[#121] Re: Amiga One X1000

@Mufa, post #120

Komencisz na PPA przeciez nie z Amigi


Może z Samanthy lub Pega 2 ? A fakt, to też nie z Amigi :)

WB? Ambient? Wanderer? Każdy amiguje jak lubi :)
[#122] Re: Amiga One X1000

@Mufa, post #120

"Komencisz na PPA przeciez nie z Amigi, przeglaasz neta, ogladasz filmy itd, przeciez nie z Amig"

A ty to robisz z Amigi czy może jednak z wyrobu podszywającego się pod Amigę zbliżona nazwą czyli AmigaOne ?
Miałem Amigi z 68000, 020, 030, 040, 060 od procesora 030 miałem tez w komplecie karty graficzne, mam do dzisiaj swoją A1200 która była swojego czasu moim jedynym komputerem, fakt że miała i ma do dzisiaj 060, SCSI i CV64/3D ale wyrobów sprzedawanych jako Samanty, AmigiOne czy Pegasos nie traktuje jako Amigi. To nie są Amigi, to są NeoAmigi które nie sprzedają się jak Amigi, nie są nowoczesne, nie wnoszą tego co wnosiły prawdziwe Amigi a tylko walczą o kolejną setkę nabywców.


Pozdrawiam
[#123] Re: Amiga One X1000

@RadoslawF, post #122

ale natywnie odpalaja programy amigowy czego twoj windows nie moze zrobic
[#124] Re: Amiga One X1000

@michal_zukowski, post #123

A po co mam to odpalać na windowsie ? skoro mam Amigę, prawdziwą a nie jakiś wyrób AmigoPodobny. A jak idzie odpalanie natywne gier na wyrobach AmigoPodobnych ? dalej trzeba przez emulator jak w windowsach ?


Pozdrawiam
[#125] Re: Amiga One X1000

@Mufa, post #120

"...a potem naturalnie kolejny krok w rozwoju czyli AmigaOne X1000"

Kupowanie komputera zacofanego technologicznie o jakies 10 lat za cene nowoczesnej stacji roboczej, nie jest ani krokiem w przod ani tym bardziej rozwojem.
Ale jest z pewnoscia wydawaniem sporych pieniedzy w hobby waskiej grupy ludzi.


Roznica miedzy AmigaOne a Commodore Amiga jest jak roznica miedzy pilka nozna a pilka do ciecia metalu. Procz nazwy maja niewiele wspolnego ze soba.

Klasykowcy nie potrzebuja i nie chca czegos takiego jak AmigaOne .
I prosze juz nie macic nazwa Amiga, bo wasza Amiga zwie sie dokladnie AmigaOne a nasza Amiga zwala sie Commodore Amiga.

Mysle, ze jak uzytkownicy AmigaOne beda zawsze podpisywac swoj sprzet jako AmigaOne a nie podszywac sie pod Amige Commodore, to problem z okreslaniem sprzetu rozwiaze sie sam, bo nie bedzie klopotu z identyfikacja jego przynaleznosci do odpowiedniej grupy komputerow, a wszystkie wojny na tle sprzetu/systemu nie beda mialy sensu.

Natomiast mowienie komus "posiadam nastepce Amigi 500 - AmigeOne" jest perfidnym klamstwem i naduzyciem i ma na celu jedynie wprowadzenie w blad osoby sluchajacej.

Commodore USA i Amiga INC, to przyklad firm z branzy marketingowej nastawionych na wymachiwanie czescia nazwy dawnej marki, w nadziei na uklepanie biznesu.
Im wiecej ludzi dowie sie, ze w tych firmach nie pracuja pasjonaci IT, tylko zwykli marketingowcy tym lepiej dla calego srodowiska i mniej nieporozumien w przyszlosci.



Skonczcie juz ta krucjate AmigaOne'owa bo i tak nie jestescie w stanie juz nikogo przekonac do jej zakupu. Garstka, ktora chciala juz ja dawno zakupila a reszta nie jest zainteresowana kupnem tego komputera. Ciagniecie tego tematu, nie przyczyni sie do poszerzenia grupki zwolennikow AmigiOne.
Zamiast tracic czas na pisanie elaboratow zabierzcie sie za pisanie softu na AmigeOne, bo poki co brakuje wam podstawowych programow narzedziowych o rozrywce juz nie wspominajac.
[#126] Re: Amiga One X1000

@parallax, post #117

Naucz sie poprawnie pisac nazwe tego progrmu to wtedy pogadamy A powazniej oj dziecko, dziecko próbowales napisac cos wiekszego w tym programie? Czy tak tylko czytales w MA? Wiesz ile mu juz wtedy brakowalo do Worda? Przepaść. Drugi przyklad z brzegu tabelki.
[#127] Re: Amiga One X1000

@selur, post #125

A juz dawno mówilem ze jedyna prawdziwa Amiga to Amiga 1000 reszta to tylko lepsze lub gorsze podróby z Commodore, AINC, Eytech itd OKok, racjaŚpioch
[#128] Re: Amiga One X1000

@selur, post #125

Z góry sorry za czepianie się, ale Escom-owska Amiga 1200 lub 4000T to nie Amiga? Nie nazywała się już Commodore Amiga przecież.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 08:37:56 przez flops
[#129] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#130] Re: Amiga One X1000

@flops, post #128

Escom to tylko kontynuacja produkcji na przejętych liniach produkcyjnych. Zero innowacji.

A, prawda w A4000T wymienili A3640 na QuikPak 4060
[#131] Re: Amiga One X1000

@zyga64, post #130

Ja w ogólnie rozumiem jak to się stało, że Escom, będący wówczas całkiem sporą firmą, padł niedługo po zakupie Commodore. Nikt nie zrobił wglądu w finanse firmy i w ciemno zdecydowali się na wyłożenie 10mln na zakup Commodore ? Dla mnie to jest absurdalne, że tak ostro walczyli o zakup Amigi, podczas, gdy już wtedy stali na skraju bankructwa. Przecież o resztki po Commodore walczyło kilka większych i poważniejszych firm ! Jeśli dobrze pamiętam to był Samsung, Sony, Philips i nieszczęsne Commodore UK (którego oczywiście nie zaliczam do tych poważnych)

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 09:49:30 przez odo
[#132] Re: Amiga One X1000

@RadoslawF, post #124

ile filmów obejrzałeś na froggerze ostatnio?
[#133] Re: Amiga One X1000

@TomK, post #127

Zaraz zaraz, a co z Amigą od Hi-Toro?


Ta jedyna, prawdziwa, najbardziej amigowska Amiga wyglądała tak:





trochę komplikuje sprawę to, że wtedy mówili na nią Lorraine, ale skoro AmigaOne może być następcą Amigi, to może i taka skromna Lorraine może być przestępcą (przodkiem?) Amigi?
[#134] Re: Amiga One X1000

@michal_zukowski, post #132

Filmy to ja oglądam na telewizorze i podpiętym do niego sprzętowym odtwarzaczu a nie na na froggerze i youtube. Tylko nie bardzo rozumiem co fakt oglądnia filmów ma wspólnego z tematem tej dyskusji ? Brakło argumentów i szukasz dodatkowych ?


Pozdrawiam
[#135] Re: Amiga One X1000

@jubi, post #133

Piękna ! Absolutne cudo elektroniki ! Czy ten egzemplarz jeszcze istnieje ? Ktoś go posiada ?
[#136] Re: Amiga One X1000

@odo, post #135

Na pewno Mufa. Ktoś kto ustala standardy prezentacji amigowych musi też mieć Lorraine
[#137] Re: Amiga One X1000

@odo, post #135

pare devkitów było dostępnych na ebayu
http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=52404

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 12:40:13 przez michal_zukowski
[#138] Re: Amiga One X1000

@jubi, post #133

Och o tej porze kiedy pisalem komenta to mozmna juz cos zapomniec. Pominmy juz maszyny developerskie. Bo sie zrobi temat rzeka :D
Cieawe ile to teraz warte?
[#139] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Amiga One X1000
[#140] Re: Amiga One X1000

@TomK, post #138

Pomińmy również rozdzielanie klasyków. Prawdziwa Amiga to od 1000czki do Walkera :)
[#141] Re: Amiga One X1000

@TomK, post #138

Ostatni raz jak widziałem dev-kita (> 2lata temu) to poszedł za ponad 2000 USD, a może nawet bliżej 3000USD, już nie pamiętam. Więc moja A1000 która jest w giełdzie PPA, jest prawie jak za darmo :D

* Program zawiera lokowanie produktów.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 13:25:07 przez flops
[#142] Re: Amiga One X1000

@michal_zukowski, post #137

No, ale Lorraine nie była devkitem tylko prototypem. Ciekawe czy jeszcze istnieje działający egzemplarz
[#143] Re: Amiga One X1000

@odo, post #142

Z tego co słyszałem (ale to jest tylko plotka) to nie. Gość na kupie innego dziadostwa elektronicznego podobno znalazł same czarne pudło, ale nie wiedział, że reszta tego co tam leżało do jego układy specjalizowane. Tak więc samo pudło podobno jest, ale reszta poszła na przemiał (tak słyszałem, ale prawdą to nie musi być).
[#144] Re: Amiga One X1000

@flops, post #141

Och znalezc taka "kupe zlomu" na smietniku i sprzedac napalonemu kolekcjonerowiok, racja
[#145] Re: Amiga One X1000

@TomK, post #144

Albo nie sprzedawać, zdobyć dobrą miejscówkę, z dobrą lokalizacją (blisko komunikacja, lotnisko, etc.) i otworzyć muzeum z prawdziwego zdarzenia ze świętym gralem Amigowców ;-p i organizować retro party na potęgę ;-p
[#146] Re: Amiga One X1000

@flops, post #145

no z 10 osób by przyszło
[#147] Re: Amiga One X1000

@michal_zukowski, post #146

Retro party jakie odbyło się ostatnio Krakowie przeczy Twoim przewidywaniom
[#148] Re: Amiga One X1000

@sonix, post #1

a tak właściwie dlaczego ten komputer nie ma dysku SSD?
w XXIw. sprzedawać komputer bez SSD = FAIL czerwona kartka
[#149] Re: Amiga One X1000

@selur, post #125

Selur wykład Ci się udał, ale są pewne "ale".
Dla mnie Amiga to nie tylko sprzęt ale też system. I po części zawsze chwaliłem Amigę za system który na owe czasy był naprawdę dobry.
I to na jakim on działa sprzęcie mnie za bardzo nie obchodzi. Wolałbym aby Amiga poszła lepszą drogą. Ale trafiło jej się takie a nie inne towarzystwo rozwojowe. Wiem że różne Samy i inne Efiki to nie Amigi, ale systemy amigowe/amigowo pochodne na nich działają i dlatego nie powinniśmy się czepiać. 680X0 i PPC niezależnie od marki potrafią "udawać" Amigę i to jest fajne.

Pomyśl co by było gdyby Sony wykupiło Amigę i potraktowałoby zakup jako zakup różnych technologi dla swoich nowinek, a Amigę by olali zupełnie ? Może i tak poszło całkiem nieźle. Osobiście świetnie by wyglądało gdyby Amiga szła podobnym rozwojem jak MACi.

Sam mam MACa G4 i amigowanie na nim mi się podoba pod Morph OSem....
[#150] Re: Amiga One X1000

@selur, post #125

Nie denerwuj się OK
Dla Ciebie AmigeOne nie jest Amigą, no i gitarra OK
Dla kogoś innego jest OK
Także luz OK

Nigdy tego nie skończycie pomysł

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 18:24:21 przez parallax
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem