[#151] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Benedykt Dziubałtowski, post #150

Chwała za to rafgc, ale z drugiej strony nic poza boot menu z pal nie zobaczysz na monitorze, większość starszych gier nie wypromujesz. Ja sam zastanawiam się nad rozwiązaniem które podpowiedzieli koledzy z a.org - adapter do svideo a potem konwerter obrazu z svideo na lcd.

[#152] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Benedykt Dziubałtowski, post #148

Być może mówimy o dwóch różnych rzeczach, które nazywają się bootmenu , bo bootmenu z kicka nie wywalisz a autor bootcontrol chyba nie był na tyle głupi, żeby napisać coś co się gryzie z zawartością oryginalnego kickstartu.

Jeżeli bootcontrol potrafi dodać tryb VGA do early boot menu, to znaczy, że można to też zaimplementować do kickstartu, tylko ja tego nie zrobię, bo nie znam assemblera i amigi "od środka", należałoby popytać się po forach, czy ktoś to potrafi dodać tryby VGA do early boot menu, które to jest prawdopodobnie jest generowane przez bootmenu.library.

Jak dokładnie działa to bootcontrol? Amiga się resetuje i uruchamia w trybie VGA, czy te tryby pojawiają się do wybory w early boot menu tam gdzie jest PAL i VGA?

Oczywiście, że to raczej sztuka dla sztuki. Ja nie mam żadnego os3.9 i tym podobnych systemów, ale po prostu chcę mieć taki kickstart w kości i to cała tajemnica.

Wgrywając kickstart do kości, będzie aktywny ten, którego wybierze się zworką, w 2 epromach 27c160 da radę wypalić 4 takie 1MB romy, (w grafitti mam nawet zdjęcie ale z wgranymi kickstartami o wilekości 512kb) ale nie wiem czy apollo będzie umiało taki rom sobie zmapować do fastu.

A właściwie, to pod koniec pisania tego posta wszedłem sobie w "display options" tego kicka 1mb z najnowszym bootmenu.library i proszę:
http://img94.imageshack.us/img94/3622/bootmenudisplay.png

Przejrzyj sobie zawartość tego pliku:
http://www.box.net/shared/rtrzvhy9yy
W szczególności pod zakładką "nowe bootmenu".



Ostatnia modyfikacja: 17.04.2010 02:08:06
[#153] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@rafgc, post #152

To się zgadza co napisałeś.


BootCotrol patchuje erlystartup(bootmenu) robi reset i na monitorze VGA możesz oglądać nie tylko bootmenu ale równiez jak klikniesz na no-startup-sequence to jest obraz na VGA. To działa bardzo podobnie do tego co oferuje blizardrfPPC.

Niestety po zainstalowaniu BB2 bootcotrol przestaje działać. A dla mnie to dyskwalifikacja bo mam tylko VGA.
Jeszcze pytałeś o tryby wyświetlania w bootmenu. Ja nie mam tych dodatkowych jest tylko PAL i NTSC nie mniej ekran promowany jest do VGA.



@Pampers.


ja też się cieszę, ze rafguc się tym bawi. Pewno, że sztuka dla sztuki ale takie amigowanie to jest w 100% sztuka dla sztuki. Przecież prościej i taniej można używać UAE. Ale to już nie ten klimat przecież:).

Ja wiem, ze nie wypromuje gierek PAl do VGA za pomocą tego bo nie o to mi chodzi. Mi zależy na tym aby Amiga działała w trybie VGA zaraz po włączeniu.

@rafguc.

Czy możesz sprawdzić czy da się ten program wrzucić do romu? Ja go ładuje rezydentnie za pomocą remapollo . TZn u mnie to wygląda tak:

; $VER: Startup-Sequence_HardDrive 45.1 (25.11.00)
; Startup-Sequence for hard drive systems
BootControl install MODE=VGA VGAONLY >NIL:
c:remapollo mac use quiet modules=devs:rom/gra.lib scsi rom shell console exec ram fil
c:cardreset



Używałem tez swego czasu ładowanai rezydentnego IDEFX dzieki czemu zaraz po pierwszym restarcie miałem dostęp do napędów podpiętych na kanale 2 i 3 .



Benedykt Dziubałtowski

[#154] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Benedykt Dziubałtowski, post #153

bootcontrol pewnie się gryzie z nowym bootmenu bo ma ono opcje przełącznia do VGAonly już wbudowane i stąd pewnie ta niekompatybilność.

Czytałeś ten plik, co podałem wcześniej? A zwłaszcza ten tekst:

Nowe boot menu obsîuguje tryby wyôwietlania 31kHz poprzez uűywanie
sterowników monitorów DblNTSC lub DblPAL z obsîugâ trybu VGAOnly.
Teraz juű nie potrzebujesz monitora potrafiâcego wyôwietlię obraz z
czëstotliwoôciâ poziomâ 15kHz. Ze wzglëdu na
kompatybilnoôę inicjalizacja jednak nadal odbywa sië w trybie 15kHz.


Aby wîâczyę tryb VGA, najpierw musisz wejôę do boot menu poprzez
przytrzymanie obu klawiszy myszki po wîâczeniu komputera lub
restarcie. Boot menu zostanie otwarte w trybie 15kHz. Bëdzie to
sygnalizowane miganiem diody zasilania tak dîugo jak dîugo bëdziesz
trzymaî wciôniëte klawisze myszki.


Gdy juű boot menu jest aktywne, moűesz uűyę kombinacji
CTRL-LALT-DEL-BACKSPACE (sâ to klawisze CTRL, lewy ALT, DEL
i BACKSPACE naciôniëte razem) aby przeîâczyę wyôwietlanie w tryb VGA.
Twój komputer bëdzië dalej pracowaî w tym trybie nawet gdy opuôcisz
juű boot menu i bëdziesz uruchamiaî komputer.


Dodatkowo moűesz takűe otworzyę boot menu poprzez przytrzymanie
klawisza HELP podczas restartu komputera do czasu pojawienia sië boot
menu.



Ostatnia modyfikacja: 17.04.2010 12:26:12
[#155] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@rafgc, post #154

faktycznie działa. Wywaliłem tymczasowo bootcontrol i potestuje te nowe bootmenu.


Benedykt Dziubałtowski

[#156] Re: Może by tak nad Kick'iem popracować

@Benedykt Dziubałtowski, post #153

Niestety po zainstalowaniu BB2 bootcotrol przestaje działać. A dla mnie to dyskwalifikacja bo mam tylko VGA.
Jeszcze pytałeś o tryby wyświetlania w bootmenu. Ja nie mam tych dodatkowych jest tylko PAL i NTSC nie mniej ekran promowany jest do VGA.


Dziwne. U mnie z BB2 wszystko działa poprawnie. Czy aby masz w kościach ROM3.1?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem