Komentowana treść: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
[#151] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@waldiamiga, post #150

W Cocomo? To raczej pół miliona długu
[#152] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #110

Pierwsze zamówienie zostało opłacone w poniedziałek. Czekam na potwierdzenie, że pieniądze dotarły i wysyłka została zrealizowana.

Do 100 egzemplarzy jeszcze trochę brakuje:

A1200/3000/4000 - 76
AmigaOne XE, SE and MicroA1 - 5
Sam 440 - 3
Sam 460 - 2
Amiga X1000 - 3
Pegasos 2 - 7

W sumie 96 egzemplarzy.

Hyperion wysłał dzisiaj nieoficjalną informację o tym, że użytkownicy, którzy instalują AOS4.1FE pod UAE mają problemy z instalacją z płyty CD. Pomaga stworzenie obrazu ISO płyty. Oczywiście w tekście napisano, że nie jest to oficjalny support dla UAE, a jedynie informacja dla dystrybutorów, aby zaoszczędzić kłopotu z wymianą sprawnych egzemplarzy. Wg Hyperionu problem dotyczy jedynie osób, którzy instalują system pod UAE, na Amigach 1200/3000/4000 problem ten nie występuje.
[#153] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #152

Pierwsze co zrobię to ISO, załaduję także ISO na pendrive..
Nie mogę się doczekać aby potestować na Coer2Duo 3GHz.

@Ender masz rację z tym turbo (do A1200 np.). Ja chętnie bym kupił jakiś 1GHz ze slocikiem na SO-DIMM. Tylko pozostaje kwestia grafiki. Bo 1GHz PPC + AGA to marne rozwiązanie. A przekładać Amigi do dużego pudła z mediatorem nie mam zamiaru... OK

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2014 13:23:07 przez Voyox
[#154] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Voyox, post #153

Załadować w FPGA, bo kupić się pewnie nie da Ati 9200 Mobile i jazda. Wystarczy te 32MB Vram do klasyka.
[#155] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #152

ITU - widzę, że zmienił się status mojego zamówienia. Czyli jeśli dobrze myślę pierwsza partia płyt jest już u Ciebie i lada moment będą wysyłane?

Z ciekawości przekroczyliśmy 100 egzemplarzy?


Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 13:05:25 przez sqter
[#156] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@sqter, post #155

Hej, tak pierwsza partia systemów jest już właściwie rozesłana. Mam nadzieję, że nie pomyliłem się przy pakowaniu.

:)
[#157] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
Lepiej wesprzeć tą kwotą pasjonatów tworzących AROS-a.
[#158] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #152

czyli w Polsce jest okolo 20 osób, które chcą i mogą zrobi na os4 coś sensownego.
[#159] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michal_zukowski, post #158

Proszę nie hejtuj użytkowników WinUAE którzy zamówili OS4.1 FE. Większość z tych osób to pasjonaci i miłośnicy komputerów Amiga tak jak Wy - tylko odpowiedniego hardware'u im brakuje.
W czasach gdzie na PC wszystko można pobrać z NETu za FREE, każda osoba która zamawia oryginalny Amiga OS 4.1 FE zasługuje co najmniej na zwykłe "dziękuję. Tym bardziej, jak kupujący nie ma odpowiedniego sprzętu, a system zamierza uruchomić na "wirtualnej" platformie nie mając żadnej gwarancji, że będzie mu to dobrze działać.
[#160] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michal_zukowski, post #158

20 osób które zapłaciły tak wiele za tak niewiele.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 16:10:34 przez Pinto
[#161] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@sqter, post #159

To nie hejt, po prostu na razie przez ograniczenie pamięci nie za bardzo bedzie sie dalo korzystać z nowego oprogramowania, ale jako podkladka pod uruchamianie starszego softu, bez starych błędów i z ładniejszym wyglądem OS4 sprawdzi sie doskonale, a jak (lub jeśli) Hyperion zdejmie ograniczenie dla pamięci to będzie można pokusić się o sensowniejszą pracę.
[#162] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #156

Dotarło. Dziękuję :) Dziś testy. Pamiętajcie, że najlepiej zrobić obraz ISO i z niego instalować. Dla mnie nie ma problemu jeśli nie ruszy na WinUAE mam 2 klasyczne maszyny z PPC jeszcze.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 10:10:06 przez pong777
[#163] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michal_zukowski, post #158

To chyba nie do końca tak. Ja na przykład kupiłem tylko dla klasyka, bo dla dwóch SAM które mam nie widzę sensu. Możliwe, że w przyszłości dokupię licencję Classic dla WinUAE. W przypadku SAM440 gdzie mam 3d system FE nic nowego nie wnosi, nie będzie działać szybciej czy stabilniej niż 4.1u6 a pamięć też jest ograniczona. W przypadku SAM460 z Radeonem nadal nie ma 3d... więc FE nie wniosło dla mnie nic ważnego i przydatnego oprócz kontekstowego menu i wygodniejszego shella. Zobaczymy czy będzie coś ciekawego w update'ach bo Hyperion zapowiedział, że kolejne aktualizacje będę wymagały FE a u6 nie będzie wspierane.
[#164] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@pong777, post #162

Koniecznie się pochwal testami na klasyku. Ciekaw jestem tego nowego system graficznego. Ciekawe,czy dalej jest oparty na Picasso..
[#165] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #156

Przed chwileczką dotarła paczka i do mnie
[#166] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@RAL, post #165

Cieszę się, że poczta działa sprawnie. Mam tylko nadzieję, że każdy dostanie to co zamówił, bo przy tej ilości wysyłek, po n-tej pakowanej paczce się już miesza w głowie...
[#167] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Grisza, post #164

Pod WinUAE mam te same artefakty - pozostałości z otwartych wcześniej okien co miałem. Jest wspomniane podczas instalacji coś o zamienniku Picasso! Ogólnie tak to wygląda:


AmigaOS41Final.jpg


AmigaOS41Final_2.jpg


AmigaOS41Final_3.jpg


Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 11:51:55 przez pong777
[#168] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #166

W moim przypadku firma kurierska UPS przełożyła termin dostawy przesyłki z dzisiaj na następny dzień roboczy ... Jak widać wszyscy zaczynają świętować Sylwestra ...
[#169] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #166

Eee tam, porządna firma, to i paczka właściwa i na czas
[#170] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@biax, post #168

Ja dostałem przed południem (czasem Poczta Polska potrafi zaskoczyć, szkoda że tak rzadko), ale i tak za instalkę biorę się dopiero za tydzień. Sylwester jest dla ludzi, świętuj z nimi ;)
Trochę rozczarowany jestem brakiem podręcznika (we wcześniejszej wersji był), jak już chcieli schodzić z kosztami to mogli dać w pdf. Przeglądałem płytkę pod PC, szału nie ma ale w sumie warto było.
[#171] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@adam_mierzwa, post #170

Mam i ja. Moja A1200 z PPC już się cieszy.szeroki uśmiech
[#172] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #166

Kiedy będzie następna partia systemu dostępna w sklepie ?
[#173] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Pawelek, post #172

Druga partia systemów powinna być na początku przyszłego tygodnia.
[#174] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #173

Ale chodzi mi o taką partię dla osób nowych które wogóle nie wpłaciły kasy w preorder, który się skonczył.
[#175] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Pawelek, post #174

Spokojnie mozna cały czas składać zamówienia. Będą realizowane na bieżąco
[#176] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #166

Os dotarł do mnie wczoraj rano- dzięki ITU za sprawną realizację ok, racja

Zawartość pudełka zaskoczyła mnię papierową instrukcją w języku polskim (oprucz innych języków), oraz dyskietką startową!
[#177] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@BULI, post #176

Ciekawe, kto napisze recenzję do PPA#15 ;)
[#178] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@BULI, post #176

U mnie paczke poczta polska dostarczyla w sylwestra rano. Wlasnie rozpakowalem i chce instalowac, lecz cos po ustawieniu ppc i picasso uae zaczyna swirowac po dolaczeniu obrazu aos. Jesli obraz zaladuje do uae wystartuje plyta czy koniecznie trzeba tej dyskietki uzyc? Jest gdzies szczegolowy opis instalacji AOS na WINUAE?
[#179] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@wawul2, post #178

[#180] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Hexmage960, post #179

dzieki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem