kategorie: AmigaOne X1000, AmigaOS 4.1
Wątek zamknięty
[#121] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#122] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#123] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#124] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#125] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#126] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#127] Re: X1000 blaski i cienie

@adam_mierzwa, post #124

Co do nieswiadomych wyborów, to ta cała kampania z "super hiper kartami graficznymi" własnie się troche czkawką odbija. Główną różnicą w stosunku do amigowej konkurencji jest możliwość skorzystania z nowoczesnych kart Radeon. Tyle tylko, że nie działa:
a) 3d (opengl)
b) overlay

Wiec taka karta robi za S3 Trio z szybką pamięcią i dużymi rozdziałkami. I jednak trzeba to chętnym na X1000 powiedzieć, że w gry 3d sobie (na razie) nie pograją i z filmami może być problem.
[#128] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#129] Re: X1000 blaski i cienie

@michal_zukowski, post #127

I jednak trzeba to chętnym na X1000 powiedzieć, że w gry 3d sobie (na razie) nie pograją i z filmami może być problem.

Serio jesteś przekonany, że po 3 letnim mówieniu, że X1000 tych elementów nie będzie mieć do czasu udostępnienia AmigaOS 4.2 - jest ktoś zainteresowany X1000, który uważa, że kupując ten komputer bez 4.2 będzie mieć 3D i overlay? W Bieszczadach byłeś?

PS. A jesteś świadom, że najprawdopodobniej w AmigaOS 4.2 overlaya nie będzie w ogóle? Taki niuans techniczny...

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 00:51:43 przez Radov
[#130] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#131] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#132] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#133] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#134] Re: X1000 blaski i cienie

@Radov, post #129

Jestem świadom, że nie będzie mieć overlaya, równie dobrze karta mogla by wspomagać wyswietlanie filmów, nawet nie mając pełnego GL w systemie. Raczej chodziło mi o nowokupujących, którzy się nasłuchali mufy jakie to zajebiste karty są w X1000. A praktycznie wychodzi na to, że wartość użytkowa X1000 obecnie jest mniejsza niż Pegasosa G4 z OS4 i Radkiem 9000. Poza tym mówisz 3 lata. Jak się czeka na coś długo, to się myśli, że już za chwilę za momencik to się pojawi (podobnie bylo z mosofcami i Mosem2.0).

Są dwa portale w Polsce piszące o OS4. W którymś mógłby powstać artykuł czego nie da się zrobić na X1000. Co nie działa, etc. Nie marzenia o przeszłości tylko stan faktyczny.

ps. W bieszczady staram się jezdźcic raz na dwa lata OK

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 08:58:32 przez michal_zukowski
[#135] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#136] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#137] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#138] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#139] Re: X1000 blaski i cienie

@jubi, post #135

Jedynym blaskiem X1000 wydaje sie być tylko obudowa (bez wytłoczki do kupienia za 400zł). Płyta główna i procesor za 10k to gruba przesada. Według mnie nie sprzedają jej osobno bo nie mogliby ukryć chorej ceny i braków w jej obsłudze (np. 1 rdzeń zamiast 2). Brak sterowników (od 2 lat) do - podobno - specjalnie projektowanej dla AOS4 płyty głównej to już nie cień - to kpina (i łatwo wyśmiać Mosa za to że nie korzysta a wbudowanej karty WIFi i trzeba to obchodzić). Dobór komponentów też jest mało szczęśliwy (karta sieciowa i muzyczna za 40 zł (łącznie) do płyty za 10k zł). Od czasu wydania tego komputera nie powstał ani jeden program który mógłby pokazać jego wyjątkowość. Firefox, Gimp, Blender i AbiWord to nie są powody dla których kupuję się taki sprzęt. Nie powstała nowa wersja ImageFX, DPainta, Scali, Lightwave czy Real3D. Nie ma MusicX i Octameda. Nie powstał AB3D III, Lotus 4 czy Superfrog 2. Oczywiście te programy nie powstały też na MOSa, Amigę czy Arosa (ale to że te programy czy gry nie powstały na te systemy nie jest argumentem za X1000).

Oczywiście można do wszystkiego dorabiać ideologie (o komputerze kompletnym, o złych mosowcach, o negujących sprzęty NG klasykowcach). Wszyscy, a przynajmniej ja i moich dwóch kumpli :), zdajemy sobie sprawę, że często trudno się przyznawać to błędów, szczególnie błędów za 12k zł. Często przytaczanym sposobem argumentacji za X1000 jest wytykanie podobnych braków i błędów innym systemom, ale tak nie zdobywa się sympatyków i KLIENTÓW, bo nie chcę kupować X1000 tylko dlatego że ktoś wykaże że MOS jest gorszy, a A1200 stara.

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 11:49:08 przez DeeL
[#140] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#141] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#142] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#143] Re: X1000 blaski i cienie

@gilban, post #106

Przykro mi że utopiłeś kasę w jakiejś komórce, takie życie. Z drugiej strony jeśli robisz równie przemyślane zakupy co piszesz przemyślane komentarze to się nie dziwię że wtapiasz.

Widzisz ja nie kupuje Amig w sposób nieprzemyślany. Tak jak ongiś kupiłem Amigę One G4XE, z pełną świadomością że jest to najlepszy i najszybszy sprzęt do amigowania, tak samo zrobiłem to teraz z Amigą One X1000.
Wówczas gdy kupowałem G4 XE, była dokładnie ta sama gadka na PPA aż kipiało od opini jaki to zły wybór jak można było tak wtopić, przecież Pegasos jest lepszy bo "zaaprilowany" itd. Jak bardzo wtedy ściemnialiście wyszło dopiero po latach kiedy mogliście pozwolić sobie na szczerość siedząc już na macach. Kiedy wy świadomie ściemnialiście, ja byłem zadowolony ze swojej A1. Potem przyszedł Pegasos 2, ten to już w ogóle miał miażdżyć moją A1. Znowu szydło z worka wyszlo po latach, kiedy przepisano na niego AmigaOS 4.1 i nagle okazało się że wszyscy którzy kupili Pegasosa 2 pod AOS 4.1 chcieli go wymieniać na A1 XE.

Tyle historii, a teraz stan obecny. Kupiełm X1000 w pełni świadomy że jest to najbardziej zaawansowany technicznie sprzęt do amigowania, że wszyscy czołowi developerzy AmigaOS 4, go używają. Że główne zmiany w systemie idą pod kątem wykorzystania X1000. Że każda rewolucyjna nowość (2 rdzenie, Gallium), będzie najbardziej odczuwalna właśnie na X1000. Że najbardziej wymagający soft (TimberWolf itp.) będzie najlepiej chodził pod X1000 itd itd.

Ozywiście zdaję sobie sprawę że spora część ludzi z motylami na avatarach, którzy sami siebie uważają za tzw. amigowców, tak jak i kiedyś będzie starała się zrobić wszystko by nowy produkt stworzony przezamigowców dla amigowców zdyskredytować, ośmieszyć i generalnie postronnym czytelnikom obrzydzić, by za pomocą czarnego PR reklamować sprzęt obcy Amidze, przestarzały sprzęt firmy Apple.
W czasach Pegasosa było wam trochę łatwiej, bo Peg jak i One to były jednak sprzęty z jednej epoki. Teraz jesteście 100 lat za murzynami a wasze próby przypominają niezdarnością żuka obalonego na plecy który bezsilnie wierzga nogami. Stąd chyba tak idiotyczne, dające się obalić w sekundę teorie o "wtopieniu, wstydzie i zamiataniu pod dywan".
Panie Gilban na X1000 czeka się miesiącami, chętnych nie brakuje. Zapewne gdybym dzisiaj wystawił mój komputer na aukcji, uzyskałbym cenę większą niż rynkowa. Nawet jednak gdybym uzyskał tylko cenę rynkową to jako betatester który nabył sprzęt ze zniżkami jestem kilka łądnych tysięcy do przodu. Czysty zysk nic tylko wystawiać i ogłosić światu że skończyłem amigowanie. Sęk w tym że nawet przez ułamek sekundy nie przyszła mi do głowy tak irracjonalna myśl. Wiem dobrze jak zajebistą Amigę mam pod biurkiem i że w najbliższych latach żaden inny amigowy sprzęt nie dostarczyłby mi tyle frajdy i radochy. Wiem też że niestety skutkiem ubocznym tego będzie czytanie wylewanych przez różnych frustratów pomyj w kierunku tej konstrukcji. No ale cóż, takie środowisko, przez lata przyzwyczaiłem się.
[#144] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#145] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#146] Re: X1000 blaski i cienie

@michal_zukowski, post #1

Aby nie ciągnąć wątku X1000 na wątku poświęconym minionej AmiWAWA (na której można było zobaczyć X1000) powiem tutaj kilka zdań na jej temat.

Od początku uważałem, że tworzenie X1000 przy takich założeniach jakie zostały zrealizowane, to wyrzucone, inwestycyjne pieniądze w błoto. Można było je przeznaczyć na projekt kompatybilny programowo z Amigą klasyczną, który oferowałby w praktycznym użytkowaniu nie mniej niż X1000, ale miałby przede wszystkim programową kompatybilność z klasykiem opierając się na masie retrogier i retroprogramów, które mogłyby być pomostem do tworzenia czegoś nowego na takim komputerze.

Nic nowego, amigowego się nie uda jeżeli w projekcie nie będzie uwzględnionego odniesienia do kopalni starego, legendarnego softu. Nabywca "nowej Amigi" musi czuć, że to Amiga nie poprzez wytłoczone logo na obudowie, nie poprzez tapetę na pulpicie czy ikonki, ale poprzez realną, namacalną możliwość uruchomienia tego co amigowe na "nowej Amidze". Emulacja programowa się nie liczy, bo tyle samo można zrobić na PC, a pomiędzy "nową Amigą" a PC musi być zdecydowana różnica. Na samej różnicy się nie obejdzie. W tej różnicy musi być zawarte konkretnie to, co kojarzy się z latami świetności Amigi.
[#147] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#148] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#149] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#150] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem