[#1] Amiga One X1000
Witam

Fajna sprawa prawda?Co o tym sadzicie?Cena...cena.. i jeszcze raz cena :(:(:(

http://amigakit.leamancomputing.com/catalog/product_info.php?cPath=37&products_id=1071
[#2] Re: Amiga One X1000

@sonix, post #1

sądze że to nieporozumienie cała ta amiga i cena
[#3] Re: Amiga One X1000

@sonix, post #1

Sądzę że w obecnej sytuacji jedynym wyjściem jest "masowy" sprzęt typu 460ex dla wszystkich odłamów. Na którym każdy może mieć AmigaOS/MorphOS/AROS/linuks/Haiku/inny alternatywny system.
Taka współczesna Amiga 500. Na tym wszyscy się schodzimy i dłubiemy w hobby.
Po "wejściu w temat" jak kogoś stać, a przede wszystkim "wciągnął się", może iść dalej, kupując coś droższego i mocniejszego, przykładowo taką AmigaOne X1000.
Tylko ujednolicenie konfiguracji i wypromowanie wspólnej maszynki "entry level" może zapewnić przetrwanie. Jest za duża różnorodność systemów i sprzętu jak na takie małe środowisko.

Aż mi się chce zapytać "gdzie byleś przez ostatnie 2 lata?" - wszystko na temat tego komputera zostało napisane.
Dla mnie komputer wyjątkowy, niestety większość nie doczekała, wybrali inną opcję bądź wogóle przestali interesować się amigą, a ci którzy doczekali - nie stać ich. Mnie też.
2.200-2.400 funtów...

Obecnie mamy sytuację taką, że nie ma problemu z dostępem do sprzętu, systemy są rozwijane, portale amigowe starają się - i nic... Ludziom się nie chce. Coś wypaliło się, i zgasło...

Niektórym to nie przeszkadza - dalej swoje "w imię wspólnej sprawy wyrżnijmy samych siebie"
Albo zwykłe "nic nie zrobię, ale jak ktoś coś zrobi to wykpię albo oleję".
[#4] Re: Amiga One X1000

@sonix, post #1

Fajna sprawa to jest to:

http://amigakit.leamancomputing.com/catalog/product_info.php?products_id=981

Tandetnośc tej myszki to chyba tylko jej cena przebija. A jest to zapewne zwykły chińczyk typu generic produkowany dla firm które naklejają własną nalepkę później.
[#5] Re: Amiga One X1000

@GumBoy, post #4

Komputer jest tak drogi, że na nim wiele nie zarobią. Zarabiają na dodatkach, które są opcjonalne.
Na całym świecie tak jest, że markowe gadżety mają wyższa cenę a niekoniecznie wyższą jakość. Płaci się za napis, nalepkę.
Ja tej myszki bym nie kupił ale nie ze względu na ceną ani jakość. Myszka to rzecz którą zmieniam raz na kilka lat, i nie jestem fanem udziwnień, ma być prosta, to ma działać i tyle. Nie kupiłbym ze względu na boinga. Dla mnie to cepeliada, epatowanie tym boingiem jest namolne.
[#6] Re: Amiga One X1000

@adam_mierzwa, post #5

Komputer jest tak drogi, że na nim wiele nie zarobią.

A może jest tak drogi, żeby więcej na nim zarobili?

Zarabiają na dodatkach, które są opcjonalne.

Tylko co mi da taka myszka, czego nie da mi dowolna inna 1000 DPI za 20 PLN (poza naklejką)?
Bo co mi sama X1000 da to mniej wiecej wiem.

Na całym świecie tak jest, że markowe gadżety mają wyższa cenę a niekoniecznie wyższą jakość.

Ale produktu typu generic na który ktoś swoją naklejkę nakleił to bym markowym nie nazwał. Za 13 funtów mam pewnie ze trzy takie myszki tyle że z inna naklejką. Nie wspomnę już o ile klas lepszą miałbym jedną sztukę za tę samą kwotę.

Ja tej myszki bym nie kupił ale nie ze względu na ceną ani jakość.

A ja bym kupił jakby była choć w połowie tak dobra jak inne myszy w tej cenie. Porządna myszka to podstawa.

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 18:13:41 przez GumBoy
[#7] Re: Amiga One X1000

@sonix, post #1

Network and Sound PCI cards supplied and installed as onboard drivers still in development.
że wat?
robią płytę i nie potrafią przez taki czas zrobić do niej sterowników?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 18:23:18 przez XoR
[#8] Re: Amiga One X1000

@XoR, post #7

Wydaje mi się że za taką kasę to powinno być wszystko "podopinane" do perfekcji na ostatni guzik.
[#9] Re: Amiga One X1000

@Art, post #8

Jeśli najdą jelenia na zakup (a słyszałem o przynajmniej jednym) to jest to brocha ich i jelenia.
Ale opinie mieć wolno każdemu.
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#15] Re: Amiga One X1000

@GumBoy, post #4

Tak z ciekawości zapytam. Rozumiem ze używałeś i jesteś pewien jej tandetności, bo już pierwsze zdanie dowodzi ze nie masz wątpliwości co do tego?
[#16] Re: Amiga One X1000

@GumBoy, post #4

To jest Logitech RX 250 z boingiem - całkiem przyzwoita myszka
[#17] Re: Amiga One X1000

@biax, post #16

No ale ona w sklepie ze 30 zł kosztuje. Tak że jo cie prosza, ponad 30 zł za nalepka?
[#18] Re: Amiga One X1000

@madman15, post #17

W komputroniku kosztuje dokładnie 34 pln.
[#19] Re: Amiga One X1000

@RAL, post #18

A tu 66 PLN - za znane logo się płaci. Ale zawsze to nie jest 200 czy 300 PLN, a podejrzewam, że tyle kosztowałaby ze znaczkiem Apple. Jak dla mnie cena zwyczajna.
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#21] Re: Amiga One X1000

@biax, post #16

Myszka za 30 PLN jest tandetna. Wszelkie zaprzeczenia zasadom ergonomii widać już na obrazku. Ja nie mówię, że komuś może to nie wystarczać i mi pewnie też by wystarczało jakbym 25 PLN zapłacił (a nie ponad dwa razy tyle).
[#22] Re: Amiga One X1000

@GumBoy, post #21

Jak to ? Nie ma rzeczy tanich i dobrych ? ;)
[#23] Re: Amiga One X1000

@Geekboy68k, post #19

Tylko, że Apple przynajmniej samo produkuje sprzęt i nie masz opcji kupienia identycznego (z tej samej fabryki i w ogóle) tylko bez naklejki.
[#24] Re: Amiga One X1000

@RAL, post #22

Nie. Zwłaszcza, w przypadku myszek i innych peryferiów.
[#25] Re: Amiga One X1000

@Geekboy68k, post #19

Ale zawsze to nie jest 200 czy 300 PLN,

A mógł zabić...
[#26] Re: Amiga One X1000

@TomK, post #15

Ergonomię kształtu można ocenić po zdjęciu chociażby (a to jedna z ważniejszych cech myszy). Rozdzielczość też nie jest jakaś szczególna, myszki 1000 DPI kosztują 20 PLN.

A teraz niespodzianka, jeśli to jest model który Biax podał, to tak, używałem. Dostałem ją ZA DARMO do laptopa który nie kosztował 12 tylko 3 tysiące... Uprzedzam odpowiedź, nie podnieśli ceny laptopa o cenę myszy, zapytałem o jakąś generic i sprzedawca zdjął z półki ze słowami "gratis".
[#27] Re: Amiga One X1000

@GumBoy, post #26

Uprzedzam odpowiedź, nie podnieśli ceny laptopa o cenę myszy, zapytałem o jakąś generic i sprzedawca zdjął z półki ze słowami "gratis".

Tu się zgodzę - kupijesz sprzęt na ponad 2000 tysiące ojro i jeszcze trzeba do zestawu dokupywać klawiaturę i myszkę...
[#28] Re: Amiga One X1000

@MaaG^dA, post #27

Za cenę niewspółmierną do jakości produktu. O ile w przypadku komputerów na tym rynku jest to zrozumiałe, o tyle nie widzę powodu aby cena standardowych akcesoriów ze sklepu za rogiem miała stosunek cena/jakość wypaczony.
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#30] Re: Amiga One X1000

@odo, post #29

A mnie ciekawi do kogo jest skierowana x 1000 i ile sztuk udalo sie sprzedac na calym swiecie,przyznam cena jest naprawde przesadzona a do tego chyba mogli by dac myszke i klawiature he he he mnie przeraza jedno w fimie amiga nic jakie oni maja myslenie he he he.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem