[#151] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #149

Ode mnie wyrazy uznania i wielki szacunek dla MDW za konsekwencję i doprowadzenie do zmaterializowania produkcji na party. Dopieść detale i startuj z kolejną :).

No i dzięki za film.

ps: platforma to tak trzeciorzędne zagadnienie, że rób sobie pod tą która najbardziej odpowiada Tobie. Liczy się efekt końcowy.
[#152] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@nogorg, post #151

Wiele osób zarzuca tym (pseudo)Amigom NG, że to takie nie wiadomo co. Nie jest to już retro classic ale też nie dzisiejszy PC/Mac. To taki PC sprzed 15 lat. No i to właśnie mi najbardziej pasuje. Nie ogarniam dzisiejszych technologii, tych wszystkich shaderów... Zatrzymałem się na etapie 3D z 2000 roku i bardzo lubię właśnie w tym dziubać. Jestem tak samo nieokreślony jak ten cały MorphOS. Pasujemy do siebie bardzo dobrze. szeroki uśmiech
[#153] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #152

Po prostu wyprzedzasz epokę
[#154] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #129

Dołączam się do gratulacji przedmowców i chętnie zobaczę final version!
[#155] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #152

No widzisz, jak mogą czuć się 500-kowcy lub 1200-kowcy dzisiaj. Oni czują się dokładnie tak samo czytając takie opinie od .. NG-owców.

Uważam, że wszystko ma rację bytu.

A poza tym gratuluję świetnego dema na Decrunchu.
[#156] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #129

BARDZO fajne :) muza w klimacie, ale to, że "all by you" to szacun
[#157] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #129

Bardzo fajne demko (sceny ołówkowe- Brawo OK) i klimatyczne (muzyka OK).

Jak ma wymagania jeśli chodzi o ram, CPU, ilość pamięci graficznej? Czy na Voodoo 3 pójdzie?
[#158] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@BULI, post #157

Z tego co pamiętam to Voodoo3 ma to nieszczęsne ograniczenie w postaci tekstur w rozmiarze max. 256x256 i obowiązkowo kwadratowych. Ale pamiętam też, że kiedyś Kiero mówił, że sterowniki TinyGL (czy może nawet sterowniki 3D) w MorphOSie zrobili tak, że gdy tekstura jest nieodpowiednia dla słabszego układu to jest skalowana. Mówił, że nawet bardzo dobrym algorytmem (Lanczos czy jak się to tam nazywa). Tak więc jest szansa, że dzięki temu na Voodoo3 ruszy pomimo tego, że ja nie planowałem wspierać takiej karty.

Nie mam pojęcia jak to chodzi na słabszych i mocniejszych sprzętach. Nie było kiedy sprawdzić. U mnie na G4 1,67GHz w 1440x960 mniej więcej trzyma cały czas maksymalną płynność. Generalnie przy tych Radeonach i takich prostych rzeczach to nie ma co sobie zawracać głowy mniejszymi rozdzielczościami. szeroki uśmiech Wcale szybciej nie działa. Wąskim gardłem raczej jest procesor niż karta graficzna.
[#159] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #129

Bardzo ładne, podoba mi się :)
[#160] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #158

A samo demo pozwala na wybór rozdzielczości ekranu?
[#161] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@AD99, post #124

Przekazu nie było, ale jest krótki raporcik
[#162] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@BULI, post #160

W tej wersji nie zdążyłem tego zrobić. Ale zmienić rozdzielczość i odpalić w oknie można "po partyzancku". Gry raz się uruchomi demo to w katalogu "settigns" pojawi się plik konfiguracyjny. Tam można zmienić rozdzielczość i wyłączyć fullscreen. Oczywiście w wersji skończonej będzie do tego cywilizowana wybierajka. W tej wersji się nie dało... Jeszcze na party coś dorabiałem, w ostatnią noc spałem godzinę, a ostatnie 1,5 miesiące tylko 2 razy spałem dłużej niż 4 godziny. szeroki uśmiech Niby produkcja prosta ale to pierwszy test silnika i wyszło sporo niedoróbek, musiałem wracać do wielu rzeczy, które uznałem za zamknięte. Do tego czasem przez kilka dni nie dotykałem kodu, bo grzebałem albo w pluginach do Blendera albo uczyłem się obsługi samego Blendera. szeroki uśmiech
[#163] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@KaczusNG, post #161

Bardzo sympatyczny raporcik. :) No i zdecydowanie PIERWSZY! OK
[#164] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@KaczusNG, post #161

Zawsze to cośOK
[#165] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #129

Taka myśl.. to chyba dzięki temu, że w końcu wyszedłeś do ludzi, dzięki pierwszemu Decrunchowi, w końcu pojawiła się produkcja bazująca na Twoim mitycznym silniku [prawie tak samo mityczny jak niejaki WP(tm)!]. Cieszę się, że w końcu coś urodziłeś zamiast rasować ten silnik w tramwaju, toalecie na tym swoim telefoniku.
[#166] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@grxmrx, post #1

Tak w ogóle to obczajcie jeszcze te produkcje!

- Craptro2 by Mandi/Dakti/Rogal/Red
- CITY OF THE LIGHTS - Wild Demo - DECRUNCH 2117 by Rogal/Dakti

tańczący kokos tańczący kokos tańczący kokos tańczący kokos tańczący kokos tańczący kokos tańczący kokos tańczący kokos tańczący kokos tańczący kokos tańczący kokos tańczący kokos

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 08:50:40 przez Sokok
[#167] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@KaczusNG, post #161

-> ZDJĘCIA <-

Może nie wszystkie foty są ostre, ale chyba udało się nieco uchwycić ducha imprezy.
Jeśli chodzi o panel dyskusyjny to Stony mówi, że dwa majki to podstawa do prowadzenia ciekawej dyskusji, bo po prostu dają możliwość szybkiej interakcji na słowa i zachowania interlokutorów. Organizatorom się jednak nie odmawia :)
Pozdrowienia dla wszystkich!
[#168] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@il_capitano, post #167

Jacy wszyscy "całuśni"! OK
[#169] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@Sokok, post #166

Rogal maksymalnie mnie zaskoczył. Spodziewałem się kolejnej świetnej (technicznie i pomysłowo) animacji w stylu pixelowe elementy na filmowanym tle. A tu coś z zupełnie innej beczki. Po raz kolejny udowodnił, że jest świetnym animatorem i tym razem pokazał jeszcze, że potrafi robić różne style. Szacun 100%!

A Mandi? No cóż. Powiem tylko, że w 90 latach sam chciałem coś podobnego robić w AMOSie. OK

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 09:46:15 przez MDW
[#170] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@il_capitano, post #167

Wow, strasznie dużo dziewczyn było!

[#171] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #169

Dokładnie, Rogal - kompletne zaskoczenie. A co do Craptra to ja sądzę, że jak na AMOS-a to wygląda to rewelacyjnie, ale może ja się nie znam. Moim zdaniem to powinno przestać mieć w nazwie słowo 'crap'.
[#172] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@il_capitano, post #167

-> ZDJĘCIA <-

Aktualizacja, zapomniałem o drugiej karcie :)
[#173] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@il_capitano, post #172

Dzięks za super foty!!!
[#174] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@grxmrx, post #1

Uch, odespałem.
Dzięki wszystkim za wizytę, jak kurz opadnie to będzie pora na podsumowanie.
Póki co, pozytywny feedback cieszy i działa na morale. Wstępnie wypada sądzić, że poziom mimo wszystko idzie w górę. Docelowo trzeba jednak się skupić na rzeczach do poprawki.

Tymczasem thumbs up dla wszystkich, dozo na następnej imprezie (Silesia Party, Amiparty Riverwash, rozważam też Retrokompa, ale ciężko teraz się określić).
[#175] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@Vato, post #173

Hehehe na fotkach Stonego lepiej wychodzi się będąc z boku niż w środku sceny :)
[#176] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@KaczusNG, post #175

Bo świnia zawsze używa tego obiektywu co pogrubia!
[#177] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@Sokok, post #176

Czyli jest to idealny obiektyw dla mnie (186 cm wzrostu i 61 kg wagi). szeroki uśmiech
[#178] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #177

Przyjedz na AmiParty do Chełma to Ciebie dokarmimy, a potem to już tylko rzeźba.
[#179] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@Sokok, post #178

najpierw masa, później masa!

Dzięki za fajne party i trzymam kciuki aby za rok był to jednak nadal Totu, bardzo tą miejscówkę lubie
[#180] Re: Decrunch 2117 - RETRO FUTURE

@MDW, post #129

Bardzo fajna produkcja, gratki MDW - na coś od Ciebie chyba najbardziej czekałem i fajnie, że to demo powstało.

Dzięki wszystkim za świetne party!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem