Komentowana treść: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
[#181] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Hexmage960, post #179

Wszystko zrobilem wg opisu, nie wiem dlaczegp uae po minucie tak sie zamula ze na nic nie odpowiada i tylko mozna zamknac go w menadzeze zadan :) mial ktos moze takie cos?>
[#182] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@wawul2, post #181

Siemano! Dziś dostałem paczuszkę i zabrałem się za instalację na klasyku. Niestety zapodałem dyskietkę i wszystko według instrukcji,ruszyło a potem czytnik mieli chyba z dziesięć minut po czym instalacja staje i mam tylko ekran AOS 4.1 Final. Na innym czytniku,to samo nie panimaju...
[#183] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Grisza, post #182

A nie było gdzieś informacji (ze strony Hyperionu), że na emulatorze może nie zadziałać? Coś mi tak świta, niby, że na realnym sprzęcie nie będzie problemu. Nie chce mi się szukać gdzie to było. A ten napęd to do laptopa, czy normalny, bo laptopowe bywają kapryśne.
[#184] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Grisza, post #182

Ja też miałem problem z czytnikiem (ledwo zipał), zmieniłem na nagrywarkę i wszystko ruszyło.
[#185] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Grisza, post #182

Nie instaluj bezpośrednio z czytnika tylko z obrazu ISO takie są zalecenia.
[#186] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@pong777, post #185

Instaluje na A 1200 z BPPC i Medkiem,więc nici mi z tego..Mam nagrywarkę DVD LG. Zmieniłem na zwykły czytnik CD i to samo..

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 16:48:05 przez Grisza
[#187] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Ender, post #183

Na uae bedzie dzialal ale z obrazu plyty...
A jakby ktos chcial zobaczyc jak wyglada zawartosc pudelka i samo przed otwarciem to prosze :) Nawet instrukcja jest w jezyku polskim :)
zdjecie1
zdjecie2
zdjecie3
zdjecie4
zdjecie5



Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 20:57:37 przez wawul2
[#188] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@BULI, post #184

Odpaliłem spod 3.9 i poszło zobaczymy,czy się zainstaluje.
[#189] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@wawul2, post #181

Te dziwne zamulenia dzieja sie pod windows 8.1, na xp jest rewelacja, tylko nie moge zmusic obrazu plyty zeby pokazal sie pod workbench 3.1. Bede walczyl dalej :)
[#190] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@wawul2, post #189

Utworzylem dyskietke startowa os4, tylko ze po wczytaniu kickstartu z niej amiga sie restartuje i wskakuje pare kolorkow i zostaje zielony i nic sie dalej nie dzieje... ? To juz sa dla mnie nowosci, heh czuje sie jakbym cofnal sie w czasie (wgrywalo sie kiedys z dyskietki kickstart 1.3 zeby stare gierki chodzily ;). Dodam, ze ctrl+amiga+amiga to od razu wskakuje zielone. A obrazu iso nie widzial, bo winuae nie obsluguje obrazu z nero czyli *.nrg
Ma ktos jakis pomysl? Chyba dzisiaj nie pobawie sie ami ng... ;(



Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 22:05:37 przez wawul2
[#191] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@wawul2, post #190

To dlaczego robisz obraz Nero skoro go WinUAE nie obsługuje? :) Zrób przez ImgBurn.
[#192] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@wawul2, post #190

Wystarczy w nero w oknie zapisywania obrazu zmienić typ pliku na .iso i zostanie zapisane ISO zgodne z resztą świata. Nero pomimo swojej prymitywności ma tę szczątkową kompatybilność odkąd pamiętam.
[#193] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Davka, post #191

Nie wiedzialem, ze nie obsluguje, tylko pisze jakby ktos mial taki roblem, iso juz dawno zrobilem, bo niby jak zrobilem dyskietke startowa bez dostepu do obrazu, tylko co z tym zielonym kolorem po wgraniu sie kickstartu aos4.1?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 22:30:40 przez wawul2
[#194] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@wawul2, post #193

Zielony obraz byl z powodu za malej ilosci pamieci dla cyberstormppc ! Zaczynam juz instalacje aos 4.1 zajefajnie :) Nowa ami za 135 zl! Brawo dla tworcy WinUAE! Chdzi to ladnie, a mam tylko 2 rdzeniowego atoma.
link
[#195] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Grisza, post #188

Pobawiłem się trochę pod Voodoo3 i Radeonem i jestem pozytywnie zaskoczony.

Od razu polecam Radeona - widać różnice w jakości i nawet szybkości (pomimo ograniczeń amigi/medka).

Na wstępie duży + to emulacja:
- PSX- można pograć bez dźwięku i jest zaskakująco szybko (bez porównania do wersji dla os 3x).
- WarpSnens wydaje się, że też chodzi płynniej z dzwiekiem

W końcu mogę pograć w DooMa GL :)

Dekodowanie na Delfina Fliper działa poprawnie (pod sterownikami z os 3x).

FastATA 2 dział poprawnie na sterownikach z os3x.

Niestety SoundBlaster działa tylko w trybie miksera
[#196] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@BULI, post #195

Z powodu braku dostępu do amigi postanowiłem przetestować system na winuae i zaczęły się schody.O ile 4.0 działał i nie było problemów,to w 4.1 jest problem z bootowaniem z partycji,nie wiem już co robię źle,ale robię wg różnych instrukcji.System nie startuje i pojawia się guru.Doszedłem to tego po ręcznym skopiowaniu plików z płyty,gdyż nie mogę zainstalować systemu,pojawia się błąd read/write podczas kopiowania z płyty w katalogu System/Utilities/Ghostscript/Doc/History8.htm .Co ciekawe,po windą mogę wejść i otworzyć/skopiować pliki i błędu nie ma. Mam windows 7 64
[#197] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@BULI, post #195

Z tego co widzę, to masa rzeczy chodzi pod starymi sterami? A nowych nie ma, czy nie działają jak trzeba? Myślałem, że nowa wersja równa się wszystko (stery) nowe i szybsze, a tak mam wrażenie, że to kolejna "proteza/kanapka tylko programowa" tym razem.
[#198] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #156

Dzisiaj rozpoczęła się wysyłka drugiej partii systemów. Planuję, że do końca tygodnia roześlemy wszystkie zamówione egzemplarze.
[#199] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@BULI, post #195

Jeśli chodzi o mnie,to liczyłem na więcej i chyba się przeliczyłem..Grafika spoko Radeon daje rade i zostawia VooDoo w tyle i tylko na nim uruchomimy kompozycję obrazu. Niestety obiecywanego całkiem nowego systemu gfx jakoś nie widzę i P96 dalej rządzi. Emulacja WOS chyba działa trochę lepiej niż poprzednio,bo udało mi się odpalić Kwaka 2,który poprzednio ni w ząb,ale Heretic 2 d.. blada WipeOut działa pod radeonem,ale są przekłamania w grafice i badziewnie,to wygląda. Dzwięk i USB pod klasykiem na A 1200,to moim zdaniem porażka SB nie działa Terratec nie działa a to staroświeckie ESS Solo,to nieporozumienie w grę wchodzi tylko Delfina ze sterami z OS 3.. no i stara dobra Paula. Obsługą sieci z tego,co zauważyłem zajmuje się RoadShow i hula,to dużo lepiej,niż poprzednio. Tyle moich pierwszych wrażeń,trzeba będzie jeszcze potestować.
[#200] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #198

ITU, to jakie finalne statystyki sprzedaży? :)
[#201] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Davka, post #200

Poszło 100 egzemplarzy systemów. Około 85 to wersja na klasyka, reszta inne platformy. W tej chwili zostało jeszcze 25 egzemplarzy do wolnej odsprzedaży :)

Wszystkie zamówione egzemplarze zostały wysłane w dniu dzisiejszym. W razie jakiś kłopotów z zamówieniem proszę o kontakt.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 17:30:38 przez ITU
[#202] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #201

Teraz 101, czyli 86 na klasyka Zdecydowałem się na zakup. Najwyżej sprzedam jak mi nie będzie odpowiadał.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 19:16:23 przez SuperBuster11
[#203] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #201

Miejmy tylko nadzieje, że wszyscy, którzy kupili wersję dla PowerUP mają także CyberStormPPC lub BlizzardaPPC. W innym razie są zwykłymi piratami i złodziejami wykorzystującymi nielegalnie posiadane romy do kart od Phase5.
[#204] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michal_zukowski, post #203

są zwykłymi piratami i złodziejami


A ludzie głoszący nieprawdę są kłamcami i .... (autocenzura).
W definicji kradzieży wyraźnie piszą że jest to "zabór rzeczy" a nie jakiegoś pliku czy praw autorskich.
[#205] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@RadoslawF, post #204

Po pierwsze nie napisałem że są kradziejami tylko złodziejami, nie wiem po co w ogóle piszesz o kradzieży. Ale dobrze, poprawię się i powiem, że są przestępcami i powinno być im głupio a zamiast tego chwalą się na forach jaki to AmigaOs4 pod winuae jest ok.

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 21:40:29 przez michal_zukowski
[#206] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michal_zukowski, post #205

Hola, hola, mistrzu... czy oby zbytnio nie uogólniasz?
W sumie PowerPC nie było aż takim rarytasem dla normalnych użyszkodników Amigi.
Na PPA też nas było co nieco, wystarczy uruchomić wyszukiwarkę.

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 22:42:46 przez Dopuser
[#207] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michal_zukowski, post #205

Ojejku- czy to aby na pewno o ROMY chodzi? A może o fakt, że WinUAE z AmigaOS4.1 to nóż wbity w plecy MorphOS? Liczba użytkowników AmigaOS z dnia na dzień wzrosła kolosalnie a MorphOS, porównując, lezy...
Dostęp do uzywalnego(???) AmigaOS 4.x ma teraz każdy za nikłe 30euro...nie potrzeba egzotycznego HW, miejsca nan...na forach amigowych AmigaOS zainteresowaniem miażdży obecnie MorphOS. Ciekawe jak się to potoczy dalej-bitwe(???) o użytkowników, dzięki windowsowemu programowi, wydaje się, że wygrał Hyperion...
[#208] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michalmarek77, post #207

Hyperion może i odniósł zwycięstwo ale tylko w bitwie, jako że MorphOS chodzi na Macowym hardware wartym chyba tyle co ten AmigaOS4.1. Najbardziej w tylną częśc ciała chyba dostaną raczej producenci AmigiONE... tańszy będzie wypasiony PC z WinUAE.

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 23:01:29 przez Dopuser
[#209] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michal_zukowski, post #205

poprawię się i powiem, że są przestępcami i powinno być im głupio


Ty się nie poprawiłeś, ty się jeszcze bardziej skompromitowałeś.
"Przestępstwo – czyn zabroniony uznany za zasadniczo społecznie szkodliwy lub społecznie niebezpieczny, konkretnie zdefiniowany i zagrożony karą na mocy prawa karnego"
Tutaj wypada spytać jaką karą jest zagrożone używanie wsadu ROMów z kart Fazy piątej ?

Najbardziej popularna definicja przestępcy:
"Człowiek, który popełnił przestępstwo i podlega odpowiedzialności karnej przed sądem"

A teraz przyznaje że sobie zainstalowałem najnowszą wersję emulatora i ustawiłem emulowanie karty PPC. Złóż doniesienie a ja obiecuje że będę na bieżąco forumowiczów informował o postępach z dochodzenie w sprawie tego "przestępstwa".
Śmiało, czekam. Udowodnisz że nie trollujesz tylko poważnie podchodzisz do praw autorskich.
[#210] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Dopuser, post #206

A czy ja napisałem, że wszyscy. Chodzi mi tylko o tych, którzy nielegalnie korzystają z romów kart z ppc.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem