Komentowana treść: A1222+ dostępna w sprzedaży
[#1] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży
Powstał po 8 latach... cena hmm jak dla mnie powinien koszyować ok 2/3 tego. Nie dam ok 7k pln za ten twór Taborowy.
6
[#2] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży
oraz opcjonalną kością pamięci 4 GB SoDDR3 w cenie 1199 euro

cena z ram to 1,238.90 + 14euro przesylka + 5% paypal fee ( 62 euro ) razem 1315e dla plyty albo 1,720e caly zestaw - taki szczegol.

Czy to troche nie "teges", ze obciazaja dodatkowo klienta oplata ? Slabe troche ;/ Ceny nie komentuje, bo dla jednego to pewnie grosze, a kogos innego rok odkladania z tego co zostaje(?) Czytam specyfikacje tej plyty i za taka cene, to troche bida


Ostatnia aktualizacja: 07.03.2024 21:43:54 przez cactoos
4
[#3] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży
Ponad 5000zł za płytę i AmigaOS4? Z prockiem gorszym niż w Macu Mini G4 czy PowerBooku G4?
7
[#4] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@michal_zukowski, post #3

Niestety, ale dla dużej większości nas (Polaków), to słabo wygląda finansowo. Firmy ciągle chcą zarabiać bardziej na sprzęcie, niż oprogramowaniu. Ja bym sobie zamarzył AmigaOS4.x na jakiegoś Maczka (najlepiej G5). Gotów bym był (w szczycie) zapłacić nawet 250€.
2
[#5] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@Kitech, post #4

No 1200 Euro to dość wysoka cena za płytę, podobnie 1600 za komputer.

Chciałbym wspierać możliwie najwięcej Amigowych inicjatyw, a taki nowy komputer wyposażony w system Amiga OS 4 byłby wysoce przydatny, ale są pewne bariery nie do przeskoczenia. Zostaję zatem przy swojej Amidze 1200. To jest moje wspieranie tej platformy.

Co do konfiguracji sprzętowej to z tego co wiem Amiga OS 4 nie jest bardzo wymagający co do zasobów i potrafi wydajnie funkcjonować przy mniejszych zasobach.

Ogólnie Amiga nigdy nie miała dużego zapotrzebowania na zasoby, mimo zaawansowania. System Amiga OS 3 dobrze pracuje na AGA z 2MB gfx mem, 4 MB other mem oraz procesorze MC68020+. Wielozadaniowość zrobiona z wysoką klasą. Na takim procku kilkadziesiąt Tasków i Procesów nie stanowi problemu.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2024 23:19:36 przez Hexmage960
[#6] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@Hexmage960, post #5

Amiga OS 4 nie jest bardzo wymagający co do zasobów


Nawet jeśli powstanie pod AOS4.x przeglądarka na miarę Wayfarer, to i tak ten sprzęt jest za słaby, jedyną zaletą A1222 jest to że jest nowy, ale ta zaleta się skończy razem z gwarancją.

No ale kto bogatemu zabroni produkować taki sprzęt, na jaki ma widzimisię.
Ludzie zagłosują portfelem :)
3
[#7] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@karolb, post #6

Płyta A1222 z AmigaOS 4 miała zbudować bazę userow OS4, na początku mówiło się o okolo 350 euro, i na to było wielu chętnych (ja też).

7 lat temu.

https://www.ppa.pl/forum/amigaos-4.x/36901/zamowienie-grupowe-na-amigaone-a1200/2#m583511
9
[#8] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@vojo, post #7

Pamiętam, że też cena była bardzo atrakcyjna.. ale za tą cene ok 1300e pomoże społeczności amigowej jak umarłemu kadzidło. kilka osób kupi... wszystkie te poślizgi z wypuszczeniem płyty raczej nie zachęcają do zakupu... ciekawi mnie jak wygląda porównanie z płytami sam...
Szkoda że os4 nie można odpalić na jakimś kilerze... wtedy sprzedaz systemu znacznie by wzrosła...
[#9] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@luka, post #8

Jak dla mnie lepiej kupić Sam460, Tabor ma lepszy proc, ale nadal za wolny żeby sensownie pochodzić po necie. Więc pozostaje zabawa z OS4 bo do niczego sensownego nie będzie użyteczny więc lepiej kupić coś tanszego.
9
[#10] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@Kitech, post #4

Niestety, ale dla dużej większości nas (Polaków), to słabo wygląda finansowo.

To po prostu bardzo kiepska oferta - tak niewiele (wydajności) za tak wiele

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2024 07:16:54 przez Jacques
5
[#11] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży
Jaki klasyczne oprogramowanie wykorzysta moc tej Amigi? Może jest i sens kupno tego sprzętu.
[#12] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@Jacques, post #10

Jak ktoś chce Intel Outside(R) (i ARM Outside(R)), to musi niestety zabulić, i to dużo. I to nawet bez naklejki.
[#13] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży
Przyznaję, że jestem pod wrażeniem.

1199 EUR za g...o. Zajęło im to tyle lat, że NXP zdążył napisać że nie polecają tego procesora do nowych projektów.

Tam nic nie ma co by mogło zachęcić do używania tego "komputera". Jedyny slot pójdzie na kartę graficzną a że to pcie x4 to pewnie nie ma znaczenia co wsadzić bo i tak transfer ograniczony łączem. Zresztą pytanie czy ta namiastka procesora dałaby radę popchnąć więcej.

Tam nawet USB 3 nie ma.
7
[#14] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@hrw, post #13

Wyczekali tyle lat, żeby sprzedawać już jako retro
14
[#15] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@michal_zukowski, post #3

Z prockiem gorszym niż w Macu Mini G4 czy PowerBooku G4?


Za mniej więcej tyle to można mieć i9 12 generacji z 32GB RAM, budą, 2TB SSD i zasilaczem 1000 W, jedynie bez wypasionej grafiki.

Ale co kto woli.
5
[#16] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@niebuszewo, post #15

Tak, i pod QEmu mieć AmigaOS4.x z podobną prędkością a może nawet i większą.
10
[#17] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@hrw, post #13

może i drogo i wolno ale za to bez wsparcia dla nowszych gcc więc nowsze webkity są nieosiągalne.
8
[#18] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@michal_zukowski, post #9

Do internetu to są maki, pc. A1222+ do amigowych stron będzie spoko. Chyba nikt nie oczekiwał nawet te kilka lat temu, że dzięki A1222+ będzie mógł swobodnie hulać po stronach. Do pobawienia się w amigowych programach i systemie, A1222+ powinno wystarczyć. Dzisiejsze amigowanie to przecież zabawa.
2
[#19] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@vojo, post #7

Miało być 400EUR... Jest 1200. Ja podziękuję.
5
[#20] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@gerul, post #19

Według informacji z 2015r https://www.ppa.pl/aktualnosci/a1222-tabor.html "Cena płyty głównej ma oscylować w przedziale 700 - 1000 euro.".
1
[#21] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@luka, post #1

W takiej cenie (2/3) można kupić ostatnią rewizję Sam460LE 1.14 Ghz Ma kilka minusów, ale też sporo plusików. Do nieśpiesznego eksplorowania AmigaOS 4.1 jest OK



Ostatnia aktualizacja: 08.03.2024 10:30:26 przez misha
3
[#22] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@michal_zukowski, post #16

Są jakieś testy wydajności porównujące QEMu vs realny sprzęt pod OS 4.1 ?
2
[#23] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@Sventevith, post #22

A znasz miejsce skąd legalnie można OS 4.1 do takich testów pobrać?

MorphOS-a można przetestować łatwiej. Tylko trzeba się w darmowych 30 minutach zmieścić.
[#24] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@Sventevith, post #22

na najlepszych prockach tylko X5000 i X1000 jest szybsza niż Qemu.

tu masz pare filmow naraz i dzialają:
2
[#25] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@hrw, post #23

Ja kupiłem od kogoś z giełdy za kilkadziesiąt złoty bo chciałem się pobawić ale czasu brak muszę odpalić na WinUAE oraz QEmu jak znajdę chwilę. Teraz nawet na klasyka nie mam czasu.

Tutaj jest do kupienia za 115 PLN. Cena spoko za kilkanaście kilkadziesiąt godziny zabawy. Bilet do kina kosztuje
na 2h film kosztuje 1/3 tego.
https://programatory.archi-tech.com.pl/pl/p/AmigaOS-4.1-Final-Edition-Pegasos2/335
[#26] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@Kitech, post #4

Firmy ciągle chcą zarabiać bardziej na sprzęcie, niż oprogramowaniu.
Trudno się dziwić, skoro ludzie chętnie kupują sprzęt, a niechętnie kupują oprogramowanie. Piszę to jako człowiek, który tworzy(ł) zarówno sprzęt, jak i komercyjne oprogramowanie.
6
[#27] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży
Toć można kupić, pobawić się i odsprzedać z niewielką stratą, a w przypadku braku towaru, nawet zyskiem.
[#28] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@amikoksu, post #11

Zadne klasyczne oprogramowanie amigowe nie wykorzysta tego sprzetu, bo CPU w nim nie jest kompatybilny z M68k.
Zeby uruchomic cos z klasyka to bedziesz musial skorzystac z emulatora.
[#29] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@amikoksu, post #11

Jaki klasyczne oprogramowanie wykorzysta moc tej Amigi? Może jest i sens kupno tego sprzętu.

Każde? Przecież wszystko przyspiesza. Pamiętam, że np. Page Stream dopiero na Pegasosie G3 zaczął działać tak jak powinien. Wcześniej, na dowolnej Amidze klasycznej to był lekki koszmar.
Pokazanie głupiego obrazka, filmu w jakimś formacie wymagającym ciężkiej dekompresji, zakodowanie czegoś Lame czy ffmpeg. A nawet wyświetlenie dużej listy plików w oknie. Gdy czasem widzę na jakichś filmach jak coś takiego działa na 040 czy 060 to nie mogę uwierzyć, że ćwierć wieku temu byłem tym zachwycony. W porównaniu z maszynami z nawet słabymi G3/G4 to jest nieużywalny dramat.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2024 12:52:34 przez MDW
2
[#30] Re: A1222+ dostępna w sprzedaży

@MDW, post #29

Ok... a klasyk z pistormem vs to cudo?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem