Komentowana treść: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
[#61] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@pong777, post #60

No i ze sprzętem na AmiParty :)))
[#62] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@TomK, post #30

Edit: nie ma co się powtarzać :P.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 00:32:13 przez strim_
[#63] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
Która wersje kupić żeby po używać na winUAE?
[#64] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Amnes, post #63

Wersje na klasyka
[#65] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Ender, post #51

Ja zamówiłem dla A1200 z PPC.
[#66] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@zzielinski, post #29

Czytam komentarze i... jestem w szkoku. WinUAE? PPC? A przecież nigdy miało nic być emulacji PowerPC :O Chyba jestem baaardzo do tyłu ;) Muszę częściej wchodzić na PPA.
Swoją drogą za te 125 zł otrzymamy jakieś ładne pudełeczko czy coś? Czy tylko płyta w samym opakowaniu?
Moje Amigi PPC nie mają, ale pod WinUAE z chęcią się pobawię.
[#67] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #43

Uaktualnienie statystyk zamówień (część osób błędnie wybrało platformę sprzętową):

A1200/3000/4000 x30
AmigaOne XE, SE and MicroA1 x3
Sam 440 x2
Sam 460 x1
Amiga X1000 x1
Pegasos 2 x1

Wysłałem również zapytanie do ACube o dostępność płyt Sam460

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 09:16:30 przez ITU
[#68] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@pwe, post #66

Ja najbardziej cieszę się że AOS 4.1 obsługuje Warp3D w BVision i wreszcie pogram sobie w Quake na AOS4.x. No bo ileż można grać na WB 3.1? ;)
No a generalnie to mam pretekst aby zwiększyć ram w A1200 do 256 MB. :)
[#69] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Andrzej Drozd, post #68

pytanie czy OS 4.1 ruszy na mojej A1200 + blizart 1230 64mb + Mp711 ?
i będzie mozna grać jak na WB3.1 czy to tylko dla "PPC"
[#70] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@JacK_Swidnik, post #69

Tylko PPC.
[#71] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@JacK_Swidnik, post #69

Nie ruszy, wymaga PowerPC.
[#72] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@recedent, post #48

@ recedent
system już teraz można kupić po okazyjnej cenie 49 Euro

Ale ta cena dotyczy tylko i wyłącznie wersji na Efikę.
Reszta wersji zaczyna się od 79 Euro
[#73] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #67

A czy statystyki uwzględniają produkty dodane do koszyka i nieopłacone jeszcze?
[#74] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
Swoją drogą, za tą cenę, to mogli by nawet sprzedawać wersję 68k w ładnym pudełku i też by zeszła. Oczywiście kupiłem już rano ;)
Fajne takie oferty, tydzień temu updatowałem Directory Opusa do 11 za 120 zeta gdy normalnie ponad 400 kosztował.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 15:37:53 przez pawelini
[#75] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@glichtanski, post #73

Pewnie tak. Przelew najczęściej pojawia się na koncie na następny dzień. A znam też przypadki że przelew wykonany w piątek dochodzi dopiero w poniedziałek, mimo że sobota dla większości banków jest robocza conajmniej do 15-tej. Jedynie w tym samym banku jest to sprawa "kilku minut".
[#76] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@glichtanski, post #73

Statystyki obejmują złożone zamówienia. Większość jest już opłacona.
[#77] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #76

Aha. Ja będę "prawdopodobnie" kupował w styczniu.
[#78] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@pawelini, post #74

Swoją drogą, za tą cenę, to mogli by nawet sprzedawać wersję 68k w ładnym pudełku


Tak czy inaczej, WinUAE PPC wymusiło na twórcach AOS4 inne myślenie.
Zauważ że z różnych źródeł, po piracku już i tak można sobie "ukraść" AOS4.0 dla klasyka. Nikt tego w zasadzie już nie ściągał, ponieważ conajmniej 9/10 użytkowników klasyka z PPC i tak ma oryginały, ponieważ liczyło się pudełko i ówczesna możliwość rejestracji na stronie Hyperionu aby ściągać dodatki. Już dawno dodatków nie ma, tylko możlwość updejtu do 4.1.
Aktualna cena AOS4.1 to rewelacja i nikt nawet nie pomyśli o ściąganiu lub kupnie jednego systemu przez 5 użytkowników. Lepiej mieć oryginał w pudełku.
[#79] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@glichtanski, post #77

Aha. Ja będę "prawdopodobnie" kupował w styczniu.


To sobie nie kupisz tak tanio, bo za przesyłkę dużo więcej zapłacisz? Chyba że poczekasz na kolejny preorder.
[#80] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Andrzej Drozd, post #78

Andrzej jak ktoś ma klasyka za grube tysiące (sam wiesz ile co kosztuje) lub nowy sprzęt za kilka/kilkanaście tysięcy to pewnie i tak by kupił. Co innego jak ktoś używa darmowego WinUAE, udającego klasyka z PPC. Te kilkadziesiąt sztuk to kropla w morzu tych co uruchomią klasyka PPC na szybkim PC. Cena rewelacyjna to fakt w porównaniu z tym co było i pozostaje mieć nadzieję, że zarobią tyle, że będą mieli motywacje do dalszych prac. Swoją drogą ciekawe jak się zwie i postrzega taki jeden z drugim co umieszcza "spiracony" system - amigowy mesjasz?
[#81] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Ender, post #80

Cena jest bardzo dobra, sam trochę zastanawiam się nad zakupem tego systemu. Pytanie tylko jak na moim sprzęcie (BPPC 210MHz i BVision) będzie ten system działał i co praktycznie będę mógł zrobić mając 192MB fastu? Boje się, że to nie ma sensu i ewentualną zabawę w OS4 musiałbym kontynuować na WinUAE. Z drugiej strony nowy system w zasadzie nie daje mi nic - ot, taka ciekawostka...
[#82] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Ender, post #80

Andrzej jak ktoś ma klasyka za grube tysiące (sam wiesz ile co kosztuje) lub nowy sprzęt za kilka/kilkanaście tysięcy to pewnie i tak by kupił.


No wiesz...ja swoją kartę PPC kupiłem tuż przed nowym milenium. Wydałem dużo. Można powiedzieć że byłem szalony, ale wtedy pecety też miały szaleńcze ceny. Zarabiałem wtedy około 500-700 zł (już nie pamiętam dokładnie). Prawdopodobnie były to trzy wypłaty. Za kartę dałem prawie 1600 zł. Przeliczmy sobie ile to jest - dwie lub trzy wypłaty? Nawet "żałosne" 1200 daje prawie 4 tyś. Coś się jednak poprawiło, bo karty PPC (białe kruki), nie kosztują dzisiaj trzy wypłaty?
Tak czy inaczej ja tą kartę mam od około 15 lat. Mam, więc używam. Dzisiaj nigdy bym się nie zdecydował na jej kupno. Wtedy tak, bo to była rewelacja. szeroki uśmiech


Co innego jak ktoś używa darmowego WinUAE, udającego klasyka z PPC.


Może nie powinienem tego pisać, ale na najnowszym, najlepszym i wypasionym pececie za nawet 10 tyś zł, nikt nigdy (aktualnie), nie osiągnie prędkości działania AOS4 takiej jak ja, na swoim klasyku. Dlaczego?
A no, jest prosta odpowiedź, pecet z wieloma rdzeniami za 10 tyś, może nawet liczyć wirtualną rzeczywistość i wymiatać stare pecety, ale kwestią WinUAE jest tylko jeden rdzeń. Nawet stary pecet za 200 zł co ma prawie 4 GHz na procku, lepiej obsłuży WinUAE niż pecet co ma 8 rdzeni i tylko 2.5 GHz.
Co chciałem powiedzieć...nie ma jeszcze peceta który osiągnie prędkość AOS4.x taką, jaką osiąga moja A1200 z PPC.

Swoją drogą ciekawe jak się zwie i postrzega taki jeden z drugim co umieszcza "spiracony" system - amigowy mesjasz?


Moim zdaniem to jakiś anarchista.
[#83] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@gorzyga, post #81

Pytanie tylko jak na moim sprzęcie (BPPC 210MHz i BVision) będzie ten system działał i co praktycznie będę mógł zrobić mając 192MB fastu?


Też mam 210 MHz i tylko 128 MB. System będzie działał rewelacyjnie, tak jak AOS4.0.
Będziesz mógł zrobić dużo - poczujesz się jak użytkownik Pentium 1 200 MHz.pomysł
Z tym że będziesz miał na pulpicie swój ulubiony system. Odpalisz wiele programów, wiele formatów które niedostępne są pod AOS3 ze względu na słabą moc 68k.

Boje się, że to nie ma sensu i ewentualną zabawę w OS4 musiałbym kontynuować na WinUAE.


Obawiam się że nie masz tak mocnego peceta. Tzn. kup jakiegoś grata za 200 zł, podkręć go do 5 GHz, zacznij chłodzić czymś wydajnym, to wtedy może nawet osiągniesz prędkość PPC w klasyku.

Z drugiej strony nowy system w zasadzie nie daje mi nic - ot, taka ciekawostka...


No to lepiej pobiegaj lub pochodź po górach. Komputery to strata czasu. Przecież dzisiaj to sprzęt AGD. Czy wiesz ile zajmuje takie pisanie na portalu?szeroki uśmiech
[#84] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Andrzej Drozd, post #83

Spokojnie, ja się tylko zastanawiam, bo ogólnie jestem zadowolony z klasycznego AmigaOS 3.1 - nawet 3.9 jakoś nie przypadł mi do gustu. Pisanie na portalu zajmuje o wiele mniej czasu niż zabawa z "amigową kanapką" w takiej konfiguracji jak moja - zawsze jest coś do zrobienia :)
[#85] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Ender, post #80

"Amigowy Mesjasz"???
Chyba Ci się Ender Biblia z Robin Hoodem pomyliła...
Mesjasz był bezgrzeszny (1 Piotra 2:21,22) bezinteresownie oddał życie za innych (1 Piotra 3:18), więc przyrównywanie Go do złodzieja czy oszusta jest mocno nietaktowne - nawet jeśli uważasz Jezusa za fikcję literacką...
[#86] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #76

Gdzieś Hyperion pisał że systemy roześlą jeszcze przed Świętami więc...
ITU jak dostaniesz przesyłkę to zafunduj nam jakąś fotkę jak to wygląda, nasycimy się nią w oczekiwaniu na listonosza :)

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2014 22:33:10 przez Davka
[#87] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ITU, post #76

Fajna oferta. Oczywiscie kupiem wersje na classic system for WinUAE.
Chyba ze sie dorobie PPC do Amigi 1200 ale zwazywszy ceny, to raczej potrzeba by przeniesc sie w czasie i tam zakupic...
[#88] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Voyox, post #87

Tez kupilem Amiga OS na klasyka. Czekalem na WINUAE z PPC sporo czasu. Cena OS wreszcie w normalnej cenie.
[#89] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@pwe, post #66

Swoją drogą za te 125 zł otrzymamy jakieś ładne pudełeczko czy coś? Czy tylko płyta w samym opakowaniu?


It comes professionally produced as full version on physical media in a nice DVD box, together with a booklet containing installation instruction as well as a little extra
[#90] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Ittaj, post #85

Po pierwsze był "?", no i pytanie za kogo uważa się ten, który tak robi? Być może za Robin Hooda, a być może myśli, że zbawia amigowy świat od pijawek, wyzyskiwaczy, handlarzy, etc. Podejrzewam, że on uważa się za bezgrzesznego (przecież nie kradnie według niego). Teraz chyba jasne o co pytałem.

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2014 08:55:29 przez Ender
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem