[#121] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@AD99, post #120

ktos sie zamelinowal w TRIO HOSTEL na trzemeskiej moze?:)
[#122] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@tomekwojcik, post #117

Gdzie siedzisz? Byłem na party place w piątek od 16:30 do 21:30 i nie zauważyłem. Jak wrócę w sobotę to Cię poszukam i myślę, że znajdę, bo party place nie jest jakieś ogromne. szeroki uśmiech A tymczasem wracam do dziubania swojego crapa żeby go dostarczyć przed 15:00 w sobotę.
[#123] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #122

Drugi stół od lewego słupa, strona do big screenu. Szukaj Amigi z tapetą Ferrari albo ziomka z koszulką z napisem w stylu Back To The Future ;).
[#124] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@tomekwojcik, post #123

Jest może przekaz onllineszeroki uśmiechz imprezy?
[#125] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@AD99, post #124

Nie ma :)
[#126] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@Drakon, post #125

A kto nie byl... ten pipa :)
Mandi szacun :)
[#127] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@grxmrx, post #1

W miarę możliwości, dajcie wyniki kompotów
[#128] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@Koyot1222, post #127

To raczej dopiero po ogłoszeniu wyników. Czyli dzisiaj ok. godz. 10:30.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 09:19:11 przez MDW
[#129] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@grxmrx, post #1

Przed chwilą impreza została oficjalnie zakończona więc upubliczniam video z mojej kodowanej produkcji dla MorphOS. Wersja kodowana do uruchomienia pod MorphOSem pewnie zostanie udostępniona wraz ze stuffem z party.
Niestety nie udało się jej w pełni skończyć (pomimo heroicznych prób). Mimo wszystko zdecydowałem się donknąć to co było i wystawić taką wersję "alfa". Wersji finalnej można się spodziewać za 2-3 tygodnie.
Na PowerBookG4 1,67 GHz w 1440x960 demo nie powinno w żadnym momencie zjadać ponad 100% CPU (czyli powinno trzymqć te 60 FPS). Możliwe, że jeszcze będę coś grzebał w kodzie pod kątem wydajności żeby i na słabszych maszynach tak było.

Link do filmu: https://youtu.be/taY6Y2dp9vY

Przy okazji bardzo dziękuję organizatorom, że zorganizowali po raz trzeci party we Wrocławiu. Gdyby nie to to najprawdopodobniej nadal trwałaby moja (trwająca pd 2003) nieobecność na tego typu imprezach.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 11:44:28 przez MDW
[#130] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #129

Świetne OK
.
[#131] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #129

Respect.
[#132] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #129

Wow, czyżby AceMan w Encore? :) Czekam na sznurek do wersji Alpha, co by obczaić na mojej maszynie, no i ofkoz na pełny rilejs. OK
[#133] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #129

To wygląda ślicznie. Jak dla mnie (daltonista) kolory dobrane perfekcyjnie!
[#134] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@Stoopi, post #133

Czego by nie mówić MDW jest motylowy debeściak
[#135] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@Stoopi, post #133

Ciekawe, że wspominasz własnie o kolorach. Akuart odnośnie kolorów miałem od trzech, znających się na rzeczy, osób sygnał, że są absolutnie do zmiany. I będą zmieniane. Zamierzam nawet o to poprosić ludzi na forum PPA, bo sam się nie mogę zdecydować na żadną wersję. szeroki uśmiech
Generalnie wersja finalna ma się bardzo różnić od tego co zostało wystawione. To co widać nie jest niczym wielkim. Ale miałem wybór - zrobić tak albo wcale. No i nie zastanawiałem się wcale. Chęć na zrobienie czegoś po 14 latach przerwy była większa od wstydu i perspektywy konieczności robienia wszystkiego (oprócz muzyki) samemu.
2 godziny przed deadline jeszcze były problemy. Zresztą nawet po oddaniu produkcji jeszcze na party place 20 minut przed terminem zmieniałem wersję, bo okazało się, że to co oddałem nie działa na gołym MorphOSie (uruchomionym z instalacyjnego CD). szeroki uśmiech
[#136] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@waldiamiga, post #132

Wow, czyżby AceMan w Encore?

Nie. Po prostu zlitował się nade mną i zrobił muzykę. A było już całkiem spore ryzyko, że przez braku muzyki nie zostanie ten crap wypuszczony.
[#137] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #129

Super OK
[#138] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@spidi, post #134

Czego by nie mówić MDW jest motylowy debeściak

Debeściakiem to akurat jesteś Ty więc mi tu nie fałszuj rzeczywistości. A ja jestem tylko niespełnionym ludzikiem, któremu na stare lata coś odbiło i zachciało robić takie (z punktu widzenia normalnych ludzi) bezsensownego rzeczy na jeszcze bardziej bezsensowną platformę.
[#139] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #138

Debeściakiem to akurat jesteś Ty więc mi tu nie fałszuj rzeczywistości.

No ja nie potrafię napisać takiego silnika, chociaż coś tam programować potrafię , a czasem by się chciało ok, racja
[#140] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #138

bezsensownego rzeczy na jeszcze bardziej bezsensowną platformę


Oj, ale zaś nie przesadzaj, bo zaraz tu Jubi przyleci by Cię nazwać zaślepionym woźnicą na starej karocy ze złotym logo, czy coś w ten deseń ;)

Muzyka też w punkt OK
.
[#141] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #135

Zobacz jak widzisz słynne kółeczka z kolorami. Daltonizm to nie tylko zaburzenie barw zielonej, czerwonej czy brązowej. Także czarnej czy niebieskiej. No dobrze, dość teorii. Pracuję w firmie która zajmuje się fotografiką i pochodnymi rzeczami, mam styczność z ogromną paletą barw na co dzień i BARDZO często jestem pytany o to jak dany produkt widzę. Stad zaznaczyłem od razu że jestem daltonistą. Dla mnie wachlarz barw w tym demie jest bardzo wyrazisty, wprost cukierkowy, bardzo mi się podoba.
[#142] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #129

Demo super, szczególnie ten tryb ołówkowy. Jak bedziesz miec chwile czasu to może narzuć teksturę na motyle.

ps. Morphosy (motyle) mają dużo krótszy tułów.
[#143] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@michal_zukowski, post #142

Wezmę to pod uwagę i tułów zostanie skrócony. Tym bardziej, że nad biurkiem w gablotce mam prawdziwego niebieskiego motyla Morpho. Więc mam wzór. :)
[#144] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #143

@MDW
Świetne demo. Przyłączam się do gratulacji!! Bardzo mi się podobał ołówkowy koniec. Koniecznie wrzuć je na www.pouet.net :)
[#145] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #129

ooo to jest na amige ???
[#146] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@aKlon, post #145

Nie. Na komputery wyposażone w procesor PowerPC i działające pod kontrolą systemu operacyjnego MorphOS.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 16:12:37 przez MDW
[#147] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #146

Jakby się uprzeć to na amigę też, tylko odpowiednio rozbudowaną.
[#148] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #129

[#149] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@michal_zukowski, post #147

A nawet bez upierania się, w każdej chwili mogę to zbudować na: macOS, Windows, iOS. Z odrobinką wysilku na: AmigaOS4, Linux. Z trochę większym wysilkiem na Androida (pisanie na Andka w C++ jest możliwe ale przyjemnością na pewno nie jest).

11 lat pracowałem na to żeby tak móc robić. szeroki uśmiech Możliwości mam mizerne w tym swoim silniczku ale za to od strony architektury nareszcie wszystko jest tak jak lubię. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 17:07:41 przez MDW
[#150] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #129

Super. Proste a zarazem ciekawe. Muzyka pierwsza klasa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem