[#91] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#92] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#93] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#94] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#95] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#96] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#97] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#98] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#99] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#100] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#101] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#102] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#103] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#104] Re: Amiga One X1000

@Duracel, post #84

Widzis moze tak róznica w spojrzeniu na klasyka wynika z tego:
Na Amige zalapalem sie bodajze w 94 lub 93 roku troche pozno zeby w klasyku widziec jakis super hiper wypas lepszy od pieca. Pamietam jak w 96 kupilem A1200 Infinitiv i Elbox 1230 ja wlasciwie juz moglem tylko przestawiac ikonki a na piecu Pentium 133 plus Windows95 plus Office mozna bylo w komfortowych warunkach pisac prace licencajcka. Wiem, wiem co wtedy wypisywal Pampuch w MA ale wiez mi to byla tylko propaganda.
Wiem ze AOne czy AOneX1000 odstaje od terazniejszosci ale wtedy Amiga tez odstawala a ja po prostu lebie te klimaty lubie Amige i jej system i dlatego lubie X1000.
Pa pa.
[#105] Re: Amiga One X1000

@TomK, post #104

Pamietam jak w 96 kupilem A1200 Infinitiv i Elbox 1230 ja wlasciwie juz moglem tylko przestawiac ikonki a na piecu Pentium 133 plus Windows95 plus Office mozna bylo w komfortowych warunkach pisac prace licencajcka.


W 1996 pisałem pracę magisterską na A1200/030/50Mhz i 8MB Ram pod Wordworthem i drukowałem na HP660c pod Turbo Printem. Było OK. Normalnie bym powiedział. :) Chociaż pewnie na PC tamtego czasu byłoby pewnie... może nie szybciej ale wygodniej (tabelki, wykresy).
[#106] Re: Amiga One X1000

@Deftronic/..., post #105

Wlasnie komfortowo=wygodniej. Nie napisalem ze na Amidze sie nie dalo. Ot pierwszy przyklad z brzegu kotwiczenie obiektów.
[#107] Re: Amiga One X1000

@odo, post #88

Porównujesz chętnie X1000 to pecetowej gabloty która jest szybsza, ale klasyka to już tkniesz ?


Ale przecież ja nie zakładam wątków z jakąś krucjatą przeciwko X1000. Po prostu gdy widzę, jak na kolejnym wątku podniecasz się X1000 i próbujesz ją urabiać do nie wiadomo czego, to wydaje mi się, że lepiej by było jakbyś się skupił na prawdziwej Amidze, a nie sprzęcie który jej mianem ochrzczono w celu wydojenia, sentymentalnych i naiwnych ludzi z pieniędzy.

Klasyka nie tknę... no nie tknę, bo klasyk to Amiga, to historia, to legenda, dzięki której tu jesteśmy i dzięki której istnieje ten portal itd. Ty jak widzę do tej pory nie pojąłeś, że klasyk nie musi być szybki, a szybkość X1000 i tak nie ma żadnego znaczenia (nawet pomijając to, że rewelacyjna nie jest ta szybkość). W ogóle nie rozumiem nawet na czym budujesz swoją sympatię i fascynację do X1000, bo jeżeli faktycznie tylko na tym, że panowie z Hyperionu nabyli jakiś papierek z prawem do nazywania jej Amigą, to w ogóle nie ma o czym rozmawiać i tyle.

Kolega poniżej tego Twojego wpisu pyta co polecam tym którzy atakują X1000. Atakują tylko dlatego, bo próbuje się nazywać Amigą coś co Amigą nie jest. Gdyby X1000 było sobie po prostu X1000 to nikt z tych ludzi by jej raczej nie atakował. Chodzi po prostu o fundamentalną prawdę, o nierozmydlanie legendy i tego czym faktycznie jest Amiga. W naszych dzisiejszych warunkach wbrew pozorom jest to istotna sprawa, stąd emocje.
[#108] Re: Amiga One X1000

@Duracel, post #107

Atakują tylko dlatego, bo próbuje się nazywać Amigą coś co Amigą nie jest.


Sądziłem, że jesteś na tyle inteligentny, żeby sobie odpuścić szufladkowanie że coś jest Amigą lub nie jest. Dobrze ! Skoro tak bardzo chcesz to można odkopać największy wątek na ppa i jedziemy dalej z licytacją

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2012 19:03:43 przez odo
[#109] Re: Amiga One X1000

@Duracel, post #107

Piszę wyłącznie w swoim imieniu - dla mnie X1000 jest tym czym dla klasykowców NatAmi (a NatAmi tez kibicuję, co widać pod avatarem).
Jestem fanem projektu AmigaOne X1000, i byłbym nawet bez naklejki. (Przecież większość osób nie uznaje AmigaOne a naklejka jest u CUSA, więc nie o naklejkę chodzi).
Cieszy mnie każdy news niezależnie od "frakcji", i te spory wracające jak bumerang są dla mnie niezrozumiałe.
W naszych dzisiejszych warunkach wbrew pozorom jest to istotna sprawa, stąd emocje.

Wydaje mi się, że jest "po zawodach" niestety, obym się mylił.
[#110] Re: Amiga One X1000

@odo, post #108

No niestety, jestem na tyle "nieinteligentny", że szufladkuję - noże z nożami, widelce z widelcami, łyżki z łyzkami, PeCety z PeCetami, Amigi z Amigami, a inne komputery z innymi komputerami.

Gdybym bowiem był tak inteligentny jak byś chciał, to bym zupę widelcem jadł.

Niczego nie chcę odkopywać, to nie ja założyłem ten wątek tylko ktoś Twojego pokroju i to nie ja zacząłem roztaczać tutaj jakieś wydumane teorie o X1000 tylko Ty zacząłeś ciskać w sceptyków tekstami o Ferrari więc uznałem, że mogę jeden, dwa posty napisać, by równowaga w przyrodzie była.

pozdrawiam

Wydaje mi się, że jest "po zawodach" niestety, obym się mylił.


Jakby w tym emocjonalnym aspekcie było po zawodach, to by nas tu już nie było :)

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2012 19:59:55 przez Duracel
[#111] Re: Amiga One X1000

@Duracel, post #110

Jakby w tym emocjonalnym aspekcie było po zawodach, to by nas tu już nie było :)

Coś w tym, kurna, jest ;P
[#112] Re: Amiga One X1000

@Duracel, post #110

że szufladkuję - noże z nożami


Dokładnie :)

Ja mam eMaca (nie Amigę) z firmy Apple (nie Amiga), na nim system MorphOS (nie AmigaOS).

Dlaczego wybrałem akurat tak? Bo MorphOS to tańsza i lepsza kontynuacja systemu Workbench3.x, aniżeli AmigaOS 4.x.

I nie ma co się kłócić, fakty są faktami.

Fanatycy marki AmigaOne z powodu braku argumentów piszą coś o "pluciu", "atakach", "mosistowskich bojówkach",zaczynają wycieczki osobiste, jednym słowem robią syf na portalu.

PPA jest portalem dla wszystkich amigujących w każdy możliwy sposób. Fanatycy chcieli by zmienić go w getto, jakim jest np. exec.pl, na którym panuje cenzura wypowiedzi i wszyscy amigujący na czymś innym niż AmigaOS - nie mają racji bytu.
[#113] Re: Amiga One X1000

@kjb666, post #112

A ja mimo być może niezrozumiałej słabości do AmigaOS 4.x którego nie mam, kibicuję ... mos-owi na sam460. Jeżeli ekipa zrealizuje w pełni ten port, to moglibyśmy wytoczyć systemy na ring A tak na poważnie, oznaczałoby to że Panowie z niebieskiej strony myślą poważnie o przyszłości systemu nie tylko przez pryzmat zardzewiałych konserw... (i tutaj będzie dym, więc ja ... gwizdanie )

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 15:17:17 przez posylus
[#114] Re: Amiga One X1000

@TomK, post #104

a ja normalnie tesknie za pampuchem i to calkiem powaznie to byl gosc,pamietam tamte czasy kiedy codziennie latalem do kiosku zobaczyc czy jest juz magazyn amiga.
[#115] Re: Amiga One X1000

@SzaryWilk, post #114

Po co codziennie, skoro to był miesięcznik?
[#116] Re: Amiga One X1000

@SzaryWilk, post #114

Marek Pampuch to mój idol z młodości :) Zaraz obok Bruce Lee i van Damma :)
[#117] Re: Amiga One X1000

@TomK, post #104

Sam siejesz propagandę :D Na takiej konfiguracji działał dobrze Wordsworth pomysł
[#118] Re: Amiga One X1000

@odo, post #116

Najbardziej mi się przykro zrobiło, jak przeczytałem kiedyś z nim wywiad i się okazało, że nie ma i nie chce mieć nic wspólnego z Amiga... ktoś kto dla mnie jednoznacznie się z nią kojarzy i będzie kojarzyć. Owszem ostatnie numery były zgryźliwe, ale i czasy dla Amigi były beznadziejne (no i dla samego Pana Pampucha - przecież zainwestował w magazyn i niestety wtopił... zarówno kasę jak i chyba serce).
[#119] Re: Amiga One X1000

@posylus, post #118

Nawet auto sprzedał, by ratować pismo wtf!? Teraz chce odpocząć na stare lata Śpioch pomysł

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 21:25:12 przez parallax
[#120] Re: Amiga One X1000

@Duracel, post #110

Gdybym bowiem był tak inteligentny jak byś chciał, to bym zupę widelcem jadł.


Ja sobie mysle ze Ty bardzo szybko musiales przejsc na PC i, albo miales jakas dluzsza przerwe w amigowaniu, albo bardzo szybko jeszcze w latach 90-tych nauczyles sie ja traktowac jako sentymentalna zabawke. Gdybys przeszedl taka droge jak ja, czyli najpierw A500, potem lepsza Amiga, potem PPC w tej Amidze, potem karta graficzna w tej Amidze. To z pewnoscia po pewnym czasie czyms naturalnym bylaby dla Ciebie kolejna jeszcze szybsza Amiga z karta graficzna i PPC czyli AmigaOne a potem naturalnie kolejny krok w rozwoju czyli AmigaOne X1000. Nie traktowalbys rowniez Hyperion jako jakis kosmitow, ktorzy ni stad ni zowad pojawili sie w amiswiatku i chca wciskac naiwniakom jakis papier, tylko traktowalbys ich jako takich samych amigowcow z wieloletnim stazem, ktorzy przez te dwadziescia pare lat uzywania Amigi przeszli dokladnie taka sama droge z innymi wiernymi fanami w ewolucji jaka sie dokonala.

Dlatego tez niestety jesz zupe widelcem, tylko tego nie widzisz, a tych ktorzy jedza ja lyzka najzwyczajniej nie potrafisz zrozumiec. Ty po prostu nie przyjmujesz do wiadomosci ze fajnie jest moc nie byc skazanym na Windowsa, linucha czy co tam jeszce. Komencisz na PPA przeciez nie z Amigi, przeglaasz neta, ogladasz filmy itd, przeciez nie z Amigi. Amige bowiem dawno zakopales do grobu na ktory od czasu do czasu przychodzisz sadzic kwiatki i sobie powspominac (czyli odpalic jakas gierke, czy zerknac na demko). Natomiast srodowisko, ktore pomimo wszystko, caly czas bylo przy ewoluujacej hardwarowo Amidze bezrefleksyjnie, ganisz za to ze ciesza sie na komputer, ktory pozwoli im ogladac na co dzien przy normalnym uzytkowaniu, surfowaniu itp. poczciwy ekran WB zamiast ekranu systemu jakiego od dawna uzywasz Ty.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 21:29:57 przez Mufa
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem