kategorie: A1200, A500, A600
[#211] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@macRush, post #210

Nie ma znaczenia, chodzi mi o tryby pal a nie to co wyświetla workbench, bo tu w zasadzie można kombinować z rozdzielczościami i trybami a w gierkach nie bardzo.
[#212] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@macRush, post #210

sprawdź np Desert Strike
[#213] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@RokiS, post #212



teraz będę walczył z GBS8220 żeby zrobić GBS CONTROL i zobaczyc jak to dziala z tym monitorem
[#214] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@macRush, post #213

Ty podpinasz ten monitor bezpośrednio pod vga tak ?
[#215] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@druzil28, post #214

tak, przejściówką DB23 na vga i kablem vga prosto do monitora

ale mimo wszystko wole w gry grac na CRT

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2023 15:40:46 przez macRush
2
[#216] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@macRush, post #213

wygada ok. alw jak coś to wystartuj i doleć do plaży, żeby informacja o rodzaju broni wyskoczyła...
[#217] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@macRush, post #215

gniazdo w monitorze jest opisane jako VGA-RGB?
[#218] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Bociek78, post #1

Ja ze swojej strony mogę dodać że monitor Dell U2412M działa z Amigą przez port VGA (D-SUB) - obsługuje 15kHz.

Widać drobne artefakty obrazu (sprawdźcie literkę "m" w nazwie dysku System na pierwszym zdjęciu), jednak obraz jest znaczniej lepszej jakości niż na SyncMaster 711MP przez SCART.






Ostatnia aktualizacja: 15.08.2023 14:09:00 przez deadwood
1
[#219] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@deadwood, post #218

A to nie jest ten Dell na podzespołach Benq?

Sprawdzałeś może tryby interlace? Widać w nich wszystkie linie poziome, czy usuwa co drugą?
[#220] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@PopoCop, post #219

Tryb interlace drga tak jak na monitorze kineskopowym. Nie wydaje mi się, aby usuwane były co drugie linie.
[#221] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@deadwood, post #220

Acer SB241Ybi, monitor łapie obraz 15 kHz. Dopiero go podłączyłem więc nie testowałem jakoś za bardzo, ponieważ z założenia kupiłem go do PC.


Można zmienić proporcje dla systemu na 4:3 ale przy uruchomieniu gry od razu z automatu wskakuje pełny ekran.

Ogólnie to obraz czterech liter nie urywa ale to pewnie kwestia poustawiania wszystkiego w menu monitora i wybór odpowiedniego trybu obrazu dla WB i powinno być dużo lepiej. Ja nie będę się tym bawił bo jak na razie wystarcza mi BenQ 702A.

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2023 15:43:14 przez nostrum666
3
[#222] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@deadwood, post #220

Pytanie do posiadaczy Dell U2410, jak aktywować te funkcję ?


[#223] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Maciek44, post #222

jak aktywować te funkcję?
Podłączyć sygnał do wejścia VGA.
1
[#224] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Maciek44, post #222

Przy połączeniu DVI czy HDMI czy DP te ustawienia są nieaktywne bo monitor sam się dostraja, musisz zrobić tak jak Krashan pisał.
1
[#225] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Madman, post #224

Właśnie mam podłączone przez DVI i HDMI, wszystko jasne dzięki za wskazówkę :)
[#226] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Maciek44, post #225

Ostatnimi czasy przeglądając znany portal aukcyjny natrafiłem na fajny przewód VGA D-SUB. Krótki i dobrej jakości. Jeżeli ktoś ma AMIGĘ podłączoną przez adapter RGB->VGA i ma komputer tuż przy monitorze i nie potrzebuje przewodu długości 1,8 metra to można za śmieszne pieniądze nabyć właśnie coś takiego:
znany portal aukcyjny
Sam kupiłem i jest OK.


Ostatnia aktualizacja: 04.09.2023 12:30:14 przez nostrum666
2
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem