Komentowana treść: A1222+ dostępna w sprzedaży
[#181] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@MUFA-amigaone-pl, post #151

Mam takie skromne pytanie, mianowicie czy w którymś z odcinków "Amiga bez ściemy" nawiązujecie na temat Morphos'a? Jego zalet i wad w stosunku do systemu AmigaOS4? Chętnie bym obejrzał, a nie chcę się przebijać przez wszystkie odcinki, w celu obejrzenia tego co mnie interesuje, bo Amigę 68k znam od że tak powiem od dzieciństwa ;)
[#182] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@karolb, post #181

Niestety ale nie będę robił porównania AOS4 vs. MOS bo nie chcę hejtu na kanale. W okolicach weekendu będzie Falcon vs. A1200, też spodziewamy się gorących komentarzy. Niemniej to są tematy sprzed 30 lat, więc nie rozpalają aż tak mocno głów jak sprawy współczesne.
5
[#183] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@michal_zukowski, post #156

A teraz takie gdybanie na temat amigowych platform. A gdyby takie G4 lub G5 teoretycznie dałoby się popędzić do mitycznych 6 GHz jak piszą o serii POWER (tych nowszych wersjach na Wiki) to by coś dało? A może szybsza pamięć RAM np. DDR3/DDR4/ HBM/GDDR zamiast większego zegara procesora, a może więcej pamięci cache? APU z PPC, PPC i GFX na jednej płytce tak jak pierwsze CoreDuo i chyba ostatnia rewizja procka Xbox 360, czy jednak osobne procesor i osobno GFX po PCIex? Czy to uratowałoby PPC?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 18:53:16 przez KM_Ender
[#184] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@MUFA-amigaone-pl, post #182

Falcon? ten komputer, który Atari stworzyło, bo na STE nie mogli zrobić płynnej wersji Pinball Dreamsa, a całość oprogramowania rozrywkowego zamyka się w liczbie 20? No poczekam na porównanie...

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2024 19:55:19 przez michal_zukowski
1
[#185] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@michal_zukowski, post #184

Atari falcon to niewypał. Też ciekaw jestem tego porównania jakie tam na siłę plusy wciśnięto.
1
[#186] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@KM_Ender, post #183

Moim zdaniem nic by to nie dalo.
Ludzie nie beda kupowac sprzetu na ktory nie ma oprogramowania, a programisci nie beda pisac programow na sprzet, ktory slabo sie sprzedaje.
Zeby cos sie zmienilo w tej kwestii to musialaby jakas firma wlozyc w to kupe kasy, a chetnych firm na takie ryzyko brakuje.
1
[#187] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@amikoksu, post #185

Na pewno nie port szeregowy w formie gniazda din5.
2
[#188] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@MUFA-amigaone-pl, post #182

Niestety ale nie będę robił porównania AOS4 vs. MOS bo nie chcę hejtu na kanale.


Szkoda że jeśli "bez ściemy", to nie będzie wszystkiego, tylko AOS4, ale poniekąd rozumiem.

W okolicach weekendu będzie Falcon vs. A1200(...)


Porównując te dwie platformy np. z takim samym CPU, i do tego co potrafi Falcon z DSP wycisnąć... OK
[#189] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@powerzx, post #186

Moim zdaniem - sprawnie i szybko działająca przeglądarka internetowa rozwiązuje w dzisiejszych czasach naprawdę sporo problemów z oprogramowaniem. Może się nam to podobać lub nie, ale tak jest.
5
[#190] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@karolb, post #188

Przypominam, że ten sam dsp a nawet lepiej taktowany siedzi amigowych kartach Delfina
3
[#191] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@recedent, post #189

To niech wykorzystają Chromium i zrobią przeglądarkę. Tylko kto?.
4
[#192] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@rbej1977, post #191

chromium ma wersje pod ppc?, no proszę...


Ostatnia aktualizacja: 12.03.2024 08:17:01 przez michal_zukowski
1
[#193] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@michal_zukowski, post #192

Stainless

jak dla mnie to była najlepsza i najszybsza przeglądarka na PPC, bez problemu działała do 2016 roku potem strony nie chciały się otwierać przez brak nowego szyfrowania.
1
[#194] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@rbej1977, post #191

Zrobią a później marudzenie niektórych, że strony wolno działają hihi. Ciekawe co ludzie robili na komputerze jak internetu nie było. Oprócz grania, to coś tworzyli. Teraz tracą czas na jutuby i podobne rzeczy.
1
[#195] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@amikoksu, post #194

Czyli nie dawajmy Amigowcom przeglądarki bo całymi dniami będą wpatrywać się w YT i przestaną cokolwiek tworzyć. Może od razu zaszyjmy się w jaskini.
1
[#196] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@rbej1977, post #195

Bez przesady.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2024 09:14:35 przez amikoksu
1
[#197] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@michal_zukowski, post #192

kurcze dopiero teraz odkryłem, że autor udostępnił źródła

https://github.com/mesadynamics/stainless
1
[#198] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #197

ale jak z obslugą obecnych standardów? losowa przeglądarka sprzed 14 lat pewnie ich nie obsluguje
[#199] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@michal_zukowski, post #198

nie wiem, na tej przeglądarce oglądalem stream z revision 2017, kiedy o kilka lat nowszy odyssey ze swoim zajebistym webkit nic nie pokazywał
[#200] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@michal_zukowski, post #184

Falcon? ten komputer, który Atari stworzyło, bo na STE nie mogli zrobić płynnej wersji Pinball Dreamsa


Rozumiem takie coś w połowie lat '90 na fali wojenek, ale obecnie i znów to samo z dostępem do wiedzy Internetu? Jeszcze nie sprawdziłeś Obsession Pinball na STE, która okazała się tak dobra, że potem została skonwertowana na Amigę?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2024 09:49:55 przez Jacques
1
[#201] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@Jacques, post #200

Ja grałem w Obsession Pinball na swoim STE i cóż ten tego, jak na STE to spoko. Ale to nie była dobra gra, na Amie zdaje się jakiś wybitnych not od recenzentów i graczy nie dostawała.
1
[#202] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@fazior, post #201

Wg mnie była bardzo dobra i zawierała w sumie wszystko to, co Pinball Dreams. Na STE to był hit i rodzynek (doskonała grafika, dźwięk/muzyka, płynność). Co do Amigi, to wyszła późno, bo dopiero w 1995 roku gdy rynek na tym komputerze już był nasycony pinballami (Dreams to 1992), także była wtórna i o dobre recenzje było trudno.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2024 09:03:53 przez Jacques
1
[#203] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@Jacques, post #202

A w 1996 roku wyszedł SlamTilt, który wytarł podłogę wszystkimi dotychczasowymi fliperami, które to wcześniej "nasyciły rynek do cna"...
8
[#204] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@recedent, post #203

Oczywiście że tak, przecież jak napisałem: Obsession była wtórna (klasy Pinball Dreams), a Slam Tilt to nowa jakość. Podobnie jak np. Psycho Pinball, który wyszedł niestety tylko na PC.

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2024 13:46:49 przez Jacques
[#205] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #199













* boczny pasek bookmarks można ukryć
** na wp onet jest sieczka
https://news.softpedia.com/news/Download-New-and-Improved-Stainless-Web-Browser-116243.shtml
[#206] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #205

daj screena z allegro
[#207] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #205

Tak z ciekawości - na windzie najnowszy firefox i chrome, mają tak:



Chyba że trzeba czekać nie wiadomo ile...
[#208] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@michal_zukowski, post #206

jak już się uda obejść brak nowch zabezpieczeń SSL to otrzymałem jednorazowo jakąś informacje o blokadzie javaskrytów w przeglądarce jednak zaraz potem strona ładuje się i oczywiście na stronie jest sieczka, tylko że na amigowych systemach brakuje nowocześniejszej lekkiej przeglądarki do poruszania się po amigowych stronach (IBrowse od dawna nie daje rady)

@karolb kliknij na literę A










Ostatnia aktualizacja: 05.04.2024 00:14:52 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#209] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@karolb, post #207

OK

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem