Komentowana treść: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
[#91] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
Kupuję, zainstaluję sobie na Amidze 1200 PPC.

Ogólnie to ja nie jestem za PPC, bo jestem po prostu biedny, i biedny pozostanę jeszcze długo. Pomysł z nowymi Amigami jest dlatego dla mnie chybiony, bo ta cena jest z kosmosu.

Moim zdaniem niech ten cały A-EON wreszcie sfinansuje projekt Natami i niech będzie tania alternatywa 68k dla tych maszyn ONE. W sumie myślę, że to realne.

Ja nie chcę WinUAE na PC, bo to nie to samo.

Natami nie umarło - idea Natami przyświeca nadal ok. 50% amigowcom.
[#92] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Hexmage960, post #91

Natami nie umarło


Elvis też żyje.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2014 11:56:32 przez agawa
[#93] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@agawa, post #92

Tak jak sie zarzekano ze WinUAE nie bedzie wspieral PPC, tak bedzie z Natami. Niczym feniks z popiolow....
[#94] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@agawa, post #92

Są ludzie, co oczekują taniego sprzętu chociaż podobnego do Amigi i w rozsądnej cenie. I nie musi mieć to 2GHz. Tylko proste - tryby chunky, sieć, wyjście do monitora VGA, USB itp. I w tym sensie Natami żyje.

Albo backport AmigaOS 4 dla 68k - będzie to trudne i wątpię by Hyperion się tego podjął, ale prawda jest taka, że większość amigowców używa 68k.

Chyba, że Amiga (teraz również PPC) to już pozostanie w formie emulacji na PC.

Przepraszam, nie chcę rozwijać off-topiku.
[#95] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Hexmage960, post #94

no niestety, brak juz w sklepie produktu, wiec nie kupie :(
[#96] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #76

Informacyjnie, napiszę, że w preorderze najważniejsze jest złożenie zamówienia, abym wiedział ile egzemplarzy zamówić, natomiast płatności można dokonać później - byle nie zwlekać za długo, bo egzemplarz zostanie wystawiony na sprzedaż, a zamówienie anulowane.

Zamówienia cały czas spływają i sam jestem zaskoczony ilością. Przy okazji zarejestrowało się sporo nowych ludzi :)

Staty:

A1200/3000/4000 - 46
AmigaOne XE, SE and MicroA1 - 3
Sam 440 - 2
Sam 460 - 2
Amiga X1000 - 1
Pegasos 2 - 4
Suma: 58
[#97] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #96

Czy nadal jest możliwość zamówienia? Chciałem zamówić dla classica, a tu >Tego produktu brak w magazynie w tej opcji ale jest dostępny jako
Czyżby taka mała ilośc sztuk była?
[#98] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #96

Hej, widzę, że wersja dla A1200 już niedostępna, a ja się nie załapałem. Mógłbyś orientacyjnie powiedzieć kiedy będzie następna partia? Dziękuję za odpowiedź.
[#99] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Hexmage960, post #98

Znowu można zamawiać. Już zamówiłem, przelew powinien być w poniedziałek :)
[#100] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@pwe, post #99

Rzeczywiście. Dzięki za informację!
[#101] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@pwe, post #97

Jak widzicie zapotrzebowanie przerosło moje założenia. Zresztą Hyperionu też.
[#102] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #96

+1 dla A1200/3000/4000

Widać, że wszyscy chcą używać na WinUAE. Niestety w ostatniej wersji WinUAE mam cały czas jakieś artefakty na ekranie pod Picasso IV. Muszę jeszcze potestować czy to wina wersji WinUAE, jego ustawień czy może fakt, że instaluję nowsza wersję AmigaOS 4.1
[#103] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #101

Gdyby choć trochę rozumieli rynek zarobili by potężne pieniądze. Oprócz systemu Amiga OS, powinien wyjść projekcik z A-EON. Oto on : Raspberry PPC/1 GHz z Altivec/1GB Ram/RadeonHD/sprzętowy emulator 68k ECS i AGA.
Cena Kompletu z systemem i 4GB kartą SD powinna oscylować w okolocy 100 funtów. Umowa z siecią sklepów CPC i masa ciekawskich ludzi kupuje...OK
[#104] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Voyox, post #103

Coż akurat takiego sprzętu za taką kase zrobić się nie da...
[#105] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@alekc, post #102

Muszę jeszcze potestować czy to wina wersji WinUAE, jego ustawień czy może fakt, że instaluję nowsza wersję AmigaOS 4.1

Jeśli rzeczywiście tak jest to pewnie niedługo zobaczymy nową wersję WinUAE.
[#106] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Drako^BB, post #104

Za 100 ft kupuje się tablet z ekranem, 4 rdzeniowym prockiem, 2 gb ramu kartą SD i innymi dodatkami, oczywiście z androidem do kompletu. Więc za taką kasę się da.
[#107] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Voyox, post #106

Nie da się z PPC
[#108] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Voyox, post #106

Tak, da się, ale nie z PowerPC, tylko z ARM-em.
[#109] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@waldiamiga, post #105

Problem znika gdy przestawi się z trybu RGB16 na BGR24. Błąd można zaobserwować w przypadku uruchomienia Workbencha z płyty instalacyjnej - wtedy są widoczne obwódki po lewej stronie ikonek oraz okna zostawiają kawałek ramki na ekranie.
[#110] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #96

Jeżeli jeszcze kogoś to interesuje, podaję statystyki zamówień:

A1200/3000/4000 - 58
AmigaOne XE, SE and MicroA1 - 4
Sam 440 - 2
Sam 460 - 2
Amiga X1000 - 1
Pegasos 2 - 6

Suma: 73
[#111] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #110

Widać, że docelowym systemem dla A-EON i Hyperionu teraz będzie musiał być klasyk oraz WinUAE. Może to w końcu spowoduje, że nie będzie trzeba latami czekać na sterowniki do nowych płyt, podczas gdy pojawiają się następne płyty PPC, ale żadna do końca nie jest dobrze oprogramowana.

Pod WinUAE działa także sieć a w konsekwencji i AmiUpdate oraz AmiStore także po rejestarcji na stronie Hyperionu można aktualizować AOS4.1
[#112] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@alekc, post #111

A jak prędkościowo to wygląda i jaki masz sprzęt ?
[#113] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@alekc, post #111

A jak się okaże, że WinUAE nagle stanie się płatne? A tak serio widać kilka prawidłowości:
- ludzie w PL nie chcą wydawać wielkiej kasy na sprzęt, wolą korzystać z WinUAE, który jest za free;
- cena systemu ma decydujące znaczenie jeśli chodzi o wybór i ewentualny zakup;
- ludzie podchodzą do amigowania z nostalgią, stąd przewaga wersji dla klasyka/WinUAE (ciekawe ilu ma realny sprzęt klasyk PPC -ja obstawiam do 15 osób z listy);
- ludzie nie chcą nowych amig, bo ??? i tu jest zagadka, w sumie po zakończeniu akcji warto by zrobić ankietę dlaczego wybrałeś AOS 4.x final, ciekawe co najliczniejsza grupa odpowie, no i jak wygląda to na całym świecie;
- ludzie mają w domu PC i nie chcą inwestować kasy w Amigę (inną) wolą emulator, może nowe powinno być też na x86?
[#114] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Ender, post #113

Myślę, że nie wolno tak generalizować. Mam 4 komputery z PPC na pokładzie i żaden to Mac. Mój ulubiony sprzęt to A4000D. Ludzie chcą wydawać kasę, tylko może czasami trochę z sensem. Ja jestem zawiedziony supportem dla płyt Sam ze strony Hyperion/E-AON i dlatego nie kupię X1000 ani następców, bo nie widzę w tym żadnej dla siebie korzyści, ponieważ system nie jest w stanie wykorzystać tego sprzętu i nie będzie w stanie jeszcze bardzo długo. Natomiast WinUAE jest dla mnie super rozwiązaniem żeby "wziąć" moją A4000D ze sobą pod postacią notebooka. Czyli w podróży mam 1 sprzęt do pracy i zabawy

Sprzęt na którym uruchamiam to: i7-3520M 2.90Ghz / Win7
Prędkość działania jest porównywalna do klasyka, choć czasami mam wrażenie że waha się to na korzyść emulatora to na korzyść prawdziwego sprzętu. Niezależnie od wszystkiego do super wygodnego używania UAE pod AOS4.1 pod WinUAE jest jeszcze daleko - zakładając że będzie można docelowo przyspieszyć emulowany system powyżej klasyka.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2014 22:58:50 przez alekc
[#115] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@alekc, post #114

To nie jest generalizowanie, tylko próba wskazania fenomenu popularności wersji dla klasyka/WinUAE. Mój mak nie ma tu nic do tego. A ty kupiłbyś netbooka z x86 z wersją AOS 4.x dedykowaną takiemu sprzętowi, czy byś wybrzydzał, że to Intel/AMD? Jak czytał o pomysłach z ARM, to wolę coś ze stajni, które wymieniłem.
[#116] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Ender, post #115

Nawet nie pomyślałem że masz Maca - chodziło mi tylko o to, że kupiłem sprzęt który jest uważany za drogi i nie tylko ja. Dzisiaj A4000 z PPC kosztuje więcej niż niejeden używany samochód. Błagam nie zaczynajmy robić głupiego flame'a - nie szukaj spisku.

Szczerze nie rozumiem tej wojny PPC vs ARM vs Intel. Rozumiem dlaczego Hyperion trzyma się tej platformy i A-EON się jej trzyma bo dzięki temu nie ma konkurencji. Czy umiesz merytorycznie uzasadnić dlaczego wg Ciebie jeden procesor jest lepszy od drugiego? Ja używam przede wszystkim systemu, na czym on działa to sprawa wtórna jeśli działa na tym sprzęcie zgodnie z oczekiwaniami. Mam także linuxa na PPC, ale zazwyczaj używam tego dla x86/x64. Dlaczego? Bo jest więcej oprogramowania dostępnego. Czasami odpalam też AROSA na x86/x64 i Raspberry Pi z... ARMem.

Dla mnie jest ważne, że komuś się chce i coś robi, dzięki czemu mogę się bawić Amigą w różnej postaci.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2014 23:09:51 przez alekc
[#117] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@alekc, post #116

Nie mam zamiaru wszczynać żadnej kłótni. ARM na razie nie ma sensownej wersji 64-bitowej, więc jakby jest gorszy. Dwa masa oprogramowania użytkowego, a i większość gier to Intel/AMD, więc to kolejny powód na nie. ARM zawsze będzie mi się kojarzył z prockiem wspomagającym bodajże dźwięk w Dreamcascie. Jeżeli chcemy komputer do domu, a nie zabawkę tablet, to wybór jest jeden. Jak ktoś zrobi komputer domowy na ARM i zainteresuje on producentów hardware, gier, użytków to wtedy zobaczymy. Nie widzę sensu kisić się w niszy 68k, PPC, czy mojej ukochanej SH, lepiej wybrać coś co jest na wyciągnięcie ręki, szczególnie gdy nie mamy kogoś z wielką kasa i ratować co się da z filozofii systemów, gier itd. Jak mi skasuje drugi raz...
[#118] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
No wszycy kupują wersje ma klasyka ale co z acube/a-eon.
[#119] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Drako^BB, post #118

Szykują Turbo do classica albo pozew
[#120] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
Ciekawe czy ludzie pamiętają, że wersja classic, na WinUAE nie jest wspierana przez Hyperion. Jak można poczytać prędkość potrafi być większa na i5 niż na SAM440/AOne G3 z wyjątkiem FPU i grafiki, które się strsznie ślimaczą. Do tego ograniczenie pamięci....kto ją "zdejmie" w systemie?
Po prostu z ceną 30e za OS4.1 ludzie mają okazję do pobawienia sie, to wszystko. Stąd te wyniki sprzedaży. Ta wersja jest na tyle długo na rynku, że za niewielki nakład pracy (niewiele nowości względem update6) Hyperion zyska nowych klientów i parę groszy. A do 4.2 i tak trzeba nowego sprzętu z PPC, PCI-e, itd....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem