[#61] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@kmilota, post #60

Ten temat jest o kickstarcie i tym co mogłoby w nim się znajdować a nie co kto powinien kupić dla frajdy, gdyby udało się zrobić obsługę CD w kickstarcie tak jak możliwość bootowania z dysku USB to koszt oscylowałby w granicach 100zł. Cały ten temat opiera się na założeniach dlatego podałem cenę 100zł, która byłaby aktualna, gdyby jedno z tych założeń udało się wprowadzić w życie.

[#62] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@rafgc, post #61

A ja ci sugerowałem łatwiejsze i szybsze rozwiązanie. Jeśli twierdzisz, że zrobienie takiego ROMu (z możliwością bootowania z CDROMu) dla gołej A500 czy A1200 to koszt 100zł, to dlaczego jeszcze nikt czegoś takiego nie zrobił? A dużo lat już minęło od pojawienia się tych Amig.

Wniosek można wysnuć jeden. Albo większość nie potrzebuje takiego czegoś jak bootowanie z CDROMu na Amidze, albo większość ma odpowiednio rozbudowane Amigi i nie jest im potrzebny taki specjalny ROM w kostkach. Ci co chcieli mieć własne odpowiednio zmodyfikowane ROMu już zakupili sobie odpowiednie karty turbo na których działa BlizKick, albo kupili eFlash http://www.elbox.com/products/eflash_4000.html , albo jakąś kartę USB z pamięcią flash.
[#63] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@kmilota, post #62

Gadanie typu, że amigi istnieją tyle i ktoś czegoś tam nie zrobił do tej pory nie ma żadnego uzasadnienia, jedyną instytucją która mogła to zrobić i wydać jest ta, która posiada prawa do kickstartu, dlatego taką funkcję zaimplementowano w karty turbo. Inaczej byś dostał możliwość kupienia ROMu z poprawkami lub ściągnięcia i wypalenia w epromie. Poza tym ta funkcja chyba nie jest aż tak potrzebna, żeby jakaś spora ilość ludzi zaprzątała sobie nią głowy. Analogicznie do twojego stwierdzenia, że minęło tyle lat i nikt niczego nie zrobił, mogę powiedzieć że układy FPGA też istnieją od bardzo dawna i jakoś nikt wcześnie nie pomyślał, że można w takim układzie zaimplementować procesor 060, który będzie działał szybciej niż ten na 66MHz, nie wspomnę już o możliwości wprowadzenia poprawek i zwiększenia kompatybilności z aplikacjami 68000 ( http://www.natami.net/68070.htm ).

[#64] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@rafgc, post #63

Popieram. Jestem ciekawy tego tematu flashROM, widziałem płytę z pamięcią flash nakładaną w miejsce kicków, zastanawia mnie czemu ten projekt ucichł. Druga kwestia to programowanie czystych EPROMów, ale to w zasadzie jednorazowy zabieg. Byłoby to dobre rozwiązanie, ale trzeb by było stworzyć ROM przydatny wszystkim użytkownikom. Chyba że rzeczywiście ograniczyć się do podstawowych plików/instrukcji/sterowników, a potem dopisać co ma być brane z dysku, wtedy sprawa byłaby rozwiązana.
[#65] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@kwaku85, post #64

Dokładnie, widziałem to to w ma i nazywało się chyba kickflasher.
Wkładalo sie to do podstawek potem do tego rom i programikiem z poziomu systemu robilo nowego kicka w zależnosci od potrzeb. NAJBARDZIEJ OPTYMALNE rozwiazanie. W razie 'awarii' nowej wersji boot nastepuje z oryginalnej kosci.

[#66] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@kwaku85, post #64

Mi się zdaje, ze optymalnym rozwiązenim byłoby stworzenia dwóch kickstartów, jeden dla tyc z systemami 2.0-3.1, którzy chcieliby mieć to dla szpanu lub z powodu nowszego scsi.device itd oraz drugiego z poprawkami boingBag dla użytkowników os3.9 lub nawet dwa na raz w jednej kości przełączane jakimś przełącznikiem.

[#67] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@rafgc, post #66

Ja być może byłbym zainteresowany z jakimiś aktualizacjami znaczy się nowsze stery w rozsądnych cenach (oczywiście jakby był ktoś w stanie zrobić).
Na allegro jest wystawiona amiga 600 z romami:1.3 / 2.05 / 3.1 / 3.5:
http://www.allegro.pl/item914117240_amiga_600_kick_1_3_2_05_3_1_3_5.html
Pozdrawiam i przyglądam się tematowi.

[#68] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@marpyx, post #67

Przecież to jego produkcja
[#69] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Dark_luke, post #68

Nie wiedziałem ale dobrze wiedzieć tak na przyszłość :)

[#70] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Dark_luke, post #68

o znaczy ktos piracki soft sprzedaje :) bo prawa do kopiowania i sprezedawania kicka nie ma, a nie widze aby oryginalne kosci zalaczyl
[#71] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Valwit, post #70

Dajcie już z tym piractwem już spokój. Gdyby nie ono to by w Polsce Amigi na taką skale nie było i tyle.
[#72] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Dark_luke, post #71

Większość z nas (np użytkownicy WHDLoad, UAE) nie posiada kicków ze źródeł legalnych. Już mnie ta szopka szczerze przestała bawić. Mam, używam, ktoś potrzebował- udostępniłem. Inaczej Amiga padłaby dawno bez możliwości rozbudowy/poprawy błędów konstruktorów (kickstarta ofkoz).
Trzeba jedynie opanować się z dodawaniem linków na forum i podawać takie rzeczy mailowo. A ten kick mnie interesuje, mogłoby to rozwiązać cały temat z kickstartem na Amigę.
[#73] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Dark_luke, post #71

Bzdury piszesz. Twierdzisz że piracenie ROMu i systemu wpłynęło na popyt Amig w Polsce?

Co jak co, ale ROMy i AmogaOS powinno się mieć oryginalne. I tłumaczenie, że ich nie można kupić, to tylko wykręt. Nadal można kupić oryginalny AmogaOS3.9, ROMy 3.1, jaki i cały zestaw zawarty w AmigaForever.
[#74] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@kwaku85, post #72

kwaku85 napisał(a):

> Większość z nas (np użytkownicy WHDLoad, UAE) nie posiada
> kicków ze źródeł legalnych.

Czyli większość z Was to ZŁODZIEJE. Inaczej tego nie można nazwać.
[#75] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@kmilota, post #73

Tak jak pecetow. Ile osob mialo legalny system 95 czy 98 ? Nie wspomne juz o wersji dyskietkowej 3.11 .

[#76] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@PrzemasIII, post #75

Ja miałem legalny sys

[#77] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Dorian3d, post #76

Ja tez, ale wiem co sie dzialo i nie ma co udawac

[#78] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@PrzemasIII, post #77

Do roku 1995 nagrywanie gier na amige kopiowanie było legalne
Nie było odpowiedniej ustawy



A może do 1990 nie pamiętam dokładnie



Ostatnia modyfikacja: 09.02.2010 12:07:00
[#79] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Dorian3d, post #78

oj do pozna

[#80] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@kmilota, post #73

Chodziło mi ogólnie o piractwo na Amidze. Piszesz jakieś badziewia
" Nadal można kupić oryginalny AmogaOS3.9, ROMy 3.1" to se je wsadz do A500 lub A600 CDTV jak takiś mądry. A pisanie że złodzieje znalazł się "Święty. GOŃ SIĘ!!
[#81] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@PrzemasIII, post #79

:)



Ostatnia modyfikacja: 09.02.2010 23:55:43
[#82] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@kmilota, post #74

Nie wiem dlaczego, ale Ty kolego jesteś strasznie anty w postach, w których piszę. Nazywasz nas złodziejami, a sam zapewne lepszy nie jesteś. Każdy z nas jakoś stara się podnieść ten zafajdany rynek na nogi jakoś i gdzieś co pomoże, zapłaci, zrobi cokolwiek. Niestety z pewnymi rzeczami nie wygrasz i trzeba sięgnąć po coś do szemranego źródła. Proszę, kup mi Kicka 3.1, programowego. Ja chcę to do flasha wrzucić. Do WHDLoad używasz? Skąd masz ROMy? UAE używałeś? Podejrzewam że wszystkie ROMy zgrałeś ze swoich Amig?
[#83] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@kwaku85, post #82

Proszę, tutaj można kupić nie tylko ROM 3.1...

[#84] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@kmilota, post #74

mozna. bo sciganie na wlasny uzytek rozni sie jednak od sprzedawania piratow innym. to jest jednak spora roznica.
[#85] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Dark_luke, post #80

Dark_luke napisał(a):

> Chodziło mi ogólnie o piractwo na Amidze. Piszesz jakieś
> badziewia
> " Nadal można kupić oryginalny AmogaOS3.9, ROMy 3.1" to se je
> wsadz do A500 lub A600 CDTV jak takiś mądry. A pisanie że
> złodzieje znalazł się "Święty. GOŃ SIĘ!!

Jakiś taki nerwowy jesteś. Prawda boli? Uwielbiasz innych obrażać?

Legalne ROMy 3.1 dla A500 i A600 także można jeszcze kupić.
[#86] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@kwaku85, post #82

kwaku85 napisał(a):

> Nie wiem dlaczego, ale Ty kolego jesteś strasznie anty w
> postach, w których piszę.

Nie przywiązuję uwagi komu odpisuję. Ale jeśli uważasz że jestem strasznie anty w postach, w których piszesz, to może w tym coś jest.

> Nazywasz nas złodziejami, a sam
> zapewne lepszy nie jesteś.

Mam oryginalne i legalne ROMy 3.0, 3.1 i AmigaOS 3.0, 3.1, 3.5 i 3.9. Więc chyba lepszy jestem.

> Każdy z nas jakoś stara się podnieść
> ten zafajdany rynek na nogi jakoś i gdzieś co pomoże, zapłaci,
> zrobi cokolwiek. Niestety z pewnymi rzeczami nie wygrasz i
> trzeba sięgnąć po coś do szemranego źródła.

Owszem są takie rzeczy, ale nie akurat ROMy i AmigaOSy.

> Proszę, kup mi
> Kicka 3.1, programowego.

A sam nie możesz?

> Ja chcę to do flasha wrzucić. Do
> WHDLoad używasz?

Nie.

> Skąd masz ROMy?

3.0 miałem w A4000 jak ją kupiłem. 3.1 kupiłem razem z AmigaOS3.5.

> UAE używałeś?

Tak. Na A4000, jak nie mogłem jakiegoś starego programu uruchomić na A4000.

> Podejrzewam że
> wszystkie ROMy zgrałeś ze swoich Amig?

Dokładnie to tylko ROM1.3 z mojej pierwszej Amigi (A500). Pozostałe ROMy mam oryginalne.
[#87] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Valwit, post #84

Ciekawe. Nie spotkałem się z takim twierdzeniem. Czyli twierdzisz, że na własny użytek można ściągać ROMy, systemy i je używać?
[#88] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Dorian3d, post #78

Do 4 lutego 1994.
Przed ustawą o prawie autorskim piractwo nie było ścigane.
[#89] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@kmilota, post #87

A czym się różni ściąganie z internetu ROM-ów od ściągania mp3?
W sytuacji gdy można robić to legalnie (bo na czym w gruncie rzeczy polega sukces takich portali jak chomikuj.pl?).
Poza tym ściągnięcie z sieci ROM-u 3.1 a nowego systemu (np. nowego AmigaOS) - dla mnie to nie to samo.
[#90] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@adam_mierzwa, post #89

ROM jest programem komputerowym, a programy komputerowe są wyłączone z prawa użytku dowolnego: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dozwolony_u%C5%BCytek
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem