kategorie: A1200, A500, A600
[#31] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@jargo, post #24

Indivision jest ok aby wyświetlić obraz ale już płynności nie zapewnia. Jak ostatnio widziałem jak to działa to nie udało nam się z bratem uzyskać płynnego obrazu 50Hz mimo wyświetlania na monitorze który ze swej natury musi wyświetlać obraz płynnie (CRT).

Twórcy dodali opcję regulacji ile klatek na sekundę ma monitor i dało się ustawić 50Hz tylko nijak to się ma do amigowego ~50Hz i co jakiś czas było dość wyraźne szarpnięcie.
[#32] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@mmarcin2741, post #14

Nie jest do końca rzeczowy ten film. Poza tym ja nie widzę w nim żadnych tęgich bencków nawet jeśli autor źle przedstawił kilka rzeczy
Błędy filmu:
1. CRT nie ma żadnego super samplingu a nawet jeśli w uproszczeniu (szczególnie na monitorze z shadow mask) można to tak porównać to jednak trzeba by być bardzo ostrożnym z tym porównaniem. Tutaj to wyszło że nawet ten budżetowiec nadaje się do tylko 1024x768 w 60Hz co jest bzdurą. Na takim monitorze spokojnie 1280x960@100Hz można używać z relatywnie ostrym obrazem.
2. Kontrast zmierzony źle. CRT ma kontrast zarówno lepszy jak i gorszy od LCD i jego mocne jak i słabe strony zależą od wyświetlanej sceny. W ciemnych scenach CRT wypada dużo lepiej a za to czarny obiekt na białym tle nie będzie aż tak czarny jak na LCD. W kontekście gier (ewentualnie filmów) to akurat CRT wygrywa prawie zawsze, wizualnie.
3. Konwertery cyfrowo-analogowe nie dodają żadnego input laga. Wysoki lag wynika z źle przeprowadzonej procedury testowej. Aby mieć lag trzeba by zapisywać klatki w pamięci czyli tą pamięć w urządzeniu posiadać + jakąś logikę do wykrywania klatek itp. a te konwertery nic takiego nie posiadają bo i po co skoro to nie są skalery tylko zwykłe "głupie" konwertery. Błąd pomiaru wynika z tego że używa się klonowania obrazu aby wyświetlić to samo na dwóch monitorach i tutaj to lag jest dodawany już tak jak się sterownikowi graficznemu uwidzi. Takie pomiary nie są miarodajne i nigdy nie były.

Z CRT to oczywiście żart był. Przy tym kombo OSSC + CRT to jest miganie 50Hz i w pulpicie w trybach laced migotanie jak na starym TV/monitorze 15KHz. Tylko to właśnie o dokładnie to chodzi i dlatego to najlepsza opcja
[#33] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@XoR, post #31

Jak miałem IndyVision2 do A1200 też nie udało się ustawić idealnego 50hz, zawsze co jakiś czas było mikro szarpnięcie ok, racja
Podobno IndyV pierwsze miało ustawione na stałe 50hz- możliwe, że tam nie było problemu?
[wyróżniony] [#34] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@XoR, post #31

Tylko CRT po RGB. Do tego stworzona była Amiga. Płynny obraz, realne kolory.
LCD, złe kolory, pixeloza, niepłynnt scrolling. niestety nadaje się tylko do WB.
Odzwzorowanie prawdziwych kolorow na LCD to ok 60%
[#35] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@JIL, post #34

Wszystko się zgadza, niestety np w m2 brak miejsca na dodatkowe pudło. Konkluzja - monitor uniwersalny i do amgi i pc to niestety kompromis.
[#36] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Bociek78, post #35

Jakaś jedna 14" się zmieści. Ja polecam M1438S - idealny monitor do Amigi. Potrzeba tylko biurko 80 cm. głębokości i tyle. Zresztą Amiga powinna mieć takie biurko.

Sam miałem wspomniane problemy z LCD ze względu na filtry, które takie monitory stosują.

Jeśli jednak LCD to konieczność, to OK. Ciężko mi powiedzieć które polecam, bo z każdym LCD miałem inny problem z obrazem. Wspólnym problemem był totalnie rozmyty scroll.
[#37] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Hexmage960, post #36

To powiedz gdzie można kupić taki monitor - M1438S.
[#38] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Hubez, post #37

Nowych już nie znajdziesz, ale na eBayu okresowo jest sporo takich monitorów. Można też znaleźć na Allegro. Używam z Amigą jeden kupiony właśnie na Allegro.
[#39] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Hexmage960, post #38

Jakie wejścia ma M1438S?
Pytam ze względu na opcję podłączenia C64
[#40] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Pentanteles, post #39

M1438S ma tylko złącze RGB.

Analogiczny Microvitec ma złącze D-SUB.
[#41] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@JIL, post #34

Głupoty gadasz
Wszystkie LCD na matrycach TN i VA mają słabe kolory ale już w IPSach zdarzają się takie co mają bardzo dobre. Dzisiaj IPSy z gamutem ~DCI-P3 i emulacją sRGB mają na tyle dobre oddanie barw że naprawdę nie ma się do czego przyczepić. A jak ktoś jest purystą to może zainwestować w profesjonalny monitor ze sprzętową kalibracją i emulacją gamutu i sobie skalibrować dokładnie do kolorów jaki dawały CRT na luminoforach EBU. LCD jak się da trochę światła w pokoju mają też dość dobry kontrast, nawet w ciemnych scenach.

Z płynnością też żadnych problemów nie ma. Dzisiaj to nawet ustawienie aby emulatory miały płynne scrolle to żaden problem bo monitor się synchronizuje do emulatora.

Ostrość podczas ruchu jest gorsza i tutaj jeśli chodzi o amigowy gaming jest największy problem. Amiga na CRT robi dzisiaj wrażenie jak się komuś pokaże bo większość gier ma 50/60fps i na CRT jest mega efekt ostrości ruchu którego ludzie nawet nie znają. Jak się taką samą grę pokaże na LCD to żadnego wrażenia to nie zrobi, tym bardziej na jakimś starym BenQ na TN z koślawymi kolorami
[#42] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Hexmage960, post #36

M1438S trudno znaleźć i wcale pod względem jakości nie jest jakiś wybitny. Jak ktoś chce podobny efekt to lepiej kupić OSSC i porządny CRT do tego na kineskopie Trynitron lub Diamondtron.

Osobiście polecam Diamondtrony. Mają ładniejsze kolory i lepszy kontrast ze względu na lepszy ciemniejszy luminofor a także brak w nich problemów z rosnącym napięciem G2 które trzeba od czasu do czasu korygować na Trynitronach. Dzisiaj niestety nawet Trynitrony ciężko znaleźć
[wyróżniony] [#43] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@XoR, post #42

Idealny monitor to EIZO FORIS FX2431 ale bardzo, bardzo ciężko go dostać bo był wyprodukowany w małej ilości.
[#44] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@XoR, post #42

M1438S może nie jest wybitny, ale jego obraz jest bardzo ładny.

I najważniejsze, że obsługuje zarówno PAL/NTSC z Amigi jak również wszystkie inne tryby, takie jak DblPAL, czy Multiscan.
[#45] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@mastabaniak, post #43

Idealny monitor to EIZO FORIS FX2431 ale bardzo, bardzo ciężko go dostać bo był wyprodukowany w małej ilości.

Co jest niby idealnego w tym monitorze?
- panel S-PVA czyli ma gamma shift
- kontrast 1000:1 - faktyczny nawet trochę wyższy bo prad.de zmierzył 1078:1 - ale dalej to żaden wyczyn bo zwykłe gamingowe IPSy dzisiaj robią więcej
- pokrycie sRGB tylko 92% - gamingowe IPSy dzisiaj mają 100% sRGB
- brak emulacji gamutu - czyli w 99% aplikacjach całkowicie rozjechane kolory, szczególnie że to niby monitor który celuje w AdobeRGB... gdzie i tak ma tylko 93%... i znowu gamingowe monitory dzisiaj mają prawie idealne tryby sRGB
- obsługa 50Hz ograniczona tylko do HDMI i trybów stosowanych w TV
- bardzo wysoki input lag >30ms - do gier w ogóle się nie nadaje, nawet do Wormsów
- jak ot przy VA bywa bardzo długi czas zmian kolorów piksela, szczególnie z czarnego na inne kolory
- włączony na stałe overdrive który ma artefakty albo jak to prad (po translacji) ładnie ujął "corona effect"
- brak sprzętowej kalibracji? nie widzę nigdzie wzmianki o tym...

Nic tutaj idealnego nie ma. Ot nawet jak na tamte świetlówkowe jeszcze czasy zwykły przeciętny monitor VA który nawet nie jest profesjonalny i żadnych profesjonalnych funkcji nie posiada. Dzisiaj takie starsze pro monitory można bardzo tanio kupić więc jak ktoś potrzebuje 24" 1920x1200 monitora za rozsądną kasę a który nie jest do gier tylko pulpitu to ma lepsze opcje np. NEC 2480wuxi który ma idealne kąty widzenia dzięki IPS z polaryzatorem A-TW i sprzętową kalibrację (przynajmniej gammy, gamutu niestety nie) albo lepiej RGB-LEDowego HP LP2480zx który przebija nawet dzisiejsze EIZO 24" 1920x1200 i do tego obsługuje 50Hz bez zająknięcia.

Naprawdę, nie dość że zawiesiłeś się w prehistorii monitorów to jeszcze za ideał wybrałeś sobie jakiegoś średniaka
[#46] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@XoR, post #45

Naprawdę, nie dość że zawiesiłeś się w prehistorii monitorów to jeszcze za ideał wybrałeś sobie jakiegoś średniaka


Nie bawiłem się tym modelem EIZO, ale nawet jeśli jest to "średniak" to w porównaniu z prawdziwymi średniakami wieżę, że EIZO daje naprawdę lepszą jakość.
O lepszości EIZO przekonałęm się już kilka razy, szczególnie pod kątem kalibracji kolorów i "przejść tonalnych" kolorów ok, racja
Ja do dziś używam EIZO S1932 (chyba SH, nie mam jak teraz sprawdzić), którego wytargałem z śmietnika pracowni CAD w mojej byłej "robocie".
Po lekkiej naprawie, świeci do teraz pięknie (jak na tą matrycę), a co ciekawe, czas reakcji odczuwalnie jest naprawdę dobry- sam byłem zdziwiony, że można na nim przyjemnie grać (nawet przyjemniej niż na obecnych tanich średniakach IPS), a naprawdę dużym zaskoczeniem było oglądanie animacji/filmów na nim- kalibracja kolorów + naprawdę dobra czerń robią robotę OK

Oczywiście piszę tu o całkowicie budżetowym podejściu, czyli przy okazji kupna czegokolwiek do wyświetlania, można mieć coś lepszego, niż tylko taniego

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 08:48:50 przez BULI
[#47] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Hexmage960, post #44

Coraz bardziej skłaniam sie do wniosku, że zamiast szukać monitora LCD łapiącego 15kHz czy drogich konwerterów sygnałów, wejść na olx i znaleźć stary telewizor crt w opcji "oddam za darmo" ;)
Sprzęt dostatnie drugie życie, scrolle chodzą płynnie i wyświetla obraz (tylko) w PALu ;)
[#48] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@BULI, post #46

Lepsza jakość nie równa się tak dobrej jakości że przeskoczy lata rozwoju całej branży paneli LCD i monitorów. Do tego do czego używa się monitorów czyli klikanie po necie to jakiś stary S-PVA może być. Miałem kiedyś Dell 2407wfp na S-PVA i dzisiaj mógłbym go spokojnie używać.

Nie przesadzałbym jednak z tym przyjemniejszym graniem. Te starsze EIZO (nowe zresztą też...) mają dość duże opóźnienia. Czas reakcji matrycy też do najlepszych nie należał nie mówiąc o tym że VA pod względem smużenia sa najgorszą technologią. Kontrast o ile bardzo dobry na swoje czasy nie jest lepszy niż najtańszy z najtańszych IPSów.

Tani IPS taniemu IPSowi nie równy i są modele z bardzo brzydkimi kolorami. Z "przejściami tonalnymi" kolorów to jednak każdy dzisiejszy IPS będzie lepszy, ot choćby pod tym względem że przejścia te są od dawna całkowicie poprawne z punktu widzenia renderowania, nawet w TNkach (o ile A-FCR zastosują) a w IPSie kolory w przeciwieństwie do VA same tych przejść tonalnych nie robią jak ich komputer o to nie poprosi
[#49] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Pentanteles, post #47

I takie myślenie mi się podoba Tańczący banan

Prawdziwie żywe kolory są możliwe tylko na CRT


Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 13:35:45 przez XoR
[wyróżniony] [#50] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Bociek78, post #1

Witam niedawno na forum podobnym tematem o monitorach się zajmowaliśmy. Mam monitor Dell ultrasharp U2410 złączy ma sporo najważniejsze że VGA startuje od 15 kHz przez przejściówkę dodatkowo posiada wejście 1x composite, 1x rgb, 1x displayport, 1x hdmi, oraz 2x dvi. Dodatkowym atutem można dokupić oryginalnego soundbar,a dell. Poniżej dodałem link ze zdjęciami z podłączoną amigą 1200 przez VGA - przejściówka post #110. Monitor na rynku olx lub alletanio plasuje się w przedziale cenowym pomiędzy 290-450zł w zależności od stanu.OK
https://www.ppa.pl/forum/amiga/40477/do-amigi-lepszy-crt-czy-lcd/4#m675052

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 13:42:50 przez Steishen
[#51] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@XoR, post #45

Naprawdę, nie dość że zawiesiłeś się w prehistorii monitorów to jeszcze za ideał wybrałeś sobie jakiegoś średniaka


Mam 16 lat doświadczenia w branży przy kalibracji monitorów dla grafików, do video i dla szpitali, przy wyposażaniu w monitory wojska i wież kontroli lotów.

Chcesz gamingowe monitory z najtańszymi matrycami IPS 6 bit i zwykłymi układami do obsługi matrycy porównać z monitorem z czterema dużymi procesorami w środku do ogarniania sygnałów i obróbki obrazu, przygotowanym specjalnie do obsługi sygnałów wideo z różnych źródeł.

Zapraszam do mnie z jakimkolwiek monitorem, pogramy sobie, pooglądamy filmy, obejrzymy sobie obraz w realu, wydrukujemy kilka zdjęć i obejrzymy pod referencyjnym światłem, podłączymy Amigi i potem się pośmiejemy, OK?

Zobacz sobie jakie masz wejścia w tym monitorze composite, svideo i component o bardzo wysokiej jakości - nawet sygnał z uszkodzonego C64 mi wyświetlał gdy na telewizorach zrywało synchro - dzięki czemu bez problemu można podłączyć dowolną Amigę. A synchronizację łapie z sygnałami daleko odbiegającymi od specyfikacji.
Gdybym miał opcję kupić kolejny egzemplarz to zrobiłbym to bez wahania. To idealny monitor jak ktoś wykorzystuje dużo różnych urządzeń z różnych epok i ceni sobie wysokiej jakości obraz niemęczący wzroku.



Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 14:18:12 przez mastabaniak
[#52] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Steishen, post #50

Steishen, ten dell wygląda zacnieszeroki uśmiech. Są mniejsze modele o takich parametrach i wyjsciach?
[#53] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@mastabaniak, post #51

Mam 16 lat doświadczenia w branży przy kalibracji monitorów dla grafików, do video i dla szpitali, przy wyposażaniu w monitory wojska i wież kontroli lotów.
Ja za to mam wieloletnie doświadczenie w dyskusji z ludźmi którzy dość często rzucają podobne argumenty o wieloletnim doświadczeniu w całej gamie poważnie brzmiących instytucji. Nie pokrywa to się jednak za bardzo z ich rzeczową wiedzą bo ta nie jest nawet do tego typu zadań potrzebna. Raczej wśród tego grona ludzi panuje przekonanie o markach niż szczegółach technicznych. I racja bo jakbym miał polecić klientowi monitory to bym też polecał te renomowanych firm a jakbym nie był pasjonatem to bym w szczegóły dla własnego świętego spokoju już nie wnikał.

Chcesz gamingowe monitory z najtańszymi matrycami IPS 6 bit i zwykłymi układami do obsługi matrycy porównać z monitorem z czterema dużymi procesorami w środku do ogarniania sygnałów i obróbki obrazu, przygotowanym specjalnie do obsługi sygnałów wideo z różnych źródeł.
W monitorze nie liczy się ilość układów tylko panel i co te układy robią i czego nie robią. Wymieniony model EIZO to model "home entertainment" czyli nie posiada żadnych funkcji profesjonalnych jakie EIZO zarezerwowało dla droższych modeli pro z serii CG takich jak sprzętowa kalibracja. Jedyną dobrą rzecz którą te układy robią to poprawny dithering więc można sobie regulować parametry obrazu z OSD bez dodawania bandingu tak jak to bywało np. na Dell-ach i podobnych tańszych monitorach. Dzisiaj natomiast prawie wszystkie monitory mają wewnętrzne przetwarzanie 10-bit i dithering A-FCR i nawet przy panelu 6-bit żadnych problemów z gradacją kolorów nie ma. Różnica w tym wypadku pomiędzy 6-bit a 8-bit nie jest warta wspominania nawet dla zastosowań pro a co dopiero dla zwykłego człowieka bo nie jest widoczna.

Co natomiast jest widoczne i wpływa na nawet zwykłego zjadacza contentu to to czy monitor ma poprawny gamut sRGB bo nawet niewielkie różnice w gamucie zmieniają prezentację wszystkich kolorów. Ten EIZO ani nie ma gamutu sRGB ani nawet w pełni go nie pokrywa aby nawet w aplikacjach z zarządzaniem kolorów można było całą paletę barw wyświetlić. Słabo jak na monitor idealny...

Zapraszam do mnie z jakimkolwiek monitorem, pogramy sobie, pooglądamy filmy, obejrzymy sobie obraz w realu, wydrukujemy kilka zdjęć i obejrzymy pod referencyjnym światłem, podłączymy Amigi i potem się pośmiejemy, OK?
No niestety ze względu na zagrożenie wirusem SARS++ jestem zmuszony śmiać się zdalnie z domu

Zobacz sobie jakie masz wejścia w tym monitorze composite, svideo i component o bardzo wysokiej jakości - nawet sygnał z uszkodzonego C64 mi wyświetlał gdy na telewizorach zrywało synchro - dzięki czemu bez problemu można podłączyć dowolną Amigę. A synchronizację łapie z sygnałami daleko odbiegającymi od specyfikacji.
W tamym czasie wiele monitorów miało takie wejścia i w swoim HP LP2480zx też mam. Bardzo fajna sprawa. Nie wiem natomiast jak ten EIZO radzi sobie z interpretowaniem sygnałów progressive ale odmyślam się że jak wszystkie inne monitory tego typu traktuje je jako zwykłe telewizyjne z przeplotem. Nie jest to rozwiązanie idealne.

Imho wadą jeśli chodzi o Amigę tego EIZO jest brak obsługi 50Hz. Jednak to jest spora wada jeśli by się jednak jakiś scan doubler do Amigi nabyło.

Gdybym miał opcję kupić kolejny egzemplarz to zrobiłbym to bez wahania. To idealny monitor jak ktoś wykorzystuje dużo różnych urządzeń z różnych epok i ceni sobie wysokiej jakości obraz niemęczący wzroku.
No właśnie dzięki takim ludziom co patrzą na marki i nie wiedzą na co patrzyć jeśli chodzi o parametry i technologię jak pojawił się na allegro HP DreamColor LP2480zx to nikt nie licytował przez pół roku a ja zgarnąłem praktycznie nówkę sztukę z 4000h pracy z kalibratorem za 800zł. Monitor pod wieloma względami dużo lepszy niż nawet nowe konstrukcje EIZO 24" 1920x1200.

Swoją drogą lepiej sobie kup EIZO CX240. Bardzo udany monitor ok, racja
[#54] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Bociek78, post #52

Witaj wiem że jest model 19 cali dell tylko na tą chwilę nie pamiętam dokładnie modelu. Ja wolałem duży monitor ze względu na użytkowanie autocada.
Pozdrawiam
[#55] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@XoR, post #48

Na papierze ten EIZO S1932 powinien mega smużyć i do grania z jego reakcją matrycy nie powinien pasować.. ale, tak jak pisałem pozytywnie się zaskoczyłem, porównywałem z innymi i to "smurzenie" nawet jak jest, to wygląda inaczej, nie męczy wzroku, zupełnie akceptowalny poziom, bolesnego input laga też jakoś specjalnie nie odczułem, a porównywałem z równolegle podpiętym monitorem CRT- zaskakująco dobrze.
Co do podanego czasu reakcji, podejrzewam, że to co w tamtych czasach podało Eizo, to było bliższe informacji rzeczywistej, a teraz z reguły dostajemy informacje marketingową o czasie reakcji w "trybie: gray to gray.
No i to co pisałem - super czerń, kalibracja kolorów/ przejścia tonalne to jak na tamte czasy niewątpliwa zaleta tego monitora- nie ma wstydu

Co do EIZO FORIS FX2431, to pewnie mnie ja bym był zadowolony, miałem przez chwilę Eizo EV2333W na PVA i było super w porównaniu z tym co miałem wcześniej. IPS oczywiście lepszy, ale nie aż tak bardzo, przynajmniej nie każdy.

Obecnie testuje Della U2410 i jestem nieżle.
Bardzo dobrze sprawdza się opcja PIP i PBP (na których mi zależało- działają z każdym sygnałem, a jest sporo wejść w tym monitorze).
Po VGA łapie PAL i NTSC, do o Workbencha super bo NTSC Hires Laced nie miga. Mój egzemplarz nie wyświetla poprawnie PAL Hires-Laced.
Jeśli chodzi o granie na Amidze, to niestety konwertuje sygnał do 60hz (nie sprawdzałem, czy sama matryca da rade wyświetlić 50hz), co prawda konwersja jest bardzo "miękka", więc pod czas grania prawie się jej nie odczuwa. Widać ja dopiero np w pinballach.
Minus to dość słaba czerń i wrażenie, że przejścia kolorów mogły by być lepsze i wrażenie, że monitor mocno świeci w oczy ale zważywszy na ceną po-lizingowego sprzętu jest bardzo OK.
No i blat Workbencha w 1920x1200 w 16bitach (Voodoo3) wygląd obłędnie OK

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 10:32:25 przez BULI
[#56] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@BULI, post #55

Buli aby mieć IPS'a z lepszym obrazem od FX2431 musiałby to być IPS z topowej półki.
S1932 to były pierwsze Eizo jakie miałem w domu, dwie sztuki. Do tej pory działają u mojego kolegi, któremu sprzedałem je wieki temu.
[#57] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Bociek78, post #1

Używam z Amigą monitor LG Flatron M1921TA.
Obraz BDB, Amiga podłączona do monitora przez RGB->SCART.
(nie udało mi się uruchomić obrazu przez VGA, prawdopodobnie brak obsługi 15Hz).

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 16:28:11 przez Arturo
[#58] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@XoR, post #53

XoR na cały twój tekst powiem Ci tylko tyle że jeżeli tak jak ja będziesz mógł w CV napisać bycie konsultantem przy powstaniu trzech modeli monitorów LCD, testowanie wersji inżynierskich i wprowadzanie do nich poprawek to będę mógł z tobą dalej dyskutować - ja nie wierzysz to zastanów się na screenie poniżej skąd mam monitor o numerze seryjnym 1, czyli pierwszy inżynierski egzemplarz.

Jak nie widzisz różnicy przy gradacji 6 bit to sorry ale czas przebadać wzrok.

Twoją pseudo wiedzę pokaże Ci na przykładzie bredni jak to ten monitor nie obsługuje 50Hz. Najniżej udało mi się zejść na kablu VGA to 14Hz progresywnego sygnału, na DVI do 18Hz. Teraz na szybko test na DVI. Tak samo przy sygnale kompozytowym z generatora doszedłem do 13.9Hz.

25Hz progresywne:




20Hz progresywne - proszę bardzo, nawet pomimo faktu iż karta nie generuje mi go prawidłowo to monitor wyświetla bez problemu sygnalizując tylko że sygnał jest zły:




Więc nie sil się tutaj na znawcę w temacie który liznąłeś z forów internetowych.
[#59] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Monitor idealny do amigi dziś.
[#60] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Monitor idealny do amigi dziś.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem