kategoria: AmigaOne
[#31] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@agrajek, post #30

Właśnie to chciałem napisać. Konkurencja może byłaby wtedy gdyby na Vampirze dobrze działał OS4. Na ten moment OS4 poprawnie działa na PPC.

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 07:19:50 przez Sokok
[#32] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Sokok, post #31

Szczerze....
OS4.x jest fajny ale dopieszczony OS3.1/3.5/3.9 przez Cloanto prezentuje się o wiele lepiej.
Wiec nie czuje jakiejś straty nie mając OS 4.x.
Przewiduje ze jednak w miarę upowszechniania się V4 z 68k pojawi się więcej nowego softu niż na tabor, dlatego że PPC ma sporo platform sprzętowych a zastój tam aż przykro.
Ja jestem userem . Ale jeśli ktoś jest programista i się obija to jest to przykre.
Podziwiam każdego kto w miarę możliwości działa na polu tworzenia oprogramowania. ...
[#33] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Voyox, post #32

Zatem A1222 nie jest dla Ciebie i prosiłbym, że gdybyś chciał kontynuować offtopic, załóż proszę osobny wątek i tam kontynuuj.
[#34] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Sokok, post #33

Raczej A1222 jest dla mnie. I zapewne zaopatrze się w ten produkt.
Wszysko dla porównywania. ....
[#35] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Sokok, post #11

Kokos:
> Odkopuję temat. Za tydzień spotkanie z Trevorem, do tego czasu chciałbym mieć z
> grubsza wiadomą sytuację ile osób jest chętnych. Jeśli ktoś się zdecydował, albo zmienił
> zdanie - niechaj użyje formularza w pierwszym poście już teraz. Dzięki! :)
---------------------
Hej,
pozostaję przy decyzji - brałbym, jak TIRa na prostej, najwyżej się zapożyczę. ;)
Pozdro.
[#36] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #35

Ja też już się napaliłem trochę OK
[#37] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@_arti, post #36

Bardzo mnie cieszy entuzjazm, mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę mieć dla większości dobre wieści. :)
[#38] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Sokok, post #37

Ja odpuszczam.
[#39] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@KM, post #38

Ok, zmień odpowiedź w formularzu.
[#40] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Sokok, post #39

zmieniona
[#41] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@KM, post #40

Ja także nie mogę się doczekać . OK
[#42] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Sokok, post #1

Informacyjnie:
Na tę chwilę otrzymałem od Was 53 zgłoszenia, przy których uważam, że potencjalnie Trevor mógłby sprzedać ok 45 maszynek.
[#43] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Sokok, post #11

U mnie bez zmian - wciąż jestem chętny na A1222. Rozumiem, że w takim razie 0 modyfikacji na formularzu ?
[#44] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@adi, post #43

Tak, mam Ciebie na liście, nic w związku z tym nie musisz robić. Chyba, że chcesz zmienić kwotę albo ilość płyt, to możesz zaktualizować swoje zgłoszenie.
[#45] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Sokok, post #44

Jakiś update po AmiParty?
[#46] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@_arti, post #45

Myślę, że przy dużej ilości % mogą być problemy ustaleniem o czym była rozmowa, jakie były uzgodnienia i po co się w ogóle spotkali :D
[#47] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Jarkman, post #46

W tygodniu dam update, spałem tylko trzy godziny a jutro z rana do roboty. Ogólnie to sprawy nadal w toku, w dobrą stronę, ale jeszcze nic definitywnie nie zostało ustalone.
[#48] Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222 info #1

@Sokok, post #47

Moi milusińscy oto i wiadomości z frontu.

Otóż, myślałem, że uda mi się więcej ustalić podczas wizyty Trevora już teraz, ale i tak jesteśmy na dobrej drodze. Trevor był już dziabnięty, dobrze o tym wiedział, pilnował się i nie chciał podejmować żadnych decyzji w takim stanie. Bardziej poopowiadaliśmy sobie jak ja widzę cały proces i jak to wygląda od strony Trevora.

W skrócie w punktach:
- Płyta główna będzie w zestawie z OS4 (bez dodatkowego softu jak np Enhancer i bez dodatkowych akcesoriów jak np obudowa) i w takim kontekście rozmawialiśmy gdy próbowałem ustalić cenę.
- Będą też opcje dodatkowe z obudową i oprogramowaniem, ale Trevor ani A-EON jeszcze tego tematu nie dopracowali.
- Cena. Trevor ewidentnie nie chciał jej jeszcze potwierdzić, ale udało mi się go trochę przycisnąć i wywnioskować, że ci którzy zadeklarowali €350 kwalifikują się do zamówienia. Nie traktujcie tego jednak jako oficjalną deklarację, trzeba poczekać z potwierdzeniem.
- Całość zamówienia obsłuży RetroAmi (brawa za chęć udziału). Będziemy się do Was odzywać w celu potwierdzenia zamówienia i zebrania kasy gdy Trevor potwierdzi cenę i możliwe opcje. Po zebraniu kasy wyślemy Trevorowi informację o zamówieniu i będziemy oczekiwać na dostawę.
- Kwestia gwarancji jeszcze nie jest dogadana. Dla RetroAmi to dodatkowy koszt wysyłki sprzętu do UK, jeśli miałoby to robić RetroAmi to jego marża byłaby dużo większa. Namawiamy Trevora aby użytkownicy sprzętu mogli odsyłać sprzęt bezpośrednio do producenta.
- Na tę chwilę wielkość potencjalnego zamówienia wygląda imponująco, mam nadzieję, że wiele osób się nie wykruszy, albo że wręcz przeciwnie - chętnych przybędzie. Oto Wasze deklaracje (pominąłem wszystko poniżej €350):


Czytaj: jeśli cena zestawu wyniesie €350 to kupimy 51 sztuk etc.

Na razie tyle, będę w tym wątku informować o postępach i odpowiadać na pytania. Jeśli możecie zadawajcie je tutaj a nie na PW czy mailowo - więcej osób skorzysta z wymiany zdań i nie będzie zadawało tych samych pytań.

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 12:22:46 przez Sokok
[#49] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222 info #1

@Sokok, post #48

No to ja mam kilka pytań:
1) Czy jeśli pójdzie to przez RetroAmi to będzie też można bawić się w raty?
2) Jak to jest z procesorem, ma te FPU, taktowanie, da się w przyszłości wymienić na szybszy, czy wlutowany na stałe?
[#50] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222 info #1

@Sokok, post #48

Duże brawa za całą akcję !
Chciałem zapytać co w przypadku jeśli zadejlariwania kwoty minimalnie niższej niż 350eur .
Wylatuje się z " akcji" czy też na samym końcu wszystkie osoby które deklarowały przybliżona kwotę dostaną opcje zakup?. Na pewno większą frekwencja spowoduje lepszą cenę końcowa.
Dzięki
Pozdrawiam
[#51] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222 info #1

@KM, post #49

Niestety nie znam wszsytkich odpowiedzi na Twoje pytanie ale poznam i poproszę Adama o wprowadzenie tych informacji na blogu o A1222.

Co do rat - potwierdzę z Danielem i dam znac.

Co do FPU to on tam jest, natomiast: https://www.ppa.pl/forum/komentarze/33507/tabor-oficjalna-informacja-prasowa/2#m492321
Z tego co wiem to problem będzie rozwiązany jakoś na poziomie kernela OS4. Koledzy z tego wątku mogliby rzucić na to trochę światła: http://forum.amigaone.pl/sprzet-f4/zamowienie-grupowe-na-amigaone-a1222-t1022.html#p10157

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 13:09:59 przez Sokok
[#52] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222 info #1

@Rafikuss, post #50

Dzięki.

Absolutnie nikt nie wylatuje. W każdej chwili może zmienić odpowiedź w formularzu z pierwszego posta w tym wątku albo dopisać się jeśli jeszcze się tego nie zrobiło. Gdy już będziemy definitywnie wiedzieć co i jak wszyscy, którzy wypowiedzieli się w formularzu dostaną maila z prośbą o potwierdzenie zamówienia i wpłatę. Wtedy ci którzy byli poniżej pułapu nadal mogą się załapać. Jeśli jakimś cudem nie będzie tyle płyt ilu chętnych to decydować będzie kolejność wpisów w formularzu z pierwszego posta.
[#53] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222 info #1

@KM, post #49

Proc wygląda na wlutowany na stałe, zresztą gdzie kupić inny/szybszy...
[#54] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222 info #1

@waldiamiga, post #53

W przyszłości. Teraz pojawiają się newsy o X5000/40 z szybszym prockiem, ale też nie wiem czy da się podmienić, czy jest to opłacalne itd. Stąd moje pytanie, bo chyba łatwiej byłoby zrobić upgrade procka niż kupować kolejną płytę główną za jakiś czas. Zakładam, że płyta jest standardowo (czyt. dobrze bez udziwnień) zaprojektowana, więc po zainstalowaniu X płyt za kilka lat można pomyśleć o takiej akcji. Trzeba myśleć do przodu inaczej to wszystko będzie bez sensu.
[#55] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222 info #1

@KM, post #54

Amigowe rozwiązania przyzwyczaiły nas do nie wymienianych procków.
Ja bym tam nie płakał . Bo przy tym rozwiązaniu można się starać o lepszą optymalizację.
[#56] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222 info #1

@KM, post #54

Trzeba myśleć do przodu inaczej to wszystko będzie bez sensu.


Do jakiego przodu ta płyta powinna utrzymać się co najmniej 10 lat na rynku. A userzy powinni mieć co na niej robić.


To nie jest produkt do pogoni za dzisiejszymi standardami.

Tylko znając życie pierwsze lata to będzie oczekiwanie na support.

Zmiana procesora dokładanie jakiś dokładki takie rzeczy to raczej na Classicu.


Jeśli Amiga 500 miała 7Mhz i prze dziesięć lat nadawała się do użytkowania. To kupując taki Tabor, zabawa powinna być na 10 lat. Gdzie po 5 latach jakiś nowy prototyp a po 8 latach beta testy. Nowej płyty.

Jak będziecie sobie upgrejdować procesory zamiast kupować nowego sprzętu to to nigdy nie ruszy no bo jak. Sprzęt trzeba zmieniać co kilka lat.


Bo nowego procesora nie kupujemy od producenta mobo. To nie Classic że $$ z karty turbo idzie do producenta rozszerzenia.
[#57] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222 info #1

@Sokok, post #48

Jeżeli cena by się utrzymała, to będę mile zaskoczony. Dzięki za prowadzenie sprawy
[#58] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222 info #1

@Sokok, post #48

Bardzo dobre informacje OK
Widzę że po tym co zadeklarowałem przez formularz, to łapię się bez problemu i do tego jeszcze jest zapas kapitału gdyby okazało się, że trzeba wydać więcej niż 350 ojro.

Pieniądze zadeklarowane już zostały zabezpieczone. Mam nadzieję, że jestem przynajmniej w pierwszej trzydziestce deklarujących?
[#59] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222 info #1

@Sokok, post #48

Kurde, nie pamiętam ile zadeklarowałem
[#60] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222 info #1

@SuperBuster, post #59

Wejdź w formularz będzie pamiętał
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem