Forum » PPA
[#61] Re: Dalszy rozwój strony

@Adinfo, post #60

Nie mogę tego obiecać, ale również o takiej funkcjonalności myślałem. Jeśli chodzi o forum to jest kilka rzeczy do dodania. Aktualnie wydaje mi się, że sam formularz pisania posta pod urządzeniami typu smartfon nie działa najlepiej. Co też było omawiane na Google Meet swego czasu - trudno dodaje się obrazki. Trzeba posiłkować się zewnętrznymi serwisami a bywa, że po jakimś czasie te obrazki z tych serwisów czy stron znikają co sprawia, że te wątki są z czasem bezużyteczne lub wybrakowane. Dlatego fajnie jest czytać o pomysłach dotyczących reputacji czy blokadach, ale na co dzień ważne są podstawowe funkcje i wygoda z ich korzystania. Mój czas jest ograniczony więc skupiam się głównie na tym co moim zdaniem jest najpierw ważne, ale jak jakiś pomysł mnie nakręci to nad nim też posiedzę :)

Z innych rzeczy na forum też mam zanotowane i nawet eksperymentalnie jakiś czas temu dodałem do nowego kodu przywoływanie użytkownika przez @użytkownik (z opcją wyłączenia tego typu powiadomień).
[#62] Re: Dalszy rozwój strony

@KM_Ender, post #56

A co z trollami, którzy codziennie rano będą dawać Tobie łapkę w dół? Jak chcesz się przed tym obronić? Nie ma złotego środka na debili. Chyba najlepsza metoda, to jedynie budowanie reputacji, przez użytkowników z wysoką reputacją. Tym samym tylko Ci, którzy zostaną wskazani do takiej oceny mogą ją kreować. Po osiągnięciu pewnego poziomu reputacji, kolejni zyskują takie prawa. Na przykład: każdy moderator PPA lub inne wskazane osoby przez 3 miesiące lub w historycznych wypowiedziach budują reputację innych użytkowników. Sprawdzamy po 3 miesiącach jak reprezentatywna jest grupa osób z pozytywną reputacją, jaki pułap punktów reputacji osiągnięto itd. W ten sposób powstaje poziom, po którego osiągnięciu dany użytkownik zwiększa grono tych, którzy mogą nadawać punkty reputacji innym. Oczywiście jeżeli jego reputacją spadnie poniżej tego poziomu, straci tę możliwość. Z czasem moderatorzy nie będą jedynymi z takimi przywilejami i maszynka będzie się kręcić. Na początku chodzi jednak o to, aby wystartować już z jakimś stanem bo niestety, ale każdy wychodzacy z poziomu 0 zwłaszcza, że wiemy kogo na co stać, nie jest dobrym pomysłem.
[#63] Re: Dalszy rozwój strony

@mailman, post #62

rano będą dawać Tobie łapkę w dół?


No ale od czego jest moderacja, bo śmiem twierdzić że gdy moderator dobrze bawi się z tym że trollem i go nie banuje, to co wtedy? Tak że co nie którzy moderatorzy nigdy nie przekroczą poziomu zero.

Tak że dodać ignorowanie wypowiedzi osób ignorowanych w swoich wątkach. I uwaga możliwość dodania redaktorów do ignorowanych:)


ad.2 Oceniać może każdy, są tylko pewne granice. To znaczy staż minimum dwa lata, 500 postów.


  • I teraz osoby bez bana mogą dawać 5 dyskietek.

  • Z banem w przeciągu trzech miesięcy 3 dyskietki

  • Banowane systematycznie 1 dyskietkę


I oczywiści punkt ujemne czyli Bad Sectory. Systematyka jak wyżej tylko osoby z banem w przeciągu trzech miesięcy nie mogą, badsektorować:)

  • Do tego jakiś podział 70% dyskietek, 5 badsectorów, 60% 4 badsectory itp...


Teraz tylko moderatorzy muszą się wykazać rzetelności i mamy działający system oceniania, valua pisze na klawiaturze

I do tego osoba mająca najwięcej dyskietek danego miesiąca, dostaje złotego czekmarka koła nicka. Czy jakieś takie wyróżnieniepomysłpomysł...


I do tego trzeba było by napisać jakiś kodeks który byłby ponad regulaminem. Że za herezje typu UAE jest lepsze od Amiga lub 386 było szybsze dostaje się z miejsca bana. I do tego bany trzy dniowe, tygodniowe i dwu tygodniowe.

I do tego też takie wytyczne jak co i za co. A nie że komuś rano gruz nie odpalił i się wyżywa w internetach:)
[#64] Re: Dalszy rozwój strony

@mailman, post #62

To wymaga dłuższych testów na osobnym środowisku i przynajmniej kilkudziesięciu loginów.
Nawet jeśli ma działać tylko dla starszych userów to i tak nie rozwiąże problemu trolli którzy mogą sobie założyć 20 kont i z każdego od czasu do czasu coś napisać i wzajemnie się pozytywnie po czasie zacząć oceniać.
Wg mnie złoli-trolli powinna banować czy tam mutować moderacja a od lat w tym zakresie jest... średnio :)

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 10:45:46 przez Vato
[#65] Re: Dalszy rozwój strony

@mailman, post #62

A co z trollami, którzy codziennie rano będą dawać Tobie łapkę w dół?
Tu masz całkowitą rację, dlatego to rozwiązanie z postu 60, który pisałem (działa na reprapy.pl) obejmuje tylko "łapki w górę" - faktycznie dodanie "łapki w dół" jest zbyt ryzykowne.

Jest jakaś szansa, na to aby zdjęcia były jednak ładowane do postów jako załączniki na forum i umieszczane na serwerach związanych z ppa.pl? (wiem, że to obciąży budżetowo i pojemnościowo) - ale czy było to brane pod uwagę. Aktualnie każdy ładuje zdjęcia tam gdzie popadnie i z czasem sporo z nich (tych ważnych/istotnych zdjęć) nie jest dostępna albo linki do nich wygasają.

W tym temacie nie widziałbym problemu (z mojej strony) nad zrzutką w celu wykupienia lepszego/pojemniejszego serwera, może nawet tak, że dla userów, którzy opłacą składkę można uruchomić tę funkcję umieszczania załączników bezpośrednio na ppa.pl
[#66] Re: Dalszy rozwój strony

@mailman, post #62

Rozumiem.
[#67] Re: Dalszy rozwój strony

@tWINpIX, post #63

No ale od czego jest moderacja, bo śmiem twierdzić że gdy moderator dobrze bawi się z tym że trollem i go nie banuje, to co wtedy? Tak że co nie którzy moderatorzy nigdy nie przekroczą poziomu zero.


Na pewno nie od tego, aby robić śledztwa kto komu jaką łapkę dał.

Tak że dodać ignorowanie wypowiedzi osób ignorowanych w swoich wątkach. I uwaga możliwość dodania redaktorów do ignorowanych:)


A później nie będziesz nawet wiedzieć, że zostałeś upomniany i za co dostałeś bana.

ad.2 Oceniać może każdy, są tylko pewne granice. To znaczy staż minimum dwa lata, 500 postów.


Każdy postów? Nawet takich bredni, które nie nadają się na bana, ale są bez wartości? Chyba właśnie nie o to chodzi.


I teraz osoby bez bana mogą dawać 5 dyskietek.

Z banem w przeciągu trzech miesięcy 3 dyskietki

Banowane systematycznie 1 dyskietkę


Banowani systematycznie raczej będą mieć tak niską reputację, że nawet nie powinni nikomu dawać oceń

I oczywiści punkt ujemne czyli Bad Sectory. Systematyka jak wyżej tylko osoby z banem w przeciągu trzech miesięcy nie mogą, badsektorować:)

Do tego jakiś podział 70% dyskietek, 5 badsectorów, 60% 4 badsectory itp...


Prawie jak maszyna do budowy profilu psychologicznego zabójcy...
[#68] Re: Dalszy rozwój strony

@mailman, post #67

A może po prostu "chamskie" usuwanie postów, które prowokują i wzmianka: "tu był post uznany za prowokowanie do wojenki lub trolling". Jak zaczną wylatywać posty, to pokrzyczą, pomarudzą, ale w końcu zobaczą, że tak się nie da.
[#69] Re: Dalszy rozwój strony

@juen, post #49

Dodałem w "starym silniku". Już działa. Można to potraktować jako eksperyment. Jeśli będą problemy to wrócimy do poprzedniej wersji.

Od teraz jeśli autor wątku ma osobę na liście ignorowanych to ta osoba nie może się wypowiadać w jego wątku. Podobnie jest z odpowiedziami na postu/komentarze. W przypadku komentarzy do newsów czy obrazków w Graffiti gdzie nie ma wątków to będzie tylko blokada odpowiedzi na komentarz.

Czy to rozwiąże jakieś problemy, czy stworzy nowe? Nie wiem, bawcie się
[#70] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #69

Dziękuje milordzie :)
[#71] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #44

Tym razem nie udało się w pełni zrobić tego co sobie założyłem, ale zapał nie opadł. Inne sprawy były ważniejsze niż kod po pracy. Prywatne wiadomości są już napoczęte, ale niczym nie mogę się pochwalić póki co. Dlatego to co niezrobione planuję zrobić do 22.11.

Z innych wiadomości to nogorg, który zgłosił się do prac nad frontendem już działa. To dobra wiadomości w temacie przyspieszenia prac nad nową wersją strony. Uporządkowany został używany w projekcie Grunt (kiedyś go skonfigurowałem by generował kilka rzeczy więc już był) oraz niektóre pliki CSS. Mieliśmy trochę przebojów z przygotowanym przeze mnie Dockerem (docker compose), ale koniec końców udało się to opanować ponieważ był to problem z uprawnieniami do plików przez co nginx nie miał dostępu do odczytu plików i rzucał błąd "file not found".

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 20:31:42 przez grxmrx
[#72] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #71

Potwierdzam. Teraz wszystko samo się robi i jak się nic nie będzie robić to się nic nie zepsuje Śpioch
[#73] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #71

1. Można dodać opcję całkowitego ukrywania ignorowanych (to co robi skrypt 'krashana').
2. Nurtuje mnie, powracający problem, zaznaczania dwóch wątków do ukrycia. To się robi samo bez mojej wiedzy, zawsze musi być dwa zaznaczone. Daję np. "Linux" i za jakiś czas widzę, że "Hyde Park" też mam zaptaszkowany. Próbowałem oczywiście wylogowania z wszystkich urządzeń i czyszczenia ciasteczek. To jest u mnie wysoko na liście oczekiwań :)
[#74] Re: Dalszy rozwój strony

@adam_mierzwa, post #73

1. Nie znam tego skryptu. Jak to działa?
2. Wątków czy działów? Jeśli chodzi o działy to to jest tylko na ciasteczku.

Poza tym sugerowałbym tak ogólnie wszystkim nie dać się zwariować co tych opcji ukrywania, ignorowania i jeszcze raz ukrywania. Do czego to zmierza? Czy nie można po prostu nie czytać tego czego się nie chce czytać? Wątków czy działów też znów nie ma dziennie aż tak strasznie dużo by sobie nie poradzić. Jak ktoś lubi wybrane działy tylko to proponowałbym zrobić sobie zakładki w przeglądarce lub dodać do kanałów RSS wątki z tych działów. No chyba, że pojawienie się wątku o jakiejś nazwie w sposób szczególny kogoś dotyka.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 13:43:21 przez grxmrx
[#75] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #74

1. Nie znam tego skryptu. Jak to działa?
Prosty skrypt do Greasemonkey i odpowiedników. Powoduje, że posty osób ignorowanych nie są w ogóle widoczne w wątku:
// ==UserScript==
// @name     Ignorowani ppa.pl
// @version  1
// @grant    none
// @include  https://www.ppa.pl/*
// ==/UserScript==

var list = document.querySelectorAll('div.forum_post > div.forum_post_subject span > a');

for (i = 0; i < list.length; ++i)
{
  if (list[i].innerText == '[post użytkownika, którego ignorujesz]')
  {
    list[i].parentElement.parentElement.parentElement.parentElement.style.display = 'none';
  }
}

Gdyby posty osób ignorowanych miały swoją klasę CSS, możnaby to zrobić jeszcze prościej, we wtyczce Stylus.

Taka ogólna refleksja – za pomocą skryptów użytkownika można stronę PPA w bardzo daleko idącym stopniu dostosować do swoich indywidualnych potrzeb, nie obciążając przy tym pracą admina, a serwera dodatkowym przetwarzaniem danych.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 13:57:00 przez Krashan
[#76] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #74

Skrypt idzie o krok dalej w funkcjonalności. Obecne rozwiązanie powoduje, że widzę posty ignorowanych, tyle że bez treści. Niektórzy mają dyskomfort (kusi wejść, odblokować, przeczytać, zablokować powtórnie). Ja nie mam tego problemu, u mnie to jest "problem estetyczny". Jak nie chcę kogoś widzieć to całkiem.
I tu skrypt 'krashana' robi idealnie. Strona forum wygląda tak, jakby te osoby w ogóle nie istniały. Nawet jeśli taki osobnik gdzieś jest, np. jako nadsyłający newsa, to ma niepodlinkowany profil. Jest wycięty z korzeniami ;)
To powinno być tak zrobione od początku, a ja mieć widoczne w profilu kogo ignoruję. Tak jak teraz jest, to nawet nie wiem kogo kiedyś zablokowałem. Za to widzę, kto mnie, co samo w sobie jest konfliktogenne.
No ale się rozwinąłem, samo dołożenie opcji w profilu "ukrywaj całkowicie posty ignorowanych" dla mnie byłoby O.K.

Co do wybranych działów - chodzi o "Ukryj posty z działów:". To również nie powinno tak działać, że muszę mieć dodatkowy kanał RSS, żeby widzieć wszystkie wątki forum.
[#77] Re: Dalszy rozwój strony

@adam_mierzwa, post #76

Co do pierwszego tematu to eksperymentalnie tak zrobiłem teraz. W efekcie mamy "dziury" w wątkach czyli post np. widzę post #45 i następny to #47 w jednym z wątków. Czy tak ma być?
[#78] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #77

Tak. Nie wiem czy wszystkim to pasuje, ale jak dla mnie super, o to własnie chodziło :)
Teraz jakoś wyprowadzić listę kogo się ignoruje (w profilu swoim gdzieś, to co pisałem) i nie powinien już nikt marudzić.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 14:47:14 przez adam_mierzwa
[#79] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #77

Mogłoby pisać : post 46 użytkownik ignorowany.
[#80] Re: Dalszy rozwój strony

@WojtekX, post #79

Czyli tak jak było do tej pory
[#81] Re: Dalszy rozwój strony

@nogorg, post #80

Dobrych rzeczy się nie poprawia.
Mamy przejżystość i porządek i wiemy jak się angażują ignirowani
[#82] Re: Dalszy rozwój strony

@WojtekX, post #81

Wiedza bezużyteczna. W końcu chcesz widzieć ich aktywność albo nie.
Wiedziałem, że znajdą się osoby, którym nie pasuje ten pomysł, dlatego zaproponowałem zaptaszkowanie tej opcji u siebie w profilu. Skoro ten skrypt krąży wśród użytkowników PPA, to znaczy, że dużo osób jednak chce tę funkcjonalność mieć.
Popatrz na forum jako miejsce wspólne; nie wszystko musi działać tak, że jak ty czegoś nie potrzebujesz, to ma tego nie być. To egoistyczne podejście.
Proszę, na nadmuchujmy bardziej tego zagadnienia. Każdy przedstawił swoje racje i grxmrx podejmie decyzję.

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 15:49:52 przez adam_mierzwa
[#83] Re: Dalszy rozwój strony

@adam_mierzwa, post #82

Również uważam, że skoro kogoś ignoruje to nie chce widzieć jego aktywności.
[#84] Re: Dalszy rozwój strony

@adam_mierzwa, post #78

Dodałem taką listę w widoku profilu.
[#85] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #84

Czyściutko OK
.
[#86] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #84

Królu ty mój! :) "Otake..." ;p
To ja nie mam żadnych już uwag do końca roku :)
[#87] Re: Dalszy rozwój strony

@adam_mierzwa, post #86

Myślałem też o tym by autor wątku na forum miał możliwość jego zamknięcia. Aktualnie musiałby o to prosić moderatora. Co myślicie?
[#88] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #87

Jest w tym dużo sensu.
[#89] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #87

Że to dobry pomysł. Nieraz ktoś chciał porady czy rozwiązania problemu, a to sobie potem poszło "swoim życiem"; tak jak niektórym muzyka w tańcu nie przeszkadza, tak niektórzy pisali dla samego pisania, bez związku z tematem. Jestem za.
[#90] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #77

Co do pierwszego tematu to eksperymentalnie tak zrobiłem teraz. W efekcie mamy "dziury" w wątkach czyli post np. widzę post #45 i następny to #47 w jednym z wątków. Czy tak ma być?


Teraz jest super :) Dziury w numeracji sa ok, nie zajmuja przeciez miejsca :)

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 15:26:03 przez mschulz
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem