[#121] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@jokov, post #119

Witam ponownie integratorów szczecińskiech. Widzę , że temat nie padł całkiem, jednak sporo w tym mojego zaniedbania , że nadal nic... jak to parę postów wyżej napisał klasyk... nazwa jest, logo jest tylko spotkania ni ma...

Pragnę się znowu usprawiedliwić , że po prostu jako człek idący rażnym krokiem ku pięćdziesiątce - chęci mam tylko wszystkiego już nie staje... A utrzymać to i owo trzeba choć obowiązków nie lubie... muszę.

Rozmawiałem przy okazji z jednym lokalem u francuza i by było miejsce , kącik na takie spotkanie, musze tylko temat odnowić... nie nie zapomniałem o inicjatywie, po prostu na hobby mam strasznia mało czasu, a nie tylko na amispotkanie ale jakiekolwiek chocby do kumpla nie wybierałem się że hoho... z 5 lat nigdzie nie byłem. Trochę te moje przymiarki przypominają ami rynek z wydaniem LidreOffice , przeglądarki czy Tabora...

Ale jestem dobraj myśli w okolicach wczesnej wiosny bliżej Wielkanocy, że uda się oznajmić , że robimy z amigami schadzkę (o.... dobra nazwa "SCHADZKA"... miast Paprykarzu.... może będzie bardizej udana inicjatywa przy takiej kameralnej nazwie... cholercia muszę opracować LOGO ;) )

Tak więc trzymajcie kciuki za moje wolne w tych okolicach, bo o temacie nie zapomniałem.... wręcz rozmyślałem podczas zapalenia płuc jak leżałem 2 tyg ostatnio cały czas jakby to fajnie wrocic do tematu.


Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 13:43:43 przez xtro
[#122] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #121

No ja niestety na koniec marca emigruję na bliżej nieokreśloną przyszłość do trójmiasta więc raczej nie wpadnę, chyba że jeszcze to będzie faktycznie jakoś niebawem ;)
[#123] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@teh_KaiN, post #122

Tak się składa, że ze Szczecina jest osoba z którą złapałem kontakt na Remconie w 2016 roku robili Retro Game Party w Szczecinie odbyło się ono w Galerii Kaskada. Mam do niego namiar. Zna ludzi w Szczecinie wspólnymi siłami bez problemu coś rozkręcimy. Pomożecie?.
[#124] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@miro_78, post #123

No w sumie dobra myśl... nie wiedziałem nawet , że coś takiego było w Szczecinie.
[#125] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #124

Dobra, to jeszcze raz powiem jakbym to widział. Mam na myśli jeden taki popołudniowy lokal w samym centrum, muszę tylko odnowić kontakt z właścicielem, czy nic się nie zmieniło. Mielibyśmy swój kącik ze stoliczkami, może udało by się postawić ekran 1.5 m na stelażu by puścić coś z projektora. Oczywiście wskazane byłoby skorzystanie z dobrodziejstw baru :)

Ekran na stelażu mam, niestety nie mam już projektora LCD, ale może się uda coś zorganizować.

Ogólnie nie mam koncepcji co byśmy mieli tam robić - czy gadki, czy oglądanie.... nie mam koncepcji naprawdę. Ale wszytsko jest do obgadania.

No tak z grubsza posiedzenie przez parę godzin. Tak to widzę. Sorry że jestem taki z kijkiem w tyłku , ale ostatnio w lokalu byłem chyba w 2009 na schadzce więc nie mam doświadczenia.
[#126] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@miro_78, post #123

Mam wlasnie moment inspiracji, to napisze dwa slowa :)

A wiec, tak jak Mirek pisze, wlasnie, zeby to sie nie znudzilo za szybko, to cos z 'tematem przewodnim' by sie przydalo, jakas spajajaca uczestnikow aktywnosc: gry, turnieje, demoshows, jakies warsztaty, cokolwiek sensownego ktos wymysli, bo spotkanie w knajpie to w sumie przewaznie oznacza chlanie z Amigami w tle. A mnie osobiscie chlanie srednio interesuje

Nie musi byc od razu szumnie w galerii, bo cos takiego kosztuje sporo wysilku i przygotowania i wychodzi najlepjej jako jednorazowka albo raz do roku, ja bym widzial cos mniejszego, w jakims przyjaznym domu kultury lub tego typu miejscu ale za to w miare regularnie, raz, dwa w miesiacu albo cos kolo tego. Bierzesz sprzet, rozkladasz sie, sa stoly, jest 220V i 'cos' sie dzieje.

Za przyklad podalbym sposob funkcjonowania stowarzyszenia, ktore wspieram - ZKMK, gdzie maja spotkania warsztatowe raz w tygodniu (sa dogadani z uniwerkiem), kto moze ten przychodzi i spedzaja caly dzien na budowaniu makiet, szlifowaniu technik, rozkminie elektroniki czy po prostu bawia sie kolejkami. A raz na jakis czas robia wiekszy event. Bylem teraz z dzieciakami na kolejkowym show na Cukrowej, przez dwa dni fun, atrakcje dla dzieci, kafejka etc. Przyjechali ludzie z calej Polski, a takze troche z zagranicy, z Niemiec, Czech i skads tam jeszcze.

Ja oczywiscie jak bede w chacie i i nie bedzie wojny, to sie pojawie, a nawet wespre organizacyjnie taka inicjatywe w moim 'bylym' miescie. Zebym mial pewne regularnie dostepne moce przerobowe to juz dawno zrobilbym Szczecinowi konkurencje i ogarnalbym jakis nieformalny Amiga + 8bit user klub i pelne inwencji meetingi u siebie w miescie =)
[#127] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@mccnex, post #126

Stargard też nie jest złym wariantem. Potrzeba tylko sensownego lokalu czytaj dość dużego aby można było rozstawić kilkadziesiąt stanowisk. Ludzi bez problemu się ogarnie.
[#128] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@miro_78, post #127

Kilkadziesiat? :) Za ostro, w/g mnie przydaloby sie bardziej kameralnie aczkolwiek z uwzglednieniem liczby chetnych i dostosowaniem do niej wielkosci lokalu.
[#129] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@miro_78, post #127

To ja już się pogubiłem.

Chcecie się spotkać (lokal z browarem jakiś styknie) czy chcecie robić retroimprezę z komputerami, wejściem dla publiki etc?

Jak pierwsze to przyjdę chętnie spotkać ludzi. Przy drugiej opcji wpadnę zobaczyć co się dzieje. Może z córką by pokazać jej 'kolejne nudne stare komputery'.
[#130] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@hrw, post #129

Ja pisałem o czymś w rodzaju warsztatów, czegoś co mogłoby 'spajać' użytkowników, browar oczywiście niewykluczony. Jestem ciekaw opinii i chęci innych użytkowników, czy w ogóle coś takiego mogłoby wypalić.

Imprez jest dostatecznie dużo w niedalekiej okolicy, poza tym, mi osobiście nie chce się robić czegoś dużego i na podobieństwo tego co już mamy, czy to w Koszalinie czy nawet Gdańsku.
[#131] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@mccnex, post #130

W okolicach Wielkanocy jak tylko ciut ta chlapa się poprawi popomykam do znajomego lokalu i zobaczę jakby tam można się ustawić. Ja tu cały czas miałem na myśli kameralne spotkanie lokalne w pubie, zle z podpiętymi kompami. Takie microparty międzi 16-4... A jeśliby się potem z tego urodziło coś większego to czemu nie. Po prostu spotkanko poznajmy się.
[#132] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #131

Może być i tak na sam początek.
[#133] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@hrw, post #129

Taa... i nudnych, starych ludzi. W sumie może przyjdę z synami. Myśmy nie mieli okazji się piwa napić odkąd w Szczecinie mieszkasz. Bo na AmigaShow to chyba jeszcze abstynenciłeś ;)
[#134] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@Corwin, post #133

Jako, że przez/przed Riverwashem nie chciałem się udzielać bo nie stało czasem. Ale teraz mogę.

Coś się w temacie z bólem urodziło, czy temat szczecińskiego spotkania przymiera głodem?
[#135] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@arab, post #134

Heja. czy Amigarze ze szczecina spotykają się na pifko i klikanie na joyach ?
Właśnie moje muzeum retro uzupełniłem o A500 i potrzebuję wsparcia nie tylko moralnego :)
[#136] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@toby, post #135

Jest parę osób z Amigami w okolicy ale wszyscy zabiegani, zalatani, dzieci, koty, psy, remonty, kredyty...
[#137] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@mccnex, post #136

Ok, to ja mam pytanie bardziej OBRAZKOWE. Czy ktoś z Szczecin Amigowców widzi ze swojego okna (z miarę bliska) ten obiekt: link

który wystąpił w TYM VIDEO
[#138] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #137

To jak w koncu z tym spotkaniem odbylo sie jakiekolwiek?
[#139] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #137

A czy przewidziane są nagrody w tym konkursie?

Swoją drogą to się działo na Pomorzanach :)
[#140] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@iZi, post #139

Z tego co wiem jakieś spotkanie było, ale nie z mojej inicjatywy. Posta wkleiłem bo ciekaw jestem czy paza mną mieszka tu ktoś na dzielni.
[#141] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #140

Posta wkleiłem bo ciekaw jestem czy paza mną mieszka tu ktoś na dzielni.


Dziesięć lat temu odpowiedziałbym Tobie że widzę to z balkonu, zapach z browaru był miłym dodatkiem :)
[#142] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@iZi, post #141

Czyli miałeś okna na SIGMĘ (bo raczej dalej to nie czuć) - ewentualnie balkon na skos czyli w 4 piętrowym z balkonami na działki. Możliwe , że razem kopaliśmy piłkę w podwórkowym sensible soccer jak jeszcze było błotko między blokami i prowizoryczny chodnik w wielkiej płyty.
[#143] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #142

Ulica była to Chmielewskiego koło Smolańskiej, nowy blok w podwórku.

Niestety nie kopaliśmy razem bo tylko wynajmowałem tam mieszkanie.
[#144] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@iZi, post #143

A czyli za kamienicą i meblosprzątem, koło boiska dawnej budowlanki. No tam faktycznie można było czuć.
[#145] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #144

W meblosprzęcie teraz szkoła tańca :)
[#146] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@iZi, post #145

Tak... a obok na dawnym zapleczu Kiermasz Smakosza - czynne w KAŻDĄ niedzielę. Właśnie jestem teraz i piszę z okolic. A w którym roku miałeś Amigę? Bo ja od '91. Do 97 tu na stałe mieszkałem. Ale teraz bywam prawie codzień. W każym razie TUTAJ kamerowałem do postprodukcji z parapetu swojego pokoju.

Tu też, ogólnie bawiłem się kamerą i digitizerem pozyskanym od Silver Dreama





Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 13:11:39 przez xtro
[#147] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@xtro, post #146

A nie chcecie odwiedzić Nas w Koszalinie 29 czerwca?
Zawsze można doświadczenia wymienić ;)
[#148] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@Tom Rain, post #147

Ja planuję być w Koszalinie
[#149] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@mccnex, post #148

I ja również! Ale będzie jazda ;)
[#150] Re: AmiSZCZECINA - może by tak...

@teh_KaiN, post #149

Tak. A Szczecin w swoim czasie ogarniemy. Może Stargard, żeby Koszaliniaki miały bliżej
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem