kategorie: A1200, A500, A600
[#151] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Ankuz MkOne, post #150

Dokładnie, mały ekran pomaga ukryć niską rozdzielczość :)
1
[#152] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@druzil28, post #151

A już najlepiej niską rozdzielczość i pokselozę kryje crt 14 cali dedykowany do Amigi. Udawane tryby scandublerow maja się do tego nijak.
2
[#153] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Bociek78, post #152

Dziękuję wszystkim za pomoc
[#154] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@miki1406, post #148

Czy ten monitor poprawnie wyświetla tryby 240p? (Nie mam na myśli czy wyświetla w ogóle, tylko o to czy nie interpretuje tego 240p jako 480i - jak wiele monitorow, czy nie zmodyfikowane gbs-8220).
[#155] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Mir3k, post #154

Bump.
[#156] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@XoR, post #82

Dzięki za polecenie Della U2410, i pozostałym kolegom co się o nim wypowiadali.
Z ciekawości kupiłem teraz za ~260 PLN do potestowania na Amidze (matryca stan idealny), a docelowo potrzebowałem czegoś z HDMI do Pistorma.
Efekt: musiałem zamówić drugi... bo jak zobaczyłem jak fajnie to wyświetla kolory (gry, filmy) i jakie ma opcje, to został moim głównym LCD do PCta ustawiony na 1200x1900, a Philips 24" poszedł w kąt;)

Ficzery (większość była wspominana) :
- świetny IPS
- kolory i zgodność sRGB , etc.
- umie w 15 kHz ; ) i nie tylko. Generalnie łapie nawet więcej trybów niż Benq 17-stka.
- Fajne opcje skalowania, w tym 1:1 , więc można ustawić mniejszą rozdziałe niż natywna matrycy i dalej będzie pixel w pixel (nie zawsze, ale fajne)
- dużo wejść (choć po composite raczej słabo)
- PIP
- Menu - super intuicyjne i fajne dotykowe przyciski
- wygląd i ergonomia

Więc jak ktoś potrzebuje LCD z HDMI (pod Warpy , PiStormy, czy inne ) jednocześnie łapiącego 15kHz to chyba jest the best opcja.
A jak HDMI i hi res nie jest wymagane, to według mnie Benq 17" rządzi nadal w kategorii LCD (bo jednak format ekranu i calarz lepszy do Ami).







4
[#157] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Ankuz MkOne, post #156

p.s. ale trzeba bardzo uważać przy zakupie , bo jest dużo z wadami matrycy
[#158] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Ankuz MkOne, post #156

Podłączałeś po VGA 15hz?
U mnie A500 po VGA pasy pionowe i smużenie. Nie idzie usunąć. Może mam coś zwalony egzemplarz bo Pixel Clock na 0 a jak próbuję zmienić wartość to obraz robi się mozaika i tylko restart monitora pomaga. Monitor został bo ma sporo roznych wejść. Mam też inny model 2211H. Z nim po VGA jest o niebo lepiej. Zero smuzenia przy ruchu. Pixel Clock i phase działają i nawet da się sensownie usunąć pionowe pasy. Proporcje obrazu też lepiej działają. Jest np 4:3 .Minus mniej wejsc i brak FullHD.
Dokupiłem fabryczny glosnik AX510 na plus, ale minus VGA i amiga u mnie słabo.
[#159] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@DominikG, post #158

Tak. Screeny to wszystko po VGA.
Ale uwaga! Workbench na tym LCD w innych trybach poza dblPal Hi Res słabo wygląda (rozmyty).
Smużenia nie widziałem.
[#160] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Ankuz MkOne, post #159

A obraz możesz ustawić na pełny ekran ?
[#161] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Maciek44, post #160

Jest możliwość modyfikacji aspect ratio i rozmiaru ale przy tym dblPal ograniczona.
Akurat najlepszą jakość obrazu tu uzyskiwałem przy mniejszym polu wyświetlania a nie większym.
Dwa: w bok już bardziej go nie przesunąłem.
Zastrzegam że aż tak długo z tym nie walczyłem (bo na stałe LCD jest teraz przy PC).
[#162] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Ankuz MkOne, post #159

Jest tryb zbliżony do 640x480 który nie jest rozmyty na tym monitorze (wymaga tylko wycentrowania w opcjach Overscan w WB). Jak tylko będę mógł właczyć Amigę i sprawdzić który to, to dam znać. Sam długo działałem na tym rozmytym Multiscan :)
1
[#163] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Ankuz MkOne, post #156

Cześć,
Od paru dni właśnie walczę z U2410. U mnie obraz wygląda tak:





Jak to zrobiłeś że uzyskałeś taki czysty obraz?

Dodam, że korzystam tej przejściówki RGB=>VGA

[#164] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@majkelc, post #163

Bo ten obraz był DBLNTSC .
Na ekranie Flashabacka też są zniekształcenia.
[#165] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Norbert, post #164

Z co powiecie na taki monitor
Monitor LED Asus BE24a 24 jest biały w zestawie a amigą mógłby się prezentować ładnie.
Może ktoś ma taki?

Jak planujesz go podłączyć? - przez indevision mkv3 + przejściówka hdmi displayport
[#166] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Maciek44, post #165

Co to za bełkot? Napisz to poprawnie bo nie wiadomo czy zadajesz pytania sam sobie czy komuś z nas???
3
[#167] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@majkelc, post #163

hmm,
Jaka to rozdziałka, standard Pal low res?
powiem Ci że niektóre przejściówki działają lepiej, niektóre gorzej (kwesta prostej elektroniki w środku, ale sam projekt i wykon robi różnice).
Nie zaobserwowałem takich pasów (a 2 egzemplarze testowałem) na tym LCD.
Spróbuj pobawić się ustawieniami "Pixel Clock" i "Phase".
Spróbuj też zmienić też kabel VGA.
Na innym LCD też masz takie?
[#168] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Marecheck, post #73

Polecam Dell 2214Hb wersję z VGA i DVI (bez PIVOT-a). Obsługuje 15kHz bez scandublera. Działa idealnie z PiStorm Lite 32 oraz TF1260. Przełączanie obrazu między DVI a VGA jednym przyciskiem.















2
[#169] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@cytrynek, post #168

Gdyby jeszcze był 4:3. Ale te pasy po bokach tylko w grach mogą przeszkadzać.
[#170] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@cytrynek, post #168

Polecam Dell 2214Hb wersję z VGA i DVI (bez PIVOT-a).


Wersja z Pivotem jest gorsza?
Czy ten monitor dobrze sobie radzi z trybami interlaced (oczywiście w PAL 15kHz)?
[#171] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@cytrynek, post #168

A jak amigowe tryby VGA?
[#172] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@PopoCop, post #170

Wersja z PIVOT-em ma dodatkowo złącze DP oraz USB. Model ten róznie reaguje przy 15kHz - raz się uruchamia a czasmi wyrzuca komunikat o błędzie sygnału wejściowego. Przetestowane.

Odnośnie trybów interlaced - rzucę okiem i dam znać
1
[#173] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@PopoCop, post #170

Czy ten monitor dobrze sobie radzi z trybami interlaced (oczywiście w PAL 15kHz)?


Interlaced jak na załączonych obrazkach









1
[#174] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@cytrynek, post #173

Można prosić o informację jakie rozdzielczości są na konkretnych obrazkach? Dwa ostatnie to chyba 320x512 i 640x512.
Czy widać drżenie ekranu w trybach interlaced?
[#175] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@PopoCop, post #174

























Żółta plama to odblask żarówki sufitowej :)
2
[#176] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@cytrynek, post #175

Dzięki.
W DBLPAL obraz ładny, ale w zwykłym PAL gorzej to wygląda. Nie wiem czy część linii poziomych jest wycinana jak w Benq BL702, czy są wszystkie linie, ale obraz drży i aparat łapie obraz niedokładnie.
[#177] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Bociek78, post #1

Witajcie,

Ostatnio zakupilem monitor NEC EA190M. Uzywam standardowej przejsciowki VGA (chyba buforowanej) i monitor lapie sygnal 15Khz Amigi. Niestety obraz jest rozciagnięty w pionie i czesc jest wyswietlana poza obszarem monitora. Nie ma w nim fukcji ustawienia rozciagniecia w ponie, tylko w poziomie moge zwezac/rozszerzac. Ktos z Was moze uzywa taki monitor? Moze innego przejciowki VGA powinienem uzyc?
[#178] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@moulder, post #177

Prawie każdy monitor NEC ucina parę pikseli od góry. Ja używam NEC EA 192m. Łapie 15 kHz ale nawet z przelotka buforowana ma pasy. Nie przeszkadza mi to tak bardzo bo głównie korzystam z Indivision Aga mk3. Wcześniej miałem Nec 71 Vm i było podobnie.
[#179] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@Atryda, post #178

No umnie znacznie więcej jest ucięte niz parę pikseli.
[#180] Re: Monitor idealny do amigi dziś.

@moulder, post #177

W NTSC nie będzie ucinał ekranu

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2023 15:59:29 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem