[#91] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@kmilota, post #85

No fakt nazywać kogoś złodziejem to nie obrażanie innych.
I kto kogo tu obraża.
[#92] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@wali7, post #90

Ale tam napisane jest:
"Z zasad dozwolonego użytku osobistego są całkowicie wyłączone wszelkie programy komputerowe, co oznacza, że kopii programów nie wolno wypożyczać czy odstępować nawet znajomym, chyba że licencja jego użycia na to wyraźnie zezwala."

Rozumiem to tak, że można pobierać na użytek własny, nie wolno tylko rozpowszechniać.

Chyba że jest to dokładniej sprecyzowane w pełnym tekście ustawy.

W każdym razie dzięki za linka.
[#93] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@adam_mierzwa, post #92

Ogólnie jakoś tak to jest, że za posiadanie oprogramowania nie ścigają, gorzej jeśli go udostępniasz. Czyli jeśli byłeś sprytny i zdobyłeś- twoja sprawa, ale jak udostępnisz- do pierdla.
Jak pisałem- co mogę to kupuję, np ostatnio na allegro kupiłem sobie oryginalny os 3.5, mimo że mam w domu pirata 3.9. To samo tyczy się AmiLABu i kilku innych programów, które nabyłem, mimo że miałem je w "kopiach bezpieczeństwa".
Wybaczcie ale kupować wszystkich Amig nie będę żeby zgrać sobie kicka. Mam zamiar zrobić kickstart dla klasyków żeby poprawić trochę działanie Amig i niestety trzeba będzie zrobić to nie do końca legalnie, bo polityka Amigowa jest taka, a nie inna.
[#94] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Dark_luke, post #91

Dark_luke napisał(a):

> No fakt nazywać kogoś złodziejem to nie obrażanie innych.
> I kto kogo tu obraża.

A jak mam nazwać kogoś, kto staje się w sposób nielegalny właścicielem ROMu czy systemu?
Jak ci ktoś skubnie portfel, to jak go nazwiesz?
[#95] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@kmilota, post #94

Prosze nie porównywać dwóch różnych rzeczy portfel jest twój i możesz robić sobie z nim co chcesz. A w przypadku gdy kupisz system lub rom to masz prawo tylko go kupić i użytkować. Niby prawo własności a nie możesz z nim nic kombinować wedle prawa. Proste. I jakie złodziejstwo bo to nas okradają z pieniędzy.
[#96] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Dark_luke, post #95

k...a skończcie tą polemikę bo jak małe dzieci się kłócicie w piaskownicy o łopatkę, prawo jest jakie jest i w jego świetle ściągając romy jesteśmy złodziejami, tego nic nie zmieni bez względu na to, jak bardzo jest to usprawiedliwione. Dajecie się prowokować jak dzieci, zamiast skakania sobie do gardeł, proponuję ignorować stwierdzenia antypirackie bez względu na to jak bardzo są prowokacyjne, bo jak zawsze wątek się zmieni się w 10 stronną polemikę z której nic nie wyniknie.



Ostatnia modyfikacja: 13.02.2010 20:57:04
[#97] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@rafgc, post #96

Fakt bez sensu.
[#98] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@adam_mierzwa, post #92

no właśnie nie wolno, według zasad użytku dowolnego można ściągnąć z sieci chroniony prawem autorskim film czy muzykę... ale programy komputerowe są z tego wyłączone, co oznacza, że karalne jest nie tylko udostępnianie w sieci, ale również ściąganie.

Dla mnie to akurat nie ma większego znaczenia, bo zarówno filmy, muzykę, jak i oprogramowanie mam legalne (za pracę włożoną w dzieło należy się twórcy wynagrodzenie - nie będzie przecież żebrał pod kościołem). A co robią inni - ich sprawa, ja tam nikomu w dysk i sumienie nie będę zaglądał :)
[#99] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@wali7, post #98

Takie małe czepiactwo z mojej strony: za pracę włożoną w dzieło pod tytułem Kickstart ROM 1.3 to już chyba za dużo do twórcy nie trafi ...

Szkoda, że cała szopka od ESCOMu/VISCorpu w górę nie działa się obecnie, ewentualnie nie skończyło się na jakiejś poważnej, szanującej się firmie - już by dawno źródła klasycznego systemu dla 68k były puszczone na GPLu a ROMy, dyskietki i RKMy w dziale Download na amiga.com ... Właśnie, gdzie jest strona Amiga NIC.?

EDIT: Myślicie, że Hyperion (a) nie wypuści bo nie chce, (b) nie wypuści bo nie ma (całości), (c) nie wypuści bo nie może (np. nie jest jedynym właścicielem)?



Ostatnia modyfikacja: 13.02.2010 21:39:30
[#100] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Hareton, post #99

Przecież Hyperion nie ma prawa do systemów klasycznych Amig, w tym ich ROMów. Jedyne do czego udało im się wywalczyć prawo, to prawo do sprzedawania napisanego przez siebie systemu NADAL pod nazwą AmigaOS.
[#101] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@kmilota, post #73

Twierdzisz że piracenie ROMu i systemu wpłynęło na popyt Amig w Polsce?

Nie wpłynęło na popyt Amigi ani dodatnio ani ujemnie, gdyż żeby ich używać, pirackich czy nie, trzeba było mieć Amigę. Funkcjonalności bez Amigi nabrały one dopiero wraz z rozwojem UAE. To było jednak w czasach, gdy Amigi i tak nie były już produkowane.

Tak się zastanawiam... O co tak naprawdę i w czyim interesie walczysz - to jakaś sztuka dla sztuki? Bo oczywiście można roztoczyć batalię nawet przeciwko sprzedaży na Allegro softu na ZX-Spectrum*, tylko po co?


____________________
* można go legalnie posiadać na mocy abolicji, jednak ciągle niedozwolona jest jego odsprzedaż
[#102] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Daclaw, post #101

Daclaw napisał(a):

> Tak się zastanawiam... O co tak naprawdę i w czyim interesie
> walczysz - to jakaś sztuka dla sztuki? Bo oczywiście można
> roztoczyć batalię nawet przeciwko sprzedaży na Allegro softu na
> ZX-Spectrum*, tylko po co?

Swojego czasu najgłośniejszym krzykaczem "antypirackim" na tym portalu była jakaś dawna handlarzyna która dorobiła się sprzedając na giełdzie komputerowej soft na Amigę.
A skoro się dorobiła to teraz serce boli że ktoś sobie obraz kickstartu za darmo ściągnie czy kilka starych gierek w ADFie.
Bo dla wszystkich cwaniaków tych pracujących dla korporacji jak i tych sprzedających lewe kopie największy wróg to zorganizowana społeczność która zamiast płacić innym woli się podzielić pewnymi dobrami na stopie towarzyskiej.


Pozdrawiam
[#103] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Dark_luke, post #80

Upomnienie dla użytkownika Dark_luke.

[#104] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@mailman, post #103

Dziękuje.
[#105] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@kwaku85, post #1

Czy ma ktoś może hasło do archiwum AmigaOS-Update z BB1 i BB2 z OS3.9?
A może ktoś ma rozpakowane?


Już znalazłem http://eab.abime.net/showthread.php?t=32233 :
BB1: 93ABDF11
BB2: 3FB6986B-B0AD6339-4FF3254B



Ostatnia modyfikacja: 09.04.2010 13:32:18
[#106] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@rafgc, post #105

http://img191.imageshack.us/img191/372/kick39.png

Zrobiłem wg tej listy dla 68000 http://cosmosamiga.blogspot.com/2010/03/kickstart-1mo-a500-i.html

Czy ktoś może powiedzieć, czy scsi.device 34.45 z aminetu jest stabilne? Czy scsi.device 34.43 z BB2 (BB3) obsługuje duże dyski?

[#107] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@rafgc, post #106

Rafgc: a dałoby radę też wrzucić nową wersję graphics.library?

Czy masz zamiar udostępnić tą wersję kicka?

[#108] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@pampers, post #107

Jeśli jest romowalana (nie posiada hunków BSS, lub jeśli istnieje patch na ich usunięcie) to powinno dać. Pytasz się o wersje dla A1200? Do A1200 jeszcze nic nie robiłem. Moge ci podesłać tego kicka jak chcesz go potestować na winuae, bo jeszcze nie próbowałem tego wgrywać do epromu. Można podobno wrzucać też moduły blizzarda i posejdona (boot z usb?)

Co daje ta graphics.library?

"Czy masz zamiar udostępnić tą wersję kicka?"

Nie ja jestem jego autorem, ja tylko wrzuciłem nowsze biblioteki, które niby powinny działać na 68000.



Ostatnia modyfikacja: 10.04.2010 01:04:03
[#109] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@rafgc, post #108

Rafgc: od winuae mnie jakoś odrzuca, jakoś nie wiem dlaczego.. Jeżeli wykminisz wersję dla A1200 chętnie potestuje na żywo jeżeli przejdzie przez blizkicka. No i fajnie by było jakby ta nowa graphics.library przeszła bo z tego co wyczytałem to niezłego kopa daje.

[#110] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@pampers, post #109

Nie jestem pewien, ale chyba blizzardy nie pozwalają zmapować więcej niż 512kb, kick3.9 ma 1mb. Możesz spróbować zmapować kicka dla 68000, amiga powinna się normalnie uruchomić.

Gdzie można znaleźć tą bibliotekę o której mówisz? Czy można jej używać na gołej A1200?



Ostatnia modyfikacja: 10.04.2010 01:08:10
[#111] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@rafgc, post #110

Rafgc: no ale jak zmapować do 68000 jak A1200 ma 68020 zresztą bodajże nieczynny przy włączeniu karty turbo?

A co do graphics.library na ppa znajdziesz temat o tym, ale podaję jakby Ci się nie chciało szukać link do eab: http://eab.abime.net/showthread.php?t=51628&page=4

[#112] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@pampers, post #111

kickstart dla 68000 - miałem na myśli kickstart przeznaczony dla amig z tym procesorem, czyli ten 3.9 dla A500/600/1000/2000

Jeśli blizzard by nie przyjmował romu o wielkości 1mb, to można zawsze wywalić workbench.library i wczytywać ją z dysku (ponoć ze scalosem były jakieś problemy przy tym rozwiązaniu.

Tu jest dyskusja na ten temat: http://eab.abime.net/showthread.php?t=23361

[#113] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@rafgc, post #112

Wrzuciłem tą graphics library do kickstartu i niby dało radę, czy jest jakiś sposób aby sprawdzić jej działanie na winuae (classicWB)?

[#114] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@rafgc, post #113

Ja testuje te bibliotekę. faktycznie daje bardzo dużego kopa. Gry 3d przyśpieszają albo bardzo mocno ( descent, dn3d) albo prawie wcale (quake) albo nie widać różnic( gloom). jednak to co mnie najbardziej zaskoczyło to przyspieszenie systemu 3.9. Działa właściwie tak samo szybko jak 3.1. Dzięki tej łatce. Co do mapowania romu. No właśnie. Nie miałem nigdy większego romu niż 512kb ale mogę spróbować remapollo.



Benedykt Dziubałtowski

[#115] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@rafgc, post #113

Pytane z innej beczki. Jak Ty te pliki potem wlepiasz w jeden rom? tzn masz plik rom i co robisz? rozpakowujesz go jakoś? dodajesz pliki i sklejasz? Można wiedzieć czym t robisz?



Benedykt Dziubałtowski.

[#116] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Benedykt Dziubałtowski, post #115

Używam programu REMUS.

Zrobiłem kicka dla A1200 (1mb):

exec 45.20
bootmenu 44.7
ram-handler 44.24
console.device 44.10
filesystem 45.15
filesystem.resorce 44.10
shell 45.27
icon.library 45.5
scsi.device 43.43
intuition.library 41.00

patchmath-020


Mogę też wrzucić nową wersję graphics.library, ale i tak nie wiem jak to sprawdzić pod względem szybkości na winuae.

[#117] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@rafgc, post #116

Zrób tak jak ja na prawdziwej Amidze. Odpal DOOM a póxniej spathuj bibliotekęi znowu odpal DOOM.


Skąd wziąśc ten program?

[#118] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Benedykt Dziubałtowski, post #117

Nie jestem pewien czy na gołej A1200 odpali doom, bo ja nie mam nawet rozszerzenia pamięci. Program jest gdzieś w tym wątku na EAB, do którego linka podałem kilka postów wcześniej.



Ostatnia modyfikacja: 12.04.2010 10:50:39
[#119] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@rafgc, post #118

Hmm Dooma nie odpalisz na gołej Amidze 1200. Wiesz ja mam apollo 040/40 i mi Doom przyśpieszył z 15 fps na 20. Descent na detalach prawie najniższych działa płynie. Nic nie laguje. Ale Ty masz Amigę 600 z fast ramem? Weź spróbuj zmapuj rom 3.1 i zainstaluj os 3.9. Powinno ruszyć. Potem rzuć te bibliotekę graphics.library i zobacz czy jest jakaś różnica. U mnie była spora. Os.3.9 powinien się uruchomić na 6800 bo w końcu biblioteki a przynajmniej ich cześć z rom update jest kompilowana dla tego procka ( pisze o tym w dokumentacji do remapollo.


Benedykt Dziubałtowski

[#120] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Benedykt Dziubałtowski, post #119

Nie mam Amigaos3.9 i nawet nie wiem skąd to ściągnąć aby sprawdzić, używać raczej tego systemu nie będę bo nie mam czasu na zabawy z amigą. kickstart 3.1 mam wgrany w epromie więc nie muszę mapować, kickstart 3.9 tez pewnie za jakiś czas wgram sobie do kości. Mogę ci podesłać tego kicka 1mb z tą biblioteką beta7 co była wrzucona tutaj na forum (ona jest dla OCS i AGA jednocześnie?), może twój apollo go zmapuje. Własnie teraz nie pamiętam, czy to bhlizzardy czy apolla nie są przystosowane do mapowania większego romu niż 512k.

Dodatkowo po wgraniu patchmath-020 powinny niby przyśpieszyć programy wykonujące sporo obliczeń. http://aminet.net/package/util/boot/PatchMath020

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem