Forum » PPA
[#91] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #87

Myślałem też o tym by autor wątku na forum miał możliwość jego zamknięcia. Aktualnie musiałby o to prosić moderatora. Co myślicie?


Bardzo dobry pomysl!
[#92] Re: Dalszy rozwój strony

@mschulz, post #91

Z ciekawości ostatnio skorzystałem z podobnego mechanizmu na Facebooku i mam mieszane uczucia :D Gdy zauważyłem, że wątek zmierza donikąd podsumowałem go i zamknąłem. Następnego dnia otworzyłem go na chwilę, ale tylko dla siebie by wrócić z odpowiedziami na pojawiające się pytania. Dodałem swoją odpowiedź i ponownie wątek zamknąłem. Tak sobie pomyślałem, że taka akcja uniemożliwia odniesienie się w tym samym wątku innym do tego co napisałem i jako autor mogę mieć być tym co będzie mieć ostatnie zdanie (a dla niektórych to ważne by zawsze mieć ostatnie zdanie ;) Każdy kij ma dwa końce :)

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 17:02:54 przez grxmrx
[#93] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #92

Tu raczej brak konsekwencji u ciebie, w zasadzie zagrałeś nie fair. Umiejętność zamykania drzwi za sobą jest przydatna zawsze. Zamykam = nie chcę tam wracać = wyrzucam klucz do kratki ściekowej ;) Trudno, jakoś ludzkość to przeżyje. Zawsze można otworzyć nowy wątek ;)
[#94] Re: Dalszy rozwój strony

@adam_mierzwa, post #93

...i odpowiedzieć w nim adwersarzowi w jak najbardziej złośliwej formie, a potem zamknąć. Plus jest taki że będziemy mieli na PPA mnóstwo nowych wątków na forum
[#95] Re: Dalszy rozwój strony

@adam_mierzwa, post #93

W moim przypadku to nie to :) Temat rozkręcał się przez niektóre osoby w niebezpiecznym kierunku, który prowadził donikąd. Jednak postawione wcześniej pytania były słuszne i wymagały odpowiedzi mejlowej innej osoby. By wątek się nie rozkręcał niebezpiecznie temat został zamknięty przeze mnie, ale wróciłem z odpowiedziami jak tylko dostałem odpowiedź na pytania. Byłem tylko posłańcem, pośrednikiem w pewnym sensie :) Jednak w samym mechanizmie zauważyłem pewną lukę, którą osoba, która chce mieć ostatnie zdanie mogłaby wykorzystać ;)

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 17:29:27 przez grxmrx
[#96] Re: Dalszy rozwój strony

@recedent, post #94

Dlatego widziałbym to jako opcja tylko zamknięcia wątku przez autora, ale nie natychmiastowo a powiedzmy po 12 godzinach od kliknięcia wątek byłby tylko do odczytu. Opcji ponownego otwierania przez autora bym nie widział - wtedy zawsze mógłby poprosić moderatora o otwarcie.
[#97] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #96

Dlatego widziałbym to jako opcja tylko zamknięcia wątku przez autora, ale nie natychmiastowo a powiedzmy po 12 godzinach od kliknięcia wątek byłby tylko do odczytu.


Albo po losowo zadanym czasie nie dłuższym niż 12 godzin. W ten sposób właściciel wątku tez nie wiedziałby do końca kiedy watek sie zamknie. Ewentualnie przed upływem tego czasu można by było dać opcje ponownego odblokowania. Tak na wypadek gdyby nagle dyskusja wróciła na sensowne tory.

Opcji ponownego otwierania przez autora bym nie widział - wtedy zawsze mógłby poprosić moderatora o otwarcie.


Tak. Po wypowiedziach niektórych można by zakładać ze mamy wśród forumowiczów osoby nieletnie, ale umowmy sie ze wszyscy sa dorośli i potrafią podjąć tak "męska" decyzje jak zamknięcie dyskusji :)
[#98] Re: Dalszy rozwój strony

@mschulz, post #97

Tylko wtedy też osoby piszące w wątku, gdyby wiedziały, że wątek zaraz zostanie zamknięty, mogłyby się ścigać o to kto będzie miał ostatnie zdanie :D Oczywiście w tym założeniu byłoby, że by nie wiedziały. Przypadek brzegowy to gdy ktoś pisze posta długo i po naciśnięciu na "Wyślij" dowie się, że mu zamknęli ;)
[#99] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #1

Temat jest kontynuowany choć znów czasowo nie było tak jak bym planował. Było to natomiast z korzyścią dla osób, które używają opcji ignorowania użytkowników ponieważ tam ostatnio były widoczne zmiany.

Prywatne wiadomości

Zweryfikowałem swoje podejście do modułu prywatnych wiadomości jako czegoś istotnego w nowej wersji i w ogóle tej strony. Nie będzie to czat ponieważ komunikatorów w dzisiejszych czasach jest od groma więc uznałem, że nie ma sensu wymyślać koła od nowa byle tylko strona miała swój własny. O wiele lepiej będzie podać w profilu informację czy i jak chcemy by ktoś z nami się kontaktował i jeśli chcemy to tam kontynuować korespondencje. Dlatego też zmieniam zdanie co do tego czy ten moduł jest potrzebny, ale od razu go nie usunę i pewnie tak szybko nie zniknie. Nie będzie po prostu rozwijany lub będą tylko drobne usprawnienia.

Dzięki temu będę mógł szybciej zająć się dokończeniem prac nad forum czy panelem admina.

Na następne dwa tygodnie

Do 6.12, zostaje zatem tylko panel admina do dokończenia. Następnie dobijane będą ostatnie brakujące elementy na forum.

Problemy techniczne z dostępem do strony

Z innych rzeczy to czasami aktualnie działająca wersja strony zaczyna się dławić. Jeśli dobrze ustaliłem to jest dług technologiczny związany z koniecznością aktualizacji indeksów np. tabeli z postami forum. Tabela niestety jest na przestrzałym silniku, który kiedyś był podstawowym wyborem ze względu np. na lepsze możliwości wyszukiwania. To jest jeden z powodów by nowa wersja, choćby miała mniej opcji na starcie, weszła szybciej.
W nowej wersji jest już nowszy silnik dla tabel i nowsza baza.

Kolejna rzecz to używanie tego wątku do informowania o postępach prac. Wyobrażam sobie, że mało osób to interesuje, że strona, w technicznym i niewielkim zakresie, ale powoli się rozwija. Nie wiem ile, ale zakładam, że niemało osób używa po prostu strony bez sentymentu - jak by jej nie było to trudno, znajdzie się inną. Dlatego chciałbym tutaj wracać z informacjami co można już używać zamiast pisać o tym jakie mam plany i co zostało zrobione z czego mało kto może skorzystać póki nie było wdrożenia. Wydaje mi się, że takie elementy, które można już "dotknąć" wejdą w przyszłym roku jeśli utrzymane będzie tempo prac. Dlatego o wiele bardziej komfortowo czułbym się gdyby informacja szła tylko do osób, które chcą otrzymywać takie informacje. Jeśli ktoś chce to proszę dać mi znać na mejla to wystawie jakiś prosty log zmian.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 20:30:13 przez grxmrx
[#100] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #99

Wyobrażam sobie, że mało osób to interesuje, że strona, w technicznym i niewielkim zakresie, ale powoli się rozwija.

Myślę, że nie jest tak, zwyczajnie widać że coś dzieje się na poważnie i ludzie to szanują, nie rozmydlają tego wątku na pseudo-dyskusje i czytają kolejne raporty.
[#101] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #99

Witam.
mało osób to interesuje

Czytamy o postępach prac.
Pozdrawiam.
[#102] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #99

Kolejna rzecz to używanie tego wątku do informowania o postępach prac. Wyobrażam sobie, że mało osób to interesuje, że strona, w technicznym i niewielkim zakresie, ale powoli się rozwija.

Ja również śledzę ten wątek. Jakby znów były problemy z Linuksem, dockerami czy innymi usługami to wal do mnie na Slacku 🙂
[#103] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #99

Nie wiem ile, ale zakładam, że niemało osób używa po prostu strony bez sentymentu - jak by jej nie było to trudno, znajdzie się inną.


Nie wypowiem się za innych, ale nie - ja się zaliczam do tych sentymentalnych ;)
[#104] Re: Dalszy rozwój strony

@MarcinLP, post #103

Dzięki za odzew. Skoro choć kilka osób śledzi wątek to będę pisał w nim tak i o zmianach, które weszły jak i o organizacji pracy nad zmianami.
[#105] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #104

Czytam wątek bo lubię patrzeć jak się komuś chce coś zmieniać i wdraża te zmiany w życie.

A przy okazji czasem skomentować problemy techniczne można.
[#106] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #104

śledzący++
A jeśli logi nie dostarczają wystarczającej wiedzy, wystarczy rzucić hasłem w stylu "najlepszą Amigą jest PC z UAE" i od razu zorientujesz się ilu śledzi ten wątek szeroki uśmiech
.
[#107] Re: Dalszy rozwój strony

@rePeter, post #106

Albo "Borg pozamiatał amigowców."

A tak serio, to pamiętam, że kiedyś tło
na stronie było niebieskie a nie czarne.
To było jakoś około roku 1915. Już
nie pamiętam, byłem wtedy mały

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 00:28:18 przez mmarcin2741
[#108] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #92

...a ja to bym chciał licznik lajków przy postach.
Wtedy łatwiej obczaić wartościowe treści i nie trzeba też odpowiadać na czyjegoś posta w sposób "dobrze powiedziane, zgadzam się z tobą", tylko cyk lajka raz.
Same plusy ogólnie.
[#109] Re: Dalszy rozwój strony

@rePeter, post #106

Ja również śledzę ten wątek. Ostatnio mam mało czasu, ale tutaj czytam wszystkie posty od deski do deski. Cieszę się, że prace się toczą OK
[#110] Re: Dalszy rozwój strony

@Vato, post #108

dobrze powiedziane, zgadzam sie z Toba
[#111] Re: Dalszy rozwój strony

@juen, post #110

Tak, zgadzam się z tym co powiedział juen. Dobrze powiedziane.

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 10:10:03 przez recedent
[#112] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #104

Ruszyłeś kamyczek, już wiesz że nie trzeba sprawdzać, czy śledzą ;)
[#113] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #99

Dalej jestem przy panelu admina. Przy okazji okazało się, że nie uwzględniłem jednej oczywistej rzeczy, którą zawiera aktualna wersja strony. Jest to akceptacja zarejestrowanych użytkowników. Cały czas działałem na testowych użytkownikach i zwykłej rejestracji więc gdzieś mi to umknęło. Tym razem jeszcze mniej miałem czasu na to co sobie założyłem, więc do 20.12 pozostaje to samo założenie. Dokończyć panel admina by zawierał to co jest aktualnie używane tylko na nowym kodzie.

We frontendzie za to dużo się działo i grogon zrobił porządek z tymi CSS-ami, które ja dawno temu porzuciłem. Było tam sporo rozgrzebanych rzeczy i duplikatów, które już nie straszą.
[#114] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #113

Style nadal są nieadekwatne do dzisiejszych standardów minimum fullHD,
dobrze jest zapewne na ekranach do 1024 px szerokości,
gdyby nie Stylus nie dałoby się PPA czytać.
Za to jest responsywnie i wersja mobilna działa,
choć odległości pomiędzy linkami niestety nie pozwalają na pacnięcie w link który by się chciało, loteria. Grafiki na wielu stronach się nie skalują.
.
[#115] Re: Dalszy rozwój strony

@rePeter, post #114

Mówimy o wersji, która aktualnie działa na stronie czy nowej, która jest przygotowywana? Ja pisałem o tej drugiej. Jeśli zakres prac obejmuje zmiany w aktualnej wersji piszę o tym.
[#116] Re: Dalszy rozwój strony

@grxmrx, post #115

Można gdzieś testować nową wersję?
.
[#117] Re: Dalszy rozwój strony

@rePeter, post #116

Póki co nie mam gdzie wystawić. Robię na swoim roboczym vpsie gdzie mogę działać na nowszych wersjach interpretera czy bazy danych. Na tym gdzie działamy aktualnie czekam na nowy serwer i wtedy będę mógł coś wystawić. Natomiast wersja do pracy jest do użytku lokalnie na Dockerze.

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 09:34:53 przez grxmrx
[#118] Re: Dalszy rozwój strony

@rePeter, post #116

Na pewnym etapie uwagi osób wyłapujących drobniejsze i poważniejsze problemy będą bardzo pożyteczne. Ale w tej chwili jeszcze jest zbyt dużo w rozsypce i do przerobienia, żeby był sens testować. Natomiast przydatne mogą być ewentualne pomysły co do organizacji różnych sekcji - coś o co gdzieś zapytywał grxrmx. To możemy uwzględnić przy przeróbkach. Albo nie :).

Ja jestem np. ciekaw ile osób potrzebuje skórki czerwonej i zielonej. Szarej i srebrnej w zasadzie też.
[#119] Re: Dalszy rozwój strony

@nogorg, post #118

Tylko nie waż się usunąć skórki szarej
Kto jaką używa chyba dałoby się wyciągnąć z bazy? (np. where ostatnia wizyta<rok)
.
[#120] Re: Dalszy rozwój strony

@nogorg, post #118

Ja używam srebrnej, wcześniej używałem zielonej ale mi zepsuli poprawkami, nie da się wszystkim dogodzić. W ogóle nie wiem po co ruszać te skórki, jest sprawa unowocześnienia strony i tyle rzeczy że nie wiadomo w co ręce włożyć, a pomysły są co usunąć, a nie co dodać... 6 skórek "na krzyż" i to jeszcze chcecie usuwać.
Ja mam dużo pomysłów, ale jak to ma iść metodą "ja nie potrzebuję, więc wywalę" to słabo widzę sukces modernizacji; to ma być dla ludzi a nie dla modernizujących, tak myślę.
Forum » PPA
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem