[#31] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@teh_KaiN, post #30

2-3 godziny to mozna i flaszke zrobic :)
[#32] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@aszu, post #31

Spróbuje odzyskać kontakt z panią , która ongiś była właścicielką kafejki mieszczącej się w dawnej salce osiedlowego kina Hetman. Kiedyś mi mówiła , że jakby było trzeba to mi się za jedną przysługę odwdzięczy. Gdyby to miejsce było możliwe (a w latach '80 obywały się tam spotkania typu Weekendy z komputerem przy 3 Unipolbritach) to można by pomyśleć w perspektywie szerzej o jakimś takim bardziej retroplatformowym spotkaniu lokalnym raz w roku. Nie mam kompletnie doświadczenia organizacyjnego - przyznaję. Raz czy dwa miałem tylko okazję całkiem z boku przyglądać się jak to robi MAdbart^APX z okazji Sattelite.... ale to całkowicie z boku i przyszedłem na gotowe... Wstępnie chciałbym by był to wrzesień - niech już będzie po wakacjach bo mam trochę zalatania z nimi związanego. Ale idea wydaje się fajna tym bardziej że na mapce widzę trochę Amigowców okupujących głównie okolice Wyzwolenia. Z tego co pamiętam w Szczecinie też działała jeszcze w miarę niedawno prężna grupka 8 bit atarowców nawet mająca ongiś swój magazyn dyskowy. W sumie i W.F.M.H wywodzi się chyba z jakiś okolic 8 bit atari - kiedyś widziałem na emulatorze jakąś produkcję sygnowaną ich podpisem...
[#33] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #32

;)

Ukłon w stronę miłośników smarowania chlebka naszym regionalnym przysmakiem:




Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 15:26:09 przez xtro
[#34] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #33

I wersja spikselowana dla małych Atarowców ;) - ewentualnie emulatorowców link
[#35] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #33

To jest tak dobre, że ja nie smaruję tym chleba, tylko jem widelcem prosto z puszki zakąsając przy tym jakąś bułeczką w małych ilościach szeroki uśmiech
[#36] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@DiskDoctor, post #35

I to jest myśl! Na takim spotkaniu w ramach przekąski byłby serwowany prosto z rozprutej puszki szczeciński paprykarz na grubo smarowany masłem chlebek szczeciński i popijany Bosmanem ok, racja

Pytanie tylko czy nikt po takim połączeniu nie dostanie sraczki...
[#37] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #36

PaprykaRZ ;)
Co do spotkania kolku godzinnego to ma wiekszy sens. A co do ustalenia terminu to Pyrki iżywają doodle jako formy głosowania nad terminem. Warto by chyba wziąć z nich przykład.
[#38] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@Raul, post #37

wiem że RZy, ale SZ jest z dużej bo to znak ze szczecin ;) Taki pomysł...
[#39] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #38

Ilu jest chętnych?
[#40] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@mccnex, post #39

Pytanie, kiedy?
[#41] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #33

Fajne logo. Nazwa też spoko. Nie dopiszę się bo mam sporo terminów zajętych w zanadrzu. Trzymam kciuki za dobry rozwój spotkania.

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 20:18:56 przez miro_78
[#42] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #7

Uściślijmy więc. Bo mam wrażenie, że zostałem zrozumiany, że jakieś party typu Madbartowego Sattelite zaproponowałem. Chodziło oczywiście o to:


Pomysł na party Satellite zrodził się w głowie mojej (Enter/Appendix) i SuperFML-a. Pierwsza edycja była organizowana w mojej szkole (rok przed maturą). Kolejne edycje pociągnął już Madbart, ale to nie on był pomysłodawcą i głównym motorem pierwszej edycji party. To tak gwoli uściślenia.

Pozdrawiam i zapraszam do działu retro mojego sklepu: www.diodak.com.pl

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 20:26:10 przez zilog
[#43] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #36

czy nikt po takim połączeniu nie dostanie


W dobie kebabów "na cienkim na ostro", paprykarz to danie dietetyczne
[#44] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #32

W Hetmanie na piętrze pierwszy raz widziałem komputer ...zx spectrum w roku ok 84. Płaciło się parę złotych i w salce na ławkach były spectrum z kaseciakami. 15 min wgrywanie i 45 granie albo jak ze zmiana gierki to 30 granie i 2x 15 wgrywanie jak error to doliczali czas :) Mam nadzieję że chodzi o tą dużą dawną salę kinową bo inne tam to małe salki...na 5 osób ..a w takim wypadku jak się 4-5 osób znajdzie chętnych to lepiej u kogoś w domu się spotkać...
[#45] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@Adamza, post #44

Takie spotkanie kiedyś doszło do skutku w Szczecinie? Jeśli tak to ilu było Amigowców ?
[#46] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@Adamza, post #45

W Hetmanie mieli ok 85 roku kupione w spółdzielni 3 Unipolbrity 2086. 2 szt. miały pod klapką emulator ZX Spectrum, jeden był bez. Dzięki czemu na pierwszym salowym ( w kinie) zlocie (na widowni ok 200 szt. dzieciarni tłum przy grach był przy tych dwu, a ja sam z kolegą bo się zgłosiłem przy tym trzecim... Bo programowaliśmy se sami... Potem było kółko komputerowe w salce na piętrze. Tam też siedziałem sam właśnie dzięki znajomości Basica i bo nikt nie chciał programować to się cieśnili przy tych z emulatorami...

Spotkania Amigowców chyba nie było. Kiedyś w Lucynce i Paulince były spotkania ludzi z Fido organizowane bodaj przez niejakiego Murgrabiego z BBS Fido. Ale obecnie to chyba ten mój pomysł jest nowatorski w sumie od wielu lat. Jakoś pustka ostatnio w Szczecinie, stąd pomysł by dołożyć jeszcze atarowców.

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 00:28:28 przez xtro
[#47] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #46

Znając współczesne realia i zabieganie ludzi na takie spotkanie przyjdzie max 5 osób ,a w takim wypadku po co kombinować sale czy inne takie ,w pokoju u kogoś się spotkać i porozmawiać popatrzeć na sprzęt .Trzeba w temacie mój Amigowy pokój zobaczyć kto ma najlepszy z chętnych i u niego ,każdy jeszcze w łapke jakąś swoją Amigę wezmie i tyle.
[#48] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #28

Jak okolice weekendu 10-11 września to się piszę na takie spotkanie.
[#49] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@Adamza, post #44

Czy ktoś pamięta klub "SPECTRA" na osiedlu Komuny Paryskiej? To było ponad 30 lat temu.
[#50] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@zilog, post #49

Dobra słuchajcie... bo chyba za dużo bicia piany... Faktycznie rozumiem argument o tym , że przyjdzie kilka osób. Skąd w takim razie ten temat i pomysł? Powiem tak. Od Satelitte w Szczecinie praktycznie nic się nie dzieje. Jeszcze jak mieszkał tu Madbart to można było wpaść do Madbarta ze 100% pewnością, że chodzi tam Amiga i rypie jakiś moduł na kolumnach z korektorem. Mnie chodzi bardziej by wybadać, jak się tutaj trzyma środowisko, czy są "jacyś"... Na pewno nie chcę robić Copy Party bo po prostu nie mam o tym pojęcia. Termin jest sprawą drugorzędną. Może po prostu Wy popiszcie jakieś pomysły jakby takie coś miało wyglądać. Mnie się to jawi jako spotkanie w umówionej knajpce z zarezerwowanym kącikiem z dostępem do gniazdka. Projektor i ekran można przynieść. O klubie Hetman pomyślałem w kontekście większej ilości ludzi - stąd myśl o atarowcach. No nie wiem rzuciłem temat - jeśli faktycznie nie macie ochoty wkrótce ukończę AmigaHolodek i będziemy mogli spotkać się wirtualnie na stronie i po prostu wymienić burzę myśli. Może po prostu się nie chce... rozumiem to bo samemu ostatnio nic się nie chce mi :)
[#51] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@zilog, post #49

Czy ktoś pamięta klub "SPECTRA" na osiedlu Komuny Paryskiej? To było ponad 30 lat temu.


Kompletnie ja nie pamiętam... Nawet nie pamiętam czy jeszcze nalezę do Appendix :) Czy jest jeszcze Appendix? Znalazłem natomiast niedawno pierwszą stronę Appendix jaka kiedykolwiek powstała (zaraz po wprowadzeniu 0202122), którą uplotłem na A4000 pod jakimś magicznym programem do html na emulatorze Mac'a. Aż dziw bierze, że zrobiłem taką ładną animowaną stronę z animowanych gifów w LW Pamiętam ile to było wtedy frajdy, ale nie wiem czy została gdzieś fizycznie postawiona... nie pamiętam już.
[#52] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #51

Appendix jest. Działa o ile wiem jako jakaś firemka w branży oprogramowania mobilnego. Dowódca, jak się orientuję siedzi w Warszawie Appendix jako grupa scenowa raczej już nie istnieje, chociaż... W 2014 Azzaro/MAwi zawiózł na Revision 2014 intro Mawi (Polarity) z pozdrowieniami ...zza grobu, czyli po 14 latach nieobecności. Appendix rok później też wystawiło intro z pozdrowieniami po 15 latach .
Pamiętam twoją stronę. Była postawiona na serwer. Wtedy to był adres: appendix.ml.org
[#53] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #33

Xtro, ta żarówka wygląda jak creditsy z naszego Smoke & Mirrors :)

A może konkurs jedzenia paprykarza na czas? ;)

Enter, nie filozuj tylko rób nowe demo! Rzuciłem właśnie okiem na listę Twoich creditsów - nie wiedziałem, że tyle tego natrzaskałeś. Pamiętam jak kodowałeś Taboo i jak się z bratem wkurzaliśmy, że tak długo to trwa :)
[#54] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@Jazzcat, post #53

A może konkurs jedzenia paprykarza na czas? ;)


Na ilość!!!
[#55] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@Jazzcat, post #53

To nie wszystko co wypuscilem Zabraklo kilku rzeczy, miedzy innymi Taboo, pierwszego EXCESSA, intra TOWER i kilku innych pomniejszych. Sa tam tez produkcje, ktorych dzis sie wstydze Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 10:48:28 przez zilog
[#56] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@zilog, post #55

Ułooooo... to i tak dużo! Ja ostatnio chyba wczoraj nawet sobie odpaliłem Taboo w poszukiwaniu swoich tekstów, bo cośtam namazałem ze 3-4 artki ,



ale gdzieś mi pliki txt się posiały, a nie chcę już gubić swoich dziełek zgromadzonych przez wieki. Najwięcej mi przepadło - bo niemal wszystko - z lat 90-93. Miałem dość szybko HD 85 Mb i wszystko przy zmianie kompa zarchiwizowałem na VBS.... ale gdzie ta kaseta cholera wie...

A co do prac pod patronatem APX to ostatnio tak mi jakoś smutno bo na jakiejś stronie patrzam na wyniki party i nie widzę swojego pierwszego występku.... nie ujęli Video Compo. A le przy okazji sobie przypomniałem bo nawet nie pamiętałem że na innych były jakieś moje obrazki. Nie znalazłem tylko tego z Satelitte 2000 wcale... chyba się domyślam czemu. Ale nie ma wcale. A taki fajny był... i proroczy "Woda na Marsie", gdzie udowodniłem możliwość jej istnienia zanim zrobiła to NASA (ponoć) :)



Haaa! Znalazłem go.... wiedziałem , że gdzieś go mam. Ale bym se teraz porobił takie niezobowiązujące bezstresowe trace'y... bez spinania dupy ze na forse trzeba tyrać...

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 13:11:45 przez xtro
[#57] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #56

No i siedzę dłubie i już trochę wydłubałem... Jeszcze nie wszystko powkładane i pewnie dużo błędów i takich tam niedoróbek , ale już gadać można - ostrzegam... na Amidze nie pójdzie! Ale można zrobić już spotkanie na razie wirtualne z własnej kanapy. Tak naprawdę to projekt odświeżony z dawnej AmiTV , którą miałem robić, ale ludzie krzyczeli , że nie działa na Ami... co ja poradzę, że nie ma przeglądarki. Tak więc testowo, nieco szalony projekt strony człeka, który stron robić nie umie: Amiga HOLODECK czat



Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 16:32:25 przez xtro
[#58] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #57

Ups, Flash. Bawcie się dobrze .
[#59] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@Krashan, post #58

nie ma narzędzia o tych możliwościach bez flasha
[#60] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #59

A fe!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem