, naziemne czy nawodne. Zapraszam serdecznie. Kolejne materiały z kampanii w przygotowaniu :)
1
[#202] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #201

Oooo - SUPER! - amigowy TFX w rękach fascynata ok, racja Na to czekałem OKOKOK
1
[#203] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #201

Super materiał, nawet nie wiedziałem że mój ulubiony TFX był na amigę :(
Tak z ciekawości. Jak z muzą na amidze? Czy pójdzie midi przez moduł Rolanda mt32 tak jak na pc?
[#204] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Ralpheeck, post #203

Tak z ciekawości. Jak z muzą na amidze? Czy pójdzie midi przez moduł Rolanda mt32 tak jak na pc?

Nie jestem pewien, czy w wersji PC były to MIDY, grałem w wersję PC na DosBOXie i muza brzmiała fajnie, ale muza w wersji na Amigę jest moim zdaniem ciekawsza/lepsza polecam sprawdzić ok, racja
[#205] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@Ralpheeck, post #203

Oficjalnie TFX nie został wydany na Amigę. Wypuścili go bodaj w 1997 roku, wersję niezoptymalizowaną, na CoverCD do Amiga Format bodajże. Wymagania sprzętowe miał jak na tamte czasy tak absurdalne, że nikt nie dziwił się, że nie został wydany.
[#206] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@recedent, post #205

Wymagania to szybka 030, w 1997 roku bylo to całkiem popularne rozwiązanie.
Poza tym TFX dostał trochę fixów dla WHDLOAD http://www.whdload.de/games/TFX.html
[#207] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@michal_zukowski, post #206

Pamiętam jak przez mgłę, że w prasie mówili o 040 albo lepiej 060. Ale może coś mi się pomerdało.
[#208] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@recedent, post #207

Bardziej chyba chodziło o to, że na 060 i 040 nie widać przyrostu prędkości proporcjonalnego do przyrostu mocy obliczeniowej w stosunku do 020/030.
Przy rozsądnie ustawionych detalach i teksturach (wcale nie najniższych- gdzieś w okolicach średnich (gra jest nadal bardzo widowiskowa jak na amigwe warunki) to gra się bardzo przyjemnie na 020 14mhz z FPU (specjalna wersja pod FPU) ok, racja
[#209] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@BULI, post #208

Mam oryginalne wydanie TFX na PC oraz na Amigę (płyta dodana do gazety). Charlie Wallace rozwijał tytuł już po skończonej komercyjnej pracy u wydawcy. Tylko pliki wykonawczy 020/030 odpala symulator. Moim zdaniem gra działa identycznie na tych plikach na 030/50MHz oraz 060/50MHz. Wersja 040/060 nie działa nawet po instalacji poprawek dostępnych tutaj link Jest wiele usprawnień względem wydania na CD jednak nie udało mi się uruchomić wersji 040/060. Nie bawiłem się tym tytułem pod WHDLoad, jeśli można tam odpalić wersję 040/060, chętnie spróbuje. Ma ktoś w tym temacie doświadczanie? Uruchomił ktoś wersję 040/060?
[#210] Re: Materiały wideo związane z Amigą na moim wideo blogu [nowy80Retro]

@nowy80, post #209

Wydaj mi się, że dawno, dawno temu, w "owych czasach" odpalałem z pliku TFX_040 na moim Apollo0 40, ale teraz też mi nie działa ten plik

Mówiłeś w nagraniu, że nie przepadasz za teksturami, za to lubisz wektory, to dla tego na filmiku masz wyłączenie teksturowania samolotu i kokpitu (przy freelook)?
To teksturowanie jednak jest fajne np jak EuroFighter2000 ma widoczne oznaczenia "sił NATO" ok, racja

Poza tym nawet jak nie chcesz tych 2, czy 3 tekstur to warto włączyć cieniowanie nieba i cieniowanie Gourauda- jest przyjeniej, szczególnie, że cieniowanie nieba (np cooperem) to nie "pierwszyzna" w amigowych symulatorach, niejedno-kroć wyróżniający je na tle innych platform OK
Znakiem ~ wywołujesz menu konfiguracyjne pod czas gry.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2022 07:31:20 przez BULI
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem