[#601] Re: Protein turbo A500

@kwaku85, post #597

Pozwolę sobie zaktualizować listę. Mam A 500 i cdtv- nabiorą wiatru w żagle. Czarnego pasa w lutowaniu nie posiadam, więc jeśli ktoś z doświadczeniem mógłby mi to poskładać do kupy było by SUPER. Jeśli nie to w przypływie deperacji powalczę sam.

1 - supermiro (2 płytki z pełnymi kompletami i zaprogramowanymi układami)
2 - skofrant
3 - yoo_gas
4 - Adinfo
5 - sirapacz
6 - skofrant (pełen komplet oraz zaprogramowany układ)
7 - kwaku85 (z zaprogramowanymi układami)
8 - MariuszK (tylko pcb)
9 - Raybeez (2 komplety zaprogramowanych układów)
10 - Jack 3pcb 7kpl ukladow zaprogramowanych
[#602] Re: Protein turbo A500

@supermiro, post #601

Posiadacze Proterin.
Zwracam się z pytaniem do tych, którzy już testowali "te stare" i "nowe" czy wzrost osiągów amigi nie przedkłada się na zwiększenie szybkości w grach np. "north & south"
[#603] Re: Protein turbo A500

@supermiro, post #602

Proteza jest super :)
Jaka nowa nie ma jak porownac bo nie ma nowej, lukzer dopiero sie pochwalil ze robi i testuje a kiedy udostepni I czy w ogole I na jakich zasadach to tylko On wie. Trzeba cierpliwie czekac.
Proteza to kontroler IDE + ram+ taktowanie procka 14mhz jakies 1,5x biz normal
Mozesz zworkami kontrolowac funkcjonalnnosc.
Ja polecam samemu zlozyc szybko idzie. Mi jak mam czas to jakies 4godz calosc schodzi.
Skladam teraz kolejna ale ukladow nie mam i pewnie zastopuje lada chwila.
[#604] Re: Protein turbo A500

@AD99, post #586

Mam takie pytanie, bo zgłaszałem chęć zakupu 2x pcb + zaprogramowane układy - każdy tu ma swoją listę, czy po prostu jestem "niegodny"?
[#605] Re: Protein turbo A500

@dragmar, post #517

Doszła mi za zagubiona paczka z ostatnimi szt. proteiny Jak kogoś interesuje to tak jak ostatnio 45zł+kw za szt.
[#606] Re: Protein turbo A500

@dragmar, post #605

Czy ktoś z was ma odsprzedać komplet podzespołów elektroniki do złożenia Proteiny
[#607] Re: Protein turbo A500

@dragmar, post #605

Dragmar - jestem chętny na PCB. podaj proszę na priv. info ile na jakie konto.
Dziękuję
[#608] Re: Protein turbo A500

@dragmar, post #605

Ja też jestem chętny na płytkę/ komplet/ cokolwiek. Jeśli jest jeszcze co dzielić to proszę o kontakt na priva.
Pozdrawiam
[#609] Re: Protein turbo A500

@supermiro, post #608

ile w koncu kosztuje gotowy Protein, bo na allegro juz sie pojawily w cenie 600 PLN
[#610] Re: Protein turbo A500

@selur, post #609

To chyba zależy u kogo, bezpośrednio u "producenta", z drugiej czy kolejnej ręki
Płytka + podzespoły ~100 - 150zł, zależy gdzie się kupuje i w jakiej ilości... resztę sobie oblicz
[#611] Re: Protein turbo A500

@Kilos, post #610

oj 150 to mało
minimum 250zł wydasz teraz na komplet części bez procka i ramu + montaż
+ koszt kicka
[#612] Re: Protein turbo A500

@selur, post #609

600-650PLN to dużo za dużo jak za proteine.
250 już lepiej, ale da się to zrobić taniej jak już się ma części z pozostałych projektów. Ale jedną sztukę za 250 już ze wszystkim będziesz w stanie złożyć. jak nie masz sklepu elektronicznego pod ręką i wszystko chcesz zamawiać z netu, to spora część to będą przesyłki niestety... nawet te najtańsze.
[#613] Re: Protein turbo A500

@MariuszK, post #612

Ja mam juz gotowe cztery w tym dwie bez ukladow M4A5
Jak ktos chetny to na pw.
[#614] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #613

Widzę tłuczesz je jak prawdziwa fabryka
[#615] Re: Protein turbo A500

@Kilos, post #610

"..resztę sobie oblicz"

[#616] Re: Protein turbo A500

@selur, post #615

Szybkie pytanie do tych co już poskładali/używają proteiny, nie wiem czy to normalne jej działanie, ale nie ważne jaka pamięć bym wsadził do niej to zawsze wykrywa mi 8mb.
Bez znaczenia czy kość jest 4mb, 8mb, 1mb. Wiadomo w testach się wywala jak ma za mało pamięci... Ale zawsze zgłasza do systemu 8mb. Wsad 1.3.
Testowanie z pominięciem kickstart zgłasza poprawną wartość... A z kickiem zawsze 8mb (kick 2.05)

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 18:59:01 przez MariuszK
[#617] Re: Protein turbo A500

@MariuszK, post #616

kontroler RAM w Protein nie ma wykrywania wielkości pamięci .. ma na stałe autoconfig ustawiony na 8MB
[#618] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #617

A egzystencja takiej funkcjonalności jest uzależniona od hardware czy od software?
Czy obecny hardware pozwoliłby zaimplementowac autocdetect w autoconfig?
Bo jakby nie patrzył to taka proteina skutecznie blokuje inne rozszerzenia które mogą zawierać pamięć...

Edit: chyba sam sobie w sumie odpowiedziałem... Skoro bez kickstart da się wykryć poprawną wielkość, to nie było pytania... Wiadomo że softwareowo.

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2017 19:25:19 przez MariuszK
[#619] Re: Protein turbo A500

@MariuszK, post #618

Jedno i drugie .. trzeba by poprowadzić dodatkowe połączenia do CPLD oraz zmodyfikować wsad ..
[#620] Re: Protein turbo A500

@MariuszK, post #616

Co oznacza ze Bez kick pokazuje wartosc?
[#621] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #620

Niektóre programy takie jak systest czy diagrom mają opcje testowania pamięci z pominięciem pamięci zgłoszonej prze kickstart. Akurat systest wykrywa sam pamięć i wykrywa ja w poprawnej wielkości, takiej jak włożona kość.
[#622] Re: Protein turbo A500

@dragmar, post #517

2 proteiny poskładałem. Proteina pierwsza się uruchamia, turbo ładnie działa, ie również i ram poprawnie wykrywany.

Druga proteina. Przekładam ram i układy LATTICE i mam żółty obraz. Wkładam inna pamięć i wyskakuje mi



Ściągniecie zworki (ram/off) uruchamia amigę, ale nie działa nawet turbo.

Co może być nie tak?
[#623] Re: Protein turbo A500

@selur, post #609

Po 600 zł bo z prowizją Allegro, VATem, gwarancją 24msc, kickiem 3.1 licencjonowanym, Workbenchem na karcie 4GB też licencjonowanym, kosztami polutowania przez osobę zewnętrzną komercyjnie. Wysyłkami w dwie strony. Niestety koszty się zbierają a trzeba chociaż te 10% zarobić. Niektórym ciężko idzie liczenie.
[#624] Re: Protein turbo A500

@JacK_Swidnik, post #613

Proteina górą

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 16:43:33 przez skofrant
[#625] Re: Protein turbo A500

@pong777, post #623

Tylko nie wiem komu. 4 stówy kosztuje Furia z Vatem, procem, FPU, wysyłką itp itd. Nie ma tylko licencjonowanego OSa, ale ile to kosztuje? 50zł? A karta jest raczej droższa w produkcji niż Proteina.
No, przepraszam. Jeszcze WB3.1 na karcie. Licencjonowany. Ile kosztuje polutowanie płytki?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 17:10:57 przez kwaku85
[#626] Re: Protein turbo A500

@kwaku85, post #625

Kwaku85 to jeszcze lepiej
Na Amigakit.com w ofercie mają ACA 630/25mhz procesor mc68030 za 155,04dolarów,czyli coś około 620zł.
Mało opłacalne jest wydanie ponad 600zł za Proteine.

http://amigakit.leamancomputing.com/catalog/product_info.php?products_id=1003



Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 19:15:54 przez skofrant
[#627] Re: Protein turbo A500

@pong777, post #623

W porównaniu z Savyna68k którą przecież już nabyłeś polutowaną to ta Proteina prawie jak za darmo.ok, racja
[#628] Re: Protein turbo A500

@skofrant, post #626

Na Amigakit.com w ofercie mają
Przeoczyłeś mały szczegół: Stock Expected T.B.A. Czyli mają w ofercie wyłącznie teoretycznie, ale w magazynie brak i nie wiadomo kiedy będą.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 10:19:30 przez Krashan
[#629] Re: Protein turbo A500

@kwaku85, post #625

Nie ma co narzekać, cena na rynek Polski i tak lepsza niż ta na rynek światowy
Ja swoją złożyłem za ~100zł, używki CPLD wyciągnięte z podstawek nadal można kupić w chinach po dolcu za sztukę więc nie wiem skąd 250zł koszt części, ale dobra... zwisają mi śpiącym nietoperzem cudze finanse mam tylko nadzieję, że równie wielkim ciężarem zwisa to autorom projektu z pod znaku "Free for non commercial distribution"
[#630] Re: Protein turbo A500

@Kilos, post #629

100zl za proteine zlozona to cena nierealna teraz
Podawalem link w tme samych elementów bez podstawki simm i na procka.
Sama pcb z ukladami zaprogramowanymi można bylo nabyć za 120zl plus wysylka tu w wątku.
Każdy moze sam sobie policzyć. Ceny samych podstawek skoczyly w gore.
Mówmy tu o nowych elementach z polski. A robota? Min 4godz wyjęte z życia.
Dla jednego gratis, dla innego np 5zl/godz a dla kolejnego 50zl czy 100zl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem