kategoria: AmigaOne
[#1] Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222
Hej, wrzucam tę informację w osobny wątek dla lepszej widoczności.

Stworzyłem formularz, w którym każdy może wyrazić swoją chęć uczestnictwa w zbiorowym zamówieniu:
-> https://goo.gl/forms/nj0gYGTS8r7VZL0O2

Na razie nie wiadomo co z tego będzie, zbieramy informacje o zainteresowanych a potem zebrane dane przekażemy komu trzeba w celu kontaktu z Wami, potwierdzenia i realizacji zamówienia.

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 10:21:51 przez Sokok
[#2] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1200

@Sokok, post #1

1. biore 30 sztuk
[#3] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Sokok, post #1

Ja jestem zainteresowany tą płytą, ale na razie uważam, że taka akcja nie ma sensu, a przynajmniej nie w tej formie. Trochę nie podoba mi się pytanie "ile chce dać na płytę" - cóż, nie wiem ile ma kosztować, dam np. 1000 zł, okaże się, że płyta po przeliczeniu kosztuje 1100 i zgodnie co pisze w ankiecie, automatycznie wylatuje z kolejki
[#4] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@trOLLO, post #3

Formularz ma na celu zebrać statystyki aby sprawdzić ile osób jest zainteresowanych jaką ilością sprzętu i w jakiej cenie. Pytanie brzmi ile MAKSYMALNIE jesteś w stanie wydać na płytę, o której już co nieco wiadomo i raczej jesteś w stanie określić ile Twoim zdaniem jest warta jeśli jesteś nią zainteresowany.

Z takimi statystykami jestem w stanie iść na AmiParty i truć Trevorowi odwłok prosząc o zrzut A1222 na Polskę. On widzi już konkrety - e-maile ludzi oraz ilość potencjalnych zamówień, a nie czcze gadanie jacy to Polacy (trzeba uważać, żeby pisać z wielkiej litery, bo banują za to) są głodni AmigiONE. Później pojawi się kwestia ceny - ustalenie za ile będzie sprzedawać detalicznie oraz ustalenie ile mógłby nam opuścić wiedząc ile sztuk mu zejdzie w Polsce. On mówi np, że sprzeda za 2000 zł a ja mu na to, że na jestem w stanie za tyle zorganizować 18 chętnych, ale jak zejdzie do 1800 zł to będą kolejne 3 osoby (to oczywiście przykład). I tak sądzę będziemy się dogadywać, nie mam zamiaru też targować się jak przekupa, poza tym nie mam w sobie nic z negocjatora.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy ogłoszeniu ceny np tych 1800 zł dać znać ponownie tutaj i dołączyć kolejnych ludzi do zamówienia.

Zaznaczam, że te 2000 zł i 1800 zł to ceny z tyłka. Nie sugerujcie się nimi w określaniu wartości sprzętu w formularzu. Sami zdecydujcie ile to Waszym zdaniem maksymalnie jesteście w stanie dać żeby cieszyć się OS4 na nowej maszynce, Trevor na razie wspominał coś o $400.

Ciekawostka - w formularzu wypowiedziało się już 28 osób.
[#5] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Sokok, post #4

Masz bardzo zle podejscie do biznesu. Z panem Trevorem to trzeba tak:

- bierzesz pozyczke z bociana na 100tys PLN, wymieniasz w kantorze na eurodolary, idziesz do pana Trevora i mowisz
" panie tu mam zaliczke jak bedom plyty, to pinindzow bedzie 5 razy tyle co teraz. Mamy dil ?"
[#6] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@selur, post #5

Dobrze radzę udzielać się merytorycznie w wątku.
[#7] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@selur, post #5

daj sobie spokoj selur i nie troluj:)
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222
[#11] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Sokok, post #1

Odkopuję temat. Za tydzień spotkanie z Trevorem, do tego czasu chciałbym mieć z grubsza wiadomą sytuację ile osób jest chętnych. Jeśli ktoś się zdecydował, albo zmienił zdanie - niechaj użyje formularza w pierwszym poście już teraz. Dzięki! :)
[#12] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Sokok, post #11

Ciekawa walka.
A1222 vs V4
Obstawiam ze V4 kilkakrotnie pobije w sprzedaży NG.
[#13] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Voyox, post #12

Takie ogolne mam pytanko bo kompletnie nie jestem w temacie.Ta płyta amigaone jak w jakim stopniu jest kompatybilna z amiga 500/1200/4000 w skali 1-10?
[#14] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Sokok, post #11

A znasz już cenę?
[#15] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@KM, post #14

Nie chodziło mi o cenę a o to czy to jest tez amiga tylko ze nowa
Czy uruchomię dema czy gry z amigi klasycznej? Bo już troche poczytałem i widzę ze do całkowicie inna paltforma a gry czy dema to na emulatorze winuae uruchamianym na systemie os 4.1. Tak?
[#16] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Voyox, post #12

Raczej to nie jest walka, przecież to nie są produkty konkrecyjne.
[#17] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Hellena, post #16

Niom,,, konkurencyjne... bardzo.
W zasadzie to powinienem zakupić oba rozwiązania.
Tylko w wypadku A1222 trochę jest lipa z FPU. I nie można tego raczej zmienić. Chyba ze jakieś SoftFPU zastosują. W V4 można co nie co zawsze zmienić.
Ale rozważam zakup A1222 tylko z jednego powodu. Chce używać AOS 4.1 lub nowszy na realnym sprzęcie, nie na WinUAE.
[#18] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Hellena, post #16

Chyba nie masz racji. jeśli jako atut AONE przedstawimy szybsze korzystanie z softu 68k. I emulacje w środowisku innym niż Mac/Win/Linux. Tylko emulujemy Amigę na AONE. I to jest "lepsze" bo nie musimy emulować np: na Win. No to V4 nie boryka się z takimi problemami.

Emulacja na PPC vs to co oferuje V4 to są lat świetlne. A co do wykonywania kodu 68k na PPC. To są pewne granice kiedy to wypada uznać że jest komfortowo. I ta szybkość na V4 będzie już za pewne komfortowa.

PPC może dać to czego nie ma 68k Czyli przeglądarkę trochę użytków plus kilka portów. I OS4.1 jeśli chcemy go poznać bardziej, niż na UAE to Tabor wypada korzystnie. Nie da się ukryć. Jest to krok w stronę pozyskana nowych userów. Zobaczymy jak będzie z supportem i czy uda się ich utrzymać.


Jeśli interesuje nas bardziej codziennie użytkowanie to może lepiej PPC. No ale gdy chcemy wracać do przeszłości plus nowe porty 68k i w miarę komfortowo. Brak kanapkowania, adapterów myszek klawiatur PCMCIA, itp... to znacznie lepiej wypada V4.


Walka jest bardziej o klienta. Ten kto ma kupić to kupi ale osoby które się wąchają , mogą zmienić zdanie. Bo jest jakaś alternatywa.

Tak jak i do Tabor nie trzeba Amigi tak i V4 może działać samodzielnie.

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 21:16:45 przez TechNineWonder
[#19] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Voyox, post #17

A1222 posiada FPU. Jest ono jednak nietypowe i jeśli dobrze zrozumiałem to programy wymagające FPU powinny zostać przekompilowane.
[#20] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@JacK_Swidnik, post #13

Zupełnie inna architektura, wspólna filozofia, kompatybilność systemowa na poziomie OS3. Reszta to emulacja.
[#21] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Sokok, post #20

Ok. Zobaczę co sie bedzie działo na AP i przemyśle chęć zakupu.
[#22] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@TechNineWonder, post #18

Ja chcę kupić obydwa rozwiązania i zapewne wiele innych osób również. Dlatego uważam, że te sprzęty z sobą nie konkurują.
[#23] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@Hellena, post #22

Dlatego uważam, że te sprzęty z sobą nie konkurują.


Jeśli by tak było to nie widział bym przeciwwskazań wydania jakiegoś sensownego update OS 3.x.

Bo jeśli userzy rzucili by się np: OS3.2 gdyby taki powstał to jak by to wyglądało vs NG?

Po prostu słabo jeśli "stare" sprzedawało by się lepiej niż "nowe". Już nie chodzi o moce przerobowe kto co che robić i czemu takich update nie ma.

Nie chodzi o sam zakup jednostki, tylko o dalszy suport jak i ze strony usera tak i producenta.

Czyli to czy dalej będziesz inwestował intelektualnie i finansowo. I jeśli ktoś zobaczy że jesteś zadowolony to też może kupi. Ale jeśli będzie inaczej to pójdzie do konkurencji która proponuje tę samą platformę lecz inną architekturę.

obydwa rozwiązania i zapewne wiele innych osób


Ale to jest gdzieś 30-40% populacji 60% to by było dość optymistycznie. Zauważ że statyczny user NG nie potrzebuje Classic po co ma UAE i kod 68k na PPC. W drugą stronę jest podobnie.

Czyli jedynie kolekcjonerzy i osoby bardziej zagłębiające się w temat.
[#24] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@TechNineWonder, post #18

Emulacja na najnowszych procesorach z PC zostawi każdego Vampira daleko ... i po co takie porównywanie ? V4 komfortowo będzie się używać do czego ?

Apollo team się dobrze bawi przy Vampire .. i niech tak będzie ... kto chce to kupi .... osobiście wolałbym żeby "nowa" Amiga powstała na x86 i wtedy dopiero nadawała by się do używania dla "przeciętnego" użytkownika ...
[#25] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@lukzer, post #24

powerPc z kilkoma rdzeniami i Amiga os korzystajacy z rdzeni tez by byl dobry
[#26] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@lukzer, post #24

power 8 wychodzi takie PPC nowe

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 23:04:42 przez maka23111

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 23:06:53 przez maka23111
[#27] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@lukzer, post #24

To fajnie tylko sprawdź może changeloga UAE porównaj do WinUAE. Albo zainstaluj sobie UAE 8.29 na Linuxie zobaczysz jak komfortowo się używa.


To że WinUAE jest szybkie to fajnie ale UAE to całkiem inny program.

Zainstaluj sobie tak na próbę. I porównaj nawet do FS-UAE. Na tym samym Linuxie.

I wtedy zobaczysz oco chodziło z komfortem użytkowania.



Dołączę screna myślę że autor się nie obrazi. Zobaczmy po lewej stronie ekranu takie rozmycia.



Moim zdaniem wygląda to jak by był włączony scanlines. ale nie ma pliku konfig w opisie tak ze domniemam.

Teraz sobie odszukaj jak to wygląda w FS-UAE/WinUAE i dla ciekawości sprawdza jak będzie, jest w Gold3.

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 23:22:34 przez TechNineWonder
[#28] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@TechNineWonder, post #27

Pisałeś o emulacji na PPC i o tym że Vampire jest szybszy .. takie porównanie w ogóle nie ma sensu bo programy natywnie napisane pod PPC (tabor) na pewno będą działać szybciej niż te na Vampire .... a jeżeli mówimy o emulacji.. to ta na PC zawsze będzie szybsza niż najszybszy Vampire ...

ja uważam iż każdy ma prawo wyboru i nie powinien na siłe przekonywać innych ... ja wole wydać 500-600 Euro na Tabora niż tyle samo na V4 ...
[#29] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@lukzer, post #28

O tym że jest komfortowo i o tym też że stary kod 68k ma jakieś granice komfortu użytkowania.

A szybszy jest czy też będzie co do Amigi względem PPC. Amiga to nie tylko kod to też chipy.

Ale o jakich programach piszesz? Jeszcze takich nie napisano za dużo , tak że co do wydawania opinii to bym poczekał. Zobaczymy jaki będzie support.

ja uważam iż każdy ma prawo wyboru i nie powinien na siłe przekonywać innych


Ja też tylko pisanie w stylu "killer app UAE" a tak naprawdę jest to UnUsable Amiga Emulator. Wolał bym żeby nieświadomy potencjalny "nowy" user to wiedział. I gdy chcemy odpalić grę z dyskietki czy też WHDLoad to jeszcze działa ale na nic za bardzo więcej nie ma co liczyć.

Rozumie że pisanie Dem na A500 to jest ostatnia rzecz jaką by robił user NG, ale ktoś może podchodzić z takim założeniem, a później może się zdziwić.



Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 00:33:47 przez TechNineWonder
[#30] Re: Zamówienie grupowe na AmigaONE A1222

@TechNineWonder, post #18

Chyba nie masz racji.


Chyba jednak ma, ponieważ tylko na jednym z nich uruchomisz AmigaOS 4.1.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem