Komentowana treść: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
[#31] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@TomK, post #30

Podejrzewam, że działa to tak, że jeśli nie jesteś zalogowany w sklepie, to po prostu dostajesz wersje angielską, która jest domyślna.
[#32] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@jubi, post #27

Ale właśnie o to chodzi. szeroki uśmiech Jest taka cena aby każdy kupił ten system pod UAE. Nie dość, że chłopaki zarobią, to zapewne cześć pózniej przejdzie na mocniejsze konfiguracje.
[#33] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@radzik, post #32

mało kto przejdzie bo żadna z mocniejszych konfiguracji nie jest dostępna w sensownej cenie
[#34] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michal_zukowski, post #33

Bez przesady, SAM nie jest aż tak drogi, nawet jak na polskie warunki. A jak porówna się to do klasyka PPC, to nie wiem czy taniej nie wyjdzie. Zreszta zobaczymy co to z tego wyjdzie.
[#35] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michal_zukowski, post #33

Zgadzam się, jednak 125plnów + kw pupy nie urywa więc pewnie sobie kupie.
[#36] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@TomK, post #30

Zmień sobie flagę na stronie i będziesz miał po polsku. puszczenie pawia
[#37] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@radzik, post #32

Ale właśnie o to chodzi. szeroki uśmiech Jest taka cena aby każdy kupił ten system pod UAE.


Jeśli naprawdę o to chodzi, i jeśli faktycznie większość kasy z zakupów będzie z wersji używanej na WinUAE, to tak naprawdę największą zasługę tu będzie miał Toni Wilen. Gdyby nie on i jego determinacja nie byłoby tego całego szumu. W zasadzie powinien domagać się udziałów w zyskach.
[#38] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@TomK, post #30

bo obcielo &id_lang=6 na koncu linka
[#39] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Valwit, post #38

Ale nie chodzi oto tylko o to że " Więcej informacji można znaleźć na stronie produktu." Gdzie mamy odnośnik do RetroAmi a RetroAmi nie jest raczej stroną produktu tylko sklepu.

Mogło by być na "stronie sklepu".

W jakimś stopniu jest to strona Produktu bo ten możemy tam nabyć, lecz każdy może to inaczej zinterpretować. Lecz widać że wszyscy interpretowali tak samo.
[#40] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #14

@ITU: Jeśli to nie zepsuje Ci interesów to fajnie jakbyś po Nowym Roku podał ile zamówień miałeś i jaki był rozkład na poszczególne edycje. Myślę że wiele osób to interesuje :)
[#41] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@jubi, post #37

Z WinUAE, czyli według Twoich dowodów nie z Amigi. Poza tym jaki jest sens używania systemu na klasyku za 15 tys., który będzie wolniejszy niż Amiga One G3, SAM440? Przecież tego nie da się używać na 68k i chipsetach (może i uruchomi się na AGA), ale o używaniu zapomnij, więc dlaczego się wcześniej tak podniecałeś?
[#42] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Grisza, post #2

No ba, ja też OK
[#43] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Davka, post #40

Hej nie ma problemu z podaniem statystyk. Na dzień dzisiejszy zamówionych zostało

19 x wersja Amiga Classic
5 x wersja AmigaOne XE/SE/Micro A1
2 x Pagasos 2
1 x Sam 440
1 x Sam 460

w tym jedno zamówienie pochodziło ze Słowacji. Reszta zamówienia krajowe.

Pozdrawiam malkontentów
[#44] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #43

Dzięki! Czyli tak jak podejrzewaliśmy - klasyk rządzi :)
[#45] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #43

Sam klasyka zamówiłem :)
[#46] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
Może w końcu zaleje nas masa softu,choćby portów stworzonych pod os4.1 na Uae PPC szeroki uśmiech Nie wszyscy posiadają realny sprzęt,ale każdy może kupić sobie system i coś stworzyć....ja kupiłem
[#47] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
Hmm... moze MOS Team zrobi cos podobnego na swieta?
[#48] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@TomK, post #30

Ale o co chodzi? Przecież link prawidłowo kieruje do wersji polskiej. Może coś masz popsute u siebie?

@arti:

Pewnie i mogliby tak zrobić, ale:

  • system już teraz można kupić po okazyjnej cenie 49 Euro
  • póki WinUAE nie potrafi odpalić MorphOSa chyba nie ma co się żyłować z ceną, skoro sprzedaż cały czas się utrzymuje w stałym tempie.



Ostatnia aktualizacja: 18.12.2014 20:22:24 przez recedent
[#49] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@recedent, post #48

Wiem ale wszystko się komplikuje, kiedy masz kilka maczków, np. 4, względnie słabe, które jeżdżą tylko na zloty/wystawy i generalnie w każdej chwili mogą się popsuć. I wydaj teraz 200 Euro na 4 licencje... i później na kolejne.

Fajnie jakby były jakiś bundle-pack'i albo powiedzmy licencja na wszystkie Maki G4 za nawet 80 Euro ale dająca się zainstalować wielokrotnie.
[#50] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@recedent, post #48

Link kieruje do wersji angielskiej jeżeli ktoś nie jest zarejestrowany lub nie ma w przeglądarce ustawionego automatycznego logowania do sklepu. Link do sklep powinien wyglądać tak http://retroami.com.pl/?id_lang=6, a do strony produktu tak: http://retroami.com.pl/product.php?id_product=144&id_lang=6

Od ostatniego wpisu zamówiono 4 kolejne sztuki dla klasyka.

W tej obniżce ceny coś jest. Trochę jak z obniżeniem akcyzy na alkohol dawno temu - sprzedaż wówczas ruszyła z kopyta :) Miejmy nadzieję, że większa ilość użytkowników przełoży się na większą ilość oprogramowania.

pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2014 21:21:02 przez ITU

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2014 21:22:41 przez ITU
[#51] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #50

Od ostatniego wpisu zamówiono 4 kolejne sztuki dla klasyka.


Czyli pewnie WinUAE, no i fajnie.
[#52] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@_arti, post #49

Ot tak samo może się spierniczyć i nowy sprzęt podczas transportu nie ma reguły ...
[#53] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #50

Link kieruje do wersji angielskiej jeżeli ktoś nie jest zarejestrowany lub nie ma w przeglądarce ustawionego automatycznego logowania do sklepu. Link do sklep powinien wyglądać tak http://retroami.com.pl/?id_lang=6, a do strony produktu tak: http://retroami.com.pl/product.php?id_product=144&id_lang=6


Dziękuję bardzo za wyjaśnienie i poprawkę. I żeby nie było że uwziąłem się na Ciebie to tak już mam że zwracam uwagę na take rzeczy. W dawnych czasach dostało się ode mnie Elboxowi za olewanie polskiego klienta. Szkoda bardzo że osoba która wydawałoby się szczególnie powinna być uczulona na takie sprawy pierdzi na mnie.
Sam zastanawiam się jeszcze gdzie kupię system i pewnie jest takich więcej więc proszę o nie podniecanie się statystykami sprzedaży poszczególnianych wersji
A tak jeszcze w sprawie PRZEDSPRZEDAŻY (piękne polskie słowo) to czy to jest to cena końcowa czy w razie wyższych kosztów trzeba będzie dopłacić?
[#54] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@TomK, post #53

Cena jest ustalona przez Hyperion i o ile oni jej nie zmienią - było by to co najmniej dziwnie - to w sklepie też się nie zmieni. Jeżeli producent podniesie cenę, to zapewne będzie wybór - zrezygnować lub dopłacić różnicę. Wszystko okaże się niebawem jak otrzymam fakturę do zapłaty.

BTW: Odnotowałem zamówienie na pierwszy egzemplarz dla X1000 ;)
[#55] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@TomK, post #53

No i właśnie taki link widnieje w newsie. O co więc chodzi?

P.S. Jeśli w tekście newsa jest gdzieś błąd, albo np. link nie działa to proponuję skorzystać z formularza "Zgłoś błąd". Ewentualny błąd zostanie naprawiony, a wątek nie rozrośnie się o niepotrzebne (i szybko nieaktualne) posty.
[#56] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@recedent, post #55

Bo już jest naprawione. Pora zamknąć temat.
[#57] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #54

BTW: Odnotowałem zamówienie na pierwszy egzemplarz dla X1000 ;)


Czyżby parallax pomysł
[#58] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@glichtanski, post #57

Pudło
[#59] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
Jak żyć panie premierze? Kupiony AOS 4.1 :)
[#60] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
A i ja się przyznam do zakupu czerwonego systemu dla klasyka. RetroAmi rulezzz. AmigaKit good bye. Legal soft rulezzz.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem